Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 218
Like Tree13Одобрявам

Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #31

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    интересно интересно ще разгледам гаранцията да проверя дали няма някоя клауза за удълшаване нещо

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #32

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Малко впечатления,посъбрани от климатика досега.
    Приличен дизайн, дисплея с темп. много удобно средство от ползването му досега не знам дали е размразявал, ама аз поне не съм разбрал за това.На зададени 22-23 винаги прави 1 градус повече и тогава изключва. Не е падало под - за да кажа как топли наистина, но за момента при 7-9 градуса навън топли достатъчно добре. При зададени 24 от старта в стаята е 18-19 ги прави за много кратко време я има 20 мин, я няма ако е пуснат на турбо режим по-бързо.
    Минус на този климатик е, че е доста шумен.
    Повече впечтления вече при - градуси.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Минус на този климатик е че е доста шумен.
    Това е много жалко, като се има предвид, че го сравняваш с Мидеа.

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #34

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Това е много жалко, като се има предвид, че го сравняваш с Мидеа.
    Може да си ме разбрал погрешно самото външно тяло е доста тихо както и вътрешното но на наи слаб вент духа силно макар че на ауто съм забелязал че тръгва и духа доста по безшумно но след определен период от време вдига или на лоу или на медиум вент което не е удобно при спане. За сравнение на мидеята лоу вент духа по слабо отколкото на шарпа.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #35

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata
    Може да си ме разбрал погрешно самото външно тяло е доста тихо както и вътрешното но на наи слаб вент духа силно макар че на ауто съм забелязал че тръгва и духа доста по безшумно но след определен период от време вдига или на лоу или на медиум вент което не е удобно при спане. За сравнение на мидеята лоу вент духа по слабо отколкото на шарпа.
    Mда,шарп не са много за спалня-ма той и green се чуди що духа силно неговият,и то в 10м² -явно така си работят,макар неговият е топ 100v. за 2006г./ ay-t22sx/ с тия коанди ефекти,за дълги помещения.

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #36

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    То коандата общо взето сваля едната клапа да гледа в земята демек въздушния поток се насочва уж по стената и по пода после другото което е няма функция за насочване на клапата или коанда в земята или обикновенната нормална която си гледа клапата нагоре или на суинг толкоз манюал неможе

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    9
    #37

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Дайте малко отзиви за SHARP AY-XP12GHR, мисля да го купя за помещение около 20 кв.м. - всекидневна с кухня, 2, 30 височина, една стена в прозорци, изолация, може след време да се отваря една врата към детска стая, искам да ни е топло, Живеем в Силистра. Дайте мнения и препоръки за климатик, плс!

  10. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #38

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цялата тема е за посочения от теб модел прочети я първо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    15
    #39

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Привет. Като казваш шумен би ли уточнил по-подробно. Чува се шума или се усеща по-силната струя?
    Отзиви от последните студени дни?
    При нас ни трябва за работа в хол/кухня.
    Благодаря.

  12. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #40

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Ами на слаб вент се чува как да обясня по точно ако ти духа над главата е малко неприятно ако е на 2-3 метра ще е по поносимо иначе прави си течение но аз ползвам коандата и не се усеща а за отзиви доста прилична работа но има в предвид че при мен е преоразмерен ползвам го в 16 кв.м при външна 2-3 градуса и зададени 23 си ги прави без проблем и работи на под номинал и работи 20мин 2-3 почива.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #41

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Здрасти. Аз имам по-ниския клас - 12LSR. Външното наистина е супер тихо. Вътрешното на SOFT е ОК за спане, денем се пуска AUTO. С вкл Коанда ми се струва, че шумът е по-голям поради това че клапата препречва въздушната струя повече.
    Гаранцията е 5 години, но ако си плащаш по 40 лева всяка година за профилактика Тоест +200 кинта отгоре си струват Шарповете Ако не му правиш профилактика, гаранцията е 3 години.


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #42

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    p0ckata, кажи още някоя дума за GHR-а Трупа ли лед в тавата или се оттича добре? Макар че твоят е на балкона... Дефрост, предполагам, прави само при нужда и няма контролни дефрости? А има ли индикация при дефрост - нещо да мига и тн? Жалузите си стоят нон-стоп отворени предполагам? При преминаване към ON режим или след дефрост, тръгва от най-ниската степен на турбината и постепенно вдига нагоре степените, нали? Няма форсиран старт? Кажи нещо и за шума. Като е на най-ниска степен турбината, спи ли се, поносимо ли е? Май твоят е 26 dB на охлаждане, значи на отопление да е 1-2 dB нагоре - кажи го 28dB... Изобщо сподели какво става, че ми е интересно

    Sharp са изроди просто! Може да не са най-добрите, но са толкова стабилни и надеждни, че просто са най-перфектните машини като съотношение цена-качество!

    p.s. Бих пробвал и Саньо как работи

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Ааа, имат много добри модели ама под марката IVT.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #44

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ааа, имат много добри модели ама под марката IVT.
    Дали някоя фирма ще се навие да внесе IVT, ако си платиш?

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #45

    Re:Въпрос относно Sharp AY/AE-XP12GHR

    Цитат Първоначално публикувано от babati
    p0ckata, кажи още някоя дума за GHR-а Трупа ли лед в тавата или се оттича добре? Макар че твоят е на балкона... Дефрост, предполагам, прави само при нужда и няма контролни дефрости? А има ли индикация при дефрост - нещо да мига и тн? Жалузите си стоят нон-стоп отворени предполагам? При преминаване към ON режим или след дефрост, тръгва от най-ниската степен на турбината и постепенно вдига нагоре степените, нали? Няма форсиран старт? Кажи нещо и за шума. Като е на най-ниска степен турбината, спи ли се, поносимо ли е? Май твоят е 26 dB на охлаждане, значи на отопление да е 1-2 dB нагоре - кажи го 28dB... Изобщо сподели какво става, че ми е интересно

    Sharp са изроди просто! Може да не са най-добрите, но са толкова стабилни и надеждни, че просто са най-перфектните машини като съотношение цена-качество!

    p.s. Бих пробвал и Саньо как работи
    Не нетрупа лед и дефроства при нужда чисти изцяло когато дефроства. наблюдавах процеса даже прекалено много си се обледява преди да дефростне (когато почне да се заледява минават 1-2 часа преди да пусне дефрост).
    Няма индикация индикирам че дефроства като почне да се напикава (бая вода изтича). След дефрос си обдухва нормално не го държа на ауто за да почва на степени. Спи се никакви грижи не пречи изобщо. Има форсиран старт несъм го ползвал. На предни студ след -9 и надоло се раздрънка перката нещо (сигурен съм че не бе компресора) на този днес сутринта пак бе -9 нямаше ядове явно му се наместиха ламарините.
    Общо казано доволен съм наместваш си градусите и си гледаш кефа колко му зададеш толкова топли. За консумацията му нищо немога да кажа защото нямам уредче.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за климатик SHARP AY-FK25A-W
    От joro9090 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 4
    Последно: 25-06-14, 07:57
  2. Въпрос относно Sharp AY-P22SC
    От taxidriver74 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 20-11-13, 08:51
  3. Въпрос за SHARP
    От lal70 във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-13, 13:59
  4. Въпрос за Sharp 32DH65E
    От oduh във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-09, 20:50
  5. Sharp AH-C32X - въпрос
    От smsdeliverer във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 0
    Последно: 18-05-07, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе