Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #1

    Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Прочетох тази статия и ми стана интересно, как биха накарали обикновените хора да си махнат климатиците, след като са дали доста пари за тях.

    Петър Диков посочи, че преди да се иска премахването им от гражданите, те трябва да се свалят от всички публични сгради - държавна и общинска собственост Главният архитект на столицата Петър Диков ще предложи нова наредба, с която ще бъде въведено изискване за премахването на климатиците от фасадите на сградите.

    Това съобщи самият той пред журналисти при представянето на проект за интегриран план за градско възстановяване и развитие на София, който е финансиран по ОП "Регионално развитие".

    Диков даде за пример сградата на направлението "Архитектура и градоустройство", от която е започнало премахването на климатиците, като до април то ще завърши.

    Предстои поставянето на обща климатична система, която е на стойност 240 хил. лева, а средствата са осигурени от бюджета на направлението.

    Диков посочи, че преди да се иска премахването на климатиците от гражданите, те трябва да се свалят от всички публични сгради - държавна и общинска собственост. По думите му ще бъде даден много голям гратисен период за гражданите, за да могат да приведат климатичните системи в унисон с изискванията на наредбата.

    Внасянето на документа предстои да стане до летните месеци.

    Диков обоснова предложението си с пример от Щутгарт, където има изискване климатиците да не се виждат и да не шумят на съседите.

    По европейския проект, чието финансиране от ОП "Регионално развитие" е в размер на над 960 хил. лева, ще бъдат изготвени планове за три различни типа градски зони от страна на екип, чиито ръководител ще е проф. Веселина Троева.

    Подробните устройствени планове ще са за зоната на центъра, една жилищна зона и една индустриална, като след изготвянето им ще има обществено обсъждане.

    Диков заяви, че се надява да се изработят повече подробни планове за различните типове зони. Според него те ще са основа за визията "София 2020".

    Интегралните планове ще са и основа за усвояването на европейските средства от следващия програмен период, подчерта още главният архитект.
    Източник

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #2

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    по-голяма глупост надали може да се измисли,диков ли ще ме топли после.по скоро искаха някакви декоративни решетки да им турят и да са не 1 редица

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #3

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    За завиждане сте софиянци.Оправихте си града,изчистех ти си снега,запълнихте дупките. Нямате бездомни кучета.Според мен не ви трябва вече и главен архитект.

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #4

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Прав е човека. То си е ад и то голям. Като вземе да трака е неописуемо. Е как да се спи ? Второ - егати и естетиката! един у лево, един у десно, друг в средата. Като погледнеш сградата прилича на налазена от хлебарки. Но шума най-вече... Е не съм длъжен да търпя!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    71
    #5

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    след време може да искат и сателитните чинии да наредят

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Цитат Първоначално публикувано от daley
    Прочетох тази статия и ми стана интересно, как биха накарали обикновените хора да си махнат климатиците, след като са дали доста пари за тях.

    Източник
    Сетила се Мара да се побара! Да мине и да огледа Министерския Съвет как изглежда. И от там надолу, докато стигне до мен, няма да сме живи и двамата.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Прав е човека. То си е ад и то голям. Като вземе да трака е неописуемо. Е как да се спи ? Второ - егати и естетиката! един у лево, един у десно, друг в средата. Като погледнеш сградата прилича на налазена от хлебарки. Но шума най-вече... Е не съм длъжен да търпя!
    За какво тракане става въпрос, аз спя на няколко метра от моя и нищо не чувам
    Тя идеята била, да се слагат на тавана, а този дето е на последния етаж, няма ли да му тракат, и то не един а 10

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите


  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    демек - "има тук един мой човек с фирма за климатици и викам да му ударим рамо с едни държавни милионче-два..."

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    985
    #10

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Само да кажа, че г-н Петър Диков е един изключително позитивен и разбран човек. За съжаление е почти единствения "готин" във властта ( в момента). Допир до него имам и не напразно Ви го коментирам. Той е градивна личност и е от твърде малкото "човеци" който желае София да заприлича на Европейска столица. Разходете се до Виена и вижте дали там са бучнати у лево и десно на поразия ( кой и как му скимне) климатици или антени или друг род подобни грозотии. Трябва ред и дисциплина! Нявремето имаше вътрешни климатици ( не помня как се казваха) и вършеха същата работа ( дори не тракаха). Само не ме обвинявайте за думите ми, че и аз имам климатик ! Познавам човека и твърдя, че е от малкото личности ( във власта) които желаят да направят мръсната и отблъскваща София , в Европейска столица.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #11

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Приветствам идеята.
    В нашия блок бяхме приели в началото да не се монтират сат. чинии и климатици на фасадата. След време повечето гласуваха това да отпадне и заприличахме на цигански катун.
    Дано имат волята да го наложат. Поне за определени места и сгради.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    разхождали сме се не само из Виена и потвърждаваме думите ти, vdsvicky

    с едно леко уточнение - когато стигнем Австрия по жизнен стандарт, аз предлагам тогава да се кахърим за дизайна на улиците, ок?

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    Идеята на арх. Диков може да е правилна по принцип и да е с добри намерения, но е безкрайно закъсняла. По принцип нашата администрация върви 10 години след събитията, тя не умее да ги предвижда и предотвратява още в зародиш. Така стана с мрежите на кабеларките, така стана с мрежите на ланаджиите, така е и с климатиците.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    ... Може да започне от тук! Срамота е в сгради с тавани над три метра да няма централна климатизация. Ама шубето е голям страх.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #15

    Re:Главният архитект иска да се махнат климатиците от сградите

    За тази сграда за централна климатизация= основен ремонт.

    Нали трябва да се правят дупки за каналите, да се скрият след това... Не може да се прави "на парче" все пак е министерски съвет и президенството там или по скоро това е от страната на ЦУМ където е и Конституционния съд ....

    Целият център е строен по едно и също време, така че важи същото сградите .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2908
    Последно: 26-03-18, 14:10
  2. Търся малд архитект/проектант, Пловдив
    От borkata3000 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 24
    Последно: 18-02-09, 12:51
  3. Отговори: 6
    Последно: 03-02-08, 23:03
  4. Именити корпорации изглед на сградите
    От ru-boy във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 14-09-07, 19:29
  5. Отговори: 10
    Последно: 04-11-03, 21:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе