Страница 19 от 54 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 806

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #271

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    А бе при кондензните може и да е малко по-добре положението - ARISTON GENUS PREMIUM нали е такъв. Имаш ли данни за него?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #272

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И аз така мисля,
    GMR 1024 -oertly, 24 кВт кондензен при палене продухва само 2 секунди, а при гаснене вентилатора спира мигновенно,това ме навежда на мисълта че загубите би трябвало да са незначителни.Не съм срещал подобна информация, но ще потърся.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #273

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте,
    gog067 доколкото знам котлите са ни еднакви, но под различни марки. Аз съм с ДеДитрих MCR 24/28 MI. Термостата ми има два режима на работа: он/офф и "пропорционален на времето", като втория се препоръчва при отопление с радиатори. Като е зададена настройка "пропорционален на времето" термостата управлява много странно котела: включва го за 2мин и 4мин почива и така нон стоп. Искам да кажа, че термостата изключва котела, а не че котела изгасва поради прегряване. А кога режима на термостата е он/офф: котела работи 10-15мин, почива 30-40мин. При двата режима съм засичал разхода при едни и същи външни и вътрешни температури: при "пропорционален на времето" разхода е +1,5м.куб за 24ч. С една дума искам да кажа, че тези 1,5м.куб са отишли през комина от честите включвания и изключвания

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #274

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Здравейте,
    gog067 доколкото знам котлите са ни еднакви, но под различни марки. Аз съм с ДеДитрих MCR 24/28 MI. Термостата ми има два режима на работа: он/офф и "пропорционален на времето", като втория се препоръчва при отопление с радиатори. Като е зададена настройка "пропорционален на времето" термостата управлява много странно котела: включва го за 2мин и 4мин почива и така нон стоп. Искам да кажа, че термостата изключва котела, а не че котела изгасва поради прегряване. А кога режима на термостата е он/офф: котела работи 10-15мин, почива 30-40мин. При двата режима съм засичал разхода при едни и същи външни и вътрешни температури: при "пропорционален на времето" разхода е +1,5м.куб за 24ч. С една дума искам да кажа, че тези 1,5м.куб са отишли през комина от честите включвания и изключвания
    tokata, благодаря, това е много ценна информация. Точно за такава информация ме питаше колегата Боби - наблюдение върху една и съща система, при едни и същи условия цифрово как се отразява честото включване. Ще го сезирам . Като каза +1,5куб газ, кажи точните цифри - например 5+1,5 или 15+1,5?
    Освен това искам да обърна внимание на всички, че в случая става дума за кондензен котел, при конвенционалните влиянието на режима "цък-цък" би трябвало да е още по-осезаемо върху разхода.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #275

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Това е много интересна и интригуваща информация, НО аз ще споделя следното мое наблюдение.
    Тук за пореден път Вайлант пак се отличава и то пак в отрицателен аспект:

    Оригиналният термостат на Вайлант - Калорматик в частност моя 360 F има функция Z/A с настройки "0"- двуточков режим и "1" - аналогов режим /при последният Калорматика изчислява с колко точно да нагрее водата за да достигне зададената стайна темп. примерно 57 гр. докато при "0" винаги дава команда 90 гр./.
    Впечатленията са ми следните:
    Когато е в режим "0", пълна мощност котела работи 5-6 мин. и толкова почива, а когато е в режим "1" котела работи доста повече между 10-15 мин. и също толкова почива.
    При многократни засичания 100% съм установил, че при по-дълговременият режим на работа и почивка - функция "1" /по малко паления за час/ разхода ми е между 1-2 куб. повече на 24 часа. Тази функция е доста интелигентно софтуерно изобретена, НО не мога да си обясня защо за пореден път при мен се получава обратният ефект .

    Поздрави.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #276

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Токата , смятал ли си колко е разликата , като време за 24 часа ? Работата е една и съща , това е ясно
    Ако вземем за база 200 куб м / месец и 7 % загуби , то средно 15 куб м е загубата ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #277

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    tokata много благодаря за информацията.
    Аз съм тоя любопитко дето търсеше цифрово изражение на ефекта. Сподели само колко е било общото количество газ.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #278

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Като каза +1,5куб газ, кажи точните цифри - например 5+1,5 или 15+1,5?
    При по-меко време /около и над +5гр./ разхода е 6 куб.м. При -14гр разхода беше 8,5 - 9 куб.м. Като тези "+1,5 куб.м" са константа, без значение дали външната темп. е +5гр или -10гр.
    zhivko83, 30 дни x 1,5 куб.м = 45 куб.м преразход.

    Разходът е следния:
    декември 2010: 174 куб.м;
    януари 2011: 199 куб.м;
    февруари 2011: 167 куб.м.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #279

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    ARISTON GENUS PREMIUM 35 : Загуба при спиране -0,1 - 0,2%; Загуба на равнището на дима горелка в действие - 1,7 - 2,0%

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #280

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Токата , моя въпрос е дали в двата режима котела работи еднакъв брой часове и този 1,5 куб м разлика , дали идва само от честия он / офф ? Или в режима по време , котела работи 1 -2 часа повече и загубите от он / офф не са чак толкова големи .
    Цитат Първоначално публикувано от velchev
    Вижда се, че като се сумират процентите се получават загуби към 7 %-та. При едно включване и изключване (на час примерно) един котел прави определени загуби на газ.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #281

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И ето ни пак пред старата дилема:
    Как е по-икономично-котела да работи на по-голяма мощност, и по-бързо да достига зад.температура и да изключва, или на по-малка мощност но по-продължително време.(изключвам варианта котела да изключва по прегряване).

    JKanchev,
    мисля че пропорционалния р-м е за по-голям конфорт-по-малки колебания на температурата на помещението.Но реално имаш по-продължителна работа на котела за едно денонощие.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #282

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Извинявам се че се включвам но ще споделя някои свои наблюдения.Сложих програматор „милукс”.Програматора е по-различен от обикновен термостат.около зададената стайна температура започва да изпълнява 15 минутни цикли.В един случай работи 2 минути почива 13, в друг работи 5 почива 10 но може да работи 10 и да почива 5.Извън този диапазон от +,- 0,3 градуса се държи като обикновен термостат , спи докато стайната спадне до зададената по-ниска ( при преминаване на нощтна температура примерно) или работи нон стоп докато повиши стайната температура до зададената по-висока. Примерно сутрин след проветрение .Явно създателите на програматорите им дават някакъв „ акъл” но за съжаление няма достатъчни описания за това.Имам и друго наблюдение над RKR18, в рамките на три градуса ( когато имитирам работа на термоглава, тоест рязко затворя един радиатор ) котела малко умува и игнорира до три градуса зададената от мен температура , тоест сам си повишава температурата на водата и се стреми да не се изключи.Когато после след часове рязко отворя същия радиатор котела сам сваля температурата на водата с три градуса и продължава да работи без да изключи.( това е при управление без термостат). При същата процедура с два радиатора вече се изключва по защита.
    МИСЛЯ ЧЕ Е РЕДНО ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА КОТЛИ И НА ПРОГРАМАТОРИ ДА ДАВАТ ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА СОФДУЕРА КОЙТО ВЛАГАТ В ПРОДУКЦИЯТА СИ.ТОВА МИСЛЯ Е ПРАВО НА ПОТРЕБИТЕЛЯ В РАМКИТЕ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ НО МАЙ НАС БЪЛГАРИТЕ ПАК НЕ НИ ВКЛЮЧВАТ В СМЕТКАТА !

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #283

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Това е много интересна и интригуваща информация, НО аз ще споделя следното мое наблюдение.
    Тук за пореден път Вайлант пак се отличава и то пак в отрицателен аспект:

    Оригиналният термостат на Вайлант - Калорматик в частност моя 360 F има функция Z/A с настройки "0"- двуточков режим и "1" - аналогов режим /при последният Калорматика изчислява с колко точно да нагрее водата за да достигне зададената стайна темп. примерно 57 гр. докато при "0" винаги дава команда 90 гр./.
    Впечатленията са ми следните:
    Когато е в режим "0", пълна мощност котела работи 5-6 мин. и толкова почива, а когато е в режим "1" котела работи доста повече между 10-15 мин. и също толкова почива.
    При многократни засичания 100% съм установил, че при по-дълговременият режим на работа и почивка - функция "1" /по малко паления за час/ разхода ми е между 1-2 куб. повече на 24 часа. Тази функция е доста интелигентно софтуерно изобретена, НО не мога да си обясня защо за пореден път при мен се получава обратният ефект .

    Поздрави.
    Аналоговият режим, би довел до по-голяма икономия, само ако имаш инсталирана достатъчна мощност.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #284

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от zhivko83
    Токата , моя въпрос е дали в двата режима котела работи еднакъв брой часове и този 1,5 куб м разлика , дали идва само от честия он / офф ? Или в режима по време , котела работи 1 -2 часа повече и загубите от он / офф не са чак толкова големи .
    Когато е в режим "пропорционален на времето" работи с 1 до 2 часа повече от режима "он/офф", при който котела работи 8 часа.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #285

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Когато е в режим "пропорционален на времето" работи с 1 до 2 часа повече от режима "он/офф", при който котела работи 8 часа.
    Ако приравним броя часове при двата режима , излиза еднакъв разход , а преразхода от палене и гасене не е чак толкова голям ??? Просто пропорционалния режим ти е по - неизгоден , заради повечето часове работа .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 54 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе