Страница 421 от 707 ПърваПърва ... 371411419420421422423431471 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,301 до 6,315 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6301

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Още малко ще задаваш въпроси....в лабораториите на Сорос вече е готов вирус, които убива прекалено много дрънкащи хетеросексуални бели икономисти...
    dammit! от четирите като че ли най-лесна ще е промяната на третото

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #6302

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре- организирано е цялото шоу. Както и Испанския грип преди 100 години
    Само, че тогава са нямали технологията да се справят бързо, въпреки че са опитвали да направят ваксина.
    Дори да приемем, че всичко е режисирано - честно не виждам кой печели и още по-малко какви са алтернативите.

    Да финансовия капитал е по-силен от индустриалния, и да обикновенно при криза богатите стават по-богати, но ако се случи някакво природно бедствие кой се очаква да помага? Правителствата ще попитат най-добрите учени - какво може да се направи и колко пари ви трябват, за да се случи по-бързо.

    Разбира се всяко нещо с мярка, но се опитаха всякакви вариянти и не сработиха. По Китайски 1-2 месеца напълно изолирани под домашен арест също става, но няма как да се приложи в по-голямата част от света.

    Май само Швеция остана без задължение да се носят маски на закрито.Нидерландия устоя до 1 декември 2020, но опозицията, а и хората започнаха да се питат-защо при съседите трябва, а при нас не? Явно не се грижат добре за нас... Въпреки това никой не си е позволил да говори, че маските помагат. Дистанцията- да.

    Същото стана с ваксинацията- отложиха я до последно , но от днес стана факт. И пак имаше полемика и укори защо не става по-бързо...
    https://www.bbc.com/news/world-europe-55549656


    Дали по див (преболедуване) или по по-интелигентен начин (ваксиниране) , проблема ще премине. След няколко месеца ще се разбере кой метод дава по-добри резултати
    Този пост е редактиран от stainway; 07-01-21 в 00:00.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #6303

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ако вирусът е естествен и разпространението му е естествено - с времето ще мутира и изчезне.
    В момента, процента заразени спада - да видим до 2-3 месеца какво ще стане - дали ще затихне или ще се появи още по-люта версия... тогава може да се окаже права онази китайка с доклада й за произхода на вируса. Да изчакаме и видим.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6304

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мнения за богоявленските хора и тоталното погазване на разпоредби?
    Моите 5 стотинки:
    Аз съм за теорията, че мерките са излишни и пресилени.
    Но съм и за правилото, че има ли ги, ако искаш да си в Европа трябва да се спазват!
    А ако не се спазват, трябва да има санкции за това. Аман от безхаберие.
    Във форум и разговори мога да изказвам свободно недоволството ми от случващото се, но има ли наредба - стремя се максимално да я спазвам и да не я нарушавам с действия (наредбата не забранява вербалното недоволство).

    Та, би било много глупаво и българско ако заради намесени попове и религия в даденото нарушение не се наложат предвидените санкции.
    hristoslav2 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #6305

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Това стана заради тъп и заспал министър на вътрешните работи. Още на предният ден беше ясно, какво ще се случи - преградиха реката, а кмета се правеше на улав...
    Нищо не пречеше на министъра, да прати жандармерията на място и да попречи на щенията на калоферските дебили.
    Цяла нощ са били на една маса, после рамо до рамо на хорото.....Една четвърт от зрителите бяха без маски. Поне 500 човека трябва да бъдат одрусани с по 3000 лева.
    Между другото в Калофер няма болница - такава има в Карлово.

    https://twitter.com/COVID19Tracking/...74887047413762

    https://www.nature.com/articles/d41586-020-03647-w

    Малко, плацебо-контролирано рандомизирано проучване (N = 160) с регенерираща плазма с висок IgG титър, приложено рано (в рамките на 72 часа) за лек covid-19 на възрастни (средна възраст> 70) показва предимство
    https://www.nejm.org/doi/full/10.105...=featured_home



    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-21 в 08:36.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #6306

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да ,има такъв вирус.Да умира се от него.НО на 100 заразени ,2-ма са фира.Здравната система колабира и колко умряха заради липса на лечение.Можете и да ме псувате ,но при мен беше само загуба на обоняние и 37.5-37.8 за 5 дни.Съдружникът ми щеше да пукне ,защото разви остра пневмония и не искаха да го вземат в болница,че нямало места.Кинти и контакти и го приеха.Сега ще се възстановява поне няколко месеца,защото 3-4 дни по-рано не беше приет в болницата.Но от около 30 познати и приятели ,той само беше критичен,другите не разбрахме,че сме го изкарали.

    П.С.
    Загубата на един човек е трагедия,загубата на милиони е статистика.
    Й.В.Сталин
    Този пост е редактиран от dudi4ek; 07-01-21 в 08:37.
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6307

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ето ви ги “хартиите” за ваксинация :


    п.с. Сега и аз ще чакам за 5G антенки..
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-01-21 в 09:18.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #6308

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Да беше завъртял снимките...

    https://www.vox.com/22213033/covid-1...content=chorus

    Доклад за ранните откривания на B.1.1.7 в Дания, според който ръстът е 72% (95% CI: 37–115%) по-висок от средния за други варианти, циркулиращи в Дания
    https://www.ssi.dk/-/media/cdn/files...sars-cov-2.pdf
    В сравнение с Англия, сега са там, където англичаните бяха в началото на ноември



    Вече има огромни разлики между страните по отношение на обхвата на ваксинацията. За по-добра визуализация, сега активираха линейния / логаритмичния превключвател на всички диаграми:
    https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

    Държавите-членки на Европейския съюз се съгласиха да започнат ваксинационните си кампании едновременно на 27 декември. Въпреки това вече наблюдаваме ясни разлики между тях, що се отнася до броя на приложените дози след 10 дни.



    Общо приложени дози ваксина:
    World 15.6M
    САЩ 5,3 милиона
    Китай 4,5 милиона
    Великобритания 945K
    ***** 800K
    Германия 367K
    Италия 307K
    Канада 163K
    Полша 140K
    Испания 139K
    Аржентина 52K
    Мексико 48K
    Франция 5K
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-21 в 09:04.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6309

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Да ,има такъв вирус.Да умира се от него.НО на 100 заразени ,2-ма са фира.Здравната система колабира и колко умряха заради липса на лечение.Можете и да ме псувате ,но при мен беше само загуба на обоняние и 37.5-37.8 за 5 дни.Съдружникът ми щеше да пукне ,защото разви остра пневмония и не искаха да го вземат в болница,че нямало места.Кинти и контакти и го приеха.Сега ще се възстановява поне няколко месеца,защото 3-4 дни по-рано не беше приет в болницата.Но от около 30 познати и приятели ,той само беше критичен,другите не разбрахме,че сме го изкарали.

    П.С.
    Загубата на един човек е трагедия,загубата на милиони е статистика.
    Й.В.Сталин
    Да, де. Ама като спрем да обръщаме внимание на вируса, махнем всички мерки още по-малко ще има достъп до лечение на болните от каквито и да са болести.
    Вируса е факт и изобщо не му пука за нашето отношение към него. Има ли шанс да се разпространи го прави. Дали вярваш, дали не му е все тая. При теб и следващия ще премине леко докато се добере до някой уязвим.
    От друга страна винаги можем да решим да сме пълни лицемери и си признаем, че не ни пука за пострадалите и починалите, не ни пука за лекарите /нали са се клели/.
    Правим го досега за тези болни и починали от грип, за инвалидите, за бедните и гладните по света и тн.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6310

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Да, де. Ама като спрем да обръщаме внимание на вируса, махнем всички мерки още по-малко ще има достъп до лечение на болните от каквито и да са болести.
    Вируса е факт и изобщо не му пука за нашето отношение към него. Има ли шанс да се разпространи го прави. Дали вярваш, дали не му е все тая. При теб и следващия ще премине леко докато се добере до някой уязвим.
    От друга страна винаги можем да решим да сме пълни лицемери и си признаем, че не ни пука за пострадалите и починалите, не ни пука за лекарите /нали са се клели/.
    Правим го досега за тези болни и починали от грип, за инвалидите, за бедните и гладните по света и тн.
    Тая работа е като ходенето по въже - важен е баланса! И двете крайности водят до лош резултат. Ако много бързаш - губиш равновесие, ако вървиш много бавно - губиш сили.
    И ако трябва да сме обективни България до сега добре се справя с проблема в сравнение с много по-големи и мощни държави. Изглежда сме избрали правилната дължина на пръта за баланс.
    Този пост е редактиран от Lupus; 07-01-21 в 10:08.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6311

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    От друга страна винаги можем да решим да сме пълни лицемери и си признаем, че не ни пука за пострадалите и починалите, не ни пука за лекарите /нали са се клели/.
    Правим го досега за тези болни и починали от грип, за инвалидите, за бедните и гладните по света и тн.
    Не ти схванах мисленето?
    Порицаваш ме и ме наричаш лицемер за реалистичния ми поглед върху тежестта на Ковид заболяването.
    Ок, няма лошо.
    Но в същото време сам осъзнаваш и си написал, че обществено приемливо е и отговаря на съвременния морал да си "лицемер" според твоето определение за други заболявания, за инвалиди, починали от глад.

    Какво точно предлагаш - от утре - отделна статистика за всяка болест, следене на броя починали от глад деца по света в новините в 6, 9, 12, а за инвалидите в 8, 10 и 16ч.
    И масова непоносимост към такива гадини, на които в общи линии живота им не се върти около неволите световни?

    ПП - А това с лекарите наистина въобще не го разбирам. Какво точно означава да ми пука или да не ми пука? Това да хора, достойни за уважение - със сложна за научаване и полезна професия. Но все пак, това е професия, а не призвание - всеки си върши работата.
    Защо се търси по-различно и пукащо отношение?
    В смисъл - лятото пука ли ти за... спасители на плажа, които са натоварени с работа? Или по Черен петък и коледни разпродажби за магазинери и маркетинг труженици?
    Да, в момента има повечко работа за лекари. Повече работа означава повече доходи, друга професия освен държавен служител не съм виждал така да се плаши от по-висока натовареност.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #6312

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Kod, аз лично хич не се плаша от работа.Другаде в скрито ключето -
    в това, че не смогваш да окажеш помощ на всички които имат нужда.
    А повярвай - лекарите не сме свикнали така.
    Преди малко на опашката за ваксинация шефката на пулмологията разказваше за ноември - пациенти припадащи пред кабинета, няма кой да ги вдигне и т. н.Думите и бяха :”не искам това да се повтаря”, а не страх ме е от работа!
    Колегата и го прекара и той - мяза на скелет в момента,но е на работа и не мрънка.
    kod, Pat, lazarus18 и 4 други харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6313

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Не ти схванах мисленето?
    Порицаваш ме и ме наричаш лицемер за реалистичния ми поглед върху тежестта на Ковид заболяването.
    Ок, няма лошо.
    Но в същото време сам осъзнаваш и си написал, че обществено приемливо е и отговаря на съвременния морал да си "лицемер" според твоето определение за други заболявания, за инвалиди, починали от глад.

    Какво точно предлагаш - от утре - отделна статистика за всяка болест, следене на броя починали от глад деца по света в новините в 6, 9, 12, а за инвалидите в 8, 10 и 16ч.
    И масова непоносимост към такива гадини, на които в общи линии живота им не се върти около неволите световни?

    ПП - А това с лекарите наистина въобще не го разбирам. Какво точно означава да ми пука или да не ми пука? Това да хора, достойни за уважение - със сложна за научаване и полезна професия. Но все пак, това е професия, а не призвание - всеки си върши работата.
    Защо се търси по-различно и пукащо отношение?
    В смисъл - лятото пука ли ти за... спасители на плажа, които са натоварени с работа? Или по Черен петък и коледни разпродажби за магазинери и маркетинг труженици?
    Да, в момента има повечко работа за лекари. Повече работа означава повече доходи, друга професия освен държавен служител не съм виждал така да се плаши от по-висока натовареност.
    Не знам защо реши, че имам предвид твоето отношение?
    Изобщо не смятам, че трябва да слушаме тази статистика по новините. Медийната паника е прекалена.
    Важно е отговорно отношение към всяка болест и към тази включително. В момента сме в сезон, в който подобни инфекции са в пика си. Поне до пролетта ще е така и като гледам ни чака още една зима.
    На всички ни е писнало от мерки, но неспазването им е точно това лицемерно отношение към сегашната ситуация.
    Единствения начин да премахнем мерките сега е да постъпим лицемерно и да прежалим други хора защото ние сме млади /относително/ и не сме застрашени.
    Това ако не е лицемерно, не знам кое.
    Мерките доказаха недвусмислено, че работят. Не само у нас.
    Друг е въпроса, че бяха ненавременни и впоследствие се наложи да са много по-тежки.
    Отговорността ни към лекарите е дотолкова, че чрез поведението си да им осигурим възможност да си вършат работата.
    Също както и към спасителите. На плажа трябва да слушаме препоръките им и да не възпрепятстваме работата им.
    Ще дам пример и с пожарникари. Все едно те да предупреждават, че времето е опасно за разпространение на пожари, а ние да палим огън на пикник, за полето, да си хвърляме фасовете от колите /неща, които реално правим всяка лято/, а после да ги обвиним, че това им е работата и затова им плащат.
    Колкото до "повечкото" работа. Тя е драстично повече. До степен на изнемогване. Виждам го буквално по баща ми, който има по 150-200 позвънявания всеки ден. Няма ден, няма нощ, няма делник, няма неделя.
    В същото време, приходите му от частната практика са почти на нула защото реално лекува по телефон и да иска не може да им вземе пари.
    В болницата пък реално лекуват само Ковид19, което е скъпо и реално на загуба за отделението. Останалите отделения са празни защото са спрени куп дейности и повечето болници са на огромен дефицит. Нещо, за което все още не се говори, но в скоро време ще стане голям проблем.
    kod одобрява това.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6314

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ccankov, lazarus, мерси.
    Така изложено подкрепям написаното.
    Всъщност... имаме близки позиции, просто несъвършенството на комуникацията чрез писане и желанието за по-разпалено противопоставяне в името на спора изксутвено правят различни тези.
    lazarus18 и ccankov73 харесват това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6315

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    /offtopic и леко в кръга на шегата (ама не съвсем)

    да видят хората какво им е на IT-спецовете, когато проблемите започнаха да се оправят дистанционно и като кажеш на човека "задето висях сега един час в team viewer-a или anydesk-а ми дължиш 50 лева" няма как да си ги вземеш, ако е недобросъвестен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе