Страница 631 от 707 ПърваПърва ... 581621629630631632633641681 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,451 до 9,465 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9451

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Един такъв пенещ се срещу ваксините седи срещу мен в службата.Лепна го, вися в болницата ни жив, ни умрял, месец след изписването пак е ни жив ни умрял, сега има жестоки проблеми с черен дроб, щитовидна, един хормон не му е на мястото, сърце-хапчета и билки на корем пие, не може да качи едно стълбище, психиката му залита, ......Сега редовно обяснява, как сгрешил съдбоносно, че не ме послушал ....Тъщата, на 76, я ваксинирахме.Лепна го, двустранна пневмония, 5 дена в болница, след седмица вече тичаше из двора.Та такива ми ти неща.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9452

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    лек случай..
    Ами значи 90% от случаите при неваксинираните са леки.
    Ти си бил от по-тежките, на прага на хоспитализация.
    Иначе аз за първи път разбирам, че ваксиниран може да боледува като неваксиниран. Да не говорим колко неваксинирани дори и не разбраха, че се го прекарали.
    Да не говорим и че властите бяха принудени да съобщят, че над 5% от хоспитализираните са ваксинирани, което ще рече, че минимум 10% е било реалното число, поне на база на това, което се говори.
    За смъртни случаи на ваксинирани се говори с половин уста, а като влезеш у фейса ще ти прилошее от коментари на хора, които споделят, че са загубили ваксинирани близки.
    Не съм антиваксър, но съм анти др.Менгеле експеримента, който се провежда. Все още не сме достигнали нивото, при което да можем да произведем на 100% доказано безопасна ваксина за една година.


  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #9454

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ..на 100% доказано безопасна ваксина
    И 101% ефекивна нали...?
    Ха, нали знаеш, че такава и след 10г няма да има.Току виж някой ефект цъфнал на 15тата година и ко прайм.
    Приятно чакане .

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #9455

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дай ми статистика колко процента от ваксинираните са в болница и статистика колко процента от неваксинираните са в болница. Тогава сравнението ше е коректно.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9456

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И кво ша стане ако ти даде дори статистика на ялите боб и туршия прекарали тежък ковид?! Всички станахте големи статистици и математици, каква интелигентна нация сме били....една група тука сте имунизирани ама срещу всякакви доводи и цифри...надявайте се да ви е достатъчно и срещу вируса....5к + 200....от много акъл...двама колеги, ослушващи се допреди месец вече са в болница, където единствения звук е съскането на кислорода с реална опасност да нахранят червеите с недокоснатите си от ваксина гени...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 19-10-21 в 11:39.

  7.  
     
  8. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9457

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кой ти дава гаранция, че ако се бяха ваксинирали нямаше да са на същия хал.
    Тия ги говори на ваксинираните, които берат душа в някое ковид отделение.
    Опитват се да ваксинират цялото население, че и децата с ваксина тествана 6месеца.
    Ебати идиотията!
    Да не говорим, че с тази безумна ваксинационна кампания по време на пандемия докараха една камара мутации, коя от коя по-сериозна!
    Този пост е редактиран от Rakeem; 19-10-21 в 12:03.

  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9458

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    214 души са загиналите, oбщо 84,23 процента от новозаразените и 94,39 на сто от починалите за изминалите 24 часа са неваксинирани.
    Айде мачкай идиотията....
    Говорим за неваксинирани, защото няма опасност от фалшив сертификат за неваксинирани, затова можем да приемем цифрата с тендения на цифрата за ваксинираните да е по-малка, а тази на неваксинираните да е и по-голяма в зависимост от броя платили за листа хартия...
    Само един Бог знае с какви лайна сте се хранили и колко нездравословно живеете ама в един момент станахте много напушено критични и анти срещу някакъв милиграм протеини от дълбочината на широкоспектърното инфекциозно ютюп образование....абе цял живот от мен нищо не зависело, никой не ме е питал дали искам БЦЖ, нито която и да е друга ваксина поставена ми в моето детство или след това и то без никой да ми обяснява, за рискове, за проценти и ефикасност....но сегааа...ооо,...сега....паднахте ли ми....ей сега когато АЗ АЗ АЗ решавам дали да се ваксинирам, ей ся ша ви покажа кой съм...Велик, Велик. поклон!
    Този пост е редактиран от Tommorow; 19-10-21 в 12:19.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9459

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    30% от "ваксинираните",които познавам са с фалшиви сертификати. За по 260 лв ги купуват без никакъв проблем.

    Не казвам,че ваксиниран не може да се зарази или няма починал, но в процентно отношение са нищожни спрямо неваксинираните. Ако някой се опитва тук да ни убеждава в противното, дa ходи да се преглежда.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9460

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И 101% ефекивна нали...?
    Ха, нали знаеш, че такава и след 10г няма да има.Току виж някой ефект цъфнал на 15тата година и ко прайм.
    Приятно чакане .
    Не виждам защо си губиш времето. Нито за "нивото на заплащането" ще те разберат, нито за "100+%". Понеже срещам много хора от всякакъв калибър и отдавна научих урока, че е кауза пердута да убеждаваш някого за нещо ако не те е разбрал от първия път. Масовото по всички въпроси е - щом не ме касае лично, не ме интересува, ако ми дойде на главата, тогава ще го мисля, всички са мошеници и всичко е конспирация...

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #9461

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Комбинацията от просто население и дълга предизборна ситуация се оказаха доста лоша комбинация. Тъпите антиваксари не могат да си отговорят на елементарния въпрос, защо Славчо, Радев и доста други техни идоли се ваксинираха тихомълком, обаче знаят какво има във ваксините, какво трябва да има, за колко време трябва да се разработват, какви трябва да са критериите за безопасност, колко ефективна трябва да е, на кое трябва да се казва ваксина и на кое не......
    Сега когато почти всеки е засегнат пряко или косвено се ровят в статистиката за да намерят всеки случай на ваксиниран стигнал до болница за да успокоят гладките си мозъчета, че е нямало какво да направят и нищо не е зависело от тях.
    Вчера един от щаба се оплакваше, че за да заведе дъщеря си на преглед стигнал до някаква болница за която чува за първи път на ебем си мястото (кашля от няколко седмици, но няма температура). На предната вълна бяха в болница и двамата му родители. Сега тъщата е в болница и тъста се е запътил на там. Обаче не вижда причинно следствената връзка.

  13.  
     
  14. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9462

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нито една болница "не умира" от желание да лекува Ковид болни. Финансова изгода като цяло от тази дейност няма. Има други направления на медицината, където са печалбите. Никак не случайно трябваше да се положат огромни усилия и заплахи на високо ниво (МЗ и НЗОК), за да се принудят частните здравни заведения като се напълнят бившите държавни (те също са търговски дружества и не се финансират от бюджета) да откриват структури за ковид пациенти и част от капацитета на реанимациите си, които са си кът навсякъде.

  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9463

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами значи 90% от случаите при неваксинираните са леки.
    Ти си бил от по-тежките, на прага на хоспитализация.
    Иначе аз за първи път разбирам, че ваксиниран може да боледува като неваксиниран. Да не говорим колко неваксинирани дори и не разбраха, че се го прекарали.
    Да не говорим и че властите бяха принудени да съобщят, че над 5% от хоспитализираните са ваксинирани, което ще рече, че минимум 10% е било реалното число, поне на база на това, което се говори.
    За смъртни случаи на ваксинирани се говори с половин уста, а като влезеш у фейса ще ти прилошее от коментари на хора, които споделят, че са загубили ваксинирани близки.
    Не съм антиваксър, но съм анти др.Менгеле експеримента, който се провежда. Все още не сме достигнали нивото, при което да можем да произведем на 100% доказано безопасна ваксина за една година.
    Сериозно ли във Фейсбук пише за починали след ваксина?
    Страшен източник на информация. Между другото пак там масово казват, че са си сложили или ще си сложат фиктивно ваксина. Дали пък тези 5% не са точно такива?

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Кой ти дава гаранция, че ако се бяха ваксинирали нямаше да са на същия хал.
    Тия ги говори на ваксинираните, които берат душа в някое ковид отделение.
    Опитват се да ваксинират цялото население, че и децата с ваксина тествана 6месеца.
    Ебати идиотията!
    Да не говорим, че с тази безумна ваксинационна кампания по време на пандемия докараха една камара мутации, коя от коя по-сериозна!
    Гаранция ти дават клиничните изследвания, контролирани и проверени от всички възможни институции.
    Плюс статистиката от десетки страни.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9464

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    всеки се опитва да си докаже своята теза, като прави т.нар. cherry-picking на общите данни

    едните пренебрегват факта, че наистина ваксинираните го карат по-леко, обаче другите са тотално слепи за факта, че примерно огромното мнозинство от починалите С ковид (а не ОТ ковид), са с тежки придружаващи заболявания и/ли почти гарантирано в третата възраст

    имаме си примерно лицето Колин Пауъл, който финансово сигурно е по-осигурен от всички ни във форума, взети заедно, ама и той взе че умря от усложнения от ковид след ПЪЛНА ваксинация
    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-58957273

    много сериозният проблем на повечето хора, е че заемат крайна позиция, след като нещата станат лични за тях
    тогава всякакви статистики отиват в канала, всякакъв разум, всякаква логика

    след като техен съсед на 80 години с рак, диабет и BMI 35 е умрял от ковид, а е бил не/ваксиниран, то тогава ВСИЧКИ не/ваксинирани ще умрат от ковид (и преданността им към лагера става фанатична, в зависимост дали съседът е бил не/ваксиниран)

    по-нагоре се каза нещо, което бе мимоходом пренебрегнато:

    що за ваксина е тази, която не предпазва от заразяване, не предпазва от разпространяване, предпазва, но не изцяло от усложнения, не ти дава никакви предимства пред останалите (освен да ходиш на кръчма и кино, ама стигне ли се до локдаун, никой няма да пресича границата, вкл. и ваксинираните)?

    ваксините били различни, заболяванията били различни
    никой не го оспорва, обаче крайността в изказа на двата лагера започва да прилича на ултраси vs. ултраси, пък това изобщо не говори добре за интелектуалното ниво на събеседниците

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9465

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    О не... Личен елемент няма!
    Починал бивш шеф и директор на бивше училище на детето не правят нещата лични.
    Единствено личното в моя случай е масовата глупост, включително и сред близки познати, дървената философия и опита за тълкуване на данни от сульо и пульо без да има необходимите пълни данни, капацитет и знания. ( и аз съм в това число, не се изключвам).
    И да, има нещо, с което съм съгласен - ситуацията вече е ултрас срещу ултрас.
    Моето тълкуване за нея е, че антиваксърите толкова си им е нивото. А останалите, след дълъг безптедметен период напълно логично преминават в същата тоналност поради липса на друг вариант. И да, пресоляват умишлено или не и тяхната позиция, защото всяко адекватно съмнение храни антиваксърската ярост.

    Аз от ваксинирал се с много съмнения се трансформирах в особа, която безапелационно ще наплюе антиваксъра ако в рамките на 10 секунди не спомене значима за мен причина. Това е истината. Моята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе