Резултати от 1 до 7 от общо 7

Връзване на TV - въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #1

    Връзване на TV - въпрос

    искам да си вържа ТВ-то, ама със чинчовете не става, щото телевизора ми има вход само за, както се наричаха навремето, "евробукса", а и ми казаха, че се вижда по-добре през СКАРТ-а. аз, разбира се, си купих точно такъв кабел, обаче като го вързах в ТВ-то, нищо не можа да стане. е, почти нищо - излиза някаквъ картина, ама се вижда толкова зле, че едвам успях да различа половин икона. нищо друго не се вижда. има ли начин с този кабел да успея, щото най-близкият магазин за подобни работи е на 40 минути пеша от нас...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Връзване на TV - въпрос

    Виж тук дали си го вързал правилно:

    http://www.hardwarebook.net/connector/av/scart.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #3

    Re: Връзване на TV - въпрос

    Ако продължаваш да имаш смущения но не чак толкова фрапантни то това се дължи на кабелната. Извади си кабелната и картината ще стане направо кристална.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #4

    Re: Връзване на TV - въпрос

    Да свържеш ТВто към какво?"нищо не можа да стане. е, почти нищо - излиза някаквъ картина, ама се вижда толкова зле, че едвам успях да различа половин икона. "От компа със скарт не съм сигурен дали става...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #5

    Re: Връзване на TV - въпрос

    Да ти кажа как съм вързал моя комп.Взех си коаксиален кабел и чинч за tv.От видеокартата имам изход s-video ,който запазих но го отрязах на няколко санта и го запоих за коаксиалния.Резултата е чиста картина без смущения ,а кабела е с дължина около три метра.Преди това си бях взел кабел s-video,но даваше много смущения.На теб бих ти препоръчал същия вариант но от магазина ще си купиш преходник-еврожак но с чинчове аудио видео отзаде.Надявам се да си ме разбрал,че съм на вие с терминологията.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    80
    #6

    Re: Връзване на TV - въпрос

    При мен стана! Отидох и на късмет от магазин на Раковска, близо до Славейков, малко след завоя, там има компютърни магазини, си взех кабел 5м, със скарт и изход s-video (четворка, мисля че беше), като допълнение имаше и жак за аудиото.
    Значи сигнал излезе на телевизора, първо трябва да се покаже десктопа на компютъра на екарана на телвизора, като преди това си включил на А/Video от дистанционното. Аз си имам аудио система за компа и затова не ми е нужен аудио-сигнала да излиза и от телевизора.
    Но оттук нататък, приятел, имаш доста работа (аз се мъчих поне 2 часа) за настройките от компа. Трябва да си отвориш Медиацентъра и настройките на видеокартата, и там да укажеш че сигнала трябва да отива към 2 монитора, след това има още доста други подробности, надявам се че ти сам ще си ги оправиш, но в общи линии това е. Аз също не вярвах че от моя скапан SANG ще излезе образ, но сега си гледам дивекс-филмите от компа на телевизора

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #7

    Re: Връзване на TV - въпрос

    И ако мислиш да ползваш телевизора като по-голям монитор,забрави.За филми е перфектно ,но разделителната способност е много малка за да четеш текст например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзване на субуфер
    От smarkoff във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-12, 20:01
  2. Запитване за връзване на колони
    От comunikator във форум Автомобили
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-10, 08:33
  3. керамичен котлон - връзване?
    От 4i4i във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 29-09-09, 20:25
  4. връзване на туба към компютър
    От no_connection във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-09, 17:00
  5. Връзване на мрежа
    От uha_thefatcat във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 25-08-03, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе