Страница 93 от 238 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 3560

Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1381

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Хубу омазахте темата. Кумчо Вълчо ли, кой беше...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1382

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    geaozap намери климатик на който да ми покажеш графики, Говориш като човек, който работи с климатици и мисля че не е необходимо да ти казвам какво да правиш. Просто ни покажи графики и стига го овърта. Ти може да държиш на на каквото си искаш, но аз искам да видя реални неща от живота и ако можеш да ги покажеш ги покажи.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1383

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Минимална консумация = на икономичност...елементарна аритметика..от години чета тезите им и оплюването че Дайкин не пада до ниски стойности на консумация...но просто не ми се спори и не това е най важното...ако се смята всичко реално сметките са по различни...по скоро е въпрос на предпочитания ...

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1384

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Темата съвсем замина в друга посока.Като потребител искам да ми е топло, съответно хладно и комфортно.Кой режим е по-икономичен, слабо ме тревожи.Няма да тръгна да правя сметка за 10 лева повече зимата и по това да избирам машина.Важното е машината да работи добре и екстрите и да правят това, което искам и което трябва от практическа гледна точка.Другото е теми, по които да си спорим на воля

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    38
    #1385

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Моля за помощ при избор на климатик за помещение 12 кв.м. в Бургас. Спрял съм се на следните модели:
    1. Mitsubishy GE25
    2. Panasonic lke9
    Бюджет 1200 лв с монтажа. На хартия панасоника е с по добри характеристики, но дали е така???
    Предварително благодаря на отзовалите се.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1386

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Определено е така и в действителност....
    Модел: 2010 година/220V/Made in Malaysia/R410A
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.5 (0.8 ~ 3.0) kW, 8530 BTU (2730 ~ 10200)
    Консумирана електроенергия: 535 (175 ~ 730) W
    EER: 4.67 (4.57 ~ 4.11)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.4 (0.8 ~ 5.0) kW, 11600 BTU (2730 ~ 17100)
    Консумирана електроенергия: 735 (165 ~ 1300) W
    COP: 4.63 (4.85 ~ 3.85)
    Отоплителна мощност при 2°С външна температура: 3.62 kW
    Консумирана електроенергия: 1150 W, COP: 3.15
    Отоплителна мощност при - 8°С външна температура: 2.88 kW
    Консумирана електроенергия: 1880 W, COP: 2.44

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1387

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.







    Показах, сега си ти наред да покажеш, ако няма какво, може и отхапаните ти топки... Кумчо Вълчо...

    Това е сравнението между два избрани от мен, защото ти не посочи модел и марка.




    А това е съобщение на лични...

    geozap искаш да ни убедиш, че това са характеристики на безчетков постоянно токов електрически мотор ли?. :

    Досега не бях виждал в един електрически мотор да има подохлаждане и прегрети пари.

    Пиша ти на лични за да не оспамваме много темата. Съвсем ясно и точно те помолих да публикуваш графики за ефектиността на електромотори в климатици захранвани с две и три фази.



    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    geaozap намери климатик на който да ми покажеш графики, Говориш като човек, който работи с климатици и мисля че не е необходимо да ти казвам какво да правиш. Просто ни покажи графики и стига го овърта. Ти може да държиш на на каквото си искаш, но аз искам да видя реални неща от живота и ако можеш да ги покажеш ги покажи.
    А първо реши, какво желаеш да ти покажа и тогава пиши. А между другото само, това е за компресори за климатик и си има и подохлаждане и прегряване и много други работи. Доколкото ми е известно, тампоните на компресора нямат консумация на ел. ток. Консумацията се отнася за ел. двигателя... май, ама може и да бъркам. Аз си оттеглям и поканата за Канада, след като си другаруваш с Abdolamir Nekoubin от Islamic Azad University - Najaf Abad Branch. В този район, не гледат с добро око на иранците. Нямам нищо против човека или математическия модел върху който работи...


    rkk аз със този незавършен 7ми клас разсъждавам така, че щом е най малка консумацията ще платя най малко. Пък Вие може да ме оборите с пример някакъв, как при най малка консумация ще харчи повече от това, при номинал да речем, защото тогава бил най икономичен.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1310130538[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Хубу омазахте темата. Кумчо Вълчо ли, кой беше...
    Що бе мосьо, може да е омазано, ама виж колко е шарено...Па и един да разбере нещо, ще е добре.

    А ето го и Кумчо Вълчо:
    Дошъл първият цикъл на Червената Шапчица и тя тръгнала през гората и плаче.
    Среща я вълкът и пита:
    - А ма що плачеш?
    - Е ми нещо ми тече кръв тука....
    - Абе не съм специалист, ама дай да погледна - казал вълка.
    .........тогава Червената Шапчица си вдигнала полата и вълка ужасен казал:
    - Абе пак казвам, не съм специалист, ама некой май ти е отхапал топките !!!

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #1388

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Геозап...със 7-ми клас ли си брат...незнаех...наивен съм просто - кажи ми и няма повече да те закачам...
    а иначе ако искаш сериозен диалог - огледай се...ослушай се и ако идва влак - премини... шегувам се разбира се...но погледни и другите как разсъждават защото не винаги истината е само една..успех ...и не се сърди...света е доста шарен...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1389

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.



    rkk както казах, незавършен...
    Разгледай тази картинка. Климатика може да работи на минимум и малко над него, около 1459 - 2830 часа, през отоплителен сезон от 5799 часа. Това е за района на Пловдив. Май не е никак малко.
    Оглеждаме се, ослушваме се и тъй като не сме фактор в производството на климатици, гледаме какво правят Хората, да с главна буква. И кво правят, в топ моделите слагат един малък минимум. И аз с моя незавършен 7ми клас, не смея да гъкна, камоли да почна да правя сметки и да доказвам колко са прости па тия и не могат да си направят сметката, че с по висок минимум, е по ефтино и комфортно. Ама все пак е въпрос на личен избор и най вече на финанси ... май.
    Колкото до оплюването на някоя марка, не е в стила ми. Не че ги долюбвам Белгийците - хората, не климатиците, ама това е на лична основа. Абе кво да харесвам Факултето на Европа? Лично мнение Вие си ги харесвайте, хората и климатиците.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1390

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Ех geozap, geozap!!! Ти хубаво ни забавляваш с приказки и вицове от хиляда и една нощ, но поне да беше нагласил данните в таблицата, че да изглеждат малко по-реални.

    Преди време тука в този форум стана въпрос за един коефициент за измерване на ефективността на климатици - APF. Тогава обърках APF със SEER защото според мен това са малко измислени коефициенти, както и COP, тъй-като те отчитат само някакви идеални условия.

    Опресних си малко знанията по въпроса и да те информирам, че APF е число което се дефинира като се раздели преместената топлинна енергия от един климатик измерена в киловати през цялата година на това, което е изразходвал самия климатик за климатичния регион на Токио и някой други провинции в Япония отново измерена в киловати.

    Кой ще предположи че Пловдив се намира в Алувиална низина през която преминава голяма река и това създава условия за образуване на трайна мъгла при температура около нулата при отсъствие на вятър. Такива климатични условия мисля че не съществуват в Токио.

    При всички случай обаче сега се сещам че когато четох за APF хубав климатик постига стойност 6 и нагоре, т.е. енергията която е използвал даден климатик е шест пъти по-малко от това, което е преместил. В твойта таблица го няма режима на охлаждане, но все пак е показателно че като разделим 7088,19 на 2027 получаваме нещо като APF 3,4968870252
    .

    Не вярвам да са толкова криви климатичните условия на Пловдив спрямо Токио за да съществува тази огромна разлика.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1391

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    При всички случай обаче сега се сещам че когато четох за APF хубав климатик постига стойност 6 и нагоре, т.е. енергията която е използвал даден климатик е шест пъти по-малко от това, което е преместил. В твойта таблица го няма режима на охлаждане, но все пак е показателно че като разделим 5799 на 2027 получаваме нещо като APF 2.86.
    Добре де, сега и Ежко Бежко ли се изходи по въпроса... Как получавате APF, като делите часове на kWh? Добра логика, добра логика! /с гласа на Ники Кънчев/

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #1392

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Правилна поправка, ама докато си правех формулите в таблиците вие хукнахте да кометирате - оправих стойностите. Ей че сте нетърпеливи бе! Още не сте прочели и осъзнали какво съм написал и хоп коментар. Беше по-логично да смятате вместо да кометирате

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1393

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    от тук нататък, всяка обида, подигравка и най-малко отклонение от учтивия тон ще бъде наградено с 10 дена почивка

    да не кажете, че не съм ви предупредил

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #1394

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Ех geozap, geozap!!! Ти хубаво ни забавляваш с приказки и вицове от хиляда и една нощ, но поне да беше нагласил данните в таблицата, че да изглеждат малко по-реални...
    Има едни Хора, дето произвеждат компресори за хладилна и климатична техника и са си разработилии софтуер за него. Града се избира, компресора се избира или топлинните загуби при определена външна температура, фреона се избира, въвежда се цената на ел. енергията и хоп табличката излиза, е аз не съм дал цялата, защото е на няколко страници, а и защото идеята е друга, а не се нагласяват данните в таблицата. Та претенциите си ги отправи към тях, защото аз ...найсе години работя с нея и досега не ме е подвеждала.... Идеята да покажа табличката е да се види, че в голяма част през отоплителния период, имаме нужда от минимално каличество топлоенергия.


    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ... Тогава обърках...Опресних си малко знанията ...Кой ще предположи... мисля че ... сега се сещам...Не вярвам ...
    Това са неща, които зависят само и единствено от теб ...


    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    ... В твойта таблица го няма режима на охлаждане...
    Цитат Първоначално публикувано от geozap
    ... Климатика може да работи на минимум и малко над него, около 1459 - 2830 часа, през отоплителен сезон от 5799 часа.
    Ква работа има тук режима на охлаждане?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    27
    #1395

    Re:Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.

    Някой да има мнение за климатиците Finlux ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 23:02
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 09:01
  3. Помогнете за избор на инверторен климатик
    От lpm във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 21-04-12, 17:05
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 14:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе