Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By fest04
  • 1 Post By Pat
  • 2 Post By Pat

Свързваме към HDMI ARC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #1

    Свързваме към HDMI ARC

    Здравейте, Телевизора е LJ610

    Интересувам се може линl да се свърже телевизора като монитор чрез HDMI ARC

    Питам, защото не ми се получава, а на друготе HDMI портове тръгва.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    6
    #2

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Привет fest04,

    ARC - Audio Return Channel

    Дали можеш да дадеш повече информация какво по-точно целиш? Идеята ми е, че в повечето случаи HDMI ARC се полза за аудио системи.

    Поздрави

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #3

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Здравей,

    Имам друг телевизор, който беше вързан от PC към HDMI 1 което при него също е ARC И работи картината, a на този в случаят телевизора хваща че е добавен кабел HDMI но изписва NO Conection .

    Просто се чудя дали реално това HDMI работи.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Добър ден,

    Бих искал да Ви попитам какъв кабел трябва да използвам, за да свържа телевизора си към аудио системата, защото телевизора има оптичен кабел аудио изход, но на самия буфер нямам такъв оптичен вход и трябва да го свържа от оптичен аудио изход на ТВ – то към вход ( жак ) 3.5 мм.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #5

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Ползвай DAC конвертор.. https://www.google.bg/search?q=DAC+к...iw=360&bih=564

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Телевизорът няма ли изход за слушалки? Това е другият вариант.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    56
    #7

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Проблема се оказа в самият HDMI ARC Изход/вход... смениха дънната платка и телевизора работи.
    podredko одобрява това.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #8

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Ще използвам темата да попитам нещо относно ARC.
    Вчера в Техно-то ме уверяваха, че щом пише ARC на HDMI входа, то телевизора ще възпроизвежда без проблем многоканален звук ( DTS, Dolby....). Ако е така, то това ме устройва, защото нямам опция да използвам ресийвър, който да възпроизвежда звука. На ясно съм, че ще е само стерео, но именно това е целта. Та, има ли някаква истина в това или не!?
    Знам, че най сигурно ще е ако отида с плеър и филм под мишница и да пробваме на място, но пусто му и време..... все недостига напоследък.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #9

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    ARC[редактиране | редактиране на кода]

    HDMI 1.4 въвежда функция, наречена ARC (Audio Return Channel) наред с други функции. Подобно на HEC, функцията ARC използва две пин от конектора: неизползвана преди пин и hot plug пин.
    ARC е аудио връзка за цел да замени други кабели между телевизора, A/V приемник или системата на високоговорителите. Тази посока се използва, когато телевизорът е този, който генерира или получава видеопотока вместо другото оборудване. Типичен случай е управлението на дадено приложение върху смарт TV като Netflix, но възпроизвеждането на аудио сигнала е от друго оборудване. Без ARC, аудио изхода на телевизора трябва да бъде отправено от друг кабел, обикновено TOS-Link или коаксиален, в усилвателя с високоговорителите

    Не мисля, че ARC има нещо общо с декодирането не DTS и подобни.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Ще използвам темата да попитам нещо относно ARC.
    Вчера в Техно-то ме уверяваха, че щом пише ARC на HDMI входа, то телевизора ще възпроизвежда без проблем многоканален звук ( DTS, Dolby....). Ако е така, то това ме устройва, защото нямам опция да използвам ресийвър, който да възпроизвежда звука. На ясно съм, че ще е само стерео, но именно това е целта. Та, има ли някаква истина в това или не!?
    Знам, че най сигурно ще е ако отида с плеър и филм под мишница и да пробваме на място, но пусто му и време..... все недостига напоследък.
    ARC-a пуска такова аудио каквото ти е видеото , стерео , 5.1 и т.н , всичко вече зависи какво имаш свързано след тв-то , с какво ще посрещаш само стерео по ARC

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Ще използвам темата да попитам нещо относно ARC.
    Вчера в Техно-то ме уверяваха, че щом пише ARC на HDMI входа, то телевизора ще възпроизвежда без проблем многоканален звук ( DTS, Dolby....). Ако е така, то това ме устройва, защото нямам опция да използвам ресийвър, който да възпроизвежда звука. На ясно съм, че ще е само стерео, но именно това е целта. Та, има ли някаква истина в това или не!?
    Знам, че най сигурно ще е ако отида с плеър и филм под мишница и да пробваме на място, но пусто му и време..... все недостига напоследък.
    ARC няма общо с твоето питане. Виж си в описанито на телевизора какви деодери поддържа и така ще разбереш какъв звук много канален ще може да декодира в стерео и да го възпроизвежда съответно.
    frizera одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #12

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ARC няма общо с твоето питане. Виж си в описанито на телевизора какви деодери поддържа и така ще разбереш какъв звук много канален ще може да декодира в стерео и да го възпроизвежда съответно.
    И аз така предполагах. Просто момчетията в техно веригите не са наясно с обозначенията по уредите. Прочетох в спецификацията на избрания модел и там пише: DTS декодер - Да. Това ще свърши работа.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    Декодирането и възпроизвеждането на даден формат и това какво всъщност пуска/връща на изхода си даден модел тв са две различни неща . Той може и да декодира и възпроизвежда 5.1/7.1 от различни формати , НО да връща само двуканално - би трябвало да го има в спецификациите , но най-сигурно си е с проба . Особено при ниски серии модели може да се очакват всякакви рестрикции и ограничения въпреки, че "на книга" може и да има необходимия хардуер

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Свързваме към HDMI ARC

    На човека не му трябва да връща нищо, той иска да си го слуша на телевизора в стерео.
    Относно "връщането", то ако няма съответния декодер за аудио формата излиза директно съобщение за неподдържан аудио формат, а ак оима то на аналоговите изходи излиза стерео, а по всички цифрови върви дирекно НЕдекодиран цифров сигнал, който се подава към следващото устройство ( ресийвър и др.). Т.е колкото канала си е оригинала, толкова се подава и от телевизора но само и единствено по цифров път.
    Това се отнася за вградения плеар и декодери.

    По ARC е логично да връща точно това което му се подава, защото смятам, че при използването му не се използват никакви декодери от телевизора и в тоя ред на разсъждения, при използване на ARC не би трябвало да има значение дали телевизора има някакви декодери, защото звука ще се декодира от външно устройство.
    Това е за случаите когато се използва външен плеар + ресийвър / усилвател.
    Този пост е редактиран от Pat; 03-11-18 в 09:36.
    nassko1 и podredko харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 10 броя hdmi to hdmi кабели
    От pe6o1975 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-14, 18:11
  2. Свързване на 2 HDMI у-ва към един 1 HDMI...
    От MoPcKu във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-13, 23:04
  3. Продавам HDD, DVDRW, RAM, MB, HDMI-HDMI - Варна
    От enchanter във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-11, 18:55
  4. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе