Страница 695 от 707 ПърваПърва ... 645685693694695696697705 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,411 до 10,425 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10411
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ок, нека да направим обосновано предположение като какъв ще се води гражданинът Ставрос Мицонополус, който вече няма валиден сертификат, който да покаже в ковид-центъра на родната си Атина, след като е дал положителен ковид-тест:

    мед.лице: добър ден, как мога да ви помогна?
    С.М.: добър ден, имам темп, болят ме гърдите като кашлям.
    мед. лице: вероятно сте ковиден. имате ли сертификат за ваксинирно лице?
    С.М.: не, но бях...
    мед. лице: добре, да направим сега един ковид-тест.... мда, положителен е. да видим сега как да ви впишем. има няколко въможности:
    - неваксиниран и нямате сертификат
    - ваксиниран с 1 доза, за което трябва да присъствате в системата като в процес на ваксинация, какъвто не сте
    - ваксиниран с 2 дози, но без бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате
    - ваксиниран с 2 дози + бустер, за което трябва да имате сертификат, какъвто нямате


    е, както какъв ще бъде вписан в регистъра на дали положителен ковид-тест лицето Ставрос?
    Казах ти. Сертификата е административен документ.
    В болницата и го питат/проверят дали и кога е ваксиниран няма никакво отношение за лечението му.
    Статистиката за момента се води само за ваксинирани /2 дози или Янсвн/ без значение кога се е случило това.
    Заради това и статистиката е малко изкривена защото наравно се смятат ваксинирани с 2 дози преди една година и такива с бустер преди месец.
    Статистика за преболедувалите не се води.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #10412

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Еврейчетата май ще махат зел. сертификат.
    Заразността на Омикрон и това, че четвъртата доза почти не предпазва от заразяване го обезсмислят.
    https://www.jpost.com/opinion/article-694342
    https://www.newsru.co.il/health/23ja...tion_0015.html

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10413

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Еврейчетата май ще махат зел. сертификат.
    Заразността на Омикрон и това, че четвъртата доза почти не предпазва от заразяване го обезсмислят.
    https://www.jpost.com/opinion/article-694342
    https://www.newsru.co.il/health/23ja...tion_0015.html
    съвсем, ама СЪВСЕМ приятелски те моля да не даваш руски линкове, па ако ще и в превод на еврейски източници
    радикалните крила тук и от двете страни първо гледат домейна, после (евентуално) съдържанието

    бухай на иврит в оригинал, който иска, ще си направи труда да си го преведе или намери преведено

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #10414

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://news.walla.co.il/item/3484552

    по-точно правилата за затваряне/отваряне и т.н. ограничения - “зелен сфетофар” се води там, но скоро и сертификата ще се обезсмисли.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 24-01-22 в 02:28.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #10415

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ѕvеtlіо1 Виж публикацията
    И ĸoe тoчнo гapaнтиpa, чe тoчнo тия cъщитe пpи eвeнтyaлнa cpeщa c виpyca (зapaзявaнe/paзбoлявaнe) нямa дa пoчинaт?
    Haли yж виpyca имa пo-гoлямo нaтoвapвaнe oт вaĸcинитe и би тpябвaлo peaĸциятa нa cъщитe тия xopa дa e пo-тeжĸa - cиpeч, ĸoлĸoтo и дa e нeпpиятнo - зa тяx нямa пeчeлившo peшeниe ... :соnfuѕеd:
    А кое гарантира, че няма да го преживеят?!!!

    И тoвa e изĸлючитeлнo нeвяpнo твъpдeниe и yмoзaĸлючeниe.Maнгъpoв гoвopи зa фaĸти c дoĸaзaтeлcтвo eпиĸpизитe нa пoчинaлитe и cъпpoвoждaщитe ги мeдицинcĸи дoĸyмeнти, ти изcмyĸвaш ĸaл изпoд нoĸтитe cи.

    Ся глупости ли ще си пишем!?!

    Мангъров не го превъзнасям, ама все пак сочи доказателства и се аргументира въз основа на тях.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Напълно съм наясно, че подобно доказване е почти невъзможно и на лекарите не им се занимава.
    Прав си, но по друга причина --> Фармацевтичните междуконтинентални корпорации НЯМАТ ИНТЕРЕС да бъде доказано, че ваксините им дават странични дефекти водещи до увреждане на човешкото здраве и причиняващи човешка смърт.Става въпрос за МИЛИАРДИ $$$$$$$$$$$ бре хора.

    Освен това става въпрос и за добро име на тези фарамацевтични корпорации и за това, че при едно такова доказателство акциите на акционерите им падат, което води до загуба за акционерите, които пък на следващото общо събрание на акционерите "санкционират" бордовете на директорите/мениджърите и ги уволняват...

    Нали някой не си мисли, че един доктор ще тръгне сам "да се бори" срещу междуконтинентални корпорации с милиарден оборот за календарна година...


    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://news.walla.co.il/item/3484552

    по-точно правилата за затваряне/отваряне и т.н. ограничения - “зелен сфетофар” се води там, но скоро и сертификата ще се обезсмисли.
    Ъхъ, "зеления сертификат" изчерпа полезността за управляващите на власт и за фармацевтичните междуконтинетални корпорации и "ще го махат".


    Сега е моментът да измислят НОВ "сертификат", нови ограничения, ОСВЕН АКО не си ползвал поредния продукт създаден от фармацевтичните корпорации и закупен за десетки милиарди от управляващите на ВЛАСТ, за да контролират масите.

    Едните получават милиарди $$$$$$$$$$$$$$$$, другите получават ВЛАСТ и продължаване на контрола и управлението на масите народ...

    Истината е, че в момента в световен мащаб и особено в ЕС и САЩ няма истински политически лидери на власт, а са някакви фигуранти поставени да управляват от издигналите ги заинтересовани кръгове и на решенията предварително взети от тези кръгове се придава вид на "решения" на съответните политически лидери управляващи съответната държава/държави.

    И в началото се прекали и сега се прекалява с мерките.

    Мерки и ваксини трябваше да има, но мерките не трябваше да са в този си вид.

    Липсата на качествени хора за лидери води до липсата на качествени ефикасни мерки за ограничаване на разпространяването на вируса и на напълно неадекватни и нямащи нищо общо със ситуацията "мерки", а само се правят някакви имитации на мерки, колкото да се каже на обществото "Вие ни избрахте да управляваме и ние се грижим за вас".

    Грижат се грънци - в Гърция, че и в други държави си пролича.

    Истината е показана във филма "Don't look up" - управляващите политици са напълно неадекватни на случващото се, всеки си гледа интереса, "рейтингите" и всичко друго, само където никой не се интересува в действителност какви трябва да са едни ефикасни мерки...

    Като пример ще посоча, че и 2 години след началото на пандемията в България, все още нямаме адекватен закон за извънредното положения, нямаме закон за управление на пандемии и заразни заболявания, нямаме на практика нищо, освен това което криво - ляво де било действащо досега.

    В областта на образованието да бяха създали платформа за продължаване на образованието в ситуация на пандемия/епидемия - например задължително всички училища преминават към една и съща учебна програма по всички образователно - учебни предмети, по която след това се е полага изпитите като дойде време за матури и класни...

    А бре всичко е "мижи да те лажем"...

    Аз тъкмо се ваксинирах, те ще махат сертификатите...За какво изобщо бяха тези "зелени сертификати"- според мен за да "изсмукат" докрай всичко каквото могат от ваксинирането и ваксините и парите свързани с тях...

    Протести в Брюксел против COVID ограниченията





    Е'птен на американци(прости) ни направиха: 10 000 българи пият белина против Ковид
    Този пост е редактиран от justify; 24-01-22 в 12:31.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10416

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Е'птен на американци(прости) ни направиха: 10 000 българи пият белина против Ковид
    за тази простотия съм писал преди време, но тъпотията човешка е безгранична
    той Елохим сам решава кого да прибере скоропостижно при себе си

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10417

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А кое гарантира, че няма да го преживеят?!!!

    И тoвa e изĸлючитeлнo нeвяpнo твъpдeниe и yмoзaĸлючeниe.Maнгъpoв гoвopи зa фaĸти c дoĸaзaтeлcтвo eпиĸpизитe нa пoчинaлитe и cъпpoвoждaщитe ги мeдицинcĸи дoĸyмeнти, ти изcмyĸвaш ĸaл изпoд нoĸтитe cи.

    Ся глупости ли ще си пишем!?!

    Мангъров не го превъзнасям, ама все пак сочи доказателства и се аргументира въз основа на тях.



    Аз тъкмо се ваксинирах, те ще махат сертификатите...За какво изобщо бяха тези "зелени сертификати"- според мен за да "изсмукат" докрай всичко каквото могат от ваксинирането и ваксините и парите свързани с тях...
    Гарантира го цялата научна информация и статистиката.
    Няма как да кажеш точнокой ще го изкара тежко и затова се ваксинират всички. Елементарно.
    Аз загубих 3-ма познати на около 40 години в перфектно здраве.
    Риска за тях беше няколко знака след запетайката, ама на, отидоха си преди да навлезнат ваксините.
    Мангъров говори глупости. Цитира един доклад, който не е разбрал и специалистите вече му се смеят.
    Или не разбира какво пише, или извърта нещата да са му удобни.

    Ваксина не се слага заради сертификат. Ако не си убеден на 100% в полезността ѝ, не си слагаш.

    Не мисля да защитавам правителствата. Ясно е, че са идиоти и не реагираха адекватно.
    За тях обаче, една пандемия без ваксинация е голям проблем също. Не защото са загрижени за здравето, а защото това води до криза. Без ваксинацията много повече хора се лекуват в болница и стоят вкъщи болни. Дори те са наясно,че не може да се наливат помощи безкрай. Тепърва ще се борим с кризата от това.
    Това с милиардите за ваксините се изтърка. Фармацефтичните компании печелеят стотици пъти повече от хора, които боледуват тежко.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10418

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ваксина не се слага заради сертификат. Ако не си убеден на 100% в полезността ѝ, не си слагаш...
    освен ако не си австриец, разбира се...

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10419

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Моля обратно на темата!
    Тук не е място за пропаганда на големите производители на цигари и дървена философия.
    Спамът на тема ецигари от последната страница е преместен в подходящата за това тема - продължете си разсъжденията там.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10420

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Малко пресни и преки впечатления от омикрончето.
    Изключително безобидна мутация като симптоматика, но изключително заразна.
    Няма значение вакснат или не, минава през всички( на база познати в ваксина).
    Единственото по-притеснително е, че може да доведе до колебания в кръвното налягане, трябва да се следи редовно и в никакъв случай да не се приемат медикаменти за повишаване или намаляване(докато е ниско и може да скочи), единствено натурални продукти(примерно айран със сол или кафе, ако е ниско).
    Хората ги оправих за 2 дена с топлина под всякаква форма, витамини, кверцетин и билки.
    Това са преки наблюдения на 3-ма човека, неваксинирани и неболедували до момента.
    Мисля, че и аз се заразих, но при мен беше единствено лека сенна хрема, беше някак странно, сърбеше ме носа и кихах, но без да се сополява.
    При останалите имаше лека отпадналост, болки в мускулите(гръб, гърди, ръце, крака), лека температура, болки в главата и гърлото, но без да слиза надолу и респективно без кашлица.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10421

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Тестовете какво показаха.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #10422

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Тестовете какво показаха.
    Положителни и на 3мата.
    Аз не съм се тествал.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #10423

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Единия колега с три дози е + , с много леки симптоми - отпадналост, лека Т и болки в гърлото.
    Майка ми с две дози, също,и тя леко(да чукам на дърво).
    Аз пък съм карантиниран(щот ходих навън малко), утре сутрин ПСР-а ще покаже дали ще лежа у дома още една седмица .ПСР-а ще ми е първи от началото на “лудницата”.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10424

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    три варианта на Омикрон - ВА.1, ВА.2 и ВА.3.
    https://covariants.org/
    https://www.24chasa.bg/novini/article/10725299

    https://www.science.org/doi/10.1126/sciimmunol.abn8014
    https://erictopol.substack.com/p/whe...d-with-omicron

    https://www.nature.com/articles/s43587-022-00170-7

    Развенчаване на идеята, че бустерите не намаляват симптоматичните инфекции на Omicron. Друго ново проучване от Катар показва, че те са намалени наполовина https://www.medrxiv.org/content/10.1....18.22269452v1 … >400 000 души с иРНК ваксини 2 срещу 3 дози

    2 нови доклада за миокардит с Covid и ваксини. Преглед от Хонконг на 160 случая.
    Риск от Pfizer 0,6/100 000 дози срещу много по-висок риск от Covid миокардит
    https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/M21-3700
    https://jamanetwork.com/journals/jam...rticle/2788346
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-22 в 00:18.

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #10425

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    2 нови доклада за миокардит с Covid и ваксини Преглед от Хонконг на 160 случая. Риск от Pfizer 0,6/100 000 дози срещу много по-висок риск от Covid миокардит
    https://www.acpjournals.org/doi/10.7326/M21-3700
    https://jamanetwork.com/journals/jam...rticle/2788346
    Моят английски явно не е толкова добър колкото твоят. Сигурен ли си че там пише това, което казваш? Аз това:

    Multivariable analyses showed that recipients of the BNT162b2 vaccine had higher odds of carditis (adjusted odds ratio [OR], 3.57 [CI, 1.93 to 6.60]) than unvaccinated persons
    си го превеждам като:
    Получилите ваксина имат по-високи шансове за кардит в сравнение с неваксинираните

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе