Резултати от 1 до 15 от общо 15

VLC настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #1

    VLC настройки

    нещо да бутна някъде , VLC тръгна с лекота но нямам DD и DTS, само PCM звук ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2

    Отговор: VLC настройки

    Е ти на телефона къв дтс и дд искаш?

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #3

    Отговор: VLC настройки

    какъв телефон ве брат , намали пиячката

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #4

    Отговор: VLC настройки

    Не е от пиячката, аз на телефона нямам, но тв и на бокса имам :D,
    Ти къде нямаш?

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5

    Отговор: VLC настройки

    Имам си и на компа и на тв. На тв не мога да изкарам 5.1 звук , за телевизора питам.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #6

    Отговор: VLC настройки

    И аз се интересувам за бокса, как да изкарам Dd.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #7

    Отговор: VLC настройки

    Kodi използвай, като шернеш/споделиш папката по мрежата. И програмата VLC-то не е за мултиченъл аудио.
    Вторият вариант MX Player, го развалиха, преди години. И при него можеше да пуска DTS, Dolby Digital. Но с тези рестрикции и допълнителни кодеци и реклами само го омазаха.
    Това всичкото се отнася за Андроид среда.

    За Windows: Daum PotPplayer и разбира се Kodi (но да се пуска офлайн видео от Kodi ми се вижда излишно).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #8

    Отговор: VLC настройки

    Коди е бъгаво при мен, преинсталирах вече няколко пъти , сече ми / и от флашка и от хард и по wi-fi/, изчезват - появяват се бутоните в лентата, тегли- не тегли субтитри, изобщо работи когато си поиска. И на него не мога да изкарам DTS , само DD.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #9

    Отговор: VLC настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Коди е бъгаво при мен, преинсталирах вече няколко пъти , сече ми / и от флашка и от хард и по wi-fi/, изчезват - появяват се бутоните в лентата, тегли- не тегли субтитри, изобщо работи когато си поиска. И на него не мога да изкарам DTS , само DD.
    В настройките на Kodi трябва да разрешиш Expert Mode/за експерти За да се покажат всички настройки. И да зададеш папка в която да ти сваля субтитрите. Не задавай автоматично да ги тегли а да избереш от списъка ръчно като се появят.
    Инсталираш хранилището: kodibg1. След което си инсталираш добавките за субтитри и прочие.
    Относно DTS (не е DTS HD), виж в настройките и активирай Ресийвъра ми поддържа DTS (Нещо подобно беше)
    Тъй, като разбрах че го използваш директно на телевизор с Андроид, попитай във секцията за Андроид на Sony да те насочат как да го настроиш Коди-то по добре.
    Защото аз си го използвам на андроид бокса от подписа и на Компютър. И на мога да те насоча конкретно къде да гледаш.
    Имай на предвид че ако връзката е бавна ще има насичане на филма зависване и прочие , като пускаш по мрежата. Пък за 4К HDR да не говорим.

    Като краен вариант е да вземеш външен плеър, който да ти оправи проблемите.
    Този пост е редактиран от tek; 01-03-20 в 14:19.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #10

    Отговор: VLC настройки

    Направил съм всичко така. Както казах , сече и от флашка. И то на неголеми филми - примерно 8-10 гб. Субтитри поняга тегли , понякога не. Същите филми вървят без проблем на вградения плеър. Понякога се показват бутоните в долната лента за >>>><<<<< , по-често ги няма. Не ми се занимава вече. Затова търся алтернативен добър плеър. Вградения в тв няма никакви опции , но пък пуска DTS.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #11

    Отговор: VLC настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Направил съм всичко така. Както казах , сече и от флашка. И то на неголеми филми - примерно 8-10 гб. Субтитри поняга тегли , понякога не. Същите филми вървят без проблем на вградения плеър. Понякога се показват бутоните в долната лента за >>>><<<<< , по-често ги няма. Не ми се занимава вече. Затова търся алтернативен добър плеър. Вградения в тв няма никакви опции , но пък пуска DTS.
    Проверил ли си за излязъл софтуерен ъпдейт за телевизора. Който може да оправя споменатите проблеми.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #12

    Отговор: VLC настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Направил съм всичко така. Както казах , сече и от флашка. И то на неголеми филми - примерно 8-10 гб. Субтитри поняга тегли , понякога не. Същите филми вървят без проблем на вградения плеър. Понякога се показват бутоните в долната лента за >>>><<<<< , по-често ги няма. Не ми се занимава вече. Затова търся алтернативен добър плеър. Вградения в тв няма никакви опции , но пък пуска DTS.
    С друг плеър освен вградения, дтс няма да ти пусне, но като искаш пробвай ги. Чувал съм го тоя проблем с коди при някой, но при мен не е ставал. Като завъртиш плеърите, ако не си харесаш нищо, пробвай spmc - това е пипната стара версия на Коди и работи по-бързо, някой неща ги няма, но не са основни, но пък има плюсове, интегриран е с андроидтв и може в предложените, да ти узлизат от неговата библиотека, мисля имаше гласово търсене в неговата си търсачка и ... не помня вече.


    БТВ Сега пробвах ВЛЦ, на телевизора (сони с андроид) наистина ненвади ДД, преди работеше, на стар андроид.

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #13

    Отговор: VLC настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Проверил ли си за излязъл софтуерен ъпдейт за телевизора. Който може да оправя споменатите проблеми.
    Преди десетина дена имаше ъпдейт на тв , инсталиран е , оттогава има леко подобрение / понякога се появяват бутоните за превъртане , понякога не , суб също понякога тегли , понякога не, но проблема с насичането на произволни филми остана /.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #14

    Отговор: VLC настройки

    И така намери ли се подходащ плеър с многоканално аудио който да е под формата на приложение

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #15

    Отговор: VLC настройки

    След последнта актуализацияна Vlc за андроид тв някой има ли проблем със субтитрите....на мен ми излизат много висико и няма опция за позициониране.пробвах на различни телевизори и все е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 11:27
  2. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 23:37
  3. Настройки за ZXDSL 831
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 04-12-05, 22:08
  4. kasperski настройки
    От avalanche във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-10-05, 15:38
  5. WinRoute настройки
    От TopBG във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 20-05-05, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе