Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Искам за заменя LG BD-560 с 4K обаче нещо удрям на греда. Оказва се че не възпроизвеждат DTS, DTS HD и т.н. при МКV от USB. Разгледах Sony UBPX700B който в момента е на много добра цена и Panasonic DP-UB420 и (820) обаче.... Исках да добавя към ТВ 55XF9005 който към този етап няма никакви кахъри с възпроизвеждането на тези звуци с вграденият си плейър.

    Някой има ли конкретен опит с някакъв 4K Blu-Ray плейър който да няма проблем с възпроизвеждането на DTS, DTS HD и т.н. при МКV от USB. Някаква друга алтернатива?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #2

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Разгледай андроид медия плеърите. Освен ако не държиш на CD.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Искам да си запазя опцията за възпроизвеждане от диск, имам няколко филма, концерти и т.н. А нищо чудно и да добавя нещо във времето.

    - - - - - - - - - -

    Сега гледам че Сонито поне при .m2ts поддържа DTS и т.н., Панасоника и това няма а DP-UB820 а струва цели 800 гроша. Ще се опитам да помисля още малко и мога да си взема един UBP - X700

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Здравей,
    Виж SONY UBP-X800B има го на прмоция по големите вериги, цената не е лоша.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #5

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Всички модели на Сони и Панасоник за MKV файлове са ограничени до DD, което реално ги прави негодни за такива като нас. А иначе UBP - X700 най-много го хвалеха а и най-евтин от всичките ама.....
    За Сони ясно ама Панасоника тях какво ги вълнува пиратството и се правят на ами не си гледат продажбите, фактически тази ниша няма как да остане незаета просто други ще взимат парите.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #6

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Panasonic също имат участие в киностудиа , а и няма как "нормален" голям производител официално да "подкрепи" пиратство - виж разни китайци им е през оная работа за авторските права

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #7

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Извинявам се, ако ще разводня темата на колегата, но и аз се хързулнах по този склон....това да може, онова да може, това да поддържа, онова да поддържа и стигнах до OPPO, но те пък го спряха и сега за 203 искат 2500 лева минимум. Някой ако може да предложи алтернатива без компромиси н добра цена.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #8

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Ами като търсих и аз стигнах до OPPO ама не го споменах заради буквално глупавата му цена. Ако не ти е важен диска вземи си един 4K Media Players и си решаваш проблемите(всеядни са + по-добри смарт функции от ТВ-тата), аз така направих и не съжалявам. Ако са ти важни дисковете добави му един UBP - X700 и пак не можеш да стигнеш цената и на половин OPPO а пък той от своя страна не може да се доближи до опциите на двете играчки взети заедно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #9

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Един въпрос
    Вместо 4к BRP ми препоръчват Playstation 4 Pro или Xbox нещо си.(цена около 600-700) Вашите мнения?
    п.п.
    Говоря за BRP в този цифров диапазон не по скъпите

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Ако ще е за УХД/4К, то PS4/pro нямат УХД блу рей четящо устройство и не поддържат такива дискове.
    XBOX ONE S/X възпроизвежда УХД дискове и уж имаш разни варианти за външни софтуерни плеъри (VLC и т.н.) за възпроизвеждане на материали от външен ХДД/флашка ... Обаче поне в One S е пълен т.шак - почти нищо УХД не тръгва и/или направо блокира/рестартира конзолата

    При ПС4 също не е кой знае колко добре вграденият плеър , доскоро също почти нищо УХД не ми тръгваше, но пък преди една /две седмици пак пробвах и някои файлове, които преди не тръгваха сега ги възпроизведе ... Но са доста малко и май не разбрах точно кои са ограниченията, защото уж два еднакви файла единият тръгва, а другият не...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Здравейте,
    спрял съм се на Sony UBPX700B, но имам въпрос:

    1 - Възпроизвежда ли Dolby Atmos от 4К диск и от свален филм (имам 4ТБ 4К филми с Атмос) и как?

    Взех ресийвър Yamaha RX-V585, който е 7.1, съответно поддържа Dolby Atmos; DTS:X, но телевизора ми е Sony KD-55XG8096, който не може да пусне Atmos през ARC HDMI, защото не е eARC. И всъщност това ми е големият проблем и драма. Не искам да стане така, че да взема 4К плейър и да не ми пусне половината филми с Атмос...

    Не държа на дисковото устройство, защото така или иначе най-вероятно ще ъпгрейдна PS4 Pro-то ми с PS5 след около година, но PS-те като цяло също са много ограничени във формати и тнт. Моят PS4 Pro не пуска MKV файлове H.265, които са всички 4К релийзи.

    Благодаря ви предварително за мненията!

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #12

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    От диск да (оригинален), от HDD не.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #13

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    В момента от външен плеър ли пускаш или с плеър на телевизора?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    В момента от външен плеър ли пускаш или с плеър на телевизора?
    Пускам от външен HDD с плейъра на телевизора, вградения. Нито VLC, нито Kodi ми пускат DTS звук, въпреки настройките за такъв и това се прецака с Android 8, с Android 7, тези апликации пускаха DTS звук без проблем. Говоря за DTS, не "Х", не "Атмос". Атмос изобщо не се поддържа от моят телевизор, той затова й няма eARC.

    Сиреч, дори да взема този 4K Player, няма да мога да изкарам Dolby Atmos от HDD?

    Тогава, какво бихте ми препоръчали?

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #15

    Отговор: 4K Ultra HD Blu-Ray плейър ???

    Настройките през KODI коректни ли са за пускане на многоканални формати през HDMI:

    https://kodi.wiki/view/Settings/System/Audio
    Сертифициран плеър за Dolby Atmos е Nvidia Shield:
    https://www.nvidia.com/en-us/shield/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 55XE7077, 4K Ultra HD или 55XE8096, 4K Ultra HD
    От raptor1987 във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-07-18, 00:47
  2. Отговори: 0
    Последно: 16-12-17, 14:32
  3. Xtreamer Ultra II
    От amonev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 27-08-12, 21:00
  4. GF3 vs Ultra,GTS,...
    От DPetrov във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 28-04-01, 03:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе