Резултати от 1 до 14 от общо 14

мнение за телевизор LG 29FS2ANX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #1

    мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    след кратко проучване се спрях на този модел: http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023963 някой може ли да ми сподели впечатления от него?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Явно проучването найстина е било кратко
    След като си го харесал, за какво са ти мнения , взимай го и толкова

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #3

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    питам, защото ми е харесал като съпоставка с характеристиките на подобни модели ( а не по външен вид), но на практика може да има дефекти които не се виждат. например да криви звука или цветовете, да е сглобен в турция и да се прецака 2 дни след като изтече гаранцията или нещо такова. ако някой който разбира повече от мен, (а сигурно има доста такива) ме посъветва да го взема, защото няма проблеми или да взема друга марка на същите пари, бих се радвал на всеки съвет

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #4

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Здравей vesy
    айде да ти отговоря че явно няма кой, така, телевизора не е лош, само че, виж му контраста моля те,усилен докрай пак е доста слаб, сравни го с други модели. Също виж как се справя с сходимостта, загледай дали около знака на БТВ или друга програма червенее по крайщата и, това означава че не може кинескопа да раздели цветовете добре, а това мене изобщо не ми харесва, да не казвам че огромна част от телевизорите имат такъв проблем, същото се получава и при филм със субтитри.
    Също виж белия цвят на телевизора! Ами това се сещам за сега
    Така, ако ние консултантите бяхме медиуми и знаехме кой телевизор колко ще издържи, ами нямаше да работим като такива повече
    За тези пари винаги може да си взема нещо по добро, я все пак кажи до какви пари си се ориентирал ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #5

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Турция?
    Май са корейски, но в този случай - полски!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #6

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    благодаря за мненията и съветите на Миро. ориентирал съм се до към 800лв, но не това е определящото. понеже такава техника не се купува всеки ден, водещо е качеството. искам телевизир с хубав образ , 100hz, HD READY, хубав звук, с изравнител на звука при смяна на каналите, възможност да превключва различните тв формати, таймер за включване и т.н. този модел ги има тези функции, а като образ го сравнявах с JVC, Samsung и Филипс които бяха изложени около него. Стори ми се че ситните надписи се четат най ясно на него. а на самсунга (32 инча) една права линия беше изкривена. 29 инчовите модели на самсунг пък нямат възможност да превключват в формат 16:9, което значи че след нова година като се мине масово на този стандарт ще гледам образи с издължени глави, както е сега с филмите по ТВ7. та накратко ако може да ми препоръчаш 29 инчово ТВ в рамките на около 800лв ще ти бъда задължен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Един съвет и от мен. Освен сходимостта, баланса на бялото виж да не "дишат" т.е. при прехода от светло към тъмно и обратно да не се разширява и свива картината. Най-хубаво се виждат недостатъците, както по горе бе отбелязано в краищата на екрана. Затова се вгледай в някоя емблема на някоя телевизия. Също ги помоли да намалят цветността до край за да видиш дали не преобладава някой цвят(червен, зелен или син) т.е. дали е добър баланса на бялото. Що се отнася до 100 Hz телевизори там се правят някои компромиси със качеството на картината за сметка на треперенето, но когато го гледаш отдалече и обикновените са добри. Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #8

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Благодаря за съвета на taralion! днес се сетих да попитам за съвет един приятел - сервизен техник който ми обясни че по-голямата част от телевизорите в бг са произведени в Турция или ако не са сглобени там, то частите са произведени в турция. обясни ми също така, че на различните марки шаситата са еднакви, само капаците и съответно цените са различни. човека е сериозен и знам че няма да седне да ме лъже или да ми разправя глупости, но признавам си че съвсем ми обърка понятията. сега май трябва да си харесам някой Краун или Нео, спазвайки съветите от форума и да закрия темата...

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #9

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Здравей vasy
    отиди и вземи един philips 29PT8521 и си готов, телевизора е много добър за парите си, а в момента е и на добра цена
    Все пак щом си се насочил към евтините марки виж това което ти казах не само аз а и taralion и после взимай филипса
    Иначе ако не те интересува качествена картина, добри 100 херца и сходимост, взимай каквото ти хареса на външен вид

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #10

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    vasy , изказвам уважение към приятеля ти "техник", но си мисля, че по скоро е ЛАИК, който си чеше устата .
    Между NEO и LG ( Philips, JVC, Panasonic и т.н. ) няма нищо общо ! Добре е това да се знае. Знаем , че една част от по евтините марки ползват кинескопи и тунери на известни марки, но нека не забравяме, че телевизора не е само кинескоп и тунер. Добре е да се знае, че на платките има електронни елементи, които се произвеждат от знайни и незнайни производители, а те (елементите) определят дефектируемостта на съответното изделие, така че нека сме по-обективни.
    Не обиждам хората, които са закупили NEO или CROWN, но когато купуваме тези марки знаем, че правим компромис. Понякога компромиса е малък, а понякога е голям .

    п.п. Мисля, че Philips 29PT8521 е едно добро решение !

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #11

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    Samsung WS-32Z409PQ
    Изключително удачна покупка
    Притежава намален обем на кинескопа, двоен тунер (PIP), HDTV през HDMI и компонентен вход в 1080i. Има също така и убийствен контраст за CRT телевизор – 1500:1.
    разбира се, обаче е малко по-скъп - 1200-300 лв, но пък за 32 инча мисля че е перфектен
    http://electronics.market.dir.bg/xof...162&shop_id=18

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #12

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    [quote=Velocyraptor ]
    vasy , изказвам уважение към приятеля ти "техник", но си мисля, че по скоро е ЛАИК, който си чеше устата .
    Между NEO и LG ( Philips, JVC, Panasonic и т.н. ) няма нищо общо ! Добре е това да се знае. Знаем , че една част от по евтините марки ползват кинескопи и тунери на известни марки, но нека не забравяме, че телевизора не е само кинескоп и тунер. Добре е да се знае, че на платките има електронни елементи, които се произвеждат от знайни и незнайни производители, а те (елементите) определят дефектируемостта на съответното изделие, така че нека сме по-обективни.
    Не обиждам хората, които са закупили NEO или CROWN, но когато купуваме тези марки знаем, че правим компромис. Понякога компромиса е малък, а понякога е голям .

    п.п. Мисля, че Philips 29PT8521 е едно добро решение

    изобщо си е прав техника и не е никакъв лаик
    Повечето ако не и всичките шасита са еднакви,

    Но това не означава, разбира се че тези телевизори (маркови) които уж би трябвало да са, са по лоши от Нео и Crown
    Нео-тата за tV бягайте далеч - горат на поразия, за Crown ако на втория месец не започне трептене и кривене на образа по края значи сте имали късмет

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #13

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    изобщо си е прав техника и не е никакъв лаик
    Повечето ако не и всичките шасита са еднакви,

    sasa_ob2 ако се вгледаш внимателно в поста ми, ще забележиш, че съм съгласен с някои факти.
    По въпроса за техника - Ако наистина не отчита факта, че в "марковите" машини се ползва по-качествена елементна база, значи наистина е лаик, а не техник.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #14

    Re: мнение за телевизор LG 29FS2ANX

    подкрепям за това

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за 55" телевизор
    От hidalgo във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 28-01-19, 14:13
  2. Мнение за телевизор
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-12, 21:54
  3. Мнение за телевизор
    От dp27 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:43
  4. мнение за телевизор
    От svetsto във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-11, 00:55
  5. Мнение за телевизор
    От dp27 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-11, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе