Страница 704 от 707 ПърваПърва ... 654694702703704705706 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,546 до 10,560 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #10546

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията


    Ами голяма част причините - затлъстяване, заседнал живот, пиене, пушене,…, сами си ги причиняваме.
    И после лекарите лекуват диабет, кръвно, раци разни…
    И за ужасния въздух в големите градове не мисля че са виновни….
    А че много го обърнаха на печалбарство, за съжаление е така, но това е съвсем друга тема,
    и си има елементарни причини за това.
    Точно така е.Ние си причиняваме всичко и после чакаме един лекар да реши всичко.
    За въздуха не го споменах,защото не всеки може да реши проблема,работа и парите често са пречка да се преместиш в район с хубав въздух.
    Колкото до спорта според мен най-добрите спортове са плуване и колоездене.Разбира се на чист въздух.При колоездене напр. вентилацията е много по-голяма и ако караш на нръсен въздух ползата за имунитета едва ли ще я има(мускулите са друго нещо).Но както казах не всеки може да си го позволи.
    Другите спортове,не че има лошо,но повечето натоварват ставите,а дали ставите ти ще издържат ще разбереш някога,но нямя как да ги възстановиш.
    Когато казах за храната може би трябва да се говори и за водата.Колко,кога....И за някои разновидности като вода с лимон и водородна вода.За последната може да прочетете в GOOGLE.Тъй като за всяко нещо има най-различни мнения,за водородната вода *вода обогатена на водороден газ).Причината лично за мен да вярвам е ,че уредите за ОРП са много евтини и всеки може да го измери.
    Аз лекарите не ги обвинявам! Те са учили медицина и системата е такава.Интересни за някои ще е да прочетат и изгледат нещата на Неумивакин,който говори най-вече за кислородната вода,но и за това към какво е насочена съвремената медицина.Дали е 100% прав се съмнявам...но все пак.
    Лошото е.че под ''лекуват'',по-често стои да стопират злините които човек сам си причинява и понякога дори да се маскира проблема.
    Както казах храната пък е една дълга тема,за която много хора казват,ами аз един път ще живея,защо да не пуша и да не хапвам боклуци които са ми сладки.Няма лошо,но след като това искаш как после очакваш всичко да ти е наред?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Принципно съм съгласен, но ако става дума за моя случай, имунитета си ми беше добре. Нямам спомен близките 15-20 години да съм боледувал.
    Антибиотик и някакви по-сериозни лекарства съм пил веднъж за този период.
    Самия ковид го изкарах с един ден температура и седмица лека кашлица. Даже не пих и лекарства.
    На преглед отидох защото последната година, освен споменатите симптоми, през няколко месеца ми се появява кашлица.
    Преслуша ме специалист, направиха снимка на дробовете - няма проблеми. Може и детето да влачи вируси от градината, знам ли.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Щом мислиш,че имунитета ти е добър и си изкарал леко ковид мисля,че рано или късно ще си възстановен напълно.
    Аз на лекар не съм ходил ,нито по време на болеста ,нито след това.Меря си кислорода и не е падал под 96(разбира се в уредчетат може да има до процент разлика,ама са евтини и може да се сравнят показанията)
    Имам един приятел(около 60 год.) със сериозни сърдечни проблеми и изкара ковид без никаквъв проблем,с кислород 98+.Само,че за разлика от повечето като си знае положението всеки ден прави дихателни практики и е наясно каква храна колко спорт и.т.н.
    А повечето вкл. и аз дори и да знаем ни куца постоянството.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10547

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Само да отбележа, че в днешните новини четем:

    "Общият брой на смъртните случаи в България след заразяване с коронавируса е 37 266. През последното деноношие с Covid са починали двама души."

    ЗАБЕЛЯЗАХТЕ ЛИ !?

    Не е "от ковид",
    а е "с ковид".

    Знаете какво значи тази разлика, нали ?
    ... Да видим утре дали общия брой умрели ще бъде отразен като 37 268 или ще си остане 37 266
    tanatos одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #10548

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Има някаква сериозна вълна в момента и имам всички основания да смятам,че реално заразените са поне 10 пъти повече. Аз съм един от тях, преди 5 дни почна да ме драска гърлото и си направих бърз тест, който излезе положителен. Тази сутрин вече имам негативен резултат. Утре ще си направя още един контролно. PCR нямам намерение да си правя. Около мен има над 10 души в подробна ситуация, "диагностицирани" с бърз тест и много повече с подобни симптоми, които не са си правили никакви тестове. Хубавото е, че минава сравнително леко.
    lazarus18 одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #10549

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако са им спряли кинтите за ковид, нямат голям стимул да лъжат.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10550

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    BA.4/5 вариантите на Омимикон 4.2 пъти по-резистентни към антителата от mRNK ваксините.
    От моноклоналните антитела само
    bebtelovimab на Lilly запазва напълно ефективността си.
    https://www.nature.com/articles/s41586-022-05053-w

    lazarus18 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10551

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    https://www.fda.gov/news-events/pres...9-vaccines-use

    FDA разреши за спешна употреба като бустер новите бивалентни ваксини срещу BA4,5.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #10552

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Докторите, как може да се тълкува това?
    Жената си пуска профилактично кръвни изследвания.
    Отива в петък сутринта да даде кръв. Вечерта почва да я боли гърло. Събота и неделя е с температура и има положителен тест за ковид. Сега влезе да си види изследванията и вижда, че е била бъкана с антитела в петък преди да има каквито и да са симптоми и въпреки това се разболя. Какво може да е обяснението за наличието на толкова много антитела?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10553

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не съм лекар, но може да са късно проявени симптоми. Може да има високи нива на общия брой антитела, но не и вируснеутрализиращи такива.
    Може да има поставена ваксина, а да е пипнала омикрон /симптомите са 1:1/.
    bobivg одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #10554

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Наличието на АТ е резултат или на естествена среща с причинителя, или изкуствено предизвикана с ваксина. Или и двете. От моя личен опит при ваксинирани срещу Ковид по-често има по-високи стойности на АТ.
    Самото наличие на АТ не те прави "брониран" и "непробиваем" към съответния причинител. Вирусът навлиза в организма и тогава се задейства имунната реакция. Може да се позитивира теста за вируса. Може и да се разболееш. Най-често леко. Зависи не само от наличие или липса на АТ, а на още много неща от моментното състояние на организма. Зависи и от новите "варианти" на вирусния агент. Варианти има всякакви. При хората и вирусите е така. Многообразието е огромно. Всеки е отделен случай.
    lazarus18 и bobivg харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10555

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ПрИмоция 2в1 (бивалентната).5G вече се ловяло и в роуминг, ще видим…
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и kokovox харесват това.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #10556

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ПрИмоция 2в1 (бивалентната).5G вече се ловяло и в роуминг, ще видим…
    Ако послушаме какво говори тук един добър специалист(мисля), май ....промото ще е 3 в 1....
    Особено като видим на второто место което дори не го е написал?


    Иначе за тези които се нуждаят поради някаква опасност е друга тема.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10557

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Китайците продължават с политиката "нулев ковид", заедно с всичките и простотии.
    Което е пълно и продължаващо тяхно безумие от наша гледна точка погледнато назад във времето.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #10558

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    С оглед на сегашните леко протичащи варианти на вируса, натрупания познания и опит, подготвеността на здравната система съм съгласен , че е пълна глупост.
    Обаче тогава - в началото - нито щама беше толкова "безобиден", нито някой нещо знаеше за терапията, нито имаше подготовка...., още си спомням "костюмите" за химическа защита дето ни раздадоха -
    разпадаща се промазана хартия само от 1986 година .По един на човек за месец. Дезинфектантите пък свършиха за седмица. Еднократните маски се перяха, абе....не ща да си спомням даже!

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10559

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сега е лесно да съдиш. Но тогава се появиха и двете крайности - "Нула Ковид" при китайците и "Да си мрат на воля" при шведите.

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10560

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Още "тогава", много доктори (и специалисти в материята, и неспециалисти, но мислещи) "отсъдиха":
    "тоя вирус ще мине през всички"

    Не разбирам що китайците упорстват, след като вече става дума за разпространяващ се много по-лек вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе