Страница 687 от 707 ПърваПърва ... 637677685686687688689697 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,291 до 10,305 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10291

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Превенцията е в ръцете на всеки един гражданин, вика му се здравна култура, като я нямаш, висиш по болници и аптеки.
    Никой, никого не е спрял да си направи рутинните годишни изследвания, отнемат точно един ден.
    Обожавам подобно прехвърляне на отговорност от дадено съсловие / организация към отделния индивид.
    Пълни глупости...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10292

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    През 2020 имаме свръхсмъртност в сравнение с 2019г, равняваща се на около 15000 души. От тях от Ковид са починали 7000. А другите 8000?!?
    Излиза, че ежеминутната реклама на коронката е убила повече хора, отколкото самата коронка. Ако тази реклама я нямаше - нямаше да има уплашени кихащи и кашлящи в болниците, а щяха да са си на мода тривиалните "3-5 дни болничен" и "домашно лечение". Нямаше да се затварят цели отделения и да се отменят прегледи и планови операции, а щяха да са лекувани и другите пациенти, вместо да се лекуват само Ковидясалите.
    При една вълните - втора или трета - имаше цели отделения затворени поради недостатъчно персонал.
    По много болници са толкова изтънени броя лекари/сестри, че няколко да излезнат болнични и всичко се срива.
    Най-лошото място, където можеш да пратиш някой да се лекува е болница по време на епидемия.
    Защо мислиш, че напират западните страни за ваксиниция? Точно за да си отворят останалата част от здравеопазването.
    Освен това, в тази бройка извън официално починалите от Ковид19 са всички починали от него, но е било вкъщи без тест. Те също са доста.
    Kx и bobivg харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10293

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дъщеря ми е в Великобритания.Там като се разболееш ще видиш лекар след два месеца, стига да си само на осигуровки.Тука сме свикнали от татово време като кажем Ох и да ни приемат в болница.Ей заради тази измамна сигурност не си гледаме здравето.А ако се въведе принцип, че ако не отидеш на профилактика веднъж годишно, здравните ти вноски скачат с 20%, на следващата година ако пак се ослушаш- с 50% гледайте каква здравна култура ще добием.На българина требе да му бръкнеш в джоба, за да се вземе в ръце.
    justify одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #10294

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Така ако почнем ще стигнем до доводи, че и да има не е показателно, защото не са достатъчно кадърни
    Все някъде за мен трябва да има граница за причини и оправдания
    Аз съм в София, където според написаното от теб трябва да има още по-висока концентрация от написаното в таблицата и въпреки това имах и имам проблеми с достъп до адекватни медицински услуги от началото на пандемията. Става дума за ортопед и кожен лекар. Затруднения въпреки двойното ми здравно осигуряване - задължително и допълнително (напълно излишен и ненужен разход по опита ми досега).
    Та... Или съм изтеглил късата клечка и това са най-редките специалности.
    Или нещо не е наред в цялата система и отговорност за тази нередност имат всичките болтчета и бурми в системата, а не само различните от нас
    Предполагам, че мечтата на лекарското съсловие е троен обем лекари спрямо средното в нормална държава, заплата над 50%от тази в нормалната държавс, но не над 80% за да има повод за оплакване и качество на услугите под 50% от тези в нормална държава защото... ми защото толкоз е ок, няма защо да се напъва за повече, няма и санкции, които да го стимулират.
    Звучи хубаво, но си е просто мечта, цифрите няма да паснат. И затова избива в качествения измерител, защото количествените трудно могат да се нагласят
    Не разбирам аз от тези работи.
    Просто дадох мнение относно малката информативност на дадения в пост над моя статистически показател "брой лекари". Нищо повече. Няма професия "лекар". Всички имаме специалности. Така са устроени нещата реално.
    Относно категория "кадърност" - това също няма нищо общо с коментирания статистически показател. И си е напълно нормално да има всякакви - кадърни, средни, некадърни. Мераклии или незаинтересовани. Писал съм го това. И то важи за всички области на живота. У нас, нормално все повече ще намаляват кадърните, защото достъпът до парите и кариерата по света вече е отворен. И това пак повтарям, че не е само за медицината. Но пък може и да греша. Ти и околните ти в твоята област може и всички да сте блестящи интелекти, с безгрешни действия в целия си живот, с некомерсиални и чисти идеалистически мотиви.
    По отношение лесния достъп до специалисти. Доколкото съм запознат, регулярният достъп до различни специалисти например в Англия или Германия също никак не е толкова лесен. Изключваме изцяло частни здравни заведения и специалисти. Лесно достъпно, обществено здравеопазване с голямо качество е много трудно постижим лукс.
    Относно изказаните от теб предположения за "хипотетични съсловни мечти". Мечтите не са колективни по съсловия, а са индивидуални. Всеки сигурно си мечтае за нещо. Но да кажем, че сред "лекарите" има по-предпочитани специалности от други. Които дават по-големи възможности и от гледна точка на кариера и слава, и от гледна точка на възможност за доходи. Че има все по-преобладаващи нагласи сред младите за работа в чужбина или в модерни частни клиники в големите градове. И няма никакъв смисъл от заблудите, че (трябва) има идеалисти тип Майка Тереза. С това си изкарваме прехраната. Всеки, без изключение образование или професия иска и търси начин да изкарва прилични пари. Както и самият ти разбира се. Нима очаквате нещо по-различно.
    Малко по темата. Нещата в моята работа започват да стават заплашителни. Днес, при всекидневното тестване на работа се появиха още "положителни" от персонала. Някои за 3-ти път в рамките на година. Никога от както започна всичко, не сме имали толкова хора в болничен, така както в последния месец.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-01-22 в 19:01.
    TRENDS и Kx харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10295

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Обожавам подобно прехвърляне на отговорност от дадено съсловие / организация към отделния индивид.
    Пълни глупости...
    Покажи ми, къде пише, че отговорността за здравословното състояние е на някой друг, а не твоя.
    Още малко ще обвините държавата, че се продават вредни храни, алкохол и цигари, ми държавата ли ти ги тъпче насила в устата.
    Никой няма да те заведе на лекар, ако сам не отидеш.
    https://www.mh.government.bg/bg/info...ichen-pregled/

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #10296

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ама те натискат за ваксиниране......айде мислете де

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10297

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Айде помисли, защо те натискат за ваксане.
    Иначе съм за задължителните профилактични прегледи, поне на всеки 5г.
    Но в момента не са и са знак на добра воля и здравна култура.
    Kx одобрява това.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10298

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Дъщеря ми е в Великобритания.Там като се разболееш ще видиш лекар след два месеца, стига да си само на осигуровки.
    извинявам се но ще имам ли правото, преди визитата де умра или поне да се влоша, щото болен който чака доктора си да го види, след това дълго 60 дневно чакане, или ще бъде напълно оздравял по само себеси, или почити или напълно умрял.

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #10299

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Още малко ще обвините държавата, че се продават вредни храни, алкохол и цигари, ми държавата ли ти ги тъпче насила в устата.
    Никой няма да те заведе на лекар, ако сам не отидеш.
    За другото не знам, но за цигарите...
    Когато на пазара навлизаха електронните цигари, държавата се изправи пред дилема: да остави ли акциза им като на електронни изделия или да го приравни към тютюневите. Демек дали да взима повечко парички, или да остави по-малко вредните електронни цигари да се наложат на пазара като по-евтина алтернатива. Е, можеш ли да познаеш дали не избраха парите пред здравето на хората?
    TRENDS, espace и Gena_bs харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10300

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    извинявам се но ще имам ли правото, преди визитата де умра или поне да се влоша, щото болен който чака доктора си да го види, след това дълго 60 дневно чакане, или ще бъде напълно оздравял по само себе си, или почити или напълно умрял.
    Предположението ти е вярно.Евентуално лечение по телефона.Ако тръгнеш да умиргаш, идва бърза помощ и се почва следствие-имаш ли джи пи, осигурителен номер, контакт с джи пито и ред формалности

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #10301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Днес, при всекидневното тестване на работа се появиха още "положителни" от персонала. Някои за 3-ти път в рамките на година. Никога от както започна всичко, не сме имали толкова хора в болничен, така както в последния месец.
    Ваксинирани ли сте? 3 пъти за 12 месеца?!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #10302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    За другото не знам, но за цигарите...
    Когато на пазара навлизаха електронните цигари, държавата се изправи пред дилема: да остави ли акциза им като на електронни изделия или да го приравни към тютюневите. Демек дали да взима повечко парички, или да остави по-малко вредните електронни цигари да се наложат на пазара като по-евтина алтернатива. Е, можеш ли да познаеш дали не избраха парите пред здравето на хората?
    Никой, нищо не ти навира в устата.
    Всичко трябва да е разрешено, всеки си има глава на раменете и сам си преценява как да си живее живота.
    Онези електрони цигари, за които говориш не са по-малко зло, има много изписано по темата.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ти верно ли смяташ, че повече от 10-ина процента от хората знаят за какво служи онази част от тялото им над раменете?

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Предположението ти е вярно.Евентуално лечение по телефона.Ако тръгнеш да умиргаш, идва бърза помощ и се почва следствие-имаш ли джи пи, осигурителен номер, контакт с джи пито и ред формалности
    нещо не схващам английската лечебна система. Знам, че те не са никога и не искат да са, като останалите хора на планетата, ама да се стига дотам, че вместо да отидеш на личния, за да ти изпише или упъти там, каквото трябва. Трябва да се стигне, до точката, на мобилизиране на цяла линейка, с доктор, два фелшера и шофьор, за да може най на края да поема някакво лечение!!!

    Малко ми намязва на бг системата по ковида - как искате, като се обадите веднага да ви изпратим линейка, като отидохме да вземем пациент у дома му, той едвам дишаше и трябваше веднага да се настани в болница. Тръгнахме, за трета градцка, стигаме няма легла. После, за седма глуха и там няма. Оттук на Пирогов и там свършили. Обикаляме, като луди да търсим легло и не можем да намерим. А през това време в централата пълно със спешни обаждания.

    Абе идиоти, вие за това вълшебно нещо телефон чували ли сте, или трябва задължително да се представите в дадена болница с линейката, да ви видят убавите мутри?!
    Е намерихме му на човека най на края легло, нищо че 5 умряха от чакане!

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ти верно ли смяташ, че повече от 10-ина процента от хората знаят за какво служи онази част от тялото им над раменете?
    А ти знаеш ли за какво му служи на слона опашката?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе