Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 25 от 188 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #361

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @frizera -> Добре дошъл във форума и честита придобивка !

    Проверете валидността на файловете и тогава се сърдете на Дивата ;-) Доста често проблема е в самите субтитиращи файлове. Щом сте потребител от една седмица, ще трябва да прочетете темата (1-ва и 2-ра част или поне решенията на основните проблеми в 1-ви пост), защото иначе ще трябва да повтаряме всички решения на проблемите отново. Проверете следните неща:

    0. Предполагам, че сте направили правилните настройки в самия плеър - кирилица за субтитрите и изключен аутоенкодинг
    1. Ако субтитиращия файл е архивиран (rar/zip) го разархивирайте в същата директория където е видео файла
    2. Проверете дали имената на видео файла и суб файла са абсолютно еднакви до разширението им (например video.mkv / video.srt) и са в една и съща директория. Най-сигурно е преименуването, като маркираш в режим редакция името на видео файла до разширението и го пейстнеш в режим редакция върху името на суб файла пак до разширението
    3. Пробвайте да смените разширението на суб файла от *.sub на *.srt или обратно. Това помага, когато е объркан формата на субовете и тяхното разширение
    4. Отворете самият суб файл с текстов редактор (напр. Notepad) от компа и вижте дали наистина е текстов файл със субтитри и ако не е си изтеглете нови и пак ги проверете по познатия вече начин
    5. Една от най-добрите програми за създаване, редакция, проверка и обработка на субтитри е Subtitle Workshop

    Ако тези условия са изпълнени, то проблеми със титрите няма.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #362

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от dzver
    След тест и на двете версии впечатленията ми са следните:

    1. Субтитрите и при двата фърмуера не са чисто бели а отново сивеят.
    2. Новият интерфейс GUI 2.0 е много добър и функционален.
    3. За съжаление и при двата фърмуера плеърът се рестартира, когато си поиска, което най-вероятно е причинено от сканирането на харда, което не може да се изключи от менюто, независимо, че има опция.
    4. Забавянето на менютата не е толкова фатално, но постоянните рестарти скапват цялата работа.
    5. Не съм тествал уай-фи, лан и т.н. защото по-горните неща ме накараха пак да си върна старият но изпитан 3.04 v2.

    Не е от сканирането на харда. Аз нямам хард в Дивата, но и при мен се рестартираха често. Лично мен забавянето ме дразни много. Докато не излезе по-стабилна версия се връщам на старата (Iconbit 5059), от която съм доста доволен.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    278
    #363

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Сканирането успях да го изключа от менюто /фирмуера на Айкънбит/. Проблем с рестартирането нямам. Вече седмица никакви проблеми, тегли си и торенти.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    4
    #364

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте,

    Някой имал ли е следния проблем:
    при опит за плейване на FLV файл, се изписва съобщението: "Грешен файл".

    Това се получаваше с Firmware v7.0.14.r3240, а за нещастие и сега, след като го смених с Firmware v7.3.14 r4821

    Пробвал съм с различни файлове, свалени от различни места - резултата за съжаление е винаги: "Грешен файл"

    Ако някой се е сблъсквал с този проблем и го е решил, моля да сподели как го е направил.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    15
    #365

    Въпрос за Метафийдс

    Здравейте колеги,

    Ъпдейтнах успешно до HD_for_all_500_cipibad_v7.2_v7.3.21.r4803.
    Въпросът ми е - има ли възможност Трансмишън да се стартира автоматично със стартирането на Дивата?
    По какъв начин да си активирам акаунта за Метафийдс без да пускам инсталационния скрипт, защото доколкото виждам имам достъп до Метафийдс канали, но не и до моите лични канали и съответно търсене в Метафийдс.
    Предполагам, че ако инсталирам Метафийдс от скрипта, то ще затрия някоя от съществуващите услуги - Youtube, Picasa, Flickr или xLive, а не ми се иска да губя функционалност.

    Ако някой има опит с това нека помогне!

    Открих топлата вода - в Social Networks, така че въпросът за Метафийдс отпада.
    Остава само въпросът за Трансмишън автоматично стартиране.

    Поздрави!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #366

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Още няма начин за автоматично стартиране.. работи се по въпроса и вероятно в следващата версия ще рароти.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #367

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @Hell Благодаря за напътствията,които си описал но са абсолютно правилни настройките и файловите формати.Всичко си съвпада с филма,знам за rar & zip... , но факта си е факт. Днес съм малко болен и се прибрах по-рано и установих ,че имам още един проблем : не мога по никакъв начин да видя Дива от компа. Рестарти не помагат,а от нея виждам и оперирам с всичко на компютъра ми. Дори в момента точи 2 филма, а на компа се сваля една игра за хлапаците в къщи.Опитах се да намеря bootloader за Playon r4824+ , но не успях. Някой ще помогне ли малко? Благодаря и приятна вечер на всички!!!!


    П.П. Пробвах и чрез IP да се свържа ама пак не стана?!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    61
    #368

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Виж дали на Дивата Settings>Network>NAS трябва да е ON. Ако не става пробвай да достигнеш Дивата чрез FTP.

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #369

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Абе то било под носа ми ама аде!? То докато свикне човек и ... влака минал NAS беше изключен. Благодаря все пак
    Обаче тези субтитри ми таковаха играта.!! Четох нещо някъде тук за някаква редакторна програмка дето работи по субтитрите ама не мога да намеря темата или програмаката.Иначе всичко е паснато както му е реда :името на субтитрите и името на филма са абсолютно еднакви до точката и запетаята , главната и малката букви, ама не и не. Имам цялата колекция по Стивън Кинг и там на някои епизоди имат други не. На компа е ясно че всичко е ок. Какво да правя вече нямам идея. За сега се отказвам от повече опити и отивам дасе гътна. Иначе мога да споделя , че днес като се върнах просто включих Дива от дистанцията,включих модема, и след около 5мин. установих че тя се е вързала и си точи филмите които вчера беше отказала да сваля ( беше разкачила ). Не съм пипал абсолютно нищо по нея дори жената по грешка бе дръпнала адаптера. И когато при включването проверих дали има трансфер - нямаше такъв и я оставих просто да свети. След малко забелазах лек шум от харда и о като проверих отново тя беше на половината от задачите. Цяла вечер тя сваля аз ръчкам из нея като редактирах субтитри и прехвърлях такива,после пуснах филм - никакви проблеми !?!?!?! Бях чел че това ги товари много ама аз за сега виждам че държи и ще я тормозя докато разбера къде е предела и. Не съм променял нищо освен версията на софтуера и (мисля че бях писал в първото ми включване тук) , но за всеки случай ще я отбележа пак : v7.3.14r4821 и bootloader 0000.0202.1026L ама сутбитрите ги нямааа

    е хайде лека нощ от мен и успешен ден утре на всички

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    261
    #370

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от frizera
    Аv7.3.14r4821 и bootloader 0000.0202.1026L ама сутбитрите ги нямааа
    Дай най после линк към едино филмче с едни от субтитрите които не ти излизат че да видиме за какво става на въпрос че вече съм изгледал 200 филма и не съм имал проблем със субтитри с Дивата. А ти за една седмица и намери проблемни. Ми че те са един прост текстов файл в края на краищата и ако не се справим с тях с какво ли.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    119
    #371

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Опитвам се на плейвам филми през UPnP, като използвам различни DLNA сървъри. Всичко е ОК, с изключение на субтитрите. Няма ги. Трябва ли да направя нещо специално, за да тръгват и субтитрите автоматично. Пробвал съм с Windows Media Player под Windows 7 и с руския Домашний Медия-Сервер

    П.С. Ако гледам през мрежата, всичко си върви както трябва със субтитри.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #372

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @frizera -> в поста ми за субтитрите и в 1-ви пост съм дал линк към една от най-добрите програми Subtitle Workshop за обработка на субтитри. Въпреки твърденията Ви че всичко е както трябва, според мен са объркани форматите на суб файловете. Послушайте съвета ми да смените разширението от sub на srt или обратно и кажете резултата.
    @kamelot -> Не всички медийни сървъри поддържат субтитри. Погледни тук и тук.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #373

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    някой опитвал ли се е да плейва филм към телевизора си и в същото време да си плейва на пц-то през мрежата друг филм.
    Забива ми мрежата в този случай ?
    Дали някой е имал подобрн проблем. С media8r v4beta6 bootloader 0000.0202.1026L

  17. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #374

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    @topche -> няма как да не забива мрежата. По този начин натоварваш процесора на плеъра на макс и той блокира. Използвай времето си за по-креативни експерименти ;-)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #375

    Re:Media Player DIVA Full HD / FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от Hell
    @topche -> няма как да да не забива мрежата. По този начин натоварваш процесора на плеъра на макс и той блокира. Използвай времето си за по-креативни експерименти ;-)

    използвах го ..... от тогава имам син на 5.5 години , който иска да гледа филмите си докато аз гледам нещо друго


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 188 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе