Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26
Like Tree22Одобрявам

Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #16

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Сега видях ,че това изделие е от 1978г. Нещата в тази област толкова ли са зле, че това 42 годишно чудо е толкова желано,водят се дискусии, търсят се майстори.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #17

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Проблемът е , че няма откъде да се намерят оригинални активни компоненти, потенциометри и т.н. за тази антика.
    Ако има, то те са на баснословни цени. Кондензаторите най-лесно се намират.
    Заместители - може да се намерят, но трябва търсене в справочници и интернет.
    През това време сервизът ще отремонтира няколко стандартни повреди за между 25 и нагоре лева.
    Това е причината да отказват, освен ако не ти поискат 100+лв. за ремонта.
    Не забравяй, че след ремонта трябва и прецизна настройка и симетриране и изравняване на каналите. Не всеки има знания и умения за това, особено със старата техника. А без това ремонтът е безсмислен.
    Успех!
    emil vasilev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #18

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Ма то 2 години е свирил, някои неща от магазина вече и 2 месеца не могат да изкарат. Кой и кога е натикал телта не се знае.
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #19

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Аз коментирах само техническите аспекти на ремонта.
    Останалото е в сферата на догадките.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #20

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Усилвателят е стар, но части за него се намират. Както оригинални, така и нови качествени заместители. Знам откъде да намеря. Имам и приятел в Япония, който ще ми намери необходимото или еквивалентен заместител. И тъй като усилвателят има сантиментална стойност за мен, ще си поема разходите. Проблемът е, че трудно ще се намери човек да се занимава, защото най-вероятно щетите са значителни. Но тук изобщо не става дума за това и опитите да се отмести темата са незрели и непочтени.

    В никакъв случай нямаше да обвиня продавача, ако това, което ми беше казал, беше истина. Аз му поисках и той отвори капака на усилвателя пред мен. Но аз не съм техник и не мога да се сетя за всичко. Каза ми как е почистил всичко – и си беше почистено, пак повтарям. Аз не вярвам, че някой ще отдели време да почисти машината под капака, а ще пропусне да прегледа бушона отзад – нещо, което отнема секунди. Особено щом твърди, че от 15 години се занимава с продажбата на такава техника. Дори да не е той този, който е направил това "побългаряване", вината остава негова, че ме е излъгал, че се е уверил в техническата изправност на машината. Изобщо не говоря за това колко е стар и има ли стареене на компонентите. Говоря за едно безумно и грозно елиминиране на защитата на усилвателя.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #21

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Ма не е ясно кой е сложил телта. Продавача или някой индианец. Имах такъв случай преди години, продадох сд плеър в безупречно състояние / купуван от мен, от магазин/. Една година след сделката , купувачът ме осра , защото плеъра спрял да чете някои дискове. В момента на продажбата плеъра си беше ок , аз колко години гаранция мога да дам за машина ползвана незнайно как ? Покупка втора ръка от незнаен търговец винаги е рискова.
    estqwerty и Gena_bs харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #22

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Какво стана като сложи нов предпазител не разбрах.
    Изгоря ли или нищо не се случи?
    Имаш грешна представа, че предпазителя защитава усилвателя или каквато и да е техника.
    След като изгори усилвателя и текне голям ток, тогава изгаря предпазителя за да не ти запали къщата. Очевидно си е свършил работата.
    Защитите за усилвател или др. техника се реализират с други елементи.
    Този пост е редактиран от zxc0; 01-03-20 в 12:41.
    grischa одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #23

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    На теория си прав, но практиката в Булгаристан показва друго.
    Виждал ли си уред, на който е подадено напрежение 380V, вместо 220-230V? Никакви защити не е възможно да го спасят.
    Кондензаторите в захранването с пробивно 400V бяха цъфнали като майски рози. Вече не помня дали предпазителят беше оцелял. Това на свръхскъп за времето си TV Sony 32" + Dolby външни колони.
    Втори случай от преди няколко месеца. Пак нестандартно захранващо напрежение или пикове - не е ясно. Изгорял само предпазителят на захранването на телевизора Daewoo 2007 набор. След замяната - работи перфектно.

    По логиката на автора на темата, която аз също споделям, всички собственици и продавачи в автокъщи подлежат на санкциониране. Заради "гримирането" и "подмладяването" на автомобила и се свърши с присадките от всякакъв род в двигателя, охладителната и запалителната системи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    10
    #24

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Не мен не ми е ясно кой е сложил тая тел ?
    Може и авторът на темата да го е направил.
    Как ще докаже, че не е той.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,233
    #25

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Дори и да го докаже, че не е той, уредът е бил с производствена гаранция преди 40-тина години. И никаква след покупката от търговеца в БГ.
    Аз лично съчувствам на автора на темата.

    Но проверката на предпазителите и захранващият шнур е първото, което се прави след първоначалния оглед. Преди покупката и включването за проба на устройството. Все пак не е първа младост, но и новите не са цвете. Знам за няколко случая с перални машини, на които от завода не са монтирали гофрираната тръба между отделението за прах и казана, както и тази към водната помпа. Уредите са били с ненарушена фабрична опаковка и надписи, така, че няма място за съмнение.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #26

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Аз пък не разбрах, сменил ли е бушона, проверил ли е другите 6 вътре...както и жив ли е Х кондензатора 3нф/450.и какво е станало ако е,...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 10-03-20 в 21:03.
    chavi одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Купувам аудио техника!
    От tufata1 във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 28-11-16, 12:33
  2. Продавам аудио техника
    От 1411kbps във форум Продава
    Отговори: 14
    Последно: 10-10-12, 11:13
  3. Разпродажба на личната аудио техника
    От varieca във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-10, 00:49
  4. Сервиз за аудио техника?
    От ovi във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 22-03-10, 18:39
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе