Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 46
Like Tree15Одобрявам

Спиди - експресни куриерски услуги

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1

    Thumbs up Спиди - експресни куриерски услуги

    От много дълго време не се бях сблъсквал лично с некоректни фирми, но последните ми преживявания обогатиха познанията ми в тази насока значително. Първо си помислих, че става въпрос за някакво лично отношение към мен, но после разбрах, че гореспоменатите набедени куриери така си работят по принцип. В заключение, нито са експресни, нито бързи (спиди), нито са куриери. Подлъгват различни фирми да работят с тях, вменявайки им, че са корпоративни клиенти и подлъгвайки ги с някакви, уж, преференциални условия. Реалността показва, че дребните клиенти (частните лица), освен че не са им приоритет, направо отказват да работят с тях. Голям проблем се оказва за частно лице поръчката на едрогабаритна пратка от доставчик, имащ нещастието да има договор със Спиди. В най-добрия случай пристига няколко дни след часа, обявен в SMS-а. Договорите и обещанията се погазват едностранно, без обяснение. Същото се получава и ако имате да получавате някаква сума, като частно лице, от наложен платеж. Не я получавате. В офиса, който са ви определили за изплащането ви обясняват, как няма да ви я изплатят иви препращат към автомата в съседната сграда за студена вода. Ако опитате да разберете какво точно се случва и успеете да се свържете с някого от колцентъра, ви се споменава за някакъв „огромен проблем“ (той е перманентен, според информацията, която събрах до днес) или за някаква „нова практика на изплащане на суми“, която вие няма откъде да знаете или да научите. Към момента, за обикновения потребител е важно да знае, че трябва да избягва свързани с доставка едрогабаритни покупки от търговци, имащи договор със Спиди. Или да организира перманентното присъствие на някой безработен на адреса, за няколко работни дни, при липса на алтернатива. Не е ясно още колко ще продължава този проблем.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #2

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    А при теб конкретно какъв беше случая?

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    И аз съм имал подобни проблеми, но със Еконт. Доставка на холска секция до адрес, а мишките ми казват да ходя до склада им да си я вземам. Освен това при пренасянето я бяха наранили. Пълни некадърници! За капак, куериера се е държак супер нахално и нагло с майка ми... Как не си бях тогава в Русе, да му покажа на този келеш къде зимуват раците.
    А във връзка със Спиди - доволен съм от тях като бързина, отношение и коректност. Два матрака по 160х200 ми бяха донесли. Момчето беше любезно, помогна ми. Обади ми се предварително, че идва на адреса. Какво се е случило при теб?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    dodo_pv - темите в този раздел се нуждаят от конкретика, по възможност сканирани документи и точни, ясни обяснения.
    Ако темата остане в този си вид - утре ще я изтрия.
    lazarus18 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Имам наръч документи, къде точно да ги пратя? Последният случай беше свързан с доставка на перални машини.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 31-05-16 в 16:29.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    пералнИ машинИ?

    кой е този търговец, който ти продава няколко подобни уреда, без да ти ги достави с фирмен транспорт, а прибягва до куриер?!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #7

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    пералнИ машинИ?

    кой е този търговец, който ти продава няколко подобни уреда, без да ти ги достави с фирмен транспорт, а прибягва до куриер?!
    Това се нарича аутосорсинг и е доста модерна практика.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    И обикновено след аутсорсинга се умножават недоволните и стават още повече вече разочарованите клиенти!
    Да не споменавам за "вътрешния" аутсорсинг, че там нещата са не отчайващи, а направо катастрофални.
    Основното предимство на тази "модерна" дейност е, че всичките негативи се прехвърлят на междинната фирма. И съответно следват глоби за нея от аутсорсващата страна. Което крайния клиент в БГ не го топли никак, при занижено в пъти качество на услугата!

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    пералнИ машинИ?

    кой е този търговец, който ти продава няколко подобни уреда, без да ти ги достави с фирмен транспорт, а прибягва до куриер?!
    Една машина. Поръчах я и не дойде. После я поръчах отново, от друго място и попитах за друг куриер. Не можело. Имало договор. Пак не дойде на време. Това е моя случай. Тъстът ми е пенсионер, поръча наскоро от Е-маг пералня и я получи 3 дена след срока на доставка. Пак Спиди. Съпругата ми им подари 10 лева наложен платеж, защото не и го изплатиха. Допълнително загуби време и средства за разкарване. Аз никога не паля от първия път. Всеки греши. Спиди не стават за куриери на дребно. Много са велики!
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 31-05-16 в 21:23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #10

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Да, но търговеца е поел ангажимент за срок на доставка и ти като клиент би трябвало да насочиш недоволството си срещу него.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #11

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Аз също съм недоволен от тази фирма. Преди няколко дни поръчахме на приятел 58"-ов тв от Емаг. Бусът пристигна навреме, но когато отвори вратата за разтоварване вътре гледката беше потресаваща - кашони с телевизори се въргаляха на земята ( включително и нашия ) без дори наченки на усилия за обезопасяване на пратките. Винаги проверявайте пратките си, ако ви се наложи да използвате тази фирма - шансът да получите счупена стока, особено при фина електроника като тв, е много голям.

  14.  
     
  15. Lokoto
    Guest
    #12

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Хмм, аз пък имам много добри впечатления от тях! Никога не са закъснявали. Стоката в изрядно състояние. И като общо, то за всички български фирми могат да се кажат лоши думи. Но има и добри момчета, които си вършат добре работата. А да бъден "критикари" е най-лесно.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    В стадото винаги има бели овце. Лоши думи не се казват на хора, които са сгрешили. Защото е човешко и не грешат само безработните. Лоши думи и квалификации се правят за рецидиви. Поне, аз така смятам. Достатъчно е за търговеца да разбере, че не може да прави бизнес на дребно чрез Спиди.
    milanov одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #14

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Една машина. Поръчах я и не дойде. После я поръчах отново, от друго място и попитах за друг куриер. Не можело. Имало договор. Пак не дойде на време. Това е моя случай. Тъстът ми е пенсионер, поръча наскоро от Е-маг пералня и я получи 3 дена след срока на доставка. Пак Спиди. Съпругата ми им подари 10 лева наложен платеж, защото не и го изплатиха. Допълнително загуби време и средства за разкарване. Аз никога не паля от първия път. Всеки греши. Спиди не стават за куриери на дребно. Много са велики!
    Има нещо гнило в твърденията ти! Как така не дошла перална машина??! То да не е малко телефонче евентуално да изчезне. Понеже имам наблюдения (преки) за софтуера им, видеонаблюдението, както и чекпойнт-ите по поточните им линии - сиреч ако изчезне пратка се търси и няма начин такова голямо нещо да не се знае какво се е случило!
    Сигурен ли си, че изобщо е изпратена от търговеца пералнята? Няма начин да се изгуби в Спиди и те да не знаят какво се е случило щом иде реч за обемиста пратка! За наложения платеж - пак има нещо гнило което не ни споделяш... Изобщо поста ти е манипулативен и тенденциозен. И за да не е такъв приложи документи (товарителници) и повече данни, как и какво се е случило.
    lazarus18 и Lokoto харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #15

    Отговор: Спиди - експресни куриерски услуги

    Драги иво, в природата нищо не се губи. Обяснил съм го съвсем простичко и ясно. Пералните машини не могат да ходят или пътуват сами. Някой трябва да ги разкарва. За да си позволя да отворя такава тема, значи съм се подсигурил с достатъчно документи и факти. Не съм регистриран от вчера. В моя случай, първата машина е стигнала до средата на пътя, с ден или два закъснение. Това се нарича недоставяне, а не загубване. Като човек, имащ преки наблюдения върху съкровените им тайни, мога да предложа първата товарителница 50146232510, с която да се заемеш. Гнилото с наложения платеж се състоеше в това, че никой не бил някъде упоменал в какъв отрязък от време и къде се изплащат парите. Оказало се, че е мисия невъзможна за трудещите се, сиреч, много неудобно. Историята е стара и отдавна забравена за мен, защото не съм злопаметен. Нека да наблегнем на настоящите проблеми на т. нар. "куриер"
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-06-16 в 09:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Агенция Митници - електронни услуги
    От kod във форум Черен списък
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-15, 16:19
  2. Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )
    От Pat във форум Поддръжка
    Отговори: 24
    Последно: 19-07-13, 13:10
  3. НОВИ Е-УСЛУГИ НА САЙТА НА НОИ
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-12, 21:19
  4. Куриерски фирми - коя е най-добрата ?
    От eror във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-07, 22:18
  5. Отговори: 25
    Последно: 12-11-03, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе