Резултати от 1 до 13 от общо 13

Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #1

    Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Интересувам се има ли голяма разлика между Blu-ray филм, който е 44гб и същия филм, който е Mkv формат 41гб. На телевизор 65 инча, понеже новите телевизори четат почти всички формати и служитела в Технополис ми обясни, че няма смисъл от покупката на Blu-ray плеър при положение, че мога да гледам всичко на телевизора само със флашка е с добър soundbar към него. Не знам дали разликата между толкова голям филм Mkv формат, от порядъка на 40гб е осезаема спрямо Blu-ray формата за да си струва инвестицията на Blu-ray плеър. Тъй като аз винаги съм гледал Mkv филми по 30-40гб и качеството ми се струва страхотно, но никога не съм гледал Blu-ray филми и не знам каква би била разликата.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    въпросът ти технически е лишен от смисъл, защото блурей е стандарт, а мкв е контейнер

    всички опира до битрейта на използвания кодек

    безопасно е да предположиш, че еднакъв обем = еднакво качество при горния въпрос, така че в най-общия смисъл отговорът е:

    не, няма да забележиш разлика

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Ясно благодаря за изчерпателния отговор.Значи няма никакьв смисьл да инвестирам във Blu-ray плеър като няма да има осезаема разлика във качеството на филма

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Ще има, в mkv-то обикновенно видеото е записано с някаква компресия, а щом е компресирано значи е и с леко влошено качество. Въпроса ти по-скоро трябва да е дали да инвестирам в блу-рей и дискове или да си гледам mkv-та.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    стънка, принципно си прав, но в конкретика не си

    40 гиги мкв означава, че или няма компресия и идеята е била да се направи в по-гледаем формат, или е рипнато от сорс с още по-голям обем, респективно с още по-висок битрейт от 40 гиги блурей

    да не говорим, че в последно време 265 набира скорост и неговите обеми за сравнимо качество са значително по-малки, т.е. съвсем спокойно рипът може да е със същото качество при по-малък обем

    а иначе за влошаването на качеството... ако разликите ще се търсят с нос, наврян в екрана, на статични сцени, по дребни детайли, значи разлика практически няма

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Колега Райчев, виждам че търсиш и качествено озвучаване, тогава си струва покупката на външен плеър-н ,по ARC или оптика ни DTS MA ни ATMOS ще получиш, освен ако нещо последната година са променили.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    FearMe, естествено, че е така, но масовите (най-сваляни) филми са до 5 гиги и хората главно скачат на тях.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    /offtopic

    nassko1, за подобни обръщения се ползват личните съобщения...

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Само да уточним, че и Blu-ray съдържа видео със компресия.
    Конкретно да отговоря и аз на питащия - предполагам, че сравняваш пълен Blu-ray със ремукс му, записан в mkv. Тогава съдържанието им е 1:1. Разлика би могла да дойде от възпроизвеждащото устройство/програма.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    то няма как да имаш видео, без да ползваш видео кодек
    в блурей стандарта се ползват няколко (https://www.wondershare.com/dvd-tips/bluray-codec.html)

    ремуксът му, записан в мкв, е наистина 1:1, но ако svylen е наясно с това, определено не би му се налагало да задава изобщо въпроси...

    той вижда два еднакви размера и се чуди дали образът ще е еднакъв или поне достатъчно близък, за да не му се налага да инвестира в блурей

    ...както съм и отговорил в първия си пост...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    13
    #11

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Благодаря мисля че бяхте достатъчно исчерпателни.А относно дисковете аз нямаше да си купувам блу раи филми аз щях да си тегля от интернет и да си записвам на дискове а това не ми беше проблем но щом няма да видя разликата няма смисъл да си правя труда да си купувам от делно плеър и да записвам дискове при всяко гледане на филм

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #12

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    Нищо не разбрах уважаеми Super Moderator

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Разлика между Blu-ray и Mkv формат ?

    извинявам се, помислих, че му предлагаш да купи нещо, което ти продаваш...

    на такива финтове съм се нагледал през годините тук, че... прощавай

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разлика между LEC и LKC 12ки ?
    От operator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 02-05-13, 22:07
  2. Разлика между сокет FM1 и АМ3+
    От ivanxxx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 12:47
  3. Разлика между Panasonic LZ2 и LZ3
    От vassiljp във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-06, 11:52
  4. Разлика между *.src.rpm и *.rpm
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 17
    Последно: 06-11-03, 11:10
  5. Разлика между DVD+R и DVD-R
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-03, 13:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе