Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с CA модул на 49UH8507

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с CA модул на 49UH8507

    Здравейте,
    От както съм го закупил(3 месеца), телевизорът има много странен проблем само с някои канали (BTV, BTV CInema ) на телевизията - появяват се квадрати (пикселизация). Ползвам CA модул на Vivacom. Картината от всякакви други източници(YouTube, външен хард, PS4) е перфектна.
    С предишният телевизор Philips нямах такъв проблем, но той не беше 4К. Затова реших, че може да е от сигнала на Vivacom. След като им се обадих дойдоха 6-7 пъти, подмениха чинията и окото. Силата на сигнала от 93% стана 100%. Тестваха с външен тунер на Vivacom, но с него проблемните канали се виждаха добре. Измериха смущенията отпред и отзад на телевизора и се оказа, че отзад има паразитни излъчвания на честота, която е близка до тази на транспондера(съответно след като се дeкодират) с тези канали.
    След това се обадих на сервиз LG. Дойдоха и подмениха main board. Нямаше ефект, проблема си остана. Сега от сервиза ми съобщиха, че мога да върна телевизора и те ще ми издадат протокол, с който от магазина, където съм го закупил мога да си избера същия или друг телевизор.
    Ако го подменя със същия модел дали ще има същия проблем? Или какъв друг да взема, не мога да избера телевизор с подобни характеристики.
    Някой ако ползва CA модул да сподели дали има такъв проблем.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Откриха ли източника на паразитното излъчване?
    Същият модел телевизор, ще има същите проблеми.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Хората, които измериха сигнала казаха, че може процесора да създава проблеми, но никой не е намерил къде точно е проблема.Въпросът сега е с какъв телевизор да го заменя или да го гледам така с добавка VOYO, включващ всички канали на BTV, с които имам проблем.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Варианти за смяна с друга марка, на аналогична цена
    SAMSUNG UE-49KS7002
    SONY KD-49XD8305
    PANASONIC TX-50DX780E

    и вариант за LG
    LG 49UH850V

  6. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Благодаря за предложените модели.
    SAMSUNG UE-49KS7002 е най-доброто решение, макар че две неща при него не ми харесват - стойката, която може да се смени и по-малъкият зрителен ъгъл за добра картина
    SONY са с Android, което според мен не е добро решение за телевизор, а при PANASONIC липсва DTS.

    Вариантите на LG приемливи за мен са:
    49UH7707, който е почити на същата цена на който съм закупил моя
    55UH950V, дали ще си заслужава по-скъпата цена, ако няма проблем с CA модула
    или някой от новите модели 49SJ810V, 49UJ7507

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #6

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Здравейте,използвам тази тема за да не отварям друга.Модела ми е същият само е 55инча.Не знам от телевизора ли е проблема или от кабелният оператор.Само на БНТ1 НД прави следният проблем.Звука спира за една секунда някъде и започва да се разминават звук и картина.Като дам друг канал и върна пак на БНТ и се оправя.Но след известно време пак става проблема.На другият телевизор Панасоник не го прави.С Ка -модули съм и на двата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    При еднакви модули и оператор, проблема е в софтуера на проблемният телевизор.
    Ъпдейт или пиши за проблема на съпорта на LG.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #8

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При еднакви модули и оператор, проблема е в софтуера на проблемният телевизор.
    Ъпдейт или пиши за проблема на съпорта на LG.
    Благодаря,за мнението.Ще пиша на LG и ще видим какво ще кажат.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #9

    Отговор: Проблем с CA модул на 49UH8507

    Имам още едно питане ,изтеглих този http://kinohd.net/4k/7541-923o915ah-logan-2017.html филм качих го на хард диска и при опит да го пусна ми изписва невъзможно възпроизвеждане,файла не се разпознава.Не трябва ли този телевизор да възпроизвежда този вид формат или бъркам нещо.Нали е 4к телевизор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул
    От coOkies във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-17, 08:27
  2. Мнение за LG 49UH8507
    От bobolin05 във форум LG телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 11-02-17, 16:34
  3. Гледане на 4К филми на LG 49UH8507
    От somi233 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-16, 22:07
  4. Проблем с CA модул на SONY KDL-55W807CSAEP
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-15, 21:15
  5. Проблем с CA модул на Samsung F6670
    От d_alexiev във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе