Страница 39 от 56 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 832

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #571

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Вчера сутринта на -19 вън работеше на 450 вата мощност, днес на -20 навън работеше на 600 вата. Не съм мерил струята на изходящия въздух, но тази сутрин на макс на вентилатора я усещах топла, което значи поне 35 градуса предполагам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #572

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    При мен ge25va, ge35va се справиха чудесно тази нощ и сутринта в Пловдив при - 21 гр. Оказа се, че тракането вчера се дължи на това, че не съм затворил средната щипка на капака на вътрешното тяло, когато съм чистил филтрите и при резонанс, който IVO описа се е получил този шум.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #573

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    При мен във Варна при външна -12 консумация около 600 вата. Вътре на дистанц. 21, в другия край на стаята термометъра 19. Май върти над номинал. Общо взето положението е зле. Нямам изолация и около мен не е отоплено, както и северо-западно изложение. Ако стане -15 -17 най-вероятно ще издъхне и ще трябва да помагам с конвектор.

    Имам няколко въпроса.
    1. И при вас ли размразява през 2.5 часа, без да е заскрежен.
    2. Може ли да работи на максимална мощност неограничено време. И ако не, колко kW макс. може да отдава продължително при -15.
    3. Каква е макс. консумация на ток при пълно продължително натоварване при -15.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #574

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И при мен е така, на 2 часа и половина, вчера в 22,30 и сутринта в 6,10 като се събудих, като ги сметна точно така се пада, през нощта не съм го засичал ама сигурно е правил, но по добре така отколкото да замръзне,то не че има кво при този сух въздух.
    На максимална мощност при минус 15 в скандинавският тест го дават 2,1 кв с коп 2,1, като оттам нататък копа пада по бавно и дори при минус 30 е малко над 1.
    Да може да работи на пълна мощност, аз моя го напъвам и на 25, но той сам си намаля до стойност на която може да работи дълго време.
    Сега се сетих и за определението което помня от техникума за номинална мощност. Това е мощността на която машината може да работи безкрайно дълго време.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #575

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    По-добре на 2.5 часа, отколкото на 30 или 45 минути нали? Екстра са машините за тези пари.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #576

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да, и дефроста трае 6 минути.При по високи температури няма такава закономерност може и цял ден да откара без дефрост.
    П.П
    Сега си направих проба зададох 27 градуса и вдигна консумацията на 1200 вата и трета степен на вентилатора, но доволно топло излиза от вътрешното тяло.
    Да добавя още нещо по въпроса на Иво.Климатика харчи около 900 вата ако е напънат на максимум за по продължително време,при мен сутринта беше -19 градуса зададени 23 а в стаята беше 22, т.е повече от това не може.но при мен стаите са две малко с вътрешна изолация но стените пак са ледени.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #577

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ivan1, мерси за инфото.

    Външна т. -12 -14, зададени 22 гр. дефрост през 2.5 часа. Намалям на 21, дефрост на същото време. 20 ... 19. Пак времето е същото. Различна скорост на турбината, също без разлика. Извод- Софтуерно е програмирано при под някаква т. на външна пита (примерно при под -10), превантивно контролен дефрост през 2.5 часа, без значение дали е заскрежен, за да му се гарантира работата при ниски т.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #578

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Машинката излезе корава! При мен тук -20° вече няколко дни си е нещо нормално, в стаята под 22° не ми е падало (на толкова е и настроен). Само като го блъскаше снега беше малко по-зле, но е разбираемо.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #579

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Това е вече нещо. По-точно мнение от това на човека който ползва машината няма! Как е с дефроста, задържа ли вода в тавата?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #580

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Под прозореца ми е, не мога да се надвеся толкова, че да погледна отдолу. На пипане има висулки от дренажния отвор, но в тавата абсурд да погледна. Сигурно има лед, защото побучава повечко компресора при високи обороти.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #581

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    сложи си нагревател с термостат и ще се освободиш от бученето
    ако се притесняваш от повишения разход го включвай (нагревателя) ръчно само като се разбучи
    така ще предпазиш и тавата и изпарителя от деформации...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #582

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    сложи си нагревател с термостат и ще се освободиш от бученето
    ако се притесняваш от повишения разход го включвай (нагревателя) ръчно само като се разбучи
    така ще предпазиш и тавата и изпарителя от деформации...
    Потвърждавам това мнение защото когато имах мицу имаше точно такъв дерт събира лед под компресора и ужас имах хиликоптер на стената след монтаж на нагревател млъкна.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    50
    #583

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    deian през колко време ти прави дефрост МХИ при тия -15 и -20 гр. че моя SRK-35ZGX-S при -15 гр. започва на 30 мин. работа да дефроства по 10 мин.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #584

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Извод- Софтуерно е програмирано при под някаква т. на външна пита (примерно при под -10), превантивно контролен дефрост през 2.5 часа, без значение дали е заскрежен, за да му се гарантира работата при ниски т.
    И аз това установих на GC серията, дразни ме този ненужен дефрост но явно така е решил производителя, може и да е прав...

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #585

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs
    И аз това установих на GC серията, дразни ме този ненужен дефрост но явно така е решил производителя, може и да е прав...
    То май всички производители след -15° са се наговорили...е и съобразено с термозагубите на помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 56 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 31-08-13, 00:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 18:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 14:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 22:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе