Страница 699 от 707 ПърваПърва ... 649689697698699700701 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,471 до 10,485 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #10471

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Днес си пуснах обедните новини на Канал1 и освен за войната, единственото за което споменаха беше някаква декларация на ДПС-то и някаква катастрофа в разградско с трима починали. Ковид вече цяла седмица го няма в емисиите дори и като трета, четвърта или десета новина.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10472

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе по болниците си го има.Не е претоварено, но хич не е изчезнал.
    Като понамалее още пък ще се юрнат всички дето са чакали по ред причини до сега.
    Това също му е един от “минусите” на Ковида, забави много хора с други заболявания да бъдат навременно диагностицирани и лекувани.
    Е на, само днес “цъфнаха” две кучешки тении, нещо което срещаме при нас по 1-2 на месец максимум.
    И на двамата преди 2 години снимките са чисти - т.е. им е нямало нищо.Що ли са чакали 2 години….?
    oldgraf и Gena_bs харесват това.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #10473

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Абе "само" 56 са починали с ковид 19 вчера. Това не е новина, а всекидневие. 52ма от починалите не са били ваксинирани. Абе да сме живи и здрави..... [emoji849]

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10474

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Абе "само" 56 са починали с ковид 19 вчера. Това не е новина, а всекидневие. 52ма от починалите не са били ваксинирани. Абе да сме живи и здрави..... [emoji849]
    да де, именно

    проблемът си го има, но след като вече не е подходящото "зрелище", хората ще си остават без пулмикорт и вентолин, без кислород и прочее, като могат да се жалват на арменския поп, тъй като мисирките са заети с друго...

    а темата на украйна хич не е извън темата за ковида, тъй като украйна е държавата с най-силно осъзнато антиваксърство, процентът на напълно ваксинираните е 34,5 (ние сме на 30-ина), така че реално са същите като нас опасни глупави инатливи славянски субекти, които са заплаха за цивилизацията с безотоворното си поведение

    приемаме ги без тестове, а иначе на кино не можехме да отидем без ваксина или преболедуване, нали така?

    kod, ти лично се жалваше, че хем си ваксиниран, т.е. си направил всичко, което се иска от теб, хем заради някаква си тъпа бумащина си лишен от правото си да упражняваш привилегиите, заради които си се боднал
    сега е същото: боднал си се и искаш другите да са боднати и безопасни, а сега изведнъж заради друга бумащина отново си застрашен от тълпи безсъвестни небоднати...

    P.S. ccankov73 съвсем ясно го каза: дори израелците със 100-те си % мрат, тъй че не е ли малко безотговорно?

    или пак нещо бъркам?

    N.B. темите и за ковида, и за украйна взеха да ми писват не заради човешките трагедии, а заради демонстрацията на лицемерие, глупост, едностранчивост (т.е. необективност) на позициите и нагли медийни манипулации
    приятно ползване, аз мисля да си почина от всичко, което включва в себе си изразяване на лична позиция
    Lupus одобрява това.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10475

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Глупости.
    Не вкарвай какъвто и да е реваншизъм в това, което съм писал моля!
    Изключително не ме интересува другите ваксинирани или не са, стига поради това да не се накърнява собствената ми свобода.

    Кретенията с отметката, че приемаме бежанци от война без ваксинация и аналогията с изисквания за кино ще я оставя без коментар.
    Адмирирам решението ти за въздържане на изказване на лична позиция в близко бъдеще, убеден съм че ще помогне при общуване с интелигентни хора не само във форума, а и в реалността.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10476

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Спам. Бан за 30 дни.
    Ясно е казано, че във форума не се приема обсъждане на войната и последиците й.
    Като това важи за всички - привърженици на едното или другото.

    Надявам се подобни действия да предприемат и много други форуми и социални мрежи. В момента се е развихрила кибервойна и от двете страни се пуска невярна информация. Морално задължение на всеки, който няма самочувствието (аз съм такъв), че може правдиво да отсее истина от фейк е да съдейства за прекратяването на това.

    Има редица по-експертни места, където да се публикува и чете подобна информация, в Сетком моля да пишем само по съответните теми.
    mod. edit
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-03-22 в 11:06.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10477

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ссаnkоv73 Виж публикацията
    Xм, нe знaм…
    B Изpaeл мeceчнaтa cмъpтнocт oт Koвидa зa 02/22 e нaй-виcoĸaтa им - ĸoлĸoтo 01/21 - т.e. пpeди дa ca ce вaĸcиниpaли, нo пъĸ бяxa в лoĸдayн - мнoгo пo-cepиoзeн oт нaшия.
    Oт нaчaлoтo нa гoдинaтa cи oxлaбиxa дocтa мepĸитe.
    Ceгa дaли e oт мopбиднocттa нa paзличнитe щaмoвe(ĸaĸ изĸapвaш зaбoлявaнeтo), липcaтa нa мepĸи, нeeфиĸacнocттa нa вaĸcинитe ĸъм Oмиĸpoнa или ĸoмбинaция oт тpитe….:соnfuѕеd:
    Koгaтo виpycът oтминe щe ce ĸoнcтaтиpa, чe Mъдъpa бeшe пpaв - "щe изгopи ĸaĸвoтo имa cyxo и щe зaтиxнe".

    И c изpaeлцитe тaĸa - лoĸдayнa caмo oтлaгa зaбoлявaнeтo нa пoвeчe xopa в дaдeн пepиoд, нo пpexвъpля зaбoлявaмeocттa ĸъм cлeдвaщи пepиoди. И тaĸa дoĸaтo "изгopи гopивoтo"...

    За другото - мисирките са на принципа : "Сваляме маските, слагаме каските"! Канят себеподобни за "анаЛизи" и нито един научен работник или/и преподавател по МПП.


    П.П. Ако ходя в Гърция ще се ваксинирам доброзорлен с бустерна доза модерна, за да мога да си папкам по таверни.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #10478

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    На емигрантите от Украйна нито им искат сертификати, нито ги тестват или карантинират.
    А ние сме още с намордниците и цветните сертификати.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10479

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    На емигрантите от Украйна нито им искат сертификати, нито ги тестват или карантинират.
    А ние сме още с намордниците и цветните сертификати.
    От Уикипедия:
    В последния фейлетон „Бай Ганьо в Русия“ авторът дори го оправдава с размисъла на разказвача:
    „Недей презира този простичък, лукавичък, скъпичък нещастник, той е рожба на грубата среда, той е жертва на груби възпитатели; злото не се таи в него самия, а във влиянието на околната среда.

    Това не са емигранти, а бежанци, разбира се, че не трябва да се гледа на тях като част от цялото.
    Мъничко емпатия и съчувствие не са излишни в подобни моменти.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #10480

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Спам и втори пост спам.
    10 дни почивка.
    mod. edit
    Този пост е редактиран от Mig82; 11-03-22 в 16:51.
    Gena_bs одобрява това.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10481

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    абе не знам.... жената, бях писал се разболя от модерна.Задължиха я от работата трета доза. Мене ме изгониха в събота, от един бар, защото не съм се ваксинирал 3 път, а от днес франция отменя всичко, сертификати, маски, гелове и темподобни ти ми вазлини. Животът се завръща към нормален, но за сметка на какво? Не знам. Одеве ходих до маркета. По едно време гледам хората ме оглеждат странно, кво става тука? Аз даже не съм обърнал внимание, всички без маски, само аз с моята Гледат те, все едно си запалил цигара

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10482

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])


  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10483

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Надали е учудващо.
    Тази пандемия е с мерки на крайностите - и в двете посоки.
    Куп време направиха хората малоумни с напълно безсмислени ограничения, сега обратното - липса на каквито и да е...

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #10484

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Някой дали е подучул дали ще удължат извънредната ситуация след 31

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10485

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма какво да "подочуваме" - средствата за масово осведомяване "тръбят" на всеослушание, че "ограничителните мерки и зеления сертификат ще бъдат премахнати".
    Турция махва почти всичко и това го обяви още януари месец. Гърция и те като видяха, че Турция може да им дръпне от туристическия поток и те доброзорлен започнаха да обявяват "сваляне" на ограниченията поетапно, но доколко може да им се вярва ще видим. Аз имам едно наум за гърците, независимо колко ми харесват просторните им плажове...

    За България това което разбрах е, че ще остане само за няколко групи професии на които естеството на работата е да работят с хора и то на публично достъпни места, както и за професии от сферата на обслужването и най-вече на приготвянето, поднасянето на храни, напитки и т.н.

    Вероятно за персонала на ресторанти, заведения, хотели, публична администрация предоставяща услуги на граждани и имаща физически контакт с тях(поне вербален) .
    Тоест, там където има оценка за повишен риск от заразяване на голямо количество хора поради естеството на работата.

    Аз се ваксинирах, защото смятах да ходя тази година в Гърция и все още смятам, ама да видим какви ще са правилата им за достъп, защото те на всеки 20 дни ги изменят.

    По българското Черноморие отдавна почивам само на места където има природа и малък поток от човешки термити...
    Тази година обаче се очертава вероятно да не ходя, защото ще е пълно с бежанци - Северното Черноморие и то от Каварна нагоре...
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе