Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree10Одобрявам

Български пощи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Angry Български пощи

    преди 1 месец в София ми каца една пратка от Китай, като дори знам номера на полета, с който е пристигнала

    подробността е, че тракинг номерът не е по всемирната система, а техен вътрешен, който обаче е напълно валиден в рамките на тяхната транспортна система

    цял един месец въпросното пакетче не може да измине разстоянието от София до Варна

    пускам официална справка в моя клон - на мое име няма пратки

    пускам официално запитване до централата в София и получавам следния отговор, който може да се сведе до цитат на т.22 от „Общи условия на договора с потребителите на универсалната пощенска услуга и пощенски парични преводи, извършвани от „Български пощи” ЕАД”

    22. БП не носи отговорност:
    а) за непрепоръчани пощенски пратки;


    с други думи, Български пощи не носи отговорност за дейността си!

    все едно да отида на бензиностанцията, да си платя бензина предварително, след което да нямам гаранция, че момчето на колонката ще ми налее нещо, освен ако не си платя допълнително някой да излезе и лично да го контролира!!!

    върхът на кретенизма беше предложението им да подам официално оплакване към китайския изпращач, който да търси отговорност от китайския превозвач, при положение, че всеки полуидиот може да зареди тракинг номера и да види, че пратката е кацнала в България, т.е. китайският превозвач е добросъвестен, за разлика от нашите любими Български пощи
    anmobgoccult20 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Български пощи

    То заради тия идиоти доста онлайн магазини в ЕС ни отсвириха и не пращат до България , въпреки че сме в ЕС , Години наред поръчвах от zavvi , докато преди 2 години спряха доставките за България , заради много "изгубени" или недоставени пратки ..., а иначе пращат до цял свят и държави като Бурунди, Етиопия ... , че и до Македония

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Български пощи

    Ужасни са!!! Направо не ми се говори, че мога цял роман да напиша. Такава безотговорност даже и за държава като нашата ми идва в повече.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Български пощи

    От около 2 години приключих партньорството си с БП и животът ми е рай, гневът и агресията ми спаднаха на половина.
    https://forum.setcombg.com/%D1%87%D0...%B3%D0%B0.htmll
    Asen Ikonomov одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #5

    Отговор: Български пощи

    Всичко което съм пратил отива и всичко което съм поръчал пристига,но когато си иска....

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Отговор: Български пощи

    Точно преди Коледа ми дойде поръчан телефон от GearBest. За мое учудване си го взех от местната поща за пет минути, няма мито, няма нищо. Не знам как стана? До сега винаги са ме разкарвали по митници. Явно са проспали нещо преди Коледа?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #7

    Отговор: Български пощи

    В транспорта е, както при всичко останало. Ниската цена е предпоставка за проблеми и няма причина да сте сърдите на пощите. За 5лв от Китай - толкова.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    В транспорта е, както при всичко останало. Ниската цена е предпоставка за проблеми и няма причина да сте сърдите на пощите. За 5лв от Китай - толкова.
    От Китай?!? Хич та няма с логистиката.... От Китай до България да не идва чрез Български пощи? Логистиката им е из страната... Отделно я изпрати пратка до Китай - и да видиш как се плаща...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #9

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    От Китай?!? Хич та няма с логистиката.... От Китай до България да не идва чрез Български пощи? Логистиката им е из страната... Отделно я изпрати пратка до Китай - и да видиш как се плаща...
    Напротив, много ме има с логистиката, предвид факта, че работя транспорт и логистика вече 15 години. Именно и по тази причина за нищо на света не бих изпратил или получил пратка чрез поща.

    От Китай до България пратките идват чрез системата за глобална доставка на пощите, а не конкретно на Български пощи. За съжаление няма кой знае колко много алтернативи на евтини международни доставки. Аз лично бих ви препоръчал услугите на Дойче Пост - Globalmail. В България този сервиз се продава от ДХЛ.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Български пощи

    Ами... лошо е ако работиш от 15 години и изказваш мнения от типа - за 5лв - толкова

    За 5лв се получава предостатъчно - относително бърза и сигурна доставка. Досега нямам загубена пратка при регулярни поръчки, тракинга работи, независимо кои пощи се ползват - сингапурски, хонхг конг, китайски, холандски, белгийски. Всички от изброените работят с партньор Български пощи и са прекрасни.
    DHL във всякакви комбинации да се избягват е резултатът от моя опит - само проблеми, абсурдни митнически изисквания.
    Основното е доставчикът в БГ да са Български Пощи и никой друг, защото имат изключително опростена процедура за митническо освобождаване, недостъпна за никоя друга спедиторска фирма.
    dodo_pv и justify харесват това.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Български пощи

    Потвърждавам напълно казаното от kod - един път ми пратиха пратка с DHL от Китай - направо в чудо се видях..... за 20 доларова пратка платих 30 и кусур лева такси.... Освен това то не беше разхождане до митници да вадя някакви номера, отделно пълномощни на DHL щото иначе трябвало сам да си правя входящите митнически декларации.... ужас... Писах на изпращача, понеже често пазаря от него никога да не ми праща нищо с DHL - да си ползва China Post и съответно Български Пощи. От години получавам пратки с тях - нямам никакви проблеми.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ...един път ми пратиха пратка с DHL от Китай - направо в чудо се видях..... за 20 доларова пратка платих 30 и кусур лева такси....
    В момента на митницата ако ти задържат пратка на стойност 16-17 евро и искаш БГ пощи да те представляват ще платиш ДДС-то на тази сума, 12лв. такса за това, че те представляват пред митниците и има още една такса от 3,50лв., която така и не разбрах, за какво е. В крайна сметка за дребни суми от порядъка на 16-20 евро, които отиват на митница, както и да ги смятаме ще ни излезе доста неизгодно.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Отговор: Български пощи

    Да, и всичко става по телефона и пратката ти идва в пощенския клон.
    При DHL, освен, че ще платиш подобни такси ще трябва минимум да се разкараш до нотариус за да им подпишеш пълномощно. Удобството на Български Пощи е несравнимо за физически лица.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #14

    Отговор: Български пощи

    митническите изисквания са едни и същи и за пощите и за дхл. в случая аз коментирам пощенската им услуга а не стандартният им куриерски сервиз. Пратки на стойност над 25лв задължително се спират за обмитяване. също така изискването пълномощното да е нотариално заверено отпадна и ако някой ви иска нотариална заверка - може да го пратите да прочете закона.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Отговор: Български пощи

    Цитат Първоначално публикувано от jedi Виж публикацията
    митническите изисквания са едни и същи и за пощите и за дхл. в случая аз коментирам пощенската им услуга а не стандартният им куриерски сервиз. Пратки на стойност над 25лв задължително се спират за обмитяване. също така изискването пълномощното да е нотариално заверено отпадна и ако някой ви иска нотариална заверка - може да го пратите да прочете закона.
    Това не е вярно. Български Пощи имат специална спогодба с агенция Митници за стоки до 1000 евро.
    Информация за споразумението, подписано в началото на 2016 има достатъчно в мрежата,
    Последната ми отказана пратка от DHL заради малоумни изисквания е от декември 2016 - явно не са били запознати към момента, че не трябва да изискват нотариално заверено пълномощно.
    Самата пощенска услуга на DHL е също на нивото на стандартния им куриерски сервиз. Пратка от Германия пътува повече от седмица и посети какви ли не държави с услуга, струваща 20 евро... Отне време, колкото 5-левова пратка от Азия... Сравнявай както искаш услугата, резултатите говорят друго.

    Отделно, твърдението, че стоки на стойност над 25 лева ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се спират за обмитяване също не е вярно. Така може да е по закон, така е и в DHL, но в пощите не е така. Това показва практиката.

    Така че ще се повторя - DHL - никога за физически лица...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Български пощи - ще има ли оправия някога ???
    От kalcheff1 във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 08-10-13, 00:18
  2. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  3. Т9 на български за SonyEricsson
    От Бай Миле във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-05, 00:12
  4. ICQ на Български език
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-09-05, 17:08
  5. Какво мислите за "Български пощи ЕАД"
    От Whiskey във форум Анкети
    Отговори: 8
    Последно: 23-05-04, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе