Страница 59 от 119 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 1775

Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #871

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Това е извадка от официалния сайт на Плейон:

    Код:
    40mm Low-Noise Fan (for HDD Cooling)
    или за по мързеливите - 40 милиметров нискошумен :-) вентилатор (за охлаждане на хард диска).

    В спецификациите на Плейон мини пише -

    Код:
    No Fan (Advanced Fanless Cooling for processor)
    или - без вентилатор (съвременно безвентилаторно охлаждане на процесора)

    Въпросът е, дали Дивата има някакви синкове или разчита на вентилаторчето.

  2.  
     
  3. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #872

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от barkly
    За колегата с вентилатора

    Тук пише че са на склад


    http://www.dekada.com/catalog/40mm-n...rpm-p-673.html

    http://www.dekada.com/catalog/40mm-n...rpm-p-674.html

    Супер !
    Много благодаря !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #873

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    не знам за вас, но моя вентилатор изобщо не се чува :P
    колкото до вашите - усилвате повече звука и проблема е решен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #874

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Здравейте всички почитатели и притежатели на Diva и диривати
    Не знам дали някой от Вас е пробвал, но аз успешно инсталирах Metafeeds, както е обяснено тук на последния фирм (v7.0.14.r3240) пуснат от Дейзи и въври доста добре.
    Създадох и два канала ако някой иска може да ги разгледа:

    http://www.metafeeds.com/channel/fav_echo

    Искам да кажа и какво аз забелязвам, поне от това което съм тествал по отношение на YouTube.
    Не знам при Вас как е но при мене тубата не работи от около седмица, изредих няколко фирма (все уж хакнати - позла никаква).
    От това което чета и във форума на плейон и по други форми, май е масово.
    От това което аз виждам YouTube вече използват ново кодиране на клиповете си, всичките кодек анализатори с които тествах ми казват: unknown/FLV. За това и според мене тубата не върви. Друг въпрос е че VLC например ги отваря ?!
    Друг вариант за неработенето на Youtube е:

    RealtekVOD neon/0.27.2

    това е user-agent на устройството. Много лесно може да бъде отказан достъп по този показател.

    Като прочетохте всичко това ми е интересно да чуя вашето мение по тези въпроси.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    66
    #875

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от кosata
    Здравейте , отне ми два дни да изчета голяма част от темата и околните на нея но не намерих отговор на следното ,
    Privileg и Diva - според мен са абсолютно еднакви като Hardware поне така изглеждат по снимки и функции . Така ли е ? Питам защото на мен WiFi dongle Не ми трябва, а привилега пише че има HDMI кабел към него си.
    и още един въпрос Diva-та чува ли и се вентилатора като изгасиш всичко ( тоест докато нанаиш ) ? или работи само ако е загрял( плейва ? ) вентилатора ?
    Благодаря ви
    Колега, ако желаеш заповядай да ти сменим вентилатора, тъй като мисля че трябва доста силен слух и голяма тишина за да го чуваш

    Относно "Privileg" на мене ми прави впечетление следното:
    DTS - passthrough: SPDIF, TOSlink
    т.е. не видях downmix никъде

    Ако се окаже така - голяма преднина за Diva FullHD!!!







  7. kek
    kek е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    51
    #876

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Привет,

    exobg
    Благодаря за радиата, аз още преди 2-3 дни се възползвах от тях, тогава бяха само 5-6, сега гледам са много повече

    myDiva
    Благодаря, аз намерих вентилатор (от линка на колегата от предната страница), възможно най-тихия - 11дб, обаче пак го чувам , не че ми е толкова остър слуха, но когато не работи нищо друго(ТВ и аудио), а само Дива-та си джурка торенти и в тази стая се и спи, се получава недобре. Та мисля да карам без вентилатор, с идеята, че WD Green, не грее много, и поемайки риска, че ако нещо се строши, няма да имам гаранция от вас

    Поздрави,

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #877

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    здравеите и аз сложих фирма 3286 yamj и инсталирах metafiids и сам. доволен много от него гледасе видео и много други неща по горе видиах че има линк с радиа само че незнам как даги дабавиа и каде точно ниакои ако знае нека сподели тук сигорен сам. че има. и други които него знаиат това как става

  10. dsp
    dsp е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    119
    #878

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от kek
    Благодаря, аз намерих вентилатор (от линка на колегата от предната страница), възможно най-тихия - 11дб, обаче пак го чувам , не че ми е толкова остър слуха, но когато не работи нищо друго(ТВ и аудио), а само Дива-та си джурка торенти и в тази стая се и спи, се получава недобре. Та мисля да карам без вентилатор, с идеята, че WD Green, не грее много, и поемайки риска, че ако нещо се строши, няма да имам гаранция от вас
    Той и самия твърд диск се чува, ако е въпроса, даже по-силно от вентилатора... дори да е WD green... само трябва да се приближиш достатъчно близо до устройството.
    А това с 11 дБ за вентиалтор - най-вероятно са те метнали... то зависи и от какво разстояние се мери, разбира се, и по каква методика. По принцип просто намали оборотите на вентилаторчето дотолкова че да не ги чуваш, или отдалечи устройството и готово - няма смисъл напълно да се отказваш от такава полезна в общия случай екстра.
    А щом си модер, има вариант и да си извадиш просто SATA конектора + захранването на корпуса и да си включиш твърдия диск външно

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    3
    #879

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    mydiva: Колега, ако желаеш заповядай да ти сменим вентилатора, тъй като мисля че трябва доста силен слух и голяма тишина за да го чуваш
    Само да споделя и аз като притежател на такъв плеър от месец насам. Вентилатора е шумен според мен, когато не е пуснат звука го чувам. Не е фрапиращо и не съм мислил да го сменям, но ми направи впечатление.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #880

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    здравеите и аз сложих фирма 3286 yamj и инсталирах metafiids и сам. доволен много от него гледасе видео и много други неща по горе видиах че има линк с радиа само че незнам как даги дабавиа и каде точно ниакои ако знае нека сподели тук сигорен сам. че има. и други които него знаиат това как става
    Здравей,
    предполагам щом си инсталирал metafeeds имаш регистрация там ?
    По време на инсталацията инсталационният скрипт на metafeeds те е попитал за твоят потребител в http://www.metafeeds.com/ и ти си написал нещо. Ако все още нямаш регистиран потребител и си написал нещо ей така - лошо. Тогава не знам какво правиш, най-вероятно ще трябва да си реинсталнеш фирма след това да се регистрираш в http://www.metafeeds.com/ и след това да инсталираш metafeeds на ново като този път укажеш на инсталационният скрипт твоят потребител с който си се регистрирал.
    Ако пък си направил всичко това - нанатък е лесно. Просто влизаш със своя потребител в metafeeds, Отиваш в My Favorites и избираш Add Feed.
    За title пишеш примерно BG Radios за URL слагаш ей това http://www.metafeeds.com/channel/bg-radios/rss натискаш Save и си готов.
    Сега може да ги отвориш от иконата Favorites на твоя плеър.

    Успех





    Edit: Създадох официален Български канал в Metafeeds.
    Гледам тук пишете доста народ, ако някои от Вас имат желание може да се включат в добавянето на съдържание към този канал като пускат линковете тук в тази тема, аз ще я следя. Условието е все пак да бъдат feed. Преди да пускате тествайте свойте линкове тук или директно във вашият акаунт в Metafeeds.
    Благодаря Ви.

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #881

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    здравеи благодарен сам. ти за обяснението долу горе го разбрах зна4и като инсталирвах метафиидс наи накраиа си написах името и след като флезнаех в фаворити ми даваше името и гршка но ниамах регистрациа в метафидс саита след като про4етох тука си направих регистрациа в саита с същото име което написах и си саздадох профил сега като флезна от дивата в фафорити ими исписва rss/didos favorites и надолу е празно като сам. в регистрациата си както ми описа опитах се да ваведа канал ама. нещо нестана давами неква грешка и нестава незнам. защо така ина4е от дивата си флизам. в акаунта в метафидс сега мислаи пак нанова даго принсталирам да видиа какво ще стане

    същата работа инсталирах го наново ве4е както ми поиасни същоото пак същата грешка ми исписа данеби нещо да липсва даси пропуснал дами кажеш при добавиането на канал там. има. и други полета освен име и линк от дивата си флизам. в профила но нищо пак ниама

    аа и да попитам. ниакои знаели за какво е менуто movie jukebox ако знае ниакои нека да сподели

    грешката коиато ми я дава е компютара а не дивата и ми я дава след като ваведа даните за канала и натисна save само че екрана кои то си дал се различава от екрана които излиза при мен и то поточно с имената на полетата които се популват първите 4 полета са същите но последното поле при теб е displey as а при мен е mime tipe ето и грешката tipe eror ;int()argument must dea string org a numbur not none tyipe
    единствено радио канала добавиах друго несам пробвал

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #882

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    ...данеби нещо да липсва даси пропуснал дами кажеш при добавиането на канал там. има. и други полета освен име и линк от дивата си флизам. в профила но нищо пак ниама
    ...
    Здравей,
    ами мисля че нищо не съм пропуснал, но ето един скрийн:

    Мисля че всичко се вижда на него.
    Важно е какво точно добавяш, ако е rss feed например радио каналът създаден от мен Добавянето трябва да стане по начинът показан на картинката. Ако е друго - първо го тествай тук.
    Също е важно да добавяш правилни линкове, конкретно за радио каналът точният линк е:
    Код:
    http://www.metafeeds.com/channel/bg-radios/rss
    Общо взето това е.
    Не каза каква точно грешка ти дава плеърчето ? Също ако добавяш други работи - дай линк за да видя какво не е наред с него ?

    Edit: С какъв броузър го отваряш ? Аз ползвам firefox, ако го отваряш с нещо друго е възможно за това да имаш проиблеми.
    Все пак ето кратко обяснение на това какво може да се добавя в Metafeeds.
    Както може би си видял на горният скрийн в полето Link as е избрано Rss. Това се прави когато добавеният от теб линк е валиден Media RSS Feed.
    Когато обаче си решил да добавиш директна връзка към аудио или видео файл или поток тогава в полето Link as се избира Enclosure (виж скрийна отдолу):

    Тогава трябва задължително да укажеш и точен Mime type. Как да укажеш ? Ами най-простичкият начин е да потърсиш разширението на файла на който завършва твоят линк ето тук и да видиш какъв mime type е. Пример: http://vid.data.bg:1935/09/12/29/90769.flv си е с разширение flv и виждаме че неговият mime type e video/flv.
    Специално за аудио видео потоците не е точно така защото често пъти при тях линкът не завършва с каквото и да било разширение. Тогава е удобно да имаш под ръка VLC и с него може да видиш какъв е точно потока и от там вече да потърсиш (може и в google) неговият mime type. Това става (за VLC имам предвид) от менюто инструменти -> информация за кодека, виждаш го и след това го търсиш в google. Пример ако там си видял че да речем кодекът е mpga търсим в google и виждаме че вторият резултат е този. На тази страница пише:
    Detailed information for file extension MPGA:
    Primary association: Mpeg-1 Layer3 Audio Stream
    File classification: Audio
    Mime type: audio/mpeg, audio/mp3, audio/mgp, audio/m-mpeg, audio/x-mp3, audio/x-mpeg, audio/x-mpg, video/mpeg
    От изброените mime type второто е по-вярно, но и първото да сложиш - пак ще работи.
    Толкоз от мене за сега ако имаш затруднения - пиши в темата.
    Аз отивам да ям пица

  16. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #883

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player -> FAQ в 1-ви пост

    здравеи проблема. се оказа от браузера пред го отвариах с интернет експлорера сега го напрвих с монзилата и с неиа стаана добавих канала за радиата и вси4ко вари много добре ако нете затруниава да побликуваш други такива адреси ако имаш на други неща и благодариати за помоща

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    30
    #884

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player -> FAQ в 1-ви пост

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    здравеи проблема. се оказа от браузера пред го отвариах с интернет експлорера сега го напрвих с монзилата и с неиа стаана добавих канала за радиата и вси4ко вари много добре ако нете затруниава да побликуваш други такива адреси ако имаш на други неща и благодариати за помоща
    Това е моят канал в metafeeds:

    http://www.metafeeds.com/channel/fav_echo

    точният линк (ако се добавя някъде) е:

    Код:
    http://www.metafeeds.com/channel/fav_echo/rss
    Там ще добавям всичко което намеря, когато имам време


    Както вече писах по-нагоре призовавам и всички Вас които имате желание да се включите, мога да добавя всичко което Вие сте намерили в моят канал както и в официалният Български канал

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    90
    #885

    Re:DIVA FULLHD Multimedia player -> FAQ в 1-ви пост

    Здравей exobg и поздравление за труда.Инсталирах си metafeeds върху фирм 2901 (моднат от titooo)-всичко върви перфектно.Имам едно два въпроса:
    1.Може ли по някакъв начин да се добави някаква картина (по желание или логото) докато се просвирват станциите,та да не е черен екрана?
    2.Какво е условието за RSS да се добавят във Фаворитите?Аз например пробвах със Замунда и Екип нюз-изкарва ми заглавията без проблеми,обновяват се непрекъснато,но само дотам.Като кликна на някое заглавие ми дава 404 Not Found.
    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-05-14, 16:33
  2. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI1.8m
    От kokonvz във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 10:06
  3. Продавам Media Player DIVA Full HD Explorer
    От patzolino във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 23-01-13, 15:56
  4. Media Player Diva Mini/HD Box 2.5'' Slim/HD BOX/ FAQ в 1-ви пост
    От Hell във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 41
    Последно: 04-12-12, 09:45
  5. Продавам Media Player DIVA Full HD+Wi-Fi Adaptor + HDMI + 500GB HDD
    От pakan във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-11, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе