Страница 46 от 101 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1505
Like Tree330Одобрявам

Toshiba Carrier

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на rrmitko
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Basildon,United Kingdom
    Мнения
    76
    #676

    Re:Toshiba Carrier

    Здравейте!Ще се справят ли ледните климатици с отоплението на тези две помещения:

    хол: 14м2 - 34м3 -2518D
    спалня: 12м2- 30м3 -2219D

    Благодаря ви предварително за отговорите:-)

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #677

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от jako6iba
    zdraveite отново.вчера чистих филтрите на моя RAS-13 SKVЕ.на 3 години е с профилактика на 2рата година.питата на вътрешното тяло е съвсем чиста както и филтрите но като погледнах турбината ужас.някъде в саита гледах как се махат пластмасите отпред за да се достигне до турбината на тошиба.някои да даде линк че го загубих.
    длагодаря
    Разгледай това, може да ти помогне http://www.aircongroup.co.uk/Toshiba..._Manual_1_.pdf

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #678

    Re:Toshiba Carrier

    Biro, мерси за честитката.А за Тошибата ще я видя зимата , как ще се държи.Интересно и как ще се държи Дайкина ,който го преместиха на друго място.Но най-важното , че го монтираха други специалисти , които нивелираха външното тяло с малък наклон към стената и леко повдигнато от страна на компресора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #679

    Re:Toshiba Carrier

    Цитат Първоначално публикувано от Redasi
    Biro, мерси за честитката.А за Тошибата ще я видя зимата , как ще се държи.Интересно и как ще се държи Дайкина ,който го преместиха на друго място.Но най-важното , че го монтираха други специалисти , които нивелираха външното тяло с малък наклон към стената и леко повдигнато от страна на компресора.
    Принципно по-добре ли е така или тррябва да си е нивелирано идеално?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #680

    Re:Toshiba Carrier

    Според инструкциите за монтаж никъде не пише да се оставя наклон накъдето и да било. Едва ли инженерите са проектирали тавата на външното тяло така, че да знаят кой накъде ще го наклони за да се оттича нормално.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #681

    Re:Toshiba Carrier

    Снощи пуснах Toshiba RAS-B13SKVP-E DAISEIKAI да я тествам .Работи ми от 19 ч. до 22.30ч при зададена температура 25 С.Но останах разачарован , за 3 часа и половина Успя да вдигне температурата в стаята от 16 на 20 градуса.Стаята ми е 21 м2 , с изолиран таван и стени , при затворена врата . Първоначарно като я пуснах , въздуха от вътрешното тяло бе горещ , но после при зададени 25 градуса беше слабо затоплен. Хора ,кажете нормално ли е това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #682

    Re:Toshiba Carrier

    Остави го да поработи повечко време и ще темперира цялата стая.Настройваш температурата и го забравяш.Има и ХАЙПАУЪР режим за бързо загряване, ако искаш.Освен това клапата трябва да е надолу, да не ти топли тавана/той на отопление сам си я сваля на необходимата степен/, а турбината я сложи на АУТО, това е най-добрия режим.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #683

    Re:Toshiba Carrier

    Redasi, това е лошо. И аз вчера пуснах отоплението - само подовия дайкин. От 20 градуса в стаята и задание 24 си стигна заданието за по-малко от 10 мин.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #684

    Re:Toshiba Carrier

    Да не се лъже датчика за Т* на вътрешното тяло? Климатика да не е монтиран много близо до съседна стена? Направи каквото те посъветва edi1 - клапите надолу.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #685

    Re:Toshiba Carrier

    Ако е близо до стената, насочи перата към празната част на помещението.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #686

    Re:Toshiba Carrier

    Прилежната ученичка продължава да докладва впечатления за Тошибата от подписа: „Мило дневниче, нека да споделя с теб и всички, които надникват тук ….”

    И така новият отоплителен сезон дойде. Не че има нужда от отопление, но нетърпението какво ли не прави. Под предлога че на малкото човеченце трябва да му е комфортно, ще прежаля някой лев към следващата си сметка за ток. Стайният термометър показва 22*С а външния 15*. Включвам климатика на 24* и очакваемо след 10-15 мин гореща (не пареща) струя термометърът показва почти 26*. Следя показанията на новия ми уред за следене на консумацията (старата Олимпия геройски изгоря след 1 година работа). Пак очакваемо климатика стартира с мощност от порядъка на 500-600W и за десетина минути спадна до около 250W. И тук очакванията ми започнаха да се разминават с алгоритъма му на работа. Аз очаквах консумацията плавно да продължи да спада до около 100W, обаче изненада – закова се на 250W и не мърда надолу. Стайният термометър надмина 26* и докато се чудих защо климатика не намалява мощноста и той взе че се изключи . М…мка му и прасе си викам, къде са прослувутите ниски минимални мощности, къде е изключването на втората степен на компресора….Все пак при консумация 250W и COP~5 това си е отделяна топлинна мощност грубо над 1 kW. Изпсувах, зарязах емоциите и продължих да „изследвам” работата на машинката.
    При неработещ компресор показанието за консумирана мощност е 8W, Перото остава обърнато на долу, а вентилаторът на вътрешното тяло леко „върти въздуха” за да следи температута – нищо изненадващо. И така чаках включване 15-20 минути. Обаче термометъра се закова на 25* а машинката не помръдва. Погледнах енергометъра и тук вече дойде изненадата - консумация 55W. Да. Правилно съм го написъл – 55W. Даже не съм разбрал кога е стартирал и то при положение че уж изкъсо следя работата му – усещане за въздушен поток и шум. Интересното е че скороста на вентилатора субективно не се е променила, върти като при изключен компресор, а с ръката не се усеща никакъв топлинен поток. Излазох на терасата при външното тяло да установя включила ли се е тая чудесия или нещо…На около 10-ина сантиматра чах долових някакъв лек звук от тялото и то по скоро леко „скрибуцане” отколкото „жужене”. С ръка върху корпуса отчетливо се разбира, че машината работи. На пипане температурата на 2-та вентила е близка до температурата на човешката кожа – не се усеща. Реших за най-сигурно да замеря температурите на входа и на изхода на вътрешното тяло и резултатът беше – делта Т=3 до 4*С, което доказва, че работи. Не зная какъв е дебитът на въздуха в този режим за да изчисля отделяната топлинна мощност, но започвам да вярвам на спецификацията за декларираните 300W.

    Аз съм удовлетворен от този начин на работа. От два дена машината работи напрекъснато и по никакъв начин не разбирам достига ли си минимума, кога се включва, кога се изключва. На няколко пъти видях да повишава консумацията до 80W за минути и после пак 55W.

    Описания начин на работа вероятно не е характерен за нормалния режим на работа през зимата тъй като все още външната температура е висока и топлозагубите на стаята са ниски.
    Ще допълня също и че целият ми измервателен арсенал е купуван от Conrad и съответно няма никакви претенции за прецизност, но е удовлетворителен за домашният ми интусиазъм.

    Това е засега мило дневниче. Ех какво ли щеще да бъде ако можеше и по някое йероглифче да префърча със въздушния поток….

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #687

    Re:Toshiba Carrier

    М..даа...добър доклад наистина.Продължавай в същия дух.С интерес ще следим работата на тази нова технология.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    58
    #688

    Re:Toshiba Carrier

    Здравейте , да продължа с описанието на работата на Тошибата.Под вътрешното тяло на разстояние приблизително 40,50см има два шкафа , за това съм настроил клапата да не духа директно надолу към тях , т.к. при напълно долна позиция на клапата имаше температурна разлика от около 4 градуса м/ у стайната температура и тази зададена на климатика при авто режим на вентилатора.Например: при зададени 24 на тялото , в стаята е 20градуса , при зададени 27 е около 23 градуса.След като обърнах клапата ,така че да не духа директно върху шкафовете , нещата не се промениха.Регулирах вертикалните клапи да духат в две различни посоки , но не се промени нищо .Остана разликата в температурите.Мерил съм температурата на въздуха на вход на тялото , тя е толково колкото е зададено на дистанционното.Защо по дяволите не може да се хоменогизира темперутурата в стаята?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #689

    Re:Toshiba Carrier

    Какво е разстоянието от горната страна на вътрешното тяло до тавана?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #690

    Re:Toshiba Carrier

    Защото шкафовете ти завихрят топлия въздух и при машината е по-топло, отколкото в стоята.Датчика се лъже и намалява топлоотдаването на машината.Най-добре, ако можеш ги разкарай от там.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 101 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Suzumi Plus RAS-B18N3KV2-E или Carrier 42UQV050M ?????
    От valen79 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 29
    Последно: 02-01-15, 13:41
  2. CARRIER 38NYV035H2 / 42NQV035G
    От Legend във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 08-08-14, 16:43
  3. fujitsu ili carrier ???
    От shener84 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-09-13, 08:03
  4. CARRIER 42NQV045H/38NYV045H ???
    От d_imige във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 14
    Последно: 30-10-11, 20:06
  5. Преносим климатик CARRIER 51AKP240М
    От barkly във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-10, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе