Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Избор на навигация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    42
    #1

    Избор на навигация

    Здравейте знаещи,мисля да започвам работа като таксиметров шофйор,но не познавам подробно София затова съм реши да си взема една навигация.Мисля да е някоя китайска,че е по евтина,а и разбрах че може да и се качи всякаква карта,но ако вие имате друго виждане моля споделете го.Та въпроса ми е каква навигация ще ми препоръчате?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #2

    Re:Избор на навигация

    Аз от китайски нямам впечатления, затова продължавам да си хваля GARMIN . Има разни апаратчета по 350-400лв., сигурен съм че ще ти върши работа. Вярно обновяването на карти се плаща, но сигурно вече ги има нанесени 99% от улиците в София. А докато дойде време да обновяваш улиците - я камилата, я камиларя..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #3

    Re:Избор на навигация

    Имам китайски от януари(4,3" 167лв.). Работи добре. Карти от Internet. Ползвал съм го много и съм доволен.
    Сегашните са по около 100-110лв.(4,3"), 125-135лв.(5"). С много по-добър приемник, с 10 канален еквалайзер, FM трансмитер, видео и т.н. Точността им е висока(достатъчно за кола). Използват IGO software.
    Също можеш да си купиш карта с ъпдейт, но не знам колко струва. За GARMIN g_ishkitiev ти е обяснил точно.
    Ти си решаваш. GARMIN разбира се е по-добро откъм качество, и по-лошо откъм цена
    Успех при избора

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:Избор на навигация

    Картите на София са най-добри и за IGO и за Гармин. В моната карта на София на Телеатлас има много корекции. Непрекъснато се работи. При теб ти трябва докато научиш града. Друг е въпроса, че невиждам как се караш клиемт само по навигация. За GSP-си си има друг форум, където се обсъждат всякакви марки, като най-пополярен софтуер е iGO. Гармина също може да се ъпдейства с пиратски карти. Аз бих си купил китайакс начигация от нета с качени нови карти и софтуер. Така и на теб ще ти е по-лесно да слагаш карти без да се занимаваш с качване на софтуер и отключване на навигацията.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #5

    Re:Избор на навигация

    Въпреки че ще го кажа пряко воля мисля в твоя случай китайчето е най подходящо. По евтино, софта е малко по интуитивен и ъпдейти се правят по често. Гармините ползват карти от Навтек, които тарикати не са особено вдъхновени от идеята да ъпдейтват Източна Европа. Защо ли? Ами заради масовото ползване на нелегален софтуер:-). Колкото до рапването на въпросните карти въобще не е философия, стига да намериш оригинала(Гугъл и торенти). Ако имаш въпроси по последното заповядай на лична.
    Аз бих платил за карта, както съм го правил до сега, защото знам какво убийство е направата и. Обикаляш по улиците като гламав с високоточен професионален ГПС и това е само началото на хамалогията. Докато се стигне до крайния продукт може да ти побелее косата. Хубавото на рапнатите карти е че ако имат кусури ги виждаш преди да си се набутал да си купиш оригинала. Както ми се случи с последния Сити навигатор. Липсващи адреси и улици, които все още съществуват. Скапана кодировка на някои надписи и т.н.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Избор на навигация

    Igo to за Объркания Бургас е почти неприложимо Няма по-тъпа организация на движение в света от този град , а и картате за Igo не са в час постоянните им промени с 1 посочни улици. За Варна е добра, за София , Добрич, Шумен, Ямбол също.
    За Силистра не коментирам там има 2-3 главни улици с отскоро 3 работещи светофара. )

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re:Избор на навигация

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Аз бих платил за карта, както съм го правил до сега, защото знам какво убийство е направата и. Обикаляш по улиците като гламав с високоточен професионален ГПС и това е само началото на хамалогията. Докато се стигне до крайния продукт може да ти побелее косата. Хубавото на рапнатите карти е че ако имат кусури ги виждаш преди да си се набутал да си купиш оригинала. Както ми се случи с последния Сити навигатор. Липсващи адреси и улици, които все още съществуват. Скапана кодировка на някои надписи и т.н.
    Да ама ММЦН не я правят карата по този начин. Те са взели някакви много стари карти и на базата на тях са направили електронна карта. В крайна сметка се е получила едно голяма нищо. Бях се навил да им пращам грешки от карата им за да ги коригират, но се оаказа, че аз трябвя да преначерая карата им. Аз съм на мненеи, че наще производители на карто трябва да се хванат в ръце и да направят качествен продукт ако искат да печелят от това. Аз не бих си купил такава карта. Дори и пиратска не я позлвам. Карам само с карта на Телеатлас. Има пропуски и грешки, но поне знам, че където има път наистина има път. По отношение на Навтек. Ами тази фирма аз не я виждам. Телеатксал има договор с гоогле и правят карти и за источна Европа. навтек направо се подиграват с карата си за БГ. Ако не се вземат в ръце няма да ги бъде. Добре, че има местни ентусиасти да правят карта за Гармин иначе щяха да са много зле.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #8

    Re:Избор на навигация

    Прав си, но донякъде. Ако разчитаха на нашия пазар отдавна да са история. Един ще си купи, десет ще я кракнат:-).
    Иначе съм ползвал някои от картите на Оупън сорс мап и стават за работа но нямат достатъчно обекти. Аз след като научих пътната мрежа тук навигацията я ползвам основно като телефонен указател и да ми напомня за камерите. Иначе чаршафите с такива темпове строят пътища и сгради че никой не може им насмогна с ъпдейти.

    Извинете за офтопика angel

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    42
    #9

    Re:Избор на навигация

    Благодаря на всички отзовали се,спрях се на този китаец http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.30501, мислите ли че е добър и дали има подробни карти на София за него,идва с амиго

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Избор на навигация

    То карти има, но ще трябва да му качиш пиратски софтуер. Само с добавяне на карто нестава. В БГ същия GPS може да се купи от битаците ала аукро, готов с крактнатия софтуер и нови карти.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    42
    #11

    Re:Избор на навигация

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    То карти има, но ще трябва да му качиш пиратски софтуер. Само с добавяне на карто нестава. В БГ същия GPS може да се купи от битаците ала аукро, готов с крактнатия софтуер и нови карти.
    Имаш ли нещо на предвид,дай линк или насока,може и на лични

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re:Избор на навигация

    Аз има GPS Prestigio. Стандартно беше със iGo 6. Аз му качих IGO 8 без да изтривам оригиналния софтуер. Висчко това е описано във форума http://forum.pocketbulgaria.com
    От там се тегли и софуера и картите.
    В aukro.bg има да се продават много GPS-и със качен пиратски софтуер и карти. От горния форум си теглиш и предупрежденията за камери и засади на ченгетата. Чети форума и ще си отговориш на всички въпроси. Ако не ще питаш там и някой ще ти отговори.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    44
    #13

    Re:Избор на навигация

    Много е скъп!
    Преди два дни(10.12.2009г.) получих за един приятел същият за 125лв. от www.ebay.com с карта на Европа(има и Австралия, Азия и т.н.). Има си IGO 8.3 гласове на БГ и много други езици. Този е скъп може би заради картата за USA(то за това е и с 4GB SD).
    Обикновено от www.ebay.com пристигат за 14-18 дни GPS-те. Търси има и много други сайтове за онлайн търговия.
    УСПЕХ!

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Избор на навигация

    Да ама покупката от БГ става много по-лесно от колкото с ибей и до два дена стокат е при теб. Плащането става много по-лесно при БГ магазините. При ибей е лесно само ако имаш кредитна карта.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    42
    #15

    Re:Избор на навигация

    Здравейте,току що спечелих на търг в ebey навигация ,но гледам че е със GPRS TRANSMITTER,та въпроса ми е какво е това и за какво служи http://cgi.ebay.com/4-8-GPS-Navigati...item3a55c59d6d

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на навигация за автомобил
    От jukon във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 08-06-12, 17:06
  2. Проблем с GPS навигация
    От ivan1 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-11, 20:17
  3. Проблем с навигация!
    От TonyB във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-10, 23:40
  4. Навигация на БМВ Х5
    От vanko68 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-09, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе