Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    В ръцете ми попадна новото предложение на Prestigio - електронната книга Libretto PER5062B Ebook. Интересно устройство, с отличен SiPix, тъчскрийн екран, много компактни размери и огромен живот на батерията.
    Тъй като подобни устройства са все още недооценени и недостатъчно разпространени на пазара ни, реших, че за мнозина ще е интересно запознанството от по-близо с тях.

    Можете да прочетете статията оттук - http://www.setcombg.com/news/reviews...book/Ebook.asp



    Очаквам вашите коментари. Надявам се да се развие интересна тема.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9
    #2

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Не съм съгласен за мнението в статията за Kindle. Цената на модела с WiFi е 320 лв, а качествен калъф от ebay струва около 20лв. Сметката излиза 340лв крайна цена, което e доста по-малко от 399лв в промоция и 449 без промоция за Prestigio Libretto PER5062B .

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Затова е форума, всеки да изкаже своето мнение.
    А и статията? Тя не е за Kindle, а за модела на Prestigio, какво точно имаш предвид с "мнението за Kindle"? Споменавал съм го като еталон и най-известна електронна книга за да има някаква база за сравнение, но мнение за продукт, който не съм виждал наживо не мога да дам

    Иначе, с удоволствие ще споделя - наистина моята нагласа не е в полза на продукта на Amazon, като пак държа да отбележа, че за съжаление не ми е попадал в ръцете и формирам впечатленията си на база на технически данни и прочетено тук, там:

    Първо и най-важно - заради липсата на поддръжка на нормален, отворен формат за екниги. Има ли по-важна характеристика на една електронна книга???

    Второ - липсата на тъчскрийн може да не е от първостепенна важност, но лично на мен наличието му ми е приятно и улеснява неимоверно много работата с допълненията като Интернет брауза.

    Трето - липсата на нормална, двегодишна гаранция, при Amazon Kindle е достатъчен претекст да се откажа от него.

    Четвърто - не всеки обича и има възможност да пазарува от Ebay и Amazon, а даже и да има - това не е най-удачния и бърз начин за покупка. Отделно, не знам какво разбираш под качествен калъф, но за 20лв разходи с качествен калъф за Kindle няма да се сдобиеш.
    Сега погледнах сайта на Amazon - калъфите, които се предлагат за електронната им книга са на цена м/у $30 и $125, като неопреновия за $30 е далеч от представите ми за качествен. Мисля, че в статията бях написал 60-ина лв, продължавам да съм на мнение, че това е долната граница за качествен калъф. Отделни поръчки на устройството от Amazon и на китайски калъф от Ebay усложняват немалко времето, което ще загубиш по висене по митници и от според мен не е удачен вариант. Понякога има по-важни аргументи от цепенето на стотинката на две...

    Пето - Основата на Prestigio-то е Linux. Няма сила на Земята, която да ме убеди, че затворения код на Amazon Kindle може да поддържа функционалността на един отворен, разработван от фенове фирмуер.

    Като предимства на Amazon Kindle 3 не мога да не отбележа явно по-контрастния дисплей. За съжаление, нямал съм щастието да го видя наживо, но вярвам, че е така. Харесва ми и вграденото безплатно 3G в по-скъпия модел.
    Истина е, че ако реша да го поръчвам от Amazon, примиря се с чакане на... неизвестно колко? 1, 2 седмици? и имам свободен един ден за освобождаване от митница и попълване на цесии ще успея да го купя в комплект с някакъв калъф за 20-40лв по-евтино, отколкото е цената на Prestigio-то в момента.

    Ще се радвам да споделиш и твоите доводи в полза на Amazon Kindle, както и как виждаш сравнението на функционалността им - напълно възможно е да ми промениш мнението, ако изтъкнеш параметри, с които не съм запознат.

    PS - Ако някой се интересува от Amazon Kindle - няма смисъл да си късате нервите с поръчка от Америка.
    Има БГ онлайн магазин, който видях, че го предлага на сносна цена - 330лв
    http://shop.myebook.bg/product_info....roducts_id/122
    Според мен е значително по-добре оттам да поръчвате. Само трябва да се провери как седи въпросът с гаранцията и сервиза. Продават и някакви калъфчета по 40-50лв, но като че ли няма конкретно за Kindle.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    И аз имам желание да си закупя е-книга, макар че ми се струва, че момента не е оптимален. Задава се лавина от електронни четци и таблети, които най-вероятно ще смъкнат цените. Част от тях са с eink/sipix (електронна хартия), други се с подсветка (LCD), което ги прави неподходящи за четене, но има и една хибридна технология, която все още не е много известна - казва се pixel qi. Тя може да работи в два режима - с и без подсветка. Във втория режим е много подобна на eink, с малко по-лош контраст, но пък огромно предимство в скоростта за опресняване (може да възпроизвежда видео). Pixel Qi ще се използва в лаптопи и таблети, като таблетите определено ще са конкуренция на нормалните е-книги, например Notion Ink Adam, който обмислях за закупуване, но там имам някои други възражения
    Също така вече има разработки на цветна електронна хартия, например mirasol, но това мисля че ще е в малко по-далечно бъдеще, а и най-вероятно цените ще са доста солени в началото.
    За представената тук книга съм съгласен с посочените плюсове - отвореността за формати, както и на самата база (Linux) са плюсове, но не мога да не си задам въпроса дали Prestigio са достатъчно голяма/сериозна фирма, за да тръгнат да ъпдейтват фърмуера. Тъч скрийна е едновременно плюс и минус. Макар и капацитивен, със сигурност увеличава поне малко отблясъците. Това е и причината, поради която Амазон не използват такъв. Те твърдят, че се стремят към максимален контраст/четивност.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Дам, Pixel Qi наистина е много интересен екран, с нетърпение очаквам да се появят таблети с него или с цветния Mirasol. И двете технологии предполагат уникално устройство, значително по-функционално от съществуващите електронни книги.

    А дали Prestigio ще постъпят като сериозна фирма и ще развиват софтуера на продуктите си... казва ли ти някой, да се надяваме, че ще го направят.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #6

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Крис,

    Постоянно споменаваш, че Kindle 3 ти служи само за база, но ако искаш да си обективен (което се цени много в нашите среди), напиши и един такъв обзор за базата. Ако нямаш такова устройство, ще ти дам едно за тестове.

    Имаш няколко непроверени твърдения в статията. Например - въпроса с гаранцията. Има и други, но ги отдавам на еуфорията покрай новото устройство.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Цитат Първоначално публикувано от Valvan
    Имаш няколко непроверени твърдения в статията. Например - въпроса с гаранцията. Има и други, но ги отдавам на еуфорията покрай новото устройство.
    За всяка статия е нормално да има догадки и лично мнение. Статия, написана без позиция на автора й не е моето разбиране за качествен материал.
    В тази тема е дадена трибуна на всички желаещи да обсъждат и оборват твърденията.
    Да започнем с гаранцията - това, кето аз виждам на сайта на Amazon е гаранция 1 година.
    Също така, не съм видял някъде да се споменава кой сервиз обслужва тази гаранция в БГ.
    Ако имаш информация, че гаранцията не е 1, а 2 години и се обслужва от родна фирма - ще съм ти благодарен да я споделиш тук. Ще е полезна за всички.

    На линия съм, да обсъждаме и други твърдения от статията, които смяташ за неверни.
    Разбира се, на всяко читаво устройство от непопулярна марка, каквато е Prestigio си му трябва известна доза еуфория в началото за да бъде оценено реално, наред с утвърдените имена в продуктовата ниша, така че от тази гледна точка си прав - има известна доза приповдигнато настроение и емоции към разглеждания продукт в статийката.


    Устройство на Amazon, както съм написал по-горе нямам. Мисля, че съм склонен да отделя още един ден за да напиша впечатленията си от него ако можеш да ми го осигуриш. Така че, когато решиш можеш да се свържеш с мен на Skype krisbg, ICQ 2560320 или Email kris.dimitrov@gmail.com за да уговорим подробностите.
    Също така, би било интересно и за мен и за потенциални читатели на обзора ако имаш под ръка и големия модел на Amazon - DX.


    PS - Тъй като се организира странна дискусия - вместо да обсъждаме качествата и полезността на електронната книга като цяло или да дискутираме параметрите на Престижиото си говорим повече за друга електронна книга би било разумно, всеки от пишещите да заяви открито позициите си и дали има някаква връзка с конкретен продукт за да не се превръщаме в рекламно табло.
    Щеше ми се темата да послужи за популяризиране на електронната книга като устройство, а не толкова за чепкане на конкретни модели. Учудващо малко грамотни хора обръщат внимание на подобни устроства, а те наистина си заслужават вниманието.

    Аз ще съм пръв - уверявам ви, че нямам нищо общо с Асбис, книжлето ми стана интересно, взех го да го разгледам, хареса ми дотолкова, че в последствие си го купих и реших да напиша впечатленията си от него.
    Днес го добавих и в електронния магазин на Сетком, така че да - ако някой си го купи оттам бих спечелил някой лев, но това би станало ако някой си купи оттам и който и да е друг продукт.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Аз съм втори

    Продавам всички марки и модели и аксесоари, за които съм успял да:

    - осигуря регулярни доставки
    - тествани са от наш екип
    - осигурен гаранционен и извън гаранционен сервиз
    - към тях има заявен потребителски интерес.

    Ще продавам и Prestijio, след като изтече ексклузивният срок към първите продавачи, одобрени от вностеля.

    пп. Не организирам странна дискусия в никакъв случай.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    29
    #9

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Имах възможност да тествам Prestigio Libretto PER5062B преди до излезе на БГ пазар, благодарение на myebook.bg. Очаквах доста по-ниска цена за SiPix екран. Това му е предназначението - да е по-евтин от VizPlex . По технически данни е 20% по-лош като контраст от VizPlex. На практика е по-зле. Да не говорим за Pearl. Контраст на Pearl - 1:10, контраст на VizPlex - 1:6, SiPix......Това е ребрендирано устройство на "Chinese Company 4FFF" на което му се прави локализация за съответната страна.
    Известно е като:
    Europe
    * Italy: DeVo eVreader
    * Netherlands: ProMedia eBook Reader
    * Spain: Nvsbl L337
    North America
    * United States: Qisda QD060B00
    South America
    * Brasil: Positivo Alfa
    В ***** е известен като Mr.Book и Onext, в България вече като Prestigio, и т.н.

    По същество: "+"
    - лек и удобн е
    - може да ползва руски фърмуери
    - по-нечупливо е заради разположениото на тъчскрийна
    - удобен калъф

    По същество: "-"
    - тези устройства обикновенно остават с оригиналния си фърмуер завинаги, ако не се кросфлашнат.
    - скъп е за SiPix екран
    - лош екран

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Цитат Първоначално публикувано от malinmarinov
    Това му е предназначението - да е по-евтин от VizPlex .
    Хех, това е доста интересно заключение
    Хайде да си говорим сериозно... Целта на SiPix екрана не е нито да е по-скъп, нито да е по-евтин от VizPlex. Това не е продукт на същата фирма, че да го сравняваш по този начин...
    За контраста - неминуемо е по-нисък, за тъчскрийна и здравината положението е обратно. Иначе, не че снимката е правилния подход при сравняване на дисплеи, но все пак дава някаква представа - ето един до друг eInk и SiPix дисплеи - разликата в контраста е очевидна.

    [img width=776 height=600]http://blog.the-ebook-reader.com/wp-content/uploads/2010/11/eink-vs-sipix.jpg[/img]

    Интересно ще ми е да видя снимани един до друг четец със Sipix дисплей и такъв с eInk, но с допълнителен тъчскрийн слой отгоре, който неминуемо ще му намали контраста. Това би било по-реално сравнение на продукти с еднаква функционалност....
    И не е ли пресилено по-ниския контраст да носи определението - лош на един дисплей?
    Заключението на специалистите от ebook reader, които са правили горната снимка:
    As it stands, the E Ink screens—both Vizplex and Pearl—are clearly superior. The background is lighter. The text is darker, sharper. More like ink on paper. Thus the reading experience is better. That’s not to say the SiPix screens are rubish—you can read on them just fine, not as well in low-light
    Аз възприемам екнигите като нещо в начален стадий на развитие. Няма перфектен продукт. Един е по-добър в една област, друг - в друга. Доста ще почакаме за перфектния продукт...

    ПС - Деленето на eInk екрани на VizPlex и Pearl не ли малко пресилено?
    Това е един и същи екран с различен качествен контрол - препратка 3 и 4 ядрени Phenom процесори.
    Пуска се производствената линия, бълва продукция, в последствие каймака от нея се избира, преглежда се наистина да е с по-висок контраст и се кръщава Pearl... Но технологията и производствения процес са еднакви.
    Просто рекламен трик... едно е да кажеш стария беше с гарантиран контраст 1:6, новия 1:10, друго си е да кажеш - нов екран Pearl.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9
    #11

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Затова е форума, всеки да изкаже своето мнение.
    А и статията? Тя не е за Kindle, а за модела на Prestigio, какво точно имаш предвид с "мнението за Kindle"? Споменавал съм го като еталон и най-известна електронна книга за да има някаква база за сравнение, но мнение за продукт, който не съм виждал наживо не мога да дам

    Иначе, с удоволствие ще споделя - наистина моята нагласа не е в полза на продукта на Amazon, като пак държа да отбележа, че за съжаление не ми е попадал в ръцете и формирам впечатленията си на база на технически данни и прочетено тук, там:

    Първо и най-важно - заради липсата на поддръжка на нормален, отворен формат за екниги. Има ли по-важна характеристика на една електронна книга???
    Kindle поддържа MOBI формат, който изглежда да не е отворен формат, но няма проблем да се конвертира към него. И аз бих се радвал да имаше поддръжка на epub, fb2, но съм склонен да преглътна този недостатък, заради другите удобства, които предлага kindle.

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Второ - липсата на тъчскрийн може да не е от първостепенна важност, но лично на мен наличието му ми е приятно и улеснява неимоверно много работата с допълненията като Интернет брауза.
    Тук както са писали вече - amazon казаха, че touch screen-ът добавя отблясъци и намаля четаемостта, склонен съм да вярвам, защото бях чел негативни ревюта за модела на sony с тъч.

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Трето - липсата на нормална, двегодишна гаранция, при Amazon Kindle е достатъчен претекст да се откажа от него.
    И това е проблем, но от друга страна едва ли има някой, който да не си е патил от гаранционни сервизи. Аз поне си патя почти всеки път когато ми се развали техника, но разбира се че е по-добре да имаш 2 години гаранция в България, отколкото 1 година гаранция в Англия (понеже моите киндъли са от там)



    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Четвърто - не всеки обича и има възможност да пазарува от Ebay и Amazon, а даже и да има - това не е най-удачния и бърз начин за покупка. Отделно, не знам какво разбираш под качествен калъф, но за 20лв разходи с качествен калъф за Kindle няма да се сдобиеш.
    Сега погледнах сайта на Amazon - калъфите, които се предлагат за електронната им книга са на цена м/у $30 и $125, като неопреновия за $30 е далеч от представите ми за качествен. Мисля, че в статията бях написал 60-ина лв, продължавам да съм на мнение, че това е долната граница за качествен калъф. Отделни поръчки на устройството от Amazon и на китайски калъф от Ebay усложняват немалко времето, което ще загубиш по висене по митници и от според мен не е удачен вариант. Понякога има по-важни аргументи от цепенето на стотинката на две...
    Точно такъв калъф си поръчах - за 20-25 лв, трябва да дойде тези дни, купих го по препоръка на колега от друг форум, който беше много доволен от него.

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Пето - Основата на Prestigio-то е Linux. Няма сила на Земята, която да ме убеди, че затворения код на Amazon Kindle може да поддържа функционалността на един отворен, разработван от фенове фирмуер.
    Основата на Kindle също е линукс, но честно да си призная предпочитам качествен оригинален firmware, пред това да търся custom такива и да рефлашвам, вместо да прочета някоя друга книга за това време

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Като предимства на Amazon Kindle 3 не мога да не отбележа явно по-контрастния дисплей. За съжаление, нямал съм щастието да го видя наживо, но вярвам, че е така. Харесва ми и вграденото безплатно 3G в по-скъпия модел.
    Истина е, че ако реша да го поръчвам от Amazon, примиря се с чакане на... неизвестно колко? 1, 2 седмици? и имам свободен един ден за освобождаване от митница и попълване на цесии ще успея да го купя в комплект с някакъв калъф за 20-40лв по-евтино, отколкото е цената на Prestigio-то в момента.
    Ами това е основното - не знам за момента да има по-добър екран от този на Kindle 3. Имам Kindle 2 и си мислех, че се чете идеално, но миналата седмица ми пристигна Kindle 3 и няма база за сравнение. Онези рекламирани 50% по-добър контраст спрямо 2-ката са истина. А какво повече ти трябва от един e-reader освен добър екран и удобен софтуер? Аз лично не бих заменил устройство с чудесен екран, за други такова с по-лош екран, но пък с поддръжка на всякакви формати. Може би ако бях Richard Stallman бих се заинатил, но не съм

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Ще се радвам да споделиш и твоите доводи в полза на Amazon Kindle, както и как виждаш сравнението на функционалността им - напълно възможно е да ми промениш мнението, ако изтъкнеш параметри, с които не съм запознат.
    Тук трябва да призная, че освен Sony 300 и Kindle 2 и 3, други reader-и не съм виждал на живо за да мога да сравнявам. Но 3-ката е много компактна, има чудесен дизайн, екранът е повече от добър, от софтуера същ съм много доволен. Така, че да се надяваме че amazon ще вкарат поддръжка на повече формати (в което малко се съмнявам), за да го направят наистина перфектно устройство.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Цитат Първоначално публикувано от stratsimir
    Ами това е основното - не знам за момента да има по-добър екран от този на Kindle 3. Имам Kindle 2 и си мислех, че се чете идеално, но миналата седмица ми пристигна Kindle 3 и няма база за сравнение.
    Еех, разглезена работа Виж колко добре щеше да е ако не си виждал 3-ката. Четеш си 2-ката и се кефиш
    Определено признавам, че и аз съм на същото дередже - видях Престижиото, чете се наистина прекрасно без да уморява. Но днес побеседвах по скайп с доста хора, чието мнение няма да приема директно, но не мога и да пренебрегна. Явно диплеят на Киндъла е чувствително по-добър.
    Сега силно ме гризе, че трябва да го видя и да разбера дали екстри като тъча биха компенсирали за мен по-неконтрастния дисплей или напротив. Също така, силно ме притеснява и нуждата от конвертиране при която неминуемо се губи и време, а и част от форматирането.
    Но... Киндъл в момента няма. Колегите от линка, който съм дал във втория пост казаха, че ще има другата седмица. Ако прежаля още 330лв ще си го купя и него и ако не ме мързи ще напиша още едно представяне за него, а за капак и сравнение head by head м/у двата четеца.

    PS Viva Richard Stallman

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #13

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Еех, разглезена работа Виж колко добре щеше да е ако не си виждал 3-ката. Четеш си 2-ката и се кефиш
    Определено признавам, че и аз съм на същото дередже - видях Престижиото, чете се наистина прекрасно без да уморява. Но днес побеседвах по скайп с доста хора, чието мнение няма да приема директно, но не мога и да пренебрегна. Явно диплеят на Киндъла е чувствително по-добър.
    Сега силно ме гризе, че трябва да го видя и да разбера дали екстри като тъча биха компенсирали за мен по-неконтрастния дисплей или напротив. Също така, силно ме притеснява и нуждата от конвертиране при която неминуемо се губи и време, а и част от форматирането.
    Но... Киндъл в момента няма. Колегите от линка, който съм дал във втория пост казаха, че ще има другата седмица. Ако прежаля още 330лв ще си го купя и него и ако не ме мързи ще напиша още едно представяне за него, а за капак и сравнение head by head м/у двата четеца.

    PS Viva Richard Stallman
    Не мисля, че си заслужава, при положение, че вече имаш. Prestigio-то поне на мен ми изглежда по-добър от четците на Sony с тъч скрийн, макар че ми е трудно да преценя само по снимки.
    Аз съм се ориентирал към Киндъл, но ще изчакам да се появи в Бг. Нещо, което не се спомена е, че Амазон ще пуснат (или май са пуснали бета) SDK. Неговата полезност разбира се ще зависи от свободата, която се даде на разработчиците, но имайки предвид ограничението в бързодействието на дисплея, това по-скоро е нещо, което ще е важно за следващите поколения, които евентуално ще са с друга дисплейна технология.

    Ето още няколко нови четци:

    https://www.youtube.com/watch?v=K4mCLJvw45U#ws



    Този също е със SiPix:

    https://www.youtube.com/watch?v=RWVQagCUJGQ#ws


  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Имам е силно казано. Престижиото е окупирано за вечни времена от жена ми и достъпът до него е силно ограничен
    Не иска и да чува за друг по-хубав или по-лош, заплюла си е този
    PS - Тази вечер огледах по-внимателно калъфа на книжката... май си струваше да му отделя повече внимание в обзора. Много е удобен, много бързо се отваря/затваря и като че ли предпазва книжката добре. Чудесно е измислен и не се губи време да се вади книгата от него и да се чудиш къде да го държиш, докато я четеш, което ми допада.
    А и да се похваля. Поръчках тази вечер около 1 час Nook - оказа се, че позната се е обзавела с такъв четец. За съжаление, Престижиото не беше с мен да направя директно сравнение, екранът мисля, че наистина е по-ярък и картината съответно по-добра. Това LCD отдолу... знам ли. Наистина имаш тъч област за управление ама харчи ток и заема място. Но като цяло ми хареса много и той. Покрай него се сетих и за калъфа на Престижиото. Този на Nook-а хич не ме грабна - с цип, трябва да го отваряш, да вадиш книжката и да се чудиш къде да завреш празния калъф - тъпо.


    yloquen - я кажи нещо повече за Notion Ink Adam?


  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #15

    Re:Обзор на електронна книга Prestigio Libretto PER5062B Ebook

    Notion Ink е таблет, който евентуално ще може да се ползва като ereader, защото ще има версия с Pixel Qi (едно от първите, ако не и първото комерсиално у-во с тази технология). Има доста плюсове пред iPad - по-добър процесор (Tegra 2), USB порт, поддръжка на флаш, Андроид и др.



    недостатък за четене е аспекта на дисплея, който май е 16:9 и прекомерното отражение


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 30-03-14, 21:57
  2. Отговори: 3
    Последно: 18-05-12, 11:47
  3. Продавам електронна книга - Kindle 3 Wi-Fi
    От maldinito във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-12, 13:02
  4. Продавам електронна книга - Kindle Wi-Fi + 3G
    От maldinito във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-12, 11:59
  5. Отговори: 4
    Последно: 25-12-10, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе