Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 7 от 188 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #91

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от coce
    Здравейте на всички! Ползвам Дивата повече от година, засега без проблем, основно за филми. С фирм на плейон съм, с последния "разрешен" преди да започнат да ограничават инсталирането на не-оригинални машинки. Единствения проблем засега ми е, че не мога от компа да видя външния usb диск, закачен за дивата. Случва се само след прясна инсталация на фирма и при последващо стартиране виждам само вградения диск. Някакви идеи?
    Вградения диск би трябвало да го виждаш винаги от всеки компютър. Закачено утройство на USB-то съм успял да достигна само с FTP. Пускаш FTP с парола root, и после /tmp/usbmounts/sda1 (или sdb1). Не съм сигурен дали работи с всички фирмуери.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #92

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Гледам снимката на колегата "psybg" и си мисля, това българина е голяма работа. От нищо нещо измисля


  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #93

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте,
    С новите фирмуери, оригиналния и на различните клониниги нещата се пооправиха и Divata вече е едно добро плеърче. Остава проблема с торент клиента, ще кажат някои "Има си компютри за тази работа", но много ми се иска дори и по-бавничко с 300-400к да сваля но стабилно. Друго си е плеърчето което е с малка консумация не пречи на никого, тихичко си мърка под TV-то - да си го оставя сутрин да тегли и когато се прибера бавно, бавно но да е изтеглило каквото съм задал. А сега какво се случва пуснал съм да тегли като съм намалил съм скоростта на 400к, тегля само по една задачка, ограничил съм ъплоуда на минимум и когато се върна плеъра е забил и само от кабела се изключва (даже дълго държане на бутона не помага). Когато го пусна всичко е на 0-ла (а съм видял че е тръгнало тегленето и преди да го оставя е било поне на 2%).
    Има съвети за смяна на клиента и т.н. но има ли вариант стандартния BTPD и при новите фирмуери да се настрои така че да е стабилно (макар и бавно) така че да не забива (чел съм от първа страница всичко което се отнасяше за старите фирмуери) намалил съм в стандартната версия всичко (описах го по-горе). Та ако някой може да отговори на няколко въпросчета:
    1. Защо е необходимо да се сменя порта на BTPD (6881), това с какво ще помогне и ако помага на какъв трябва да го сменим щом няма да е 6881;
    2. Само за стари фирмуери ли важат указанията за промени в настройките за конекциите за BTPD или и за новите може нещо да се направи.
    3. Общо взето ми се иска СТАБИЛЕН дори и не толкова бърз клиент. Алтернативните по-стабилни ли са и стават ли за новите фирмуери?

    А забравих да напиша че НЕ СЪМ с Wi-Fi всичко ми е на кабел като към доставчика съм на 60MB/ps . Пробвал съм с всички най-нови фирмуери (на Diva, PlayOn, IconBit, Eboda) все забива.

    Лек ден на всички и благодаря предварително


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #94

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @emopk от всичко написано от теб и във форума излиза,че плеъра така тегли. Може някой да е инсталирал Трансмисион и да тегли по-бързо, но при други 98% не се е получило. Възможно е в някой бъдещ фирм това да се оправи.
    И все пак ако някой е успял да настрои торент клиента да работи нормално и без прекъсване нека да сподели и админа да напише в 1 пост с чевени голями букви обяснението. Защото това е важно за голяма част от хората ползващи плеъра.
    Прехвърлянето на файлове може да стане от компа към плеъра с Totalcomander, или директно от плеъра по мрежата, или с флашка, или с преносим диск. Не е много удобно за блурей, но да го изтеглиш на 99% и да забие плеъра и пак отначало въобще не е приятно.
    А може да се гледа и от компа без да се прехвърля.
    Хубавото е, че има варианти и сами избираме кой да ползуваме .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #95

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    От известно време забелязвам един проблем с WiFi. Рутерът ми е Linksys WRT54GL. Гледам филми през споделена папка на компютъра ми. След като пусна филма, плеърът тества скоростта. Обикновено ми е 4000-5000 kbps и филма върви гладко. Понякога обаче, без нищо да е променяно в настройките на рутера, скоростта пада до 125-250 kbps и филмите започват да секат или изобщо не тръгват. Рестартирам рутера и Дива-та, понякога помага, понякога - не. И не мога да разбера къде е проблема. То се разбира, че скоростта не е достатъчна обикновено още щом се опитам да браузвам папката с филмите. Ако се забави много с показването на съдържанието мога да очаквам ниска скорост и проблеми с възпроизвеждането.
    Някакви теории ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #96

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @emopk

    на всички ни вече е ясно ,че с торентите нещата не са добре . спрете да се мъчите просто
    При мен съм решил нещата кардинално . когато реша да сваля някой филм свързвам Дивата с компютъра с помоща на кабела USB2.0 Male B (за връзка с PC) . Харда на Дивата ми се появява на компа като - partision 1 . Задавам торент клиента на компа да сваля дирекно на Дивата и така за нула време филма ми е на Дивата в точната папка това е най удобния за мен начин особенно ако сваляш някой Блурей

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #97

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dillo
    @emopk


    При мен съм решил нещата кардинално . когато реша да сваля някой филм свързвам Дивата с комптара с помоща на кабела USB ( Male B) . Харда на Дивата ми се появява на компа като - partision 1 . Задавам торент клиента на компа да сваля дирекно на Дивата и така за нула време филма ми е на Дивата в точната папка това е най удобния за мен начин особенно ако сваляш някой Блурей
    това-торент клиента на компа да сваля директно на харда на Дивата може ли да се постигне и по ЛАН мрежата без да се мести устройството и да го зака4а6 като вън6ен хард към компа

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    15
    #98

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Нямам представа става ли през Лан мрежата - не ползвам такава .Пробвай и пиши
    Аз не местя дивата -купил съм си по дълъг кабел

  11. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #99

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @all -> още от 2009 година се разисква проблема с торентите и вече на всички трябва да е ясно, че оригиналния клиент BTPD на ПлейОн/Дива/и всички останали клонинги не се държи както трябва. Причините са известни отдавна - мощността на процесорчето на плеъра не стига, защото просто не е проектирано и за това !

    Вариантите за решаване донякъде на проблема са няколко:
    1. Теглене и сийдване на 2-3 торента максимум
    2. Намаляване на конекциите до 5-10 !!!
    3. Смяна на торент клиента с Transmission или RTorrent, като се спазват отново горните 2 правила !
    4. Изключете скрийнсейвъра на плеъра - от мнения на колеги се оказва, че и той може да е причина

    Тези правила важът и за новите фирмуери !!!

    Относно WiFi връзката също има значение какъв е и как е настроен рутерът и разбира се - силата на сигнала до плеъра.
    От моя личен опит и проби съм стигнал до следните резултати и съм ги побликувал в темата още миналата година и те са:
    1. Рутерът трябва да е 300Mbit 11n стандарт (с 2 или 3 антени, като последния е по-добре)
    2. Настройките за сигурността е най-добре да са с MAC Filtering и да се изключат всички други енкрипшъни (WEP,WPA/WPA2 и т.н.)
    3. Сигналът трябва да е възможно на максимум (най-много 1 стена/преграда)
    4. Когато теглите не правете нищо друго с плеъра

    Има и чисто технически предпоставки за проблема с разскачането. Ще ви дам съвет за отстраняването им.

    Ако рутерът ви е на един и същи канал (а те са от 1-ви до 13-ти по EU стандарт) с този на ваши съседи, може да има интерференция между сигналите. Проблемът се решава с промяна на канала на излъчване на вашият рутер (или на съседите ви ;-)

    Изтегляте си програмката InSSIDer, инсталирате си нея и драйверите за WiFi донгъла на компа си (или линка в 1-ви пост, секция "Оригинални фирмуери"), слагате го и проверявате какъв е радиофонът около вас. Ако имате лаптоп с WiFi, можете да пробвате с него. Програмата ще ви даде доста информация, но нас в момента ни интересува тази за силата на сигналите на рутерите около вас и за честотите (каналите) на които излъчват. Виждате кои канали са свободни (ако има такива) или с най-слаб сигнал и на един от тях си пренастройвате вашия рутер. Ако нещо ни ви хареса, сменяте канала на друг свободен (или слаб) и отново пробвате докато ви отпадне проблема. Това е.

    Всички тези условия ще ви гарантират нормална безжична връзка с възможно най-малко дропвания и възможно най-добър трансфер, който въпреки всичко не е идеален и не става за 1080р кодинг с по-висок битрейт ! Дерзайте !


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    14
    #100

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @Hell
    ако е възможно същото съобщение на 1-ва страница да се вижда ясно.
    и следващия който пише за торента дано да е от сорта - " Плеъра тегли по-бързо отколкото се предават пакетите по интернет."

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #101

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    ...Относно WiFi връзката също има значение какъв е и как е настроен рутерът и разбира се - силата на сигнала до плеъра.
    От моя личен опит и проби съм стигнал до следните резултати и съм ги побликувал в темата още миналата година и те са:
    1. Рутерът трябва да е 300Mbit 11n стандарт (с 2 или 3 антени, като последния е по-добре)
    2. Настройките за сигурността е най-добре да са с MAC Filtering и да се изключат всички други енкрипшъни (WEP,WPA/WPA2 и т.н.)
    3. Сигналът трябва да е възможно на максимум (най-много 1 стена/преграда)
    4. Когато теглите не правете нищо друго с плеъра

    Всички тези условия ще ви гарантират нормална безжична връзка с възможно най-малко дропвания и възможно най-добър трансфер, който въпреки всичко не е идеален и не става за 1080р кодинг с по-висок битрейт ! Дерзайте !

    Разбира се, знам всичко това. Интересното е друго - защо така драстично се променя скоростта, след като 4-5 дни е работило както трябва. Нищо не се е променило. Никой не е пипал рутера. След още няколко дни пак спонтанно си се оправя ...

    П.С. Иначе моята мрежа не отговаря на всичките условия, но пък работи задоволително, КОГАТО работи.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #102

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от kamelot
    Разбира се, знам всичко това. Интересното е друго - защо така драстично се променя скоростта, след като 4-5 дни е работило както трябва. Нищо не се е променило. Никой не е пипал рутера. След още няколко дни пак спонтанно си се оправя ...

    П.С. Иначе моята мрежа не отговаря на всичките условия, но пък работи задоволително, КОГАТО работи.
    Причините може да са много... представи си че съседът ти си включва неговия рутер който интерферира сигнала.. после го спира и всичко се оправя. също съм забелязъл, че WI FI сигналът се смущава и от GSM-и .. въпреки че са на различна честота.
    Относно торентите довечера подробно ще опиша инсталирането на фирм-а на EBODA, който си има вграден торент клиен Transmission, поддържащ resume, и който поне при мен се държи доста добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #103

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @Hell не става въпрос просто за намаляване на скоростта. Всичко съм намалявал до почти до минимум (само по 1 торент, ограничение до 400кб, без сиид) и тествам повече от месец всеки ден (понеже съм инат). И накрая все едно и също плеърчето тегли, тегли единствения му зададен торент и забива После рестарт с изваждане на кабела Плеърчето е на хладно вдигнато на метална скара за по-добро охлаждане, абсолютно почистено green дискове пробвано е и с голям 1ТБ Green WD и с малък 80MB Green WD. Иначе за плейване си е ОК с мрежа без мрежа от външни и от вътрешни. Знам че мога да го включа с кабелчето като Slave към PC-то и там да свалям директно например с UTorrent (така ще е най-бързо) или през мрежата върху шернат (или мапнат ресурс) малко по-бавно, става въпрос да няма включено PC (било то настолно или лаптоп) и да е бавничко едно по едно с малко конекции но да не забива така дразнещо. Така излиза че има хубава екстра която е неизползваема. И не ми се иска да слагам най-красивия фирмуер на Medi8er който по-принцип си няма торент клиент за да не се дразня

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    106
    #104

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от donnuzzo
    това-торент клиента на компа да сваля директно на харда на Дивата може ли да се постигне и по ЛАН мрежата без да се мести устройството и да го зака4а6 като вън6ен хард към компа
    Може, в момента моята Дива е така свързана. Торент клиента е на компа, а папката в която се записва сваленото е на Дивата.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #105

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от mitak1969
    Може, в момента моята Дива е така свързана. Торент клиента е на компа, а папката в която се записва сваленото е на Дивата.
    И при мен е така, но пак не става,разкача се, За начало пуснах един ХД филм 4.35гб преди да си легна,ставам сутринта Дивата беше забила на 18%, помислих че нещо Аз не правя както трябва ,следващата вечер пуснах Блурей 53 гб, умишлено след време /може би 30мин/ проверих дали всичко е на ред, беше ОК. Ставам сутринта забил на 7% и се разкачил.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 188 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе