Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree1Одобрявам

Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #1

    Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Здравейте. Пише Ви Гол и Бос с Хардуера и Софтуер на Всички Устройства. Тези чаркове на снимката са в кутията. С HDMI кабел 2.0 high speed е свързан към ТВ и го ползвам като монитор. Истински монитор нямам. HDMI b са изходите на
    на компютъра. Два на брой. На ТВ Panasonic TX 50EX780, 4 HDMI входа 4k 50/60p с HDSP2.2. Свързан е към HDMI 3 преименуван на "игра". "Компютър" няма в опциите. Резолюцията или както там се именува е 3840/2160 30 херца. Това излиза на екрана на ТВ. UHD филмите си вървят за сега.
    Защо не е еднаква картината като качество излизаща от компютъра с тази излизаща от плеъра на ТВ? И може ли да бъде напълно еднаква? Картината е по хубава на ТВ за мен!!! Бялото е много по бяло, черното по черно, цветовете са по ярки и наситени и картината е по ярка , бистра бих казал. От начало настройките бяха в полза на ТВ. Всичко бе на макс. Но сега ги изравних и има малка промяна или само така си мисля по скоро. Повиших ги тези на компютъра на макс и пак е по добра картината на ТВ. За сравнение пускам едини и същи филми. На ТВ през външен хард диск. На компа с Media Player Classic. С другите KMP, GOM, VLK инсталирани от хората които го сглобиха не вървяха филмите. Не знам защо. Също не знам и защо не искат да дойдат и да погледнат творението си, което уж нямаше да има никакви проблеми с нищо. Само го свързваш и всичко ще е ок казаха. Посоченият плеър е на английск, а аз знам само български. Но и на български да е едва ли ще се оправя. Какъв човек/техник точно ми трябва, за да помогне? В два други сервиза ми отговориха, аз/ние само поправяме. Трети носи го тук. Със ТВ ли викам... Това не е по темата. Някой по тийм вайвър, ако може да погледне. Плащам си.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 15-01-19 в 16:48.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    А трябва ли да е компютър?
    Един външен медия плеър е оптиизиран за възпроизвеждане на видео и струва в пъти по-малко. Освен това не се налага да инсталираш софтуер, кодеци, да ги настроиш за да изкарат нещата както трябва.
    Ясно е, че си начинаещ по темата, а да плейнеш качествено филм от компютър не е лесна задача.
    Един Dune HD Pro 4K е под 500 лв и просто го вадиш от кутията и пускаш филма за 2 мин.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #3

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Колега на 07.12.2018 ти препоръчвахме плеъри които са максимално опростени за ползване ти отиде на РС за 5 пъти повече пари.Върни го ако можеш.Даже да ти го настроят след време някой плеър ще се бъгне и пак наново.Купи си мултимедиен плеър -слагаш флашка натискаш плей и това е.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    ...докато не излезе новият кодек, който изисква хардуер в пъти по-мощен от външния плейър...

    недейте генерализира, не сте прави

    да, външният плейър е лесен за ползване, но дотам...

    оригиналният пост е истински миш-маш и затова не се наех да давам съвети, защото си личи, че ще стане по-зле...
    трябва някой съвестен и разбиращ човек на място да оправи нещата за пет минути и готово

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Скайоукър, виждам, че си фен на междузвездните, но брат, МЪКА е да ти се разбера какво си написал. Преди да пуснеш пост, прочети, редактирай го и тогава го публикувай!

    Извън темата: Компютър е по-доброто решение от колкото медия плеър, тъй като възможностите за настройки са на практика безгранични.

    Относно проблемите на скайоукър:
    1. Няма кой търговец да ти настрои машината, защото едва ли си си купил оригинален уиндоус от тях, а никой не е толкова луд, за да ти сложи хакнат, че да го хванат и да изгори. Освен това настройката на една система изисква време и то не малко, говоря за цялостна настройка и оптимизация.
    2. Относно компонентите, като цяло добре, но това е по-скоро машина за игри от колкото машина за HTPC. Не ми допада захранващият блок (параметри/шум), SSD не е оферта (цена/производителност), но това не са кой знае какви проблеми.
    3. Не е нормално само един плеър да ти пуска филмите. VLC е чудесен ВСЕЯДЕН плеър, реално той би трябвало да пусне всичко. Нещо не е като хората. Инсталирани ли са всички драйвери? Опитай да сложиш MPCHC. Има интерфейс на български и като цяло си е конфигуриран (с една малка подробност), ако и с него имаш драми пиши, ще го мислим.
    4. Това, че екрана става черен ме навежда на мисълта за проблем с кабелите. Провери си кабелите дали са за 4К, виж дали са добре поставени. Качеството на самите кабели НЕ е за подценяване, не казвам, че трябва да са една торба пари, но и тези за 5 лв. не са избор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Компютърът е доста добре подбран като части и би трябвало дълго време да те изкара за целта, която искаш... Има нещо мътно в случая, но трябва да го види човек, който разбира горе-долу. А понякога трябват и някои настройки по ТВ, защото пишеш, че "картината" се различавала. Примерно при мен има отделни настройки, когато гледам от НТРС през HDMI и други за други източници.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Скайоукър, виждам, че си фен на междузвездните, но брат, МЪКА е да ти се разбера какво си написал. Преди да пуснеш пост, прочети, редактирай го и тогава го публикувай!

    Извън темата: Компютър е по-доброто решение от колкото медия плеър, тъй като възможностите за настройки са на практика безгранични.

    Относно проблемите на скайоукър:
    1. Няма кой търговец да ти настрои машината, защото едва ли си си купил оригинален уиндоус от тях, а никой не е толкова луд, за да ти сложи хакнат, че да го хванат и да изгори. Освен това настройката на една система изисква време и то не малко, говоря за цялостна настройка и оптимизация.
    2. Относно компонентите, като цяло добре, но това е по-скоро машина за игри от колкото машина за HTPC. Не ми допада захранващият блок (параметри/шум), SSD не е оферта (цена/производителност), но това не са кой знае какви проблеми.
    3. Не е нормално само един плеър да ти пуска филмите. VLC е чудесен ВСЕЯДЕН плеър, реално той би трябвало да пусне всичко. Нещо не е като хората. Инсталирани ли са всички драйвери? Опитай да сложиш MPCHC. Има интерфейс на български и като цяло си е конфигуриран (с една малка подробност), ако и с него имаш драми пиши, ще го мислим.
    4. Това, че екрана става черен ме навежда на мисълта за проблем с кабелите. Провери си кабелите дали са за 4К, виж дали са добре поставени. Качеството на самите кабели НЕ е за подценяване, не казвам, че трябва да са една торба пари, но и тези за 5 лв. не са избор.
    Благодаря Ви за труда по изчерпателност отговор.
    Исках оригинален Уиндоус, но казаха че няма смисъл. За частите вътре съм Невинен защото Те предложиха да ми сглобят настолен с основна функция за филми. Сигурно от настройките на VLK, филмите с него, спираха за секунди, а след известно време, повече и филма спира. Имах и КМР и GOM при тях същата история. Даже нямаше картина на някой филм, а само звук. HDMI кабелът ми за 4к е високоскоростен/high speed/ 2.0, 5м с златни накрайници. 15 или 16лв е. А проблемите с резолюцията и тъмната картина, може и да ги оправих с рестарт до заводски настройки на ТВ и вече днес ще е 6 няма проблеми, кaто на HDMI 3 входа в който е компютъра го преименувах "игра". За "компютър" няма опция. Очаквах да са еднакви като качество картините от компютъра и от плеарът на ТВ, но не са. И никой не ми обръща внимание сега. А имат домашни посещения. Тази конфигурация наистина ли е за филми? И изобщо може ли да се направи такава? Или просто са ме използвали като Нищо Не Разбиращ. Иначе ще сваля и пробвам препоръчаният плеър.
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 15-01-19 в 10:56.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Първият пост изглежда като писан след 3-тата ракия.
    И все пак... Скейюокър, за начало отвори контролня панел и деинсталирай абсолютно всички гореспоменати плеъри; отиди на сайта на AMD, изтегли си последния драйвер пакет за твоята видеокарта, след което деинсталирай от контрол панела старите драйвъри и инсталирай новите.
    - изтегли и инсталирай Potplayer, който съдържа всички необходими кодеци от тук https://daumpotplayer.com/wp-content...layerSetup.exe
    и включи хардуерното ускорение
    - в настройките на телевизора и видеокартата изключи овърскана на 0% и си настрой нативната резолюция на телевизора.
    Това е всичко, което ти е необходимо да гледаш 4к.
    Ако имаш проблеми и въпроси пиши пак.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Първият пост изглежда като писан след 3-тата ракия.
    И все пак... Скейюокър, за начало отвори контролня панел и деинсталирай абсолютно всички гореспоменати плеъри; отиди на сайта на AMD, изтегли си последния драйвер пакет за твоята видеокарта, след което деинсталирай от контрол панела старите драйвъри и инсталирай новите.
    - изтегли и инсталирай Potplayer, който съдържа всички необходими кодеци от тук https://daumpotplayer.com/wp-content...layerSetup.exe
    и включи хардуерното ускорение
    - в настройките на телевизора и видеокартата изключи овърскана на 0% и си настрой нативната резолюция на телевизора.
    Това е всичко, което ти е необходимо да гледаш 4к.
    Ако имаш проблеми и въпроси пиши пак.
    Ок. Благодаря. Вчера бях при тях и казаха че всичко е последна марка! А за писането/описанието на проблема ИЗВИНЕТЕ Всички. Пенсионер с епилепсия съм. Основно е че си повтарям мислите, още от училище, и не можеха и учителите да разберат какво искам да кажа. Просто преразказваш! Желая да ми излезе същата картина като качество от компютъра, каквато дава плеърат на ТВ. Малко промених поста си. По добре или по зле е станал. Иначе го писах преди ракията, и ме повикаха за нея. Затова и не можах да го огледам.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 15-01-19 в 20:52.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #10

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Цитат Първоначално публикувано от skaiuokar Виж публикацията
    Желая да ми излезе същата картина като качество от компютъра, каквато дава плеърат на ТВ.
    - - - - - - - - - -
    Обикновено режим "игра" изключва много от подобренията на картината. Провери за разлики в настройките на телевизора при гледане от TV player и от PC - ако има такива, настрой всичко на HDMI порта да бъде еднакво с това, което се ползва при плеъра. Може да се наложи да използваш друг режим ако не всичко е активно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #11

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Аз от поне 7-8г. ползвам специално подбран от мен компютър за НТРС. За разлика от настолния за игри, НТРС-то съм го ъпгрейдвал само един път. Използвам малко ITX дъно, много енергоспестяващ процесор с вградено видео поддържащо хардуерно ускорение, изключително малка кутия (колкото сеттопбокс) и никога не съм имал проблем. Въпросът е, че се занимавам отдавна с това и нямам проблем с настройки, макар че честно казано не е особено голяма философия. Драйвери и МРС-НС са ми били винаги достатъчни. Въобще не ме интересуват смарт възможностите на ТВ-то. Иначе настройката на самия ТВ няма нищо общо с IT познанията.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #12

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз от поне 7-8г. ползвам специално подбран от мен компютър за НТРС. За разлика от настолния за игри, НТРС-то съм го ъпгрейдвал само един път. Използвам малко ITX дъно, много енергоспестяващ процесор с вградено видео поддържащо хардуерно ускорение, изключително малка кутия (колкото сеттопбокс) и никога не съм имал проблем. Въпросът е, че се занимавам отдавна с това и нямам проблем с настройки, макар че честно казано не е особено голяма философия. Драйвери и МРС-НС са ми били винаги достатъчни. Въобще не ме интересуват смарт възможностите на ТВ-то. Иначе настройката на самия ТВ няма нищо общо с IT познанията.
    E аз Имам проблеми защото не уча, тъй като не помня, това което съм научил. По 9 Яки хапа пия на ден за тая епилепсия. 4г. гледах на дублиран дисплей, без да знам че може да се разшири и пренесе прозорец. Показа ми го момче което бе на гости и т. н.
    От ТВ форума казаха че не е от телевизора и затова попитах тук. Но за мен този с губенето на разделителната способност,, си е от ТВ. Защото изкара една седмица на другият ТВ без проблем. А и като изключа ТВ, тогава се оправя проблема, а не когато изключа РС !!!
    Представях си че някой по TeamViewer ще влезе и ще оправи проблема. Както стана с 3D настройки. Но успях да открия човек от компютърен сервиз който ще дойде в къщи. Дано да е такъв какъвто Вие и FearMe казвате!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Обикновено режим "игра" изключва много от подобренията на картината. Провери за разлики в настройките на телевизора при гледане от TV player и от PC - ако има такива, настрой всичко на HDMI порта да бъде еднакво с това, което се ползва при плеъра. Може да се наложи да използваш друг режим ако не всичко е активно.
    Благодаря. Това са "етикети" в настройки на дисплея за смяна на имената на ВХОДОВЕТЕ. Blu-Ray Disc, DVD, PVR, STB, VCR, Кабел, Мрежа, Игра, Спътник, Прескочи, Потребител. Не мисля че има някакво влияние точно от тук и точно на моят модел ТВ. Но все пак съм сложил сега "Компютър". Има друго място при настр. картина където има точно "режим игра" и е изкл. Но пък по надолу има настр "4k Pure Direct" /Възпроизвежда оригиналното качество на изображението за 4к входен сигнал/. И то е на изкл. А като го включа се включва и "режим игра".
    Та кое е по правилното? Настр. на картината си остават едни и същи, а тези за HDMI са "auto"
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 19-01-19 в 15:39.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    При Панасоник 1 и 2 вход са с пълните възможности за 4К ХДР 60 .

    п.п. и да не забравиш да изключваш устройствата преди вкл./изкл. на HDMI кабела

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #14

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Скайоукър, виждам, че си фен на междузвездните, но брат, МЪКА е да ти се разбера какво си написал. Преди да пуснеш пост, прочети, редактирай го и тогава го публикувай!

    Извън темата: Компютър е по-доброто решение от колкото медия плеър, тъй като възможностите за настройки са на практика безгранични.

    Относно проблемите на скайоукър:
    1. Няма кой търговец да ти настрои машината, защото едва ли си си купил оригинален уиндоус от тях, а никой не е толкова луд, за да ти сложи хакнат, че да го хванат и да изгори. Освен това настройката на една система изисква време и то не малко, говоря за цялостна настройка и оптимизация.
    2. Относно компонентите, като цяло добре, но това е по-скоро машина за игри от колкото машина за HTPC. Не ми допада захранващият блок (параметри/шум), SSD не е оферта (цена/производителност), но това не са кой знае какви проблеми.
    3. Не е нормално само един плеър да ти пуска филмите. VLC е чудесен ВСЕЯДЕН плеър, реално той би трябвало да пусне всичко. Нещо не е като хората. Инсталирани ли са всички драйвери? Опитай да сложиш MPCHC. Има интерфейс на български и като цяло си е конфигуриран (с една малка подробност), ако и с него имаш драми пиши, ще го мислим.
    4. Това, че екрана става черен ме навежда на мисълта за проблем с кабелите. Провери си кабелите дали са за 4К, виж дали са добре поставени. Качеството на самите кабели НЕ е за подценяване, не казвам, че трябва да са една торба пари, но и тези за 5 лв. не са избор.
    Добре, мн. добре или Отлично по шестобалната система е да имам инсталиран оригинален Уиндоус? Писах вече че исках но ме отказаха, защото били еднакви, И по-добре чаркове от колкото оригинален Уиндоус. А това Ваше " едва ли си си купил' от проблем 1. ме стряска и ядосва, защото имах вяра в Тях. 3 лап топа, 2 телефона и 1 ТВ съм купил от там. Но понеже сега намерих човек да дойде, който пак е от сервиз магазин но друг, моля пишете за да мога преди да е дошъл да му го поръчам да го инсталира и после да се оправя. А и най вече повече мнения. Ако трябва да има и монитор казвайте също. За да не мъча тоя ТВ като такъв. И да прави проблеми и изгърми, че пари за нов няма!. И той като Вас първо пита за VLC но уви. Актуализира се два пъти. Сега е 3.0.6. Но не всички филми вървят плавно. Например Конг-Острова на черепа. На другите предложени MPCHC и PotPlayer вървят. И за Моя радост вече не с като предишната разлика в картината от тази на ТВ плеъра. Това се търпи вече!!! Както и на VLC разбира се. Поне прозрях че както всеки филм така и всеки плеър са със свой индивидуални настройки за качество на картина. Като пусна един филм изглежда различно, през трита плеъра. Та мога да сваля още някой, друг. И на който ми хареса най много в момента картината, на него ще гледам


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    При Панасоник 1 и 2 вход са с пълните възможности за 4К ХДР 60 .

    п.п. и да не забравиш да изключваш устройствата преди вкл./изкл. на HDMI кабела
    ООООх какво включване и изключване е само мила Мамо. Но Винаги чак без кабел. Сега е в HDMI 1 със етикет Потребител/Компютър. Защото четох в характеристиките че всички били еднакви 4k 50/60p с HDSP2.2. И за това си ги подредих че да мога да ги скрия с капака.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Първият пост изглежда като писан след 3-тата ракия.
    И все пак... Скейюокър, за начало отвори контролня панел и деинсталирай абсолютно всички гореспоменати плеъри; отиди на сайта на AMD, изтегли си последния драйвер пакет за твоята видеокарта, след което деинсталирай от контрол панела старите драйвъри и инсталирай новите.
    - изтегли и инсталирай Potplayer, който съдържа всички необходими кодеци от тук https://daumpotplayer.com/wp-content...layerSetup.exe
    и включи хардуерното ускорение
    - в настройките на телевизора и видеокартата изключи овърскана на 0% и си настрой нативната резолюция на телевизора.
    Това е всичко, което ти е необходимо да гледаш 4к.
    Ако имаш проблеми и въпроси пиши пак.
    Това горе е истинско Табу за мен. Е и предизвикателство което кой знае как ще свърши !!! Със сигурност щях да се помъча да го изпълня, но за "жалост" всичко почти си дойде на място. Има малки разлики но се понасят. Качеството на картината имам в напред вид. Не съм включвал или изключвал нищо. Опа излъгах, На Компа в Дисплей настр. има за hdr и като го пуснах стана още по зле картината на мига. Мътна, мъглява. 3840 2160 HDR PQ стана надписа на ТВ. Рекох оправи се всичко, защото в настр. на картина ТВ вече пишеше също HDR, /както в ТВ плеър пише/ а преди това не! Но не се получи подобрение, след коригирането им. Това бе преди да съм свалил PotPlayer и MPCHC. Видях тази HDR настр. без да искам !!! Ще идва и човек от сервиз да помогне. С удоволствие ще му предложа Вашите напътствия.
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 20-01-19 в 10:27.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    40
    #15

    Отговор: Новият ми PC за 1 900 лв като плеър за UHD филми?

    И аз така се мъчих половин година година с мътни 4к филми докато не открих MadVR , значи инсталираш MadVR и на плеъра на видео търсиш Madshi Video Renderer и задаваш него да обработва филма , единствено това ми оправя цветовете и бистротата в 4 к филмите .
    Цитат
    Иначе без MadVR плейърът третира грешно bt2020 цветовете като rec 709 (или sRGB).
    Ако се ползва с HDR трябва да се даде да прави passthrough без допълнителна обработка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 30-12-11, 23:11
  2. Продавам HD плеър EgreatR200-IIplus , mp3 плеър SаnDisk Sansa Fuze 4GB и
    От civica във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 03-09-11, 06:20
  3. Blu-ray плеър или компютър като мултимедия?
    От niki69 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 26
    Последно: 15-07-09, 00:37
  4. Ноутбук като HDTV плеър?
    От nikolav във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 25-05-08, 23:45
  5. Новият дизайн
    От kod във форум За Форума
    Отговори: 45
    Последно: 10-10-03, 19:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе