Страница 573 от 707 ПърваПърва ... 523563571572573574575583623 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,581 до 8,595 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8581

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    За и против...по бг
    Нов фронт разцепи България: за или против ваксините. С това силно антиваксърско войнство страната скоро може да се превърне в здравна клоака, където никой няма да иска да ходи.
    Ваксини и човешки права
    Различни са мотивациите на антиваксърското войнство. Има наивни хора, които са гледали твърде много американски филми и вярват, че някой ще им вкара чипове в мозъците. Други изповядват една нова, мистериозна религия на тялото - размишляват денонощно какво ядат, как дишат, къде падат космическите лъчения. Трети просто имат нуждата да правят нещо напук на властта: да се възправят героично срещу тиранията и с отказа си да докажат, че са свободни и достойни хора. До самия край, изпод кислородната маска в интензивното.
    Ще кажеш: субкултура, секта. Само дето в България тя сякаш е мнозинството. Учители, лекари дори....
    Вземете такъв пример: ако някой е решил да посегне на живота си, аз, разбира се, бих направил всичко, за да го разубедя. Но в края на краищата - негово решение и право. Само че ако реши да скочи от прозореца върху главите на минувачите долу, той вече не разполага с правото си да живее или не, а убива хора. По подобен начин стои въпросът с правото ти да караш пиян, да тровиш хората, като пушиш, да отказваш да пускаш детето си на училище. Свободата на човека свършва там, където започва свободата на другия. И не е лошо борците за правото да не бъдеш ваксиниран да се замислят понякога и за други видове човешки права.
    https://www.dw.com/bg/%D0%B4%D0%BE-%...%8F/a-59070521
    Каква убава статийка.
    Не че нещо, ама има една конвенция, приета от тяхната страна (и от нашата също) - наречена "Конвенция за правата на човека и биомедицината".
    Същата тази конвенция е ратифицирана и у ЕС, и у нас - част е от вътрешното ни право и има предимство пред всички норми на вътрешното ни законодателство, които й противоречат (според Конституция на РБ - чл. 5(4)
    Та, в тази конвенция, аджеба е написано следното:
    Член 2 (Върховенство на човека)
    Интересът и благото на човека имат предимство над интереса на обществото или този на науката.
    TRENDS и MitkoS харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8582

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Така е.Всеки има права.И има правото да си ги ползва ,според закона и

    До самия край, изпод кислородната маска в интензивното.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #8583

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    "Абсолютно всички ваксини" какво идва да рече?
    Че ако липсва една си остава вкъщи и дърпа с 4 години назад спрямо връстниците ... и му нарушавам "интереса и благото" да бъде нормално дете .

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #8584

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Каква убава статийка.
    Не че нещо, ама има една конвенция, приета от тяхната страна (и от нашата също) - наречена "Конвенция за правата на човека и биомедицината".
    Същата тази конвенция е ратифицирана и у ЕС, и у нас - част е от вътрешното ни право и има предимство пред всички норми на вътрешното ни законодателство, които й противоречат (според Конституция на РБ - чл. 5(4)
    Та, в тази конвенция, аджеба е написано следното:
    Не че нещо ама ние можем да четем.
    Глава IХ. Връзка между тази конвенция и други разпоредби

    Член 26 (Ограничения за упражняване на правата)
    1. Упражняването на правата и разпоредбите за защита, съдържащи се в тази конвенция, не подлежат на никакви ограничения, освен на тези, установени от закона и необходими в едно демократично общество в интерес на обществената сигурност за предотвратяване на престъпления за защита на здравето или правата и свободите на другите.
    2. Ограниченията по смисъла на предходната алинея не се прилагат за чл. 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 и 21.
    Този пост е редактиран от bobivg; 04-09-21 в 12:44.
    Mig82 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8585

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За преболедували с добър резултат от изследването за АТ, все още аз лично съм на мнение, че ако нямат изрично друго желание, няма нужда да се ваксинират със сегашното поколение ваксини. И все още съм на мнение, че за всички трябва да е по желание и вътрешно убеждение. Също така с различни позитивни начини за мотивация съм съгласен, но не и насила или чрез заплашителни подходи.
    TRENDS, MitkoS, svetlio1 и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8586

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цялата тая история с ограниченията започва да ми прилича на една друга - забраната за пушене. Ще взема за пример заведенията.
    Първо беше изискването за задължителна вентилация. После се обособиха отделни помещения за пушачи и непушачи. След това беше тоталната забрана за пушене в закрити помещения с обществено предназначение. И накрая се стигна до забрана на пушенето и на някои открити обществени места - например стадионите. Сега заменете "пушачите" с "неваксинирани и непреболедували" а "непушачите" с "ваксинирани и преболедували" и вижте какво се получава. Има ли дискриминация на едните спрямо другите в защита на обществения интерес?
    И ако трябва да глобализираме нещата - с увеличаване на населението на земята и съсредоточаване на живота в големи урбанизирани конгломерации все повече ще нараства необходимостта от налагане на ограничения "в интерес на обшеството" за сметка на правата на индивида.
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-09-21 в 12:26.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8587

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не че нещо ама ние можем да четем.
    Да, можем:
    Чл. 29.
    (1) Никой не може да бъде подлаган на мъчение, на жестоко, безчовечно или унижаващо отношение, както и на насилствена асимилация.
    (2) Никой не може да бъде подлаган на медицински, научни или други опити без неговото доброволно писмено съгласие.
    Чл. 38.
    Никой не може да бъде преследван или ограничаван в правата си поради своите убеждения, нито да бъде задължаван или принуждаван да дава сведения за свои или чужди убеждения.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8588

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само сравнявайки "членовете", които цитирате двамата, като лаик разбира се, на Боби терцата ми изглежда "майорна", а твоята като най-много "до дама" и губиш. Сега да сравняваме ситуацията с насилствено участие в "медицински опити" или нарушаване на "религиозни/сексуални убеждения" ми изглежда нереално, спрямо неговите "членове". Но юристите да се изкажат.
    Знам че някои пак ще се заядат иронично, но това е тяхно право. Както пък и аз имам право на мнение, без да обиждам останалите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-09-21 в 13:04.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8589

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    "религиозни/сексуални убеждения" - това къде го прочете? Убеждения(всякакви). Това, че предния член споменава за вероизповедания, не значи, че се отнася и за този, след като не пише "религиозни/сексуални убеждения".
    "и има предимство пред всички норми на вътрешното ни законодателство, които й противоречат" тук е с "по-високата терца", ама моите убеждения са, че Конституцията е пред "Конвенция за правата на човека и биомедицината".(примерно)

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #8590

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Но юристите да се изкажат.
    То и аз не съм юрист ама е написано достатъчно ясно. Закон може да отменя членове от тази конвенция стига да не е някой от изброените.
    А изброените са:
    "2. Ограниченията по смисъла на предходната алинея не се прилагат за чл. 11, 13, 14, 16, 17, 19, 20 и 21."

    Нито един от тези членове които цитират не е от изброените.

    От друга страна някак си ми е трудно да повярвам, че в държавите където има частична или задължителна ваксинация никой не е чул за тази конвенция и с нея да атакува закона.
    Разбира се допускам и варианта Каар и Трендс да са много начетени и първи да са се сетили за нея, но някак си ми се вижда невъзможно, без да ги подценявам.
    По съм склонен да повярвам, че е фейсбук извадка предназначена за хора дето няма да си направят труда да прочетат повече от 3 реда в тая конвенция и ще го ретранслират 1000 пъти.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8591

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    Да, можем:
    Ами...не можете....какво е "медицински опит"?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8592

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре де като бебе са ме ваксинирали от какво ли не
    След това - пак
    Какво ви пречи още една ваксина?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #8593

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ами...не можете....какво е "медицински опит"?
    За мен(в случая с Ковид ваксините) е провеждането на медицинско изследване(опит, експеримент), при което се поема пълен риск – дори по-голям, отколкото при изследване(опити, експерименти) с животни.
    За теб не мога да знам какво е.
    MitkoS одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #8594

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Томору , ние сме експериментален добитък за някои хора тук бре не разбра ли . A бирата е течност която отвежда вируса към стомашните киселини и по този начин го унищожава. Наздраве :D

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8595

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сред всички нации в Европа, нашата е най-бедна, най-нискообразована, с най-нисък процент ваксинация, с най-висока смъртност (не само от Ковид).

    Тези 4 най според мен не са тема на обсъждане, те са факт.
    Въпросът ми е - виждате ли връзка между тях?

    Напълно сериозно - в началото бях непоколебим застъпник на свободната воля и свободата. Но... %-ът ваксинирани в България за мен е шокиращ и неочакван. Никога не съм имал особено високо мнение за съгражданите, ама чак толкова прости за нещо толкова елементарно... наистина не очаквах.
    И започвам да разбирам политически решения, нарушаващи свободи. Наложителни защото глупостта и ината трябва да бъдат борени.

    Първа задължителна стъпка следва да е задължителна ваксинация за всеки пенсионер без право на избор със задължителен срок до края на месеца.
    Как да се осъществи... Например от мобилните екипи, които са ангажирани с преброяването.
    bobivg и Mig82 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе