Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 10 от 188 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #136

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Аз го закъсах от инасталирането на различни версии фирмуери и различни софтуери ми се напълниха служебните дялове които си създава Divata (и които не се виждат от Windоws и менютата на плеъра). Сега например Е-Бодата ми казва че е препоръчително да форматирам HDD-то с нейния фирмуер за да може да си намести дяловете ако искам да си слагам допълнителни неща. Другите фирмове мълчат но все пак казват че няма място при опит за инсталация

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #137

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от yuli_veselinov
    Аз съм с новия бутлоудер на Дива , но когато се опитвам да инсталирам фърма на E-boda /HD_for_all_500_v7.3.21.r4803/ ми казва : Incorect platform и не може да се инсталира , може би трябва преди това да инсталирам техния бутлоудер?
    Направи го. Аз съм с бутлоудъра и фърмуера на Eboda в момента. Всичко протече безпроблемно при мен.

    Цитат Първоначално публикувано от sdkoleff
    http://www.mediafire.com/?iqmv168ysr6ug2c

    Отвори си архива и вътре има няколко други архиви разархивираш двата файла от 1073 на флашка и флашваш.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295086733[/time]_________________________________________________


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #138

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Тествах всичките нови фирмуери и мога да споделя следните мои си изводи:

    1. Последния Рyмънски на Е-boda HD for all 500-7.3.21.r4803_v2
    - като дизайн абсолютно прилича на последния нов фирм на Дивата и като фунционалност;
    - като интернет функции feeds са му вкарани предварително много канали - можете да си инсталнете стандартните Metafiids;
    - предварително му е инсталиран торент клиента Transmission - колкото и да му намалявах параметрите при мен при опит за теглене забива ужасно - вярно тръгва да тегли много по-бързо от BTPD но за съжаление забива;
    -за да се инсталне фирма първо се сменя буттлоудера и си оставате с него до следваща по-висока версия (ако сте с Diva до сега казвате на надписа Diva довиждане и гледате при всяко стартиране син екран с емблемата на румънската Е-bOda);
    2. Последният Руски IconBit fw_hds6l_7.3.41.r5059
    - като дизайн малко по-сбит (по скоро за 4:3 ТВ-та) общо взето поушарени старите менюта на Diva и PlayOn;
    - като функционалност абсолютно еднаква с тази на последния на Diva-та;
    3. Последният на Playon_r4824+
    - като дизайн много подобрен изпипани менюта и екрани до всеки пиксел (почти достига по красота Mede8er);
    - като функционалност еднакъв с новия на Diva + прибавени YAMJ и в интернет feed едно не толкова полезно меню;
    4. Последният на Mede8erV4b6Final_012011V4b6
    - като дизайн най-красив и изпипан с оригиналното СФЕРА МЕНЮ;
    - като функционалност леко забавяне в сравнение с предишните Mede8er фирмове но все още най-бърз, няма интернет глезотийки, няма торент клиенти;
    Общи мои изводи (Вие може да си имате свои :
    - Във всички нови фирмове има подобрение на мрежовите функции като стабилност и скорост (без торент клиента);
    - Плейват се повече видео файлове - които преди не са тръгвали;
    - Дизайн първенци са Mede8er и PlayOn;
    - Недоправен си остава торрент клиента BTPD - няма възможност да се намаляват броя на конекциите с цел подобряване на стабилността. При някои от предишните версии на фирмовете поне можеше да се пипне конфигурационния BTPD файл, сега е забит дълбоко в невидимата част на фирмуера и за сега няма резултат при опитите да бъде променян.
    Моя избор за момента е новият фирмуер на Playon r4824+ . Красив, има YAMJ което ползвам и ми допада, има интернет канали. Остава само да се пипне торент клиента за да могат да се намаляват конекциите (разбра се че процесорчето е слабо за такъв тип операции).

    Това от мен и малко ме е яд че не се сетих да снимам с апаратче поне основните менюта на фирмовете за да има и картинки.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #139

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Браво за хубавия обзор,

    само да допълня..забиването може и да е от рутера, при мен Дивата откакто съм с Transmission не е забивала, докато вградения торент клиент ми правеше проблеми. Друго предимство на E-boda е че системните папки са достъпни и през FTP ... дали идва края на Telnet ... едва ли .

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #140

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от psybg
    само да допълня..забиването може и да е от рутера, при мен Дивата откакто съм с Transmission не е забивала, докато вградения торент клиент ми правеше проблеми. Друго предимство на E-boda е че системните папки са достъпни и през FTP ... дали идва края на Telnet ... едва ли .
    Проблема с Transmission ми бе че не забива самия клиент и торента а направо целия плеър и после шат само от контакта. Но е възможно и от рутерчето да се случва нещо макар че то не е Wi-Fi всичко става по жица но пък е сапунерка Netgear (също с последния фирм и подобрено охлаждане) . Знам ли малко се поуморих да префлашвам пък и кога ли ще ми спре тока по време на процеса (сега съм без UPS) От 2 месеца от както го имам всички фирмове като се почне от оригиналния, от 2009, от 2010 прекарах и разгледах поне за по 2 дена та нали се сещате в един едно ти допада в друг друго все няма угодия

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #141

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от psybg
    Браво за хубавия обзор,

    само да допълня..забиването може и да е от рутера, при мен Дивата откакто съм с Transmission не е забивала, докато вградения торент клиент ми правеше проблеми. Друго предимство на E-boda е че системните папки са достъпни и през FTP ... дали идва края на Telnet ... едва ли .
    psybg
    Можеш ли да обясниш как става достъпа до системните папки през FTP?
    Благодаря.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1295177410[/time]_________________________________________________

    Хора, кажете кой формат субтитри е най-добър за гледане.
    Например при мен при .srt формата, там където трябва да има наклонен или удебелен шрифт излизат съответно <i> ..... </i> и <b> ..... </b>
    При вас как е положението със субтитрите?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #142

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @ emopandov
    Ако си с Eboda HD for all 500-7.3.21.r4803_v2.rar дпстъпът до системните папки става като от Web интерфейса активираш Start/Stop FTP EXPERT, после правиш FTP сесия с накой FTP клиент с pass root и готово, естествено можеш да ползваш и браузер, но с по-малко възможности.
    За съжаление Дивата не разчита болднати и италик субтитри .. не ги показва добре, затова в същия архив на този фирмуеър има програмка с име SRT стартираш я, посочваш папката където са ти филмите и тя автоматично редактира всички субтитри и изчиства суфиксите.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #143

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от emopandov
    psybg
    Хора, кажете кой формат субтитри е най-добър за гледане.
    Например при мен при .srt формата, там където трябва да има наклонен или удебелен шрифт излизат съответно <i> ..... </i> и <b> ..... </b>
    При вас как е положението със субтитрите?
    За сега не съм попаднал на фирм който да се справя със символите за наклонен, цветен и удебелен шрифт коректно НО пък заедно с последния фирм на E-bodata HD for all 500-7.3.21.r4803_v2 в архивчето има и едно много ценно програмче<SRT.EXE> с което предварително можете да махнете за секунда тези дразнещи символи от субтитрите така че да не дразнят по време на гледане с плеъра, справя се и със субтитрите на цели папки отведнъж само за секунди - не че разбирам Румънски но да живее Google [color=blue]-преводача

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    77
    #144

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    И аз да питам,с кой фирм от новите субтитрите са най-бели ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #145

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    С Eboda са бели и имат доста дебел Shadow.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #146

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Проблем според мен не е толкова белотата а дебелината на субтитрите (снежно белите пък ми вадят очите). Стандартния който се ползва във фирмовете е ARIALUNI и е малко "кльощав" така че се се губи при по шарени сцени. Хубавото е че и в новите фирмове лесно се сменя по метода описван по-рано от amonev аз само го "барвам" т.е:

    Избираме си шрифт, който ни харесва. Аз използвам Calibri Bold(важно е да се избере font който пък и не е съвсем [size=10pt]дебел[/size] и р а з р е д е н защото се прецакват менютата-освен във субтитрите се сменя и в менютата) и не се виждат някои от последните букви. Файловете с шрифтовете се намират на компютъра Ви в папката C:\Windows\Fonts и в моя случай се казва calibrib.ttf а можете да изберете от многото по Ваш вкус:

    Копираме файла <calibrib>.ttf на твърдия диск на Дива-та в "корена" основната папка HDD1.

    Свързваме се с telnet към дивата - аз ползвам програмчето <putty.exe> (изпишете ли го в Google веднага ще го намерите):
    След като стартирате <putty.exe> изписваме в Host name IP-то на Divata, маркираме с точка telnet, после Open, отваря се черен прозорец в който изписваме потребител Root и сме вътре готови за работа (можете разбира се да ползвате и стандартния Widowski telnet):

    1. Правим файловата система на дивата редактируема :
    /bin/mount -o remount rw /

    2. Копираме шрифта, който записахме на диска преди това- calibrib.ttf на мястото на ARIALUNI.TTF.
    cp /tmp/hdd/volumes/HDD1/calibrib.ttf /usr/local/bin/Resource/ARIALUNI.TTF

    3. Рестартираме Дивата с командата:
    reboot
    И вече имаме една идея по дебел шрифт (но не прекалено) така че да ни е комфортно при гледане.

    Е има и по-лесен метод! Просто си правим папка с име Resource на HDD на Дивата и там си копираме избрания шрифт като го прекръщаваме задължително на font.ttf (иначе Дивата не го вижда) и си го сменяме от настройките в менюто на плеъра Някой ще каже от това трябваше да почнеш бе бастун а ни караш да четем глупости ама не

    Успех

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #147

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Колеги, само на мен ли не работят интернет радиата в фърмовете на E-boda.
    Имам в предвид тези в главното меню, не HDD Links

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    55
    #148

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hajigeo
    Колеги, само на мен ли не работят интернет радиата в фърмовете на E-boda.
    Имам в предвид тези в главното меню, не HDD Links
    И при мен имаше такъв проблем опитвах няколко пъти, но тогава си помислих че нещо имам проблем с интернета а пък после смених фирмуера и повече не проверих.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #149

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от hajigeo
    Колеги, само на мен ли не работят интернет радиата в фърмовете на E-boda.
    Имам в предвид тези в главното меню, не HDD Links
    При мен работят.. с кой фирм си ? Има много станции в Internet Channels>Internet Radio>

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    89
    #150

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    от вчера с 4803, преди това с 3620v8, но и с двата ми дава "service no available"
    интернет връзките и радиото през HDD Links работят, така че проблема с интернет се изключва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 188 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе