Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree6Одобрявам

Колела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #16

    Отговор: Колела

    За сносен планински велосипед в момента трябва да се бръкнеш близо 2000лв., преди година можеше да се мине с около 1200лв.
    Тия около 1000лв. в момента стават само да ги търкаляш в града( посредствен монтаж и посредствени вилки).
    Та момента въобще не е подходящ за покупка на евтино колело.
    Да не говорим, че на пазара няма почти нищо, само втора ръка.
    Ако някой не е съгласен, моля да ми предложи планинско колело за около 1200лв., тъй като търся за роднина.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Отговор: Колела

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Цената на велосипедите се вдигна много последните 15-20 месеца. Моя син скоро си купува и тогава устанавих, че за нещо със сносни компоненти трябва да дадеш над 700-800лв. Аз имам един немски ситибайк, купуван преди 12-13 години. Не е мръднал, а преди доста го карах. Ако сега си търсех колело пак щях да се огледам за нещо втора ръка, но истинско.
    +1 за дърт "немец" или "холандец" висок клас. Но това се касае за градски велосипеди.
    МТБ всякак си е риск.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #18

    Отговор: Колела

    Само да уточня, че моето чисто ново градско колело го купих за 260-270 лв.
    И съвсем не е за отписване - просто трябва да се пипне малко повече по слабите места, най-вече да се оправят разхлабващите се в момента гайки и винтове.
    Махнах някои от фабричните ламаринки като ненужни, а също се отказах да монтирам коша отпред. Имам още за махане.

    Със сигурност ще ми свърши работа с раздвижването и стягането на краката. А като ви слушам за какви пари говорите, направо съм на далавера с разходите и постигнатите цели.
    А когато някога в много-много далечно бъдеще (т.е. никога) си поставя за цел да се кача до Черни връх с колело, то тогава ще трябва да се оборудвам с нещо по-подходящо.

    ПП.
    И в случай, че съм го написал неясно - в момента не мога да карам по права линия, но очаквам до 10 дни да кажем, вече да мога. Очаквам още и да не се налага постоянно да съм на най-бавната предавка ... по равното

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #19

    Отговор: Колела

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    За сносен планински велосипед в момента трябва да се бръкнеш близо 2000лв., преди година можеше да се мине с около 1200лв.
    Тия около 1000лв. в момента стават само да ги търкаляш в града( посредствен монтаж и посредствени вилки).
    Та момента въобще не е подходящ за покупка на евтино колело.
    Да не говорим, че на пазара няма почти нищо, само втора ръка.
    Ако някой не е съгласен, моля да ми предложи планинско колело за около 1200лв., тъй като търся за роднина.
    Аз не съм много запознат с качеството на вложените компоненти, но велосипеда си изглежда прилично https://bgbike.bg/SPRINT-MAVERICK-PRO-29-2020
    Такъв си купи и го кара само градско

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #20

    Отговор: Колела

    Fat (BigFoot) Bike Full Suspension си е правилния избор за града и офроуд - зиме или лете. Веднъж карах такова животно - няма бордюр, няма неравности за него, ама беше без скорости и останах без крака...в UK се намират за около 400-500 паунда
    Този пост е редактиран от Tommorow; 14-08-21 в 18:12.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Отговор: Колела

    Шегуваш се. Този трактор е за където и да е, но не и за града.
    И... В град, с градско колело не се очаква да се качваш / слизаш от бордюри и да пречиш на пешеходци, а да си караш по велоалеята или пътното платно ако няма такава.
    Тесните гуми са задължителни с цел по- лесно предвижване.
    С тая чудесия дето си постнал и със скорости ще се изморишю
    espace одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Отговор: Колела

    Ама на него му харесва 2 в 1 --> безплатно придвижване + лека здравословна тренировка 2 пъти на ден минимум - за работа сутрин и от работа късния следобяд.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Колела

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Шегуваш се. ....
    Не, качи се и покарай. Имаш стабилност при всяка неравност на пътя, ся града далеч не е само велоалеи, даже предимно не е...
    Да ти кажа, човек има в себе си много предразсъдъци....доскоро се подигравах на всеки с по-голям от 24 инч монитор докато не почнах на 32 изкривен и видях, че след 10 ч пред него очите ми не са изморени за разлика от преди....дотолкова се осводобих от предразсъдъците, че в къщи си сложих 50" - 4к и направо ми заспа...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #24

    Отговор: Колела

    Следете изложението Eurobike 2021 и ако някои от вас има път натам - да снима и качи снимки на интересните модели
    https://www.eurobike.com/en/

    Български производители на велосипеди
    https://econicone.com/collections/ebikes
    https://dragbicycles.com/bg/drag/
    https://www.maxcombike.com/
    Велосипеди Cross - Trekking, City & Urban | Производство на велосипеди, джанти и детайли - Cross cycling
    bikes | RamBikes
    https://leader96.com/
    https://balkanvelo.bg/index.php/lang.2

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #25

    Отговор: Колела

    Ех, случи се.
    Тръгнах да качвам един тротоар под ъгъл, предното колело не зацепи и поднесе. ... а ужким я повдигнах цялата предница

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #26

    Отговор: Колела


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    MitkoS одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #27

    Отговор: Колела

    засега съм на автентична морска вода

  16. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #28

    Отговор: Колела

    @MitkoS, горе главата и не се отказвай! Мнозина вдигат предницата неправилно, дръпвайки я със себе си нагоре. Така при обратното приземяване се тръшва и теглото ти върху кормилото и предната гума. Ако не е успяла да прелети ръба, следва изненадващо грозно премятане напред или изплъзване настрани. Безопасно вдигаш като се изнесеш надолу и назад, дърпайки хоризонтално. (виж "mtb manual" как се почва). Така разтоварваш предната, а вече като се увериш, че е стъпила където трябва, може да се пренесеш напред, за да облекчиш задната, докато качва.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #29

    Отговор: Колела

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Ех, случи се.
    Тръгнах да качвам един тротоар под ъгъл, предното колело не зацепи и поднесе. ... а ужким я повдигнах цялата предница
    Браво Митак, печелиш жълтата фланелка:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #30

    Отговор: Колела

    Сериозни ли сте, бре...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Зъбни колела
    От Pitagorvd във форум Логически задачи
    Отговори: 15
    Последно: 13-01-11, 06:06

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе