Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42

Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14556

    По информация на Ройтерс, Microsoft е съвсем близо до закупуване на Skype.
    Предложената цена от редмъндския гигант е баснословна - $8.5 милиарда, което е значително по-висока стойност от действителната. Да си припомним историята на Skype - мрежата беше закупена за $2.6 милиарда от EBay през 2005 година с идеята комуникацията да бъде интегрирана като инструмент за продажбите на сайта. Явно е, че Skype не се разви както искаха сегашните му собственици и продажбата му изглежда напълно логична.
    Ако се осъществи, сделката ще е едно от най-мащабните поглъщания за Microsoft, наред с неосъществения опит за придобиване на Yahoo за $47 милиарда преди 3 години и покупката на компанията за онлайн реклама Aquantive за $6 милиарда.
    Skype има много потребители, но се смята, че от тях само 10-ина милиона ползват платени услуги на комуникационната мрежа.
    Евентуалното закупуване на Skype от Microsoft ще помогне за бързото разрастване на мрежата и ще привлече. Можем да очакваме бърза интеграция на Skype комуникацията в Xbox конзолите, директно в офис пакета, защо не и в Bing.




  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Днес стана факт едно от най-любопитните поглъщания в ИТ индустрията. Microsoft съобщи, че купува Skype за сумата от 8,5 милиарда долара, като така потвърди разпространените вчера неофициални информации.

    "Skype е феноменална услуга, обичана от милиони хора по целия свят”, заяви CEO-то Стив Балмър, цитиран от CNET News.

    „Заедно ние ще създадем бъдещето на комуникациите в реално време, така че хората лесно да поддържат връзка със своите семейства, приятели, клиенти и колеги навсякъде по света”, допълни Балмър.

    Microsoft планира да интегрира Skype с конзолата Xbox и контролера Kinect, както и с мобилната платформа Windows Phone.

    Освен това компанията ще свърже Skype потребителите с Lync, Outlook, Xbox Live и други общности.

    Може би най-важното за потребителите на Skype е, че Microsoft ще продължи да поддържа не-Microsoft платформи в комуникационната услуга.

    Очаква се поглъщането да приключи до края на годината. CEO-то на Skype Тони Бейтс ще стане президент на новото подразделение Microsoft Skype Division.


    взето от :
    http://www.technews.bg/article-21971.html

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Интересно. Единствените месинджъри които знам (и ползвам) са Skype, MSN и ICQ (което вече поумря). Сега 2-та най-популярни ще са на една и съща компания....

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    MSN беше дотук... Според мен ще бъде подменен изцяло от скайп, а акаунтите му интегрирани по някакъв начин. Поне аз не виждам логика да поддържат 2 покриващи функциите си софтуера.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    След като чух новината , ме налегна една мисъл - дали скоро ще има безплатен Skype.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Защо да няма?
    На трето място виждам странни настроения, че Skype ще стане платен, защото видиш ли - Microsoft продава платена операционна система...
    Това е комуникатор, такъв тип софтуер не може да е платен. Както и MSN (Live messenger) никога не е бил платен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Просто споделям какво мисля. Не е затова че предлагат платен софтуер , а за това че масово се ползва, вече е без почти никаква алтернатива и цената от 8 милиарда и нещо, трябва да се избие по някакъв начин. Доста от услугите са платени на Скайп, включително и разговорите в България , за което сме наистина прецакани. Американци и Канадци си го ползват като домашен телефон , но ние трябва да плащаме.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    През посредните 2-3 години, доста често в новините се прокрадва идеята, че телекомите са станали доста алчни. Сещам се за последната такава новина, при която телекомите щяха да искат пари от Гугъл за не знам си кво беше точно там - неква пълна глупост от страна на телекомите.

    Сега по-скоро радвам на тази новина, тъй като за себе си съм убеден, че Майкрософт може да доразвие (каквото има да се развива) в Skype и има потенциала доста сериозно да притисне телекомите по отношение на нови услуги, нови (по-ниски) цени и други благинки от които крайните потребители ще спечелят.
    Това разбира са само догадки и раздумки от моя страна.

    А ако бях по-запален фен на световната конспирация, щях да си мисля, че всъщност се купуват потребителите на Skype, а не толкова самата технология Skype.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Просто споделям какво мисля. Не е затова че предлагат платен софтуер , а за това че масово се ползва, вече е без почти никаква алтернатива и цената от 8 милиарда и нещо, трябва да се избие по някакъв начин. Доста от услугите са платени на Скайп, включително и разговорите в България , за което сме наистина прецакани. Американци и Канадци си го ползват като домашен телефон , но ние трябва да плащаме.
    Точно заради това съм написал, че въпреки многото абонати на Скайп мрежата, едва скромните 10-ина милиона ползват платени услуги. Без никаква конкуренция е, защото е безплатно.
    А и ролята на Скайп винаги ми се е струвала пресилена в БГ. Останал съм с впечатление, че този комуникатор е използван и популярен значително повече от средното ниво у нас.

    MitkoS, в различни източници чета различни предположения относно броя абонати на Скайп мрежата - между 140 и 600 милиона.
    Даже и да не е вярна първата цифра.... колко от клиентите На Скайп вече не са и клиенти на МС.... 10, 15%?
    Множко ми се вижда даваната сума за купуване на абонати, аз съм на мнение, че се купува технологията. Която си е златна мина и направо за без пари я взимат. С добро планиране ще си ги изкарат само от лицензи за WP7....
    Тази година 400, следващата 600, по-следващата 800 милиона смартфона 30%-ен дял на Нокия - само от тях около 500 милиона продадени лицензи. По 10 долара парчето... итн..
    А Скайп може да се превърне в най-силния коз на WP7....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    15
    #10

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Skype имат 2 технологии, които биха могли да изкушат Стив Балмър да се бръкне толкова дълбоко.
    Първата е технологията за "недебъгваемост". За да се защитят от дебъгваме на протокола и оттам за подслушване на разговорите, Skype са разработили технология, която прави невъзможно трасирането и дизасембирането на кода на програмата. M$ може би се надяват, че ако приложат това към кода на Windows, дупките пак ще си ги има, но за хакерите ще бъде неимоверно трудно да ги откриват.
    Втората технология е самата мрежова структура на Skype. Трикът със супернодовете дава възможност да се избегне необходимоста от медиасървъри, което приложено към Net Meeting би дало възможност за мощен тласък на услугата.
    При всички положения, щом M$ притежават Skype, то внимавайте какво говорите - големия чичо Сам вероятно слуша.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Дали пък няма да го прекръстят на MSN, тъкмо e-bay се готвеше да ни дисплейва реклами на голямата площадка в дясно ...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Според мен има голяма вероятност да стане платен. Ако не изцяло то поне частично. Маикрософт не са компания която ще разчита само на реклами а от друга страна не прави нищо без пари
    Потребители не виждам смисъл да се купуват, защото регистрациите представляват основно nick, e-mail и толкова... От които 85% са нереални...
    Може обаче скайп да се интегрира така с уиндовс, че примерно да иска genuine проверка при инсталацията си(както правеше преди време една версия на медия плеъра и не само...)
    Интересно е обаче дали ще се запази мултиплатформеноста на скайп, защото в момента той се ползва под MAC, Линукс, Symbian...


  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    за платен, не ми се вярва, но да умре, като Windows Live Messenger, заради фейсбук и туитер има по голяма възможност.
    Баси и хората, не мога вече да ги разбера изобщо! Ако имат да си казват нещо, няма да използват телефона, нито месинджъра, а ще предпочетат да си го напишат във фейсбук!
    Скъсал съм връзка с някой хора, само защото преди време си изтрих акаунта във фейсбук, а те друго не признават за комуникация!

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    все още ли те учудва, че хората ИСКАТ да им промиват мозъците?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #15

    Re:Сделката на годината - Microsoft купува Skype!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Според мен има голяма вероятност да стане платен. Ако не изцяло то поне частично. Маикрософт не са компания която ще разчита само на реклами а от друга страна не прави нищо без пари
    Потребители не виждам смисъл да се купуват, защото регистрациите представляват основно nick, e-mail и толкова... От които 85% са нереални...
    Може обаче скайп да се интегрира така с уиндовс, че примерно да иска genuine проверка при инсталацията си(както правеше преди време една версия на медия плеъра и не само...)
    Ха честито на печелившите, тая сутрин като си пуснах компютъра и си изтегли нова версия на skype. За моя изненада при приключване на инсталацията автоматично се опита да си се върже за validation.microsoft.com.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Microsoft купува Nvidia !?
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-11, 14:54
  2. Отговори: 1
    Последно: 06-08-07, 14:26
  3. Слух: Microsoft купува Yahoo?
    От DoRa във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 07-05-07, 10:55
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-06-03, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе