Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #16

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Идете в произволен магазин, където има изложени бойлери на различни производители, между които и на Елдоминвест. Притиснете с палец ламарината в средата на различните изложени марки, с една и съща сила. Единствено при недоразуменията на Елдоминвест потъва. Преди 2 часа пробвах за трети път в магазин на Карфур. Ако все още имате съмнения, че споменатото изделие става за нещо, купете си го и като го разопаковате у вас, му извадете с една отвертка външния термометър в горната част и вижте вътре изолацията. Пипнете я с пръст. Направете си съответните изводи. Ако не можете, викнете някой да ви го монтира и го помолете да му "сипе" десетина литра вода, без да свързва изхода на топлата вода. Наблюдавайте какво ще стане. Ако пак не разберете нищо, сменете го с друга марка и повторете процедурите. Няма как да не видите разликите.
    Що се отнася до продуктите на Елдоминвест от високите класове, какво бих могъл да си помисля, виждайки, че не знаят как се прави продукт от нисък клас? А вие? Нека не сравняваме днешните им продукти с тези от преди 5 и кусур години. Би било неуместно.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 14-01-15 в 00:01.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #17

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Аз се питам термопомпените им бойлери що за стока са, щото дръвцата за по двеста и кусур лв мога да ги преживея, обаче ако се окаже, че на тяхно място се поставят такива(според тяхна реклама - откачаш стария Елдом и "много лесно" на негово място слагаш термопомпения), само че с цена около 1500 с монтажа, вече наистина би ме заболяло.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #18

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    @kalcheff1, според мен производител, който не спазва технологията при производството на масовите си нискобюджетни продукти, не би я спазвал и при производството на останалите. Липсва контрол и заинтересованост.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 14-01-15 в 18:33.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #19

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Взех на майка ми 80 л. емайлиран, на втората година протече и ги наводни. Смениха го с нов гаранционно, след още година и нещо и той протече и пак ги наводни. За изолацията, гарантирано е измислена, имам китайски болер вкъщи. За три дни пада от 60 градуса на 35. Елдома го прави за ден. При баща ми е пак емайлиран, но на дипломат, и той протече след гаранцията, просто го направи по-нежно и не го наводни. Явно за да се направи бойлер в България е нужна космическа технология.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #20

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    на теси са приемливи поне си изкарва гаранцията след което се сменя

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #21

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Елдом Инвест, 80-литров, неръждаем, ползвам го от август миналата година. Тази сутрин установих, че няма топла вода. Проблемът е, че е хоризонтален и е закрепен на много неудобно място. Някой има ли представа какво точно представлява защитата? На предишния беше едно малко синьо бутонче.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #22

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Ти защитата не я пипай.На моето теси(обемно 80 литра) изгоря термостата.Италиански. Намериха ми за 16.78 лева и го смениха.

    Защитата доколкото знам е тройна.За да се включи значи термостата вече е сдал багажа и е сработила точно защитата, която отговаря за следенето на термостата и температурата. Сигурно ще сменяш термостат.

    Лошото е че според техника който ми сменява термостата българските са много ненадеждни.Има италиански- ако става купи такъв(ако е термостата де).
    Преди слагали и чешки които били най-надеждни, но вече не можели да се намерят.
    Техника каза тогава(преди да смени термостата), че може отново да ми включи бойлера, НО ако този път не сработи и защитата...ще има БУМ ...

    Та не пипай "сини" , "зелени" или други копчета...

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #23

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    И аз съм на мнение, че водосъдържателите на Елдом са абсолютни боклуци. Същото мнение имам и за водосъдържателите на сънсистем. Случва се да се попадне на читава бройка, но като цяло сами виждате колко от хората в тази тема са доволни.

    Другото, за което обявавам най-тържествено, че са боклуци са инженеринга в частност позициите на отвори и/или серпентини в буферни съдове и други водосъдържатели. Големината на серпентините също. Най-общо казано за нищо не стават.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #24

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    И при мен елдом(дипломат) прокапа онзи ден.Това ми е втори бойлер на Елдом ,но повече няма да потретя с тази фирма.Първият ми бойлер на Елдом протече точно 2 месеца след като му изтече гаранцията-с 2 проблема на втората и третата година,които решиха гаранционно господата от сервиза.Дипломата се държа по-добре -само с един проблем за 5те години гаранция-той прокапа 4 месеца след изтичане на гаранцията.Не знам от плюнка ли ги правят тези бойлери от що ли!?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #25

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Каквото и да си говорим, при бойлерите произведени в БГ, всичко е до късмет. Истината е неръждавейката, да не говорим, че качеството на водата е доста различно (като химически съставки). Имаме Елдом на 15 години, 80-ка емайлиран не е мръднал, преди две години взех и един 150 литров с две серпентини, засега се държи.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #26

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Елдомът в къщи направи скоро 7 години служба, след смяна на нагревател гаранционно и разпадане на пластмасовата тръба за топлата вода след гаранцията. Сега не знам да се радвам ли на това дълголетие, понеже, както стана дума по-горе, наистина водата изстива много бързо и на практика човек се овътря сериозно от към ток, употребявайки този уред.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Мой познат си го разглоби и натъпка пространството между водосъдържателя и "кожуха" с каменна вата.Казва, че сега изстива 3 пъти по бавно от преди "натъпкването".

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    аз бих оставил разглобяването на Надин

  17. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #29

    Отговор: Елдом Инвест не знаят как се правят бойлери

    Докато стопля, че Надин не е някаква мацка с френско име, а варненското Металекс... , но определено няма да има за какво да скърбя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Термопомпен бойлер на Елдом.
    От p0ckata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 21
    Последно: 16-08-16, 17:53
  2. Бойлер Елдом с два анода ?
    От mitko20050 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-13, 16:53
  3. Кодове за грешка при Елдом-инвест
    От d.dimitrov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:50
  4. Проблем с възвратен клапан на Елдом Инвест
    От kriso.3206 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 10:02
  5. Термопомпени бойлери
    От denuchi във форум Други начини за отопление
    Отговори: 13
    Последно: 23-07-08, 13:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе