Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree13Одобрявам

не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. bbc
    bbc е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2
    #1

    не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Здравейте, искам да споделя неприятния ми опит с една фирма, която извършва сервизни услуги за мобилни телефони, а именно ТАЙМ 2004 ЕООД намиращи се на ул. Граф Игнатиев, 13 в София. Можете да ги намерите и на следните уеб сайтове Gsm-Service.bg | GSM сервиз за ремонт на телефони и таблети, GSM Сервиз София | Ремонт на телефони | Сервиз за телефони, time-mobile.com. Телeфони 0877 900 719, 0988 888 570, 0877 777 750. Съсипаха ми телефона и затова си платих солено. И така историята започва след като си изпуснах телефона, от което екрана му се спука в единия ъгъл. Бих продължил да го ползвам така, защото пукнатината беше диагонално в единия ъгъл между горната и страничната страни на телефона и почти не се виждаше и всичко по телефона си работеше, но се оказа, че сензорите за докосване в ъгъла, където беше пукнатината не работят и не мога да изпозвам телефона пълноценно. Налагаше се, ако искам да натисна върху нещо, което е в неработещия ъгъл на телефона, да го завъртя и тогава да натискам. Но както и да е, попаднах на въпросния сервиз търсейки в google сервиз за смяна на GSM дисплеи, избрах ги, защото отговаряха на условието да извършат ремонта за един ден. Предложиха ми три опции за подмяна на екрана: нискобюджетно копие, високобюджетно копие и оригинален екран. Реших да не слагам най-евтиния екран, но и да не искам оригинален, защото разликата в цената беше много голяма, а и нямаше как да бъда сигурен, че екрана, който ще получа ще е оригинален. Оставих телефона и чках да ми звъннат, така и недочаках. В края на деня, притеснявайки се, че ще затворят преди да си взема телефона им звъннах и се оказа, че телефона ми бил готов и мога да отида да си го взема. Като отидох го включих и първото нещо, което ми направи впечатление беше, че екрана е доста тъмен, но това изобщо не съм го коментирал с тях, защото преполахам, че това е цената, която плащаш, когато избереш неоригинална част. Дадох парите и за късмет в този момент ми се обадиха и се оказа, че отсрещната страна не ме чува. Освен това и когато отдалечах телефона от главата си по време на разговор, екрана оставаше тъмен и неактивен и не можех да прекъсна разговора докато другата страна не затвореше. Казаха, ами сигурно майстора като го е сглобявал, нещо не е вързал както трябва. Освен това ме светнаха, че въпросната марка телефони били боклуци, за което благодарих и си записах повече да не си купувам такива, независимо, че ги ползвам от много години и това е първото ми посещение в сервиз. Елате утре - ми казаха още. Какво да се прави, лош късмет си помислих и чаках да дойде утре. На следващия ден следобяд пак им звъннах и попитах какво става, като ми отговориха, че още не били готови, ама като станел телефона, щели да ми звъннат. В края на деня отново звъннах, отново притеснявайки се, че ще изпусна работното им време. Точно щели да ми звънят. Телефона бил при тях, като се наложило да сменят "микрофона" и "сензора за близост", явно се били повредили при падането. Казах, че съм им занесъл телефон със само спукан дисплей и напълно функционален във всяко едно останало отношение и не виждам, защо е трябвало да ми сменят други части. Отложих ходенето до тях за другия ден сутринта, защото вече беше късно и имах други ангажименти. На ден трети отивам при тях и разбирам, че съм извадил невероятен късмет, защото получавам 50% намаление върху допълнителните разходи за подмяната на микрофон и сензор, които си работеха преди да ми пипнат телефона. Оказа се, че цената на целия ремонт ми излезна, колкото, ако го бях занесъл в лиценизран сервиз на производителя и ми бяха сменили дисплея с оригинален такъв, като получих и още няколко "екстри". Първо екрана е доста по-тъмен, второ когато говоря с някого по телефона го чувам лошо, защото говорителчето пращи, трето нямам високоговорител на телефона (когато говоря с някого и искам да го включа на високоговорител, звук няма изобщо), четвърто не ме чуват добре когато говоря с някого и пето камерата ми не фокусира (всички снимки на обекти на разстояние повече от 1 метър са размазани). В общи линии телефона ми е осакатен и бях изнуден да платя допълнително. Невероятно много съжалявам, че попаднах на тези мошеници от time mobile (тайм мобил, gsm-service.bg, gsm-service-sofia.bg, time-mobile.com) и че по-рано не се поразрових в интернет и да прочета какво пишат за тях на още няколко места. Който го интересува да напише в google "GSM сервиз Граф Игнатиев 13".

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Какъв е телефона? Пусни някоя снимка на тъмния екран.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Сложна стана техниката (или изостанахме, знам ли), единици са тези които могат да свършат работа. Вероятността да попадне човек на тях е нулева. Хвърляш и купуваш ново.
    estqwerty и avenger харесват това.

  5. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #4

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Стантек в люлин с доста добри.дано данети се налага повече.
    bagerista9 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    С доста голямо недоверие приемам такива теми. Появява се някакъв нов Усер и още с първия си пост оплюва някаква фирма. Без ясни доказателства, без мнение от другата страна, само някакво лично мнение. И после такива изчезват, особено ако някой им обори тезата. Отделно, че този стил на писане ми е странно познат от появили се други подобни теми тук през последните 2-3 години. Не бих се учудил ако има съвпадение и на IP адреси.
    stenly и its large харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Не се съмнявай, редовна практика е да се чупят дъна и да се късат кабели при смяна на дисплеи, особено на някои модели HTC. Не от некадърност, а от мързел и незнание. Лично проверено и изпитано.
    shame одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Проблемът е че доста сервизи просто нямат квалифицирани кадри.

    Читавото или работи за много пари или е в чужбина отново за пари...

    Липсват професионалисти и това се усеща остро от потребителя ...

    И аз щях да пускам тема тук за една фирма от Пазарджик, която се оказа че дори зарядно на лаптоп не могат поправят, а по-точно да подменят кабела му който е прекъснат от усикванията докато е разнасян напред назад.

    Дори диганостика не успяха да му направят на зарядното като хората, макар че им казах, че проблемът е в зарядното - взеха го и ми го върнаха със залепен кабел със ...Поксипол от ония сивият ...И ми завиха, че "проблемът не бил в него" ама те все пак "го поправили", ама и
    "да им занеса лаптопа за всеки случай" ... Да бре да- лаптопа за 2 хилки да се изсерат и на него ...

    Занесох го в Студентски град където има оторизиран сервиз -Стемарк.Там поне са професионалисти и са ми оправяли и зарядно и лаптоп преди.Закачиха лаптопа за тяхно зарядно и казаха- зарежда, не е проблемът в него.След това замериха и зарядното и казаха "Ама то няма 19.5 волта на изхода, какво са поправяли..???" .Смениха кабела който онези бяха залепили с "лайно" поксипол и сложиха нов кабел и ми казаха да си искам парите от предишните "оправачи" ...

    Та така, ама за това подробно като ми дойде музата ще ги нарисувам тези "поправачи" които са некадърни да диагностицират дори едно зарядно дали работи като хората ...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Проблемът е че доста сервизи просто нямат квалифицирани кадри.
    .....
    Дори диганостика не успяха да му направят на зарядното като хората, макар че им казах, че проблемът е в зарядното - взеха го и ми го върнаха със залепен кабел със ...Поксипол от ония сивият ...И ми завиха, че "проблемът не бил в него" ама те все пак "го поправили", ама и
    "да им занеса лаптопа за всеки случай" ... Да бре да- лаптопа за 2 хилки да се изсерат и на него ...

    Занесох го в Студентски град където има оторизиран сервиз -Стемарк.Там поне са професионалисти и са ми оправяли и зарядно и лаптоп преди.Закачиха лаптопа за тяхно зарядно и казаха- зарежда, не е проблемът в него.След това замериха и зарядното и казаха "Ама то няма 19.5 волта на изхода, какво са поправяли..???" .Смениха кабела който онези бяха залепили с "лайно" поксипол и сложиха нов кабел и ми казаха да си искам парите от предишните "оправачи" ...

    ...
    Смях в залата.... Водили са те за носа като малко момче! Ако някой дойде и ми каже, че благодарение на прекъснат кабел напрежението е различно от зададеното ще го накарам да си изяде дипломата! Ако проблема е в кабела или ще има или няма да има напрежение! Запомни го от мен.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    73
    #9

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    На мен във Видин ми обявиха цена за дисплей с тъч за един Алкател РОР С3 120 лв
    Нов тогава струваше 129 лв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #10

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Смях в залата.... Водили са те за носа като малко момче! Ако някой дойде и ми каже, че благодарение на прекъснат кабел напрежението е различно от зададеното ще го накарам да си изяде дипломата! Ако проблема е в кабела или ще има или няма да има напрежение! Запомни го от мен.
    А ти къде прочете че са му казали такова нещо? Казали са му, че няма 19,5 на изхода, а не че има четири волта и половина примерно!

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    След това замериха и зарядното и казаха "Ама то няма 19.5 волта на изхода, какво са поправяли..???"

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Смях в залата.... Водили са те за носа като малко момче! Ако някой дойде и ми каже, че благодарение на прекъснат кабел напрежението е различно от зададеното ще го накарам да си изяде дипломата! Ако проблема е в кабела или ще има или няма да има напрежение! Запомни го от мен.
    Смехът е че изобщо си инженер и без да си направил и едно замерване в конкретния случай "даваш компетентно мнение" ала "На всяка манджа съм мерудия".

    Кабелът може да не е напълно прекъснат, а в резултат от усукването да дава частично товар при определено положение на кабела.Освен това не си наясно дали е едножилен или многожилен ...

    Така беше и при мен - както първият така и вторият път.Зарежда когато му е кеф(при определено положение на кабела) или при затворен лаптоп в заспало състояние, тъй като единствения консуматор тогава е батерията и няма консуматор екран процесор,видеокарта ...
    Именно така проектният капацитет на батерията ми беше смъкнат от с 4% в резултат на постоянното включване/изключване на зарядното или по-скоро на подавания ток от него към лаптопа и батерията му ...


    Спестявай ми друг път "остроумията" и "професионалната" си "компетентност" която не съм ти искал никога, никога не съм ползвал и няма да ползвам ...

    От днес си в списъка ми на игнорираните поради постоянните ти заяждания на дребно и постоянната злоба лееща се от постовете ти.

    И теб те съжалявах като Х2, но вече сте ми безразлични или просто "несъществуващи" ...
    Този пост е редактиран от justify; 19-12-16 в 23:16.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    А ти къде прочете че са му казали такова нещо? Казали са му, че няма 19,5 на изхода, а не че има четири волта и половина примерно!
    Като на човек, занимаващ с електротехника ти кажат, че няма точно определена стойност на напрежението някъде ти как би го тълкувал?

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    За да не пишете глупости друг път Can I Test For Broken Strands?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    А какво да направим, за да престанат говедата по сервизите да вършат глупости?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #15

    Отговор: не стъпвайте в сервиз за GSM ТАЙМ МОБИЛ на ул. Граф Игнатиев 13

    Цитат Първоначално публикувано от bbc Виж публикацията
    Който го интересува да напише в google "GSM сервиз Граф Игнатиев 13".
    същият е пуснал пост и тук
    timemobile, тайм мобил GSM сервиз лъжци на дребно :: BG-Mamma

    и оплакване от друг клиент
    Информация за търговци и потребители! - Форум iPhone в България
    https://bgiphone.com/index.php?/foru...0%B5%D0%B2-13/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 21-06-16, 14:34
  2. Граф МОНТЕ КРИСТО
    От stef4ito във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-10, 10:04
  3. Граф Монте Кристо
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-07, 13:48
  4. Отговори: 1
    Последно: 09-05-07, 00:20
  5. Граф Монте Кристо
    От tannoy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 09-08-06, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе