Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #361

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Да грешката е моя няма да има проблем с четенето от USB, но една Usb памет от 128ГБ е към 90 лв. .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    55
    #362

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пичове, помощ !
    Смених рутер , Панасоника не разпознава сървъра !
    В настройките на сървъра се виждат и трите устройства - Смарт Виера , сървър и рутер , но на телевизора не излиза нищо !!!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #363

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Да грешката е моя няма да има проблем с четенето от USB, но една Usb памет от 128ГБ е към 90 лв. .
    На LG 49UF8507 съм закачил през USB 3.0 външен хард диск 1TB Seagate Expansion Portable (цена 110 лв) и досега с 4К не съм имал никакви проблеми.LG Smart Share и аз го ползвам но то не поддържа 4К.Максималния капацитет при LG Smart Share е 1920x1080

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #364

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте на всички, имам следния казус който от два дни не мода да реша
    Смених телевизора с Samsung Q6F и след първоначалното включване и настройка телевизора сам си намери и постави сървъра в меню >Източници<
    В самия сървър имаше няколко качени филма, и всичките тръгнаха без проблем със субтитри, звук и т.н.
    На следващия ден си изтеглих два нови филма качих ги, пускам телевизора и сървъра вече липсваше като икона в менюто на телевизора.
    Рестартирах, и комп, и рутер, и телевизор, нищо не се променя. Връзката между устройствата е през wi-fi и до сега 4 години го използвах без проблем на H6400. Мислех да преинсталирам сървъра но помня че с настройките си поиграх доста за предишния телевизор, за това реших първо да попитам, с надеждата че проблема е елементарен и лесно решим

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #365

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,моля за съдействие от разбиращите за малко помощ,проблема е следния:
    Ползвам от около 5г. сървара и не съм имал ядове до сега.Смених си рутера и ТВ-тата спряха да виждат ХМС, преисталирах програмата на ново и добавих всички устройства-2ТВ-та и новия рутер самата програма вижда телевизорите но самите телевизори не виждат отново ХМС

    Открих го проблема-обяснен е на първа страница за блокиране на защитната стена на Windolsa на HMS дава се една отметка и нещата тръгват

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenlyaka Виж публикацията
    Пичове, помощ !
    Смених рутер , Панасоника не разпознава сървъра !
    В настройките на сървъра се виждат и трите устройства - Смарт Виера , сървър и рутер , но на телевизора не излиза нищо !!!
    Здравейте,моля за съдействие от разбиращите за малко помощ,проблема е следния:
    Ползвам от около 5г. сървара и не съм имал ядове до сега.Смених си рутера и ТВ-тата спряха да виждат ХМС, преисталирах програмата на ново и добавих всички устройства-2ТВ-та и новия рутер самата програма вижда телевизорите но самите телевизори не виждат отново ХМС

    Открих го проблема-обяснен е на първа страница за блокиране на защитната стена на Windolsa на HMS дава се една отметка и нещата тръгват
    Този пост е редактиран от mitko_dvd; 20-05-18 в 13:18.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    6
    #366

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Има ли възможност от настройките на ДМС видео файла който е гледан с плеъра на ТВ (Самсунг) да продължи от последно по време гледане? Например гледал съм филм до 54 мин. и съм го спрял, след ден искам да продължа, но филма започва отначало.... Със софтуера на Самсунг това ставаше автоматично, но със ДМС винаги започва отначало.
    Винаги пускам медиа файловете от ТВ, така съм свикнал....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #367

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Имам проблем, който не е дискутиран тук и моля, ако някой знае нещо по въпроса, да помогне.
    Използвам Домашний медиа-сервер от години и съм изключително доволен.
    Сега обаче започнах да използвам Linux Mint и си инсталирах отново Домашний медиа-сервер.
    Заработи си програмката много добре, но понеже моят Panasonic има много дребни кирилски субтитри, та съм задал Домашний медиа-сервер винаги да транскодира, когато са налични субтитри.
    Под Windows всичко работи, но под Mint не се вграждат субтитри.
    Оставам с усещането, че ми липсва шрифт в Mint. Инсталирах най-популярните, като Tahoma, Arial, Times и т.н. но не иска да вгражда субтитрите.
    И преди (под Windows) ми е правил впечатление факта, че дори да променям шрифта на субтитрите от настройките на програмата, при транскодиране шрифта не се променя, нито като тип, нито като размер.
    Това ме кара да мисля, че програмата използва някакъв системен шрифт само за транскодирането, който в Wundows го има, но не и в Mint
    Иначе, смея да твърдя, че познавам програмата доста добре. Настройките, които съм направил в Windows съм ги повторил и в Mint.
    Доста време отделих в опити да се справя, но безуспешно.
    Моля някой да помогне!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #368

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз също ползвах този сървър, но откакто минах на Plex, просто забравих за подобни проблеми. Дори си купих платената версия.

    Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #369

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам проблем, който не е дискутиран тук и моля, ако някой знае нещо по въпроса, да помогне.
    Използвам Домашний медиа-сервер от години и съм изключително доволен.
    Сега обаче започнах да използвам Linux Mint и си инсталирах отново Домашний медиа-сервер.
    Заработи си програмката много добре, но понеже моят Panasonic има много дребни кирилски субтитри, та съм задал Домашний медиа-сервер винаги да транскодира, когато са налични субтитри.
    Под Windows всичко работи, но под Mint не се вграждат субтитри.
    Оставам с усещането, че ми липсва шрифт в Mint. Инсталирах най-популярните, като Tahoma, Arial, Times и т.н. но не иска да вгражда субтитрите.
    И преди (под Windows) ми е правил впечатление факта, че дори да променям шрифта на субтитрите от настройките на програмата, при транскодиране шрифта не се променя, нито като тип, нито като размер.
    Това ме кара да мисля, че програмата използва някакъв системен шрифт само за транскодирането, който в Wundows го има, но не и в Mint
    Иначе, смея да твърдя, че познавам програмата доста добре. Настройките, които съм направил в Windows съм ги повторил и в Mint.
    Доста време отделих в опити да се справя, но безуспешно.
    Моля някой да помогне!
    Погледни логовете на сървъра, сигурно ше излезе нещо.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #370

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Аз също ползвах този сървър, но откакто минах на Plex, просто забравих за подобни проблеми. Дори си купих платената версия.

    Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
    Благодаря за предложението.
    Инсталирах го, направих необходимите настройки и DLNA сървърът тръгна, но когато пусна ТV да възпроизвежда някой филм, ми дава "файлът не се чете".
    Никакъв формат не можах да пусна.
    Напомням, че всичко това го правя под linux Mint.
    Joro711, ти с каква операционна система го ползваш?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Погледни логовете на сървъра, сигурно ше излезе нещо.
    Логовете не показват нищо.
    Записва ред за стартиране на програмата, после ред за стартиране на сървъра и до там.
    Когато пусна възпроизвеждане на TV не се записва събитие, а просто в таба за транскодиране се появява ред с текущата задача, а там нищо свързано с вграждането на субтитрите не се вижда.
    Всъщност имам чувство, че под Linux Mint HMS се стартира чрез Wine.
    Може и от там да идва проблема с намиране на системен шрифт (ако това е проблема де).
    Този пост е редактиран от detronik; 08-10-21 в 00:01.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #371

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    Благодаря за предложението.
    Инсталирах го, направих необходимите настройки и DLNA сървърът тръгна, но когато пусна ТV да възпроизвежда някой филм, ми дава "файлът не се чете".
    Никакъв формат не можах да пусна.
    Напомням, че всичко това го правя под linux Mint.
    Joro711, ти с каква операционна система го ползваш?

    - - - - - - - - - -


    Логовете не показват нищо.
    Записва ред за стартиране на програмата, после ред за стартиране на сървъра и до там.
    Когато пусна възпроизвеждане на TV не се записва събитие, а просто в таба за транскодиране се появява ред с текущата задача, а там нищо свързано с вграждането на субтитрите не се вижда.
    Всъщност имам чувство, че под Linux Mint HMS се стартира чрез Wine.
    Може и от там да идва проблема с намиране на системен шрифт (ако това е проблема де).
    На какъв телевизор искаш да гледаш? Ако поддържа приложението Plex, тогава трябва да се направят настройки, свързани с транскодирането, както в сървъра, така и в клиентското приложение.

    Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #372

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    На какъв телевизор искаш да гледаш? Ако поддържа приложението Plex, тогава трябва да се направят настройки, свързани с транскодирането, както в сървъра, така и в клиентското приложение.
    Телевизорът е Panasonic 42AS650. Има собствен DLNA player. Не е андроид и не съм срещал в стора приложението Plex. Все пак ще погледна тази вечер отново.
    А в сървъра Plex има ли настройки за изхония формат на файла (контейнер, видео и аудио кодек и т.н.), понеже аз доста рових, но не срещнах?

    - - - - - - - - - -

    Проблемът ми е решен.
    Под Linux Mint се оказа, че дистрибутивът за Ubunu, както и 64 битовата Windows версия, поради някаква причина не вгражда субтитрите, но 32 битовата версия за Windows, инсталирана под Wine, работи безупречно.
    След многократните ми усилия да заменя Домашний медиа-сервер с нещо по-добро, мнението ми за тази програма се затвърди.
    Домашний медиа-сервер е най-добрия медиен сървър и като възможности и като интерфейс и като стабилност.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    500
    #373

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, по принцип ползвам Samsung pc share за телевизорите ми и нямам никакви ядове в домашната ми мрежа.Тези дни реших да инсталирам Plex за да имам достъп до филмите ми от друг тв извън моята мрежа и там почнаха проблемите ми.В плекса се качват само 5 6 филма от да кажем 20 филма и доста сериали.Два дни се ровя но не мога да разбера защо ми шерва само отделни филми. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Всичките ми филми са в една папка но вижда само отделни.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #374

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Потърси ме на лично съобщение и ще се опитам да ти помогна например през програма за отдалечен достъп.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #375

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Опитвам се свържа стар лед телевизор Панасоник към HMS . Обаче програмата не го открива. В една мрежа са. Преди години безпроблемно го закачвах, но сега неще. Има те ли по-стари версии на HMS, за да пробвам с тях?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе