Страница 637 от 707 ПърваПърва ... 587627635636637638639647687 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,541 до 9,555 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9541

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Няма какво да ми се извиняваш.

    Нито да се успокояваш.

    Твоите "груби сметки" основават ли се на статистика изчислена от самият теб или разчиташ "на мисирките"?

    Щото моята съм я правил според данните на НСИ- специално "за разликата между 8500 и 12500 човека".


    А ако не си достатъчно схватлив какво съм написал си е за твоя сметка.

    За мен една част от хората са жертва не само на Ковид 19, но и на здравната ни система.И аз имам познати 4-5 които си заминаха, защото докторите "ги преглеждаха по телефона" .И миналата и тази година порочната практика продължава и не се санкционира.Имам колега който 2 седмици "му имаше настинка" по диагноза поставен от GP "по телефона" и то общо 3 пъти за тези 2 седмици.Най-накрая човека получи сърдечен пристъп, приеха го в интензивно, закрепиха го за няма и 24 часа и след като почина го писаха усложнения от "Грип и пневмония", защото все още нямаше пътека от Здравна каса по която да се заплаща лечението на Ковид.

    Жена ми я лекуваха също "по телефона" и то пролетта на тази година --> "Който оцелее ще разказва" това е филма който ни се прожектира...

    И при грип си заминават хора на по 40 години, та и на по ниска възраст...

    Изобщо личните ви "разсъждения" и откъслечни единични факти не са основа за сравнение и не могат да бъдат, особено когато са и емоционално натоварени...

    Аз гледам същата официална статистика. Надвишена смъртност 14-15000 човека спрямо средната за последните 5 години.
    Всички знаем на какво се дължи, но живеем в България, а не Израел или Швейцария.
    Колегата ти е пуснал картинката. Сам можеш да сметнеш тезипикове "грубо" колко човека са досега.
    Факт е, че заради епидемията умират доста хора.
    Това няма връзка с това колко и от какво са умирали предишни години.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    налага се да направя едно уточнение във връзка с мой пост относно майката на моя позната, умряла с/т ковид - диабетичка с тежко онко

    чак сега разбирам от познатата (защото покрай погребението просто не беше тема да говорим), че майка ѝ е била обявена за починала от/с ковид, БЕЗ да ѝ е бил направен абсолютно никакъв тест, а автоматично е била определена като ковидна заради тежката двустранна пневмония

    ето ЗАТОВА пик@я на всичките официални данни, които ни поставят на първо място по смъртност с всичките произтичащи от това последствия както в световен, така и в локален план

    нали знаете защо покрай казаните на българите в ада няма нужда от демони.... ?

    писна ми от тъпотии в тази тема
    чао
    Новия министър определи нови правила, по които да се определя причината за смъртта.
    Тези правила, между другото, намалят реалния брой починали от/с Ковид19.
    Не знам в момента как е, но доскоро нямаше как да запишеш някой, че е починал от Ковид19 без да му е правен тест. Точно от там идва и голямата разлика между официални и неофициални бройки.
    Така че силно се съмнявам в думите, които препредаваш.
    Не че няма начин да се диагностицира и без тест. Има си и други начини и близките ѝ няма как дори да знаят какво е правено ако е минала през болница.
    Може да е гледана на скенер, може да е правен тест за антитела, а може и да ѝ е правен PCR тест.
    Никой не спори, че статистиката е силно изкривена и че има пропуски. Работѝ ти година и половина под супер стрес и после търси кусури.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 27-10-21 в 15:58.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9542

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Бе то на мен ми е писнало и затова ме няма по 1-2 седмици...

    Пък като "дойда" метна малко въпроси "за размисли" по темата.

    Не отричам смъртността от Ковид, но е добре да не се преувеличава, а да се види истинската картина на тази Ковид смъртност.За съжаление както писах преди доста месеци има лица/субекти които нямат интерес от "истинската картина", щото тази им е финансово доста изгодна...


    Айде един виц за разсейване:

    Пешо се събуди посред нощ с пълен мехур, наметна дрехата, че навън беше студено, и се запъти към нужника. Докато се облекчаваше, усети леко парене в лявото рамо, точно където бяха поставили ваксината.
    "Следят ме", помисли си Пешо.
    "Пикае", помисли си Бил Гейтс ...

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9543

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Еми....от 10-на месеца има голям недостиг на всякакви интегрални схеми а в момента всеки втори артикул в маузър, фарнел или където и да е е с бележка доставка края на '22 и не малко с доставка '25 '26.....чудя се защо, завчера изпих две ракии докато се чудех и разбрах: Димитрее..много си бил прост бе...ами че то е очевидно защо....всички производствени мощности са заети да правят чипове за ваксините...а ти си чакай...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 27-10-21 в 18:34.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9544

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Еми....от 10-на месеца има голям недостиг на всякакви интегрални схеми а в момента всеки втори артикул в маузър, фарнел или където и да е е с бележка доставка края на '22 и не малко с доставка '25 '26.....чудя се защо, завчера изпих две ракии докато се чудех и разбрах: Димитрее..много си бил прост бе...ами че то е очевидно защо....всички производствени мощности сза заети да правят чипове за ваксините...а ти си чакай...
    Мисля, че тотално си психясал...
    Имам супер сериозна информация от съсед, чийто син е в САЩ и има приятел, чиято сестра работи в Майкрософт. Така че, наистина е достоверна.
    И според нея, чиповете за ваксините се правят само във фабриките на Епъл. Щото са по 3 нанометрова технология.
    Поръчката е на Гейтс де. Той е собственик на Епъл. Преди години е спасил Джобс с наноботи и сега Стив е жив и е роб на Гейтс. Но тайно ръководи Епъл.
    Тъй че зарежи твоята теория, че всички фабрики с това се занимават. Само епълските.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9545

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тулупа днес пак е на големия екран и обяснява, че се прилагат ваксини с изтекъл срок на годност!

    Днес някакъв дядо през сълзи обясняаше, че не му се умира! 9 дена!!!! с ковид и с понижена сатурация не могат да му намерят легло!
    Какво правят над 15% от хоспитализираните с ваксина в ковид отделенията?

  7. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #9546

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ама няма такава статистика за "починали от респираторни заболявания", а и тогава когато някой заоблее от грип или пневмония, но получи инфаркт или инсулт и почине го шишеха "сърдечно заболяване" или съдова система/инсулт --> нямам точен спорен какво дращеха статистиците...
    Не знам колко е вярна, но официална статистика има. Ако се поразровиш в сайта, сигурно ще откриеш и за предишни години:
    Смъртност по причини през 2020г по пол и възрастови групи:
    https://www.nsi.bg/bg/content/3359/%...83%D0%BF%D0%B8
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 27-10-21 в 21:26.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9547

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тука добре обясняват защо сме в киреча и че дълго ще сме в киреча...

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #9548

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Тука добре обясняват защо сме в киреча и че дълго ще сме в киреча...
    Обяснението е хубаво и вероятно истина,нищо не е просто и няма лесни решения.Ваксините също вероятно не са най-добрите възможни,но като няма нищо по-добро измислено?
    Ето още една статия от същото место:
    На недоверчивия българин малко му трябва, за да отрече и медицината, и целокупната световна наука, особено при липса на адекватна държавна политика. Така ден след ден, лека-полека стигнахме до ситуацията той да се ваксинира, само за да влезе в заветния МОЛ.
    Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/actualno/ze...s_1660252.html © Actualno.com
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9549

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    налага се да направя едно уточнение във връзка с мой пост относно майката на моя позната, умряла с/т ковид - диабетичка с тежко онко

    чак сега разбирам от познатата (защото покрай погребението просто не беше тема да говорим), че майка ѝ е била обявена за починала от/с ковид, БЕЗ да ѝ е бил направен абсолютно никакъв тест, а автоматично е била определена като ковидна заради тежката двустранна пневмония

    ето ЗАТОВА пик@я на всичките официални данни, които ни поставят на първо място по смъртност с всичките произтичащи от това последствия както в световен, така и в локален план

    нали знаете защо покрай казаните на българите в ада няма нужда от демони.... ?

    писна ми от тъпотии в тази тема
    чао
    Диагноза Covid може да се постави по характерни находки от образна диагностика и лабораторни изследвания. Има хора в краен стадий на болестта, които се негативират по отношение PCR.
    Характерните рентгенологични признаци включват засенчвания тип „матово стъкло“ (Ground-glass opacities; GGOs), области на консолидация и т.нар. находка „разбит паваж“ (GGOs + уплътнения на интер- / интралобуларните прегради) и бронховаскуларни уплътнения (Фигура 4А).
    • Лезиите обикновено имат двустранно (интерстициално), периферно и долно лобно разположение.
    NB! Тежестта на белодробното увреждане на СТ корелира с тежестта на заболяването.
    >50% засягане се счита за тежко заболяване и изисква хоспитализация
    Следните лабораторни резултати са характерни за пациенти с COVID-19. Тези находки са по-изразени и по-чести при тежки и критични случаи, но могат да присъстват и при асимптоматични инфекции:
    • ПКК: левкопения / левкоцитоза и лимфопения (най-често)
    • Възпалителни маркери: ↑ LDH, ↑Ferritin и ↑CRP
    • Чернодробни маркери: ↑ AST и ↑ ALT
    При хоспитализирани пациенти с COVID-19 с тежки инфекции (допълнителна фигура 1) са необходими редовни лабораторни и рентгенологични изследвания за оценка на прогресията на заболяването и появата на усложнения:
    1. ПКК: Тежки случаи с напреднала лимфоцитопения и тромбоцитопения.
    o Дължи се на директна вирусна инфилтрация в костния мозък водеща до дисфункция на микросредата, както и инфектиране на съответните прекурсорни клетки (вероятно чрез CD-13 рецептори).
    2. Кръвно-газов анализ: за оценка на нивата на хипоксия и алкално-киселинния баланс.
    o ОРДС се представя първоначално като хипоксемична дихателна недостатъчност с ниско PaO2 и респираторна алкалоза (тип I), по-късно прогресираща в хиперкапнична дихателна недостатъчност (тип II).
    3. Възпалителни маркери: Високите нива предполагат имунна дисрегулация и прогресия до цитокинова буря.
    4. Коагулационен анализ:
    o Удължено време на PT и aPTT.
    o ↑ D-dimer и fibrinogen при сърдечно увреждане и септичен шок (свързано с висока смъртност).
    5. Оценка на органната функция: Патологични находки могат да индицират полиорганна недостатъчност.
    o Creatinine, urea и BUN се използват за оценка на бъбречната функция.
    o Aspartate aminotransferase (AST), alanine aminotransferase (ALT), gamma-glutamyl transferase (GGT) и bilirubin се използват за оценка на чернодробната функция.
    o Сърдечните ензими (тропонин T / I и NT-proBNP) и ЕКГ, се използват за оценка на сърдечния статус.
    o ↑ IL-6, ↑ C-reactive protein (CRP) и ↓ Албумин при тежки случаи.
    o ↑ Procalcitonin е специфичен за бактериална коинфекция с пневмония и / или сепсис.

    Да има равновесие във форумната вселена - писна ми от интернет енциклопедисти в тази тема.
    Чао.
    Този пост е редактиран от VanDan; 28-10-21 в 17:57.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #9550

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Аз сериозно започвам да се съмнявам дали не съм го прекарал тоя ковид!
    Днес майка ми ми каза, че нейна колежка от понеделник е с ковид симптоми, във вторник си прави бърз тест, който е отрицателен, в сряда отново си прави бърз, пак отрицателен и днес си е правила ПСР, който е излязъл положителен.
    Аз досега съм си правил само бързи тестове(все отрицателни), като случая, в който се съмнявам беше миналата година, тъй като освен, че симптомите бяха досущ на ковид, самото протичане на болестта беше по-сериозно на база на боледуванията ми до онзи момент. Отделно всички около мен се заразиха, но го прекараха по-леко от мен.

    Та това повдига и друг въпрос. Тези бързи тестове не са ли едно излишно скъпо замазване на положението, особено при децата, които всеки ден ще ги карат да смучат тампончета, за да ходят на училище!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9551

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    2020 първолаците са около 75000. Предните години по около 55000...60000.
    4 набора са 200000дечица по 5лв в понеделник и по 5лв в четвъртък. ( ако се купели в голямо количество тестовете би стрували по около 5 лева)
    2 000 000 на седмица.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #9552

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Кви тампончета, кви 5 лева, ние от утре вече сме онлайн.Без тън-пън .
    Браво бе VanDan, ама се съмнявам дали някой ще има търпение термин по термин да ги изчете, а после и да ги навърже някак си .
    След 10тия ден може да си си болен, а заветния PCR да е отрицателен.
    Всъщност означава, че вече не “пръскаш” вируси, понеже ги няма в носоглътката, затова и теста не ги “лови”, но тея неща, който VanDan написа “светят” ,и са реалните показатели за заболяването.

    п.с. ей сега кръстника ми разправя - сложил стент(кардиологичен) днеска на един ваксиниран, и оня го пита :
    - абе сега тоя стент нали е метален, да не си пречат нещо с чипа от ваксината?
    Кръстника му вика : - Е, най-много нещо да окъси чипа….
    Този пост е редактиран от ccankov73; 28-10-21 в 22:20.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9553

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Браво бе VanDan, ама се съмнявам дали някой ще има търпение термин по термин да ги изчете, а после и да ги навърже някак си .

    Кръстника му вика : - Е, най-много нещо да окъси чипа….
    Колко са лабораториите в БГ, които могат да направят поне час от тези изследваниа?
    Колкото до стента, обясни му че ще работи добре като антена на чиповете.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #9554

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами с изключение на интерлевкина всичко останало се прави във всяка средностатистическа лаборатория.
    А и не са и някакви скъпи или екзотични изследвания, ежедневие…


    https://www.nature.com/articles/s41423-021-00779-5
    нов сървиз пак, “заобикалящ” ваксините.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 29-10-21 в 00:54.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #9555

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://www.nature.com/articles/s41423-021-00779-5
    нов сървиз пак, “заобикалящ” ваксините.
    Идва от Африка. От страни с ниско ниво на ваксинация. Напук на твърдящите, че заради ваксините ще мутира до вариант, заобикалящ ги.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе