Страница 633 от 707 ПърваПърва ... 583623631632633634635643683 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,481 до 9,495 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #9481

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За съжаление си прав,че например един свински грип преди десетина години косеше наред и беше много по-опасен, но тогава социалните мрежи не бяха толкова дълбоко навлезли в живота ни.

  2.  
     
  3. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9482

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    абсолютно нищо не противоречи на сценария да си имаме 5000 новозаразени всеки ден, от които само 100 тежко, от които само 1 да умре
    Е това не е ли ОК? Аз не виждам проблем.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9483

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да поспамя и аз по темата.....
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ......
    да приемем, че ВСИЧКИ са ваксинирани... 100%!!!
    това обаче не ги предпазва от заразяване и разболяване, без значение какъв процент ще са леко и какъв тежко
    абсолютно нищо не противоречи на сценария да си имаме 5000 новозаразени всеки ден, от които само 100 тежко, от които само 1 да умре
    това обаче не променя факта, че вирусчето ще продължава да си циркулира, да си мутира и да си вее байрака...

    не се заяждам с никого, просто съвсем логична логика
    Логиката ти куца и с двата крака!
    Нека приемем, че от 100% истински ваксинирани 70% са придобили имунитет. Той чрез антителата възпира масовото проникване на вируси в клетките и съответно тяхното размножаване. Такъв човек е по-малък разпространител на вируси около себе си. Вируса извън човешкото тяло живее максимум 10-12 часа. Отделно ваксинираните по-трудно се поддават на повторно заразяване, защото отново сработва имунитета и намалява ефективния вирусен товар в организама. Така 100% ваксинирани + тези с естествения имунитет от преболедуване изграждат стабилен стаден имунитет в даден ареал. Това прекъсва процеса на разпространение.
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И какво предлагаш? Кажи си решението за справяне с проблема? Да няма никакви мерки? Разбрахме, че ваксината е таш.ак. Дайте си решенията за справяне с проблема, че ми писна да чета само как всичко е кретенизация.

    Може поне да проявите елементарно уважение към хората,които за разлика от всичките професори, навъдили се покрай пандемията и чешещи си топките пред компа, че поне се опитват да правят нещо за справяне с проблема.
    Две са за сега (преди да се открие евтино и ефикасно действащо лекарство) възможностите - ваксинация и ДДД.. Инфектирането е по въздушно-капков път или чрез пипане на заразени повърхности и последващо пипане на устни, очи, нос и други лигавици на тялото. Моето предложение съм го дал още в началото на пандемията и го произвеждам. Обяснявах го в доста постове и няма нужда да се повтарям.

    Ако някъде греша в терминологията или логиката на нещата нека докторите тук ме коригират.
    Този пост е редактиран от Lupus; 19-10-21 в 20:05.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9484

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имаме си примерно лицето Колин Пауъл, който финансово сигурно е по-осигурен от всички ни във форума, взети заедно, ама и той взе че умря от усложнения от ковид след ПЪЛНА ваксинация
    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-58957273
    "Powell had multiple myeloma, a cancer of a type of white blood cell, which harm the body's immune system, surgery for prostate cancer when he was Secretary of State and, more recently, Parkinson's disease."

    Концентрирай се върху -
    "which harm the body's immune system".

    https://www.nbcnews.com/politics/pol...tions-n1281746

    Чукаме на дърво !

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #9485

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами значи 90% от случаите при неваксинираните са леки.
    Ти си бил от по-тежките, на прага на хоспитализация.
    Иначе аз за първи път разбирам, че ваксиниран може да боледува като неваксиниран. Да не говорим колко неваксинирани дори и не разбраха, че се го прекарали.
    Да не говорим и че властите бяха принудени да съобщят, че над 5% от хоспитализираните са ваксинирани, което ще рече, че минимум 10% е било реалното число, поне на база на това, което се говори.
    За смъртни случаи на ваксинирани се говори с половин уста, а като влезеш у фейса ще ти прилошее от коментари на хора, които споделят, че са загубили ваксинирани близки.
    Не съм антиваксър, но съм анти др.Менгеле експеримента, който се провежда. Все още не сме достигнали нивото, при което да можем да произведем на 100% доказано безопасна ваксина за една година.
    1. нещо такова, на ден 10 000 човека се заразяват без да го разберат - леки симтпоми, главоболие, болки в гърлото, понякога температура и за това го бъркат с настинка или грип
    2. Аз бях от средните случаи. Февруари месец дори нямаше подробна информация у нас. Мислех си, че съм се простудил защото работех на течение и отлагах да отида на лекар, не че тя щеше да ми даде точната диагноза.
    3. Фейса го забрави. Част от ваксинираните, боледуват поради няколко причини:
    - има хора чиято имунна система е тотално срината поради нездравословен начин на живот/работа, предишно тежко заболяване + лечение с препарати, които спомагат за увреждането на имунната система
    - тези , които са претърпели трансплантация - за да не отхвърли организма им органа, вземат имунноподтискащи лекарства
    - има и едни 2-3% които генетично са с неработеща ефективно имунна система
    - хора с фалшиви сертификати
    - хора с разклатено здраве заради съпътстващи заболявания, лекарствата за които улесняват-спомагат развитието на ковид...
    При ковид хората от изброените категории горе, почти винаги стигат до летален изход. Има хора които са болни но не подозират за заболяването си, защото игнорират симптомите. За тях казват - Беше си напълно здрав, как така почина от ковид?
    По инфо от лекар - при него няма ваксинирани с тежко заболяване!

    Около 10% от приетите в болница са ваксинирани, тук обаче има едно голямо НО...
    Много хора с връзки, независимо че случаят е лек, вкарват близките си в болница - За всеки случай...тука ccankov73 и lazarus18 да ти разказват
    Както разбираш вече, статистиката е тотално изкривена, поради липса на точна информация.
    Всяко едно нещо което вкарваш в организма си има и странични въздействия...Някои неща които пиеш или ядеш са не по малко вредни ама ги плющиш
    В петък се ваксинирах и срещу грип - Инфлувак Тетра.
    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Дай ми статистика колко процента от ваксинираните са в болница и статистика колко процента от неваксинираните са в болница. Тогава сравнението ще е коректно.
    Защо? Статистиката е изкривена,
    това което искаш щеше да е интересно само ако се заразяваха равен процент от двете групи а е това е абсурдно.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имаме си примерно лицето Колин Пауъл, който финансово сигурно е по-осигурен от всички ни във форума, взети заедно, ама и той взе че умря от усложнения от ковид след ПЪЛНА ваксинация
    https://www.bbc.com/news/world-us-canada-58957273
    да те поправя - оня престъпник Колин Паул е имал множествен миелом - рак на белите кръвни телца (каква ирония...хиляди иракчани развиха рак от урановите ядра на използваните снаряди)
    поправено за теб


    ПС.
    сега виждам, че Mig82 ме е изпреварил
    между другото забелязвам че напоследък си неадекватен..Нали си го преболедувал...та нещо LongCovid ?



    За информиращите се от социалните мрежи
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-10-21 в 20:56.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #9486

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ице, ако беше умрял щеше да ми липсваш...Отказвам да живея в свят без графики и жипеци...
    знам, че ме обичаш следващите ще ги слагам в спойлер...
    За да си информиран, а и в данните които давам има отговори на въпросите, които задават някои колеги. Въпросът е, дали те ги четат и разбират диаграмите...
     
    за докторите във форума - глобална онлайн конференция
    https://milkeninstitute.org/video/covid-19-update


    Графика на намаляващата ефективност на 3 -те ваксини с течение на времето (модерна, пфайзър, джонсън и джонсън)



    Пробивните хоспитализации и смъртните случаи, както в предишни проучвания, са били предимно в по -възрастни възрастови групи. Във всички възрастови групи те са значително по -малко, отколкото при неваксинирани индивиди



    Ефективност на ваксините срещу COVID-19 по продукти и срокове в щата Ню Йорк
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....08.21264595v1


    Променяща се във времето ефективност на ваксините mRNA-1273, BNT162b2 и Ad26.COV2.S срещу SARS-CoV-2 инфекции и хоспитализации и смъртни случаи на COVID-19: анализ, базиран на данни от наблюденията от Пуерто Рико
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....17.21265101v1



    Какво знаем за AY.4.2, подлиния на Delta, с 2 забележими мутации на шипове Y145H и A222V, открити в ~10% от последните британски проби? Още не много, може да има малък ръб на предаване над Delta



    https://www.nytimes.com/2021/04/13/o...all-scary.html


    FDA ще разреши подхода „Смесване и съчетаване“ за бустери на Covid
    Агенцията може да действа тази седмица, когато се очаква да разреши бустер-инжекции за получателите на ваксините Moderna и Johnson & Johnson.
    https://www.nytimes.com/2021/10/18/u...mid=tw-nytimes
    https://pbs.twimg.com/media/FCBATLXV...name=4096x4096


    Предстои ли по-лоша версия на Delta?
    https://www.washingtonpost.com/healt...rus-mutations/


    Помните ли малките клинични проучвания, които предполагат, че колхицинът би имал голяма полза за Covid? Е, голямо изледване, с над 11 000 пациенти, рандомизирани, публикувано днес, показа нулев ефект за всички крайни точки
    https://www.thelancet.com/journals/l...435-5/fulltext


    Данните на Ivermectin за Covid, проверени с несъответствия, малки/нискокачествени клинични изпитвания и измами, имат дългосрочни последици за установените и съществени употреби на лекарството
    https://www.thelancet.com/journals/l...630-7/fulltext
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-10-21 в 21:19.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #9487

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами за създалата се ситуация вина има и баце , дето най-отпреде внесе най-евтината ваксина (пак бяхме уникални) и след като имаше един-два смъртни случая реално ваксинирането замря , отделно той със заповед го спря тотално (щото е капацитет в областа) !
    Баба ми и дядо ми заседнаха на първа доза АЗ от страх и чак сега се вакснаха с файзер. Ама ходи им обяснявай ...
    Добре че ЕС му даде още от другите ваксини, та успяхме да добутаме към 20% ваксинирани ! А сега хвърляй ... пари кат вестници...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #9488

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кауфланд, Билла и Метро хранителни магазини ли се водят според новата "гениална" заповед?

    Зелен сертификат и проверки за дезинфекция ще има ли за спешната помощ и линейките, вкл. частните такива?
    Защото майка ми най-вероятно се зарази при транспорта от дома до лечебното заведение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9489

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Лекарство трябваше, не ваксини да ми пускат първо.
    Объркаха цялата парадигма.
    Не можеш да бориш вирус с ваксини по време на епидемия.
    Това създава единствено предпоставки за мутации, които всички виждаме в момента.
    Как може да се очаква здраво мислещ човек, който ежедневно е сред хора да се ваксинира по такова време.
    Този имунитет не се изгражда за един ден, нужни са седмици и месеци.
    Ами ако няколко дена след ваксинация имаш близка среща с третия вид, какво се случва?
    За един приятел питам

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9490

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Няма решение, вече! Както се казва: ойде коньо у реката!
    Една камара вируси преминаха и заминаха последните 20г., като някои от тях далеч по-тежки от Ковида и с далеч по-висока смъртност.
    Но тогава нямаше безумни мерки, плашене на населението и ваксинации 'по време на чума'!
    Превърнахме вируса в чудовище, айде честито.
    Ти нормален ли си бе човек!
    Кои са тези по-смъртоносни вируси минали през последните 20 години и отнели животи колкото Ковид. Дай списък - име и брой официални жертви. Или си редактирай простотиите.
    Опасността на вируса не може да се мери в по-висока смъртност или в по-лесно разпространение. Важен е крайният резултат.
    И той е че вече 5 милиона умряха.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #9491

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Rakeem
    Нищо не са объркали. иРНК ваксините се разработват и изследват от години. Лекарство се появява след 3-4 години изследвания и тестове. Това не ти е като да си чешеш пръстите на клавиатурата.
    Лекарство се дава само на заболял, ваксината на всички желаещи !
    Предпоставките за мутации се получават с разпространението и увеличаване броят заболели, а за това може да виниш само онези които не спазват трите ДДД и бягат от ваксинация.
    Силно се съмнявам относно мисловните способности на антиваксърите...Наивни, слабоинформирани - ДА, но "здраво мислещи"- НЕ.
    Независимо дали от ваксина или от заразяване, имунитет се получава за поне седмица след изброените.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-10-21 в 21:56.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #9492

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ами за създалата се ситуация вина има и баце , дето най-отпреде внесе най-евтината ваксина (пак бяхме уникални) и след като имаше един-два смъртни случая реално ваксинирането замря , отделно той със заповед го спря тотално (щото е капацитет в областа) !
    Баба ми и дядо ми заседнаха на първа доза АЗ от страх и чак сега се вакснаха с файзер. Ама ходи им обяснявай ...
    Добре че ЕС му даде още от другите ваксини, та успяхме да добутаме към 20% ваксинирани ! А сега хвърляй ... пари кат вестници...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    Стига глупости. Баба ти и дядо ти като са се уплашили аз какво да правя.Аз защо не умрях от страх.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9493

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Как може да се очаква здраво мислещ човек, който ежедневно е сред хора да се ваксинира по такова време.
    Това си го слагам като картинка в рамка.
    ПП - За кое време иде реч? Преди 3 месеца беше ли подходящо време

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9494

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Ти нормален ли си бе човек!
    Кои са тези по-смъртоносни вируси минали през последните 20 години и отнели животи колкото Ковид. Дай списък - име и брой официални жертви. Или си редактирай простотиите.
    Опасността на вируса не може да се мери в по-висока смъртност или в по-лесно разпространение. Важен е крайният резултат.
    И той е че вече 5 милиона умряха.
    Да ти ги изброявам ли? Марв, Ебола, Денга, Сарс и Марв ков.. всичко от 20 до 70% смъртност от самия вирус.
    Короната обаче няма какво да я бие, то последните година и половина няма един умрял от друго освен от корона.
    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това си го слагам като картинка в рамка.
    ПП - За кое време иде реч? Преди 3 месеца беше ли подходящо време
    Кажи какво се случва като те боцнат с имитацийката и ден-два по-късно се срещнеш с оригинала?
    Иначе да, по време на платото е по-разумно да се ваксинираш, ако желаеш.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 19-10-21 в 22:00.

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9495

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Да ти ги изброявам ли? Марв, Ебола, Денга, Сарс и Марв ков.. всичко от 20 до 70% смъртност от самия вирус.
    Короната обаче няма какво да я бие, то последните година и половина няма един умрял от друго освен от корона.

    Кажи какво се случва като те боцнат с имитацийката и ден-два по-късно се срещнеш с оригинала?
    Недей да философстваш, а дай официални данни за смъртност.
    Ако не вярваш на тези за Ковид - оплачи се на арменския поп.
    Но тук! Аргументирай мненията си с официална информация.
    Ако не ти харесва - не пиши.
    Писна ми да банвам теоретици на конспирации, смятащи, че са с поне една сива клетка в повече.

    Не знам как да го кажа по-ясно:
    Моля, обосновавайте се с официални данни. Ако не можете или не ви допада - не пишете в тази тема.
    Ако това ви дразни - не пишете изцяло във форума.
    Ако и това не ви допада - отидете да се пънете на барикадите с алибегов. За съжаление, в тази държава имате шанс за успех.

    Надявам се да имам достатъчно интелигентни събеседници с адекватни спрямо написаното бъдещи действия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе