Страница 31 от 34 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 501

LG телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #451

    Отговор: LG телевизори 2019


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #452

    Отговор: LG телевизори 2019

    Благодря Христослав2,

    последен въпрос, LG75UM7110 ли е 75'' телевизора, който би си купил ти?

    Поздрав
    Иван

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #453

    Отговор: LG телевизори 2019

    Категорично не бих си го взел....





    https://lgcommunity.us.com/discussio...c-pass-through

    LG will be introducing PCM Multi-channel support when using eARC in the 2 quarter of 2020. This will be possible via a software update for 2019 & 2020 TV that support eARC.

    LCD TV 2020
    SN9 - 8К (7680 x 4320) и подсвета с квантови точки (Nano Cell) ;
    SN - 4К (3840 x 2160) и подсветка с квантови точки (Nano Cell) ;
    UN - 4К (3840 x 2160). Внимание: в някои модели има псевдо UltraHD панели с пикселна структура WRGB и резолюция 2880x2160;
    LN — Full HD (1920x1080)[4 цфрени модели] или HD (1366x720) [3 цифрени модели];




    Как да разчетем моделният суфикс на Oled телевизори?
    How to Read the Model Suffix of Oled TVs?

    Пример (example) - OLED 65CXPLA
    OLED - Тип на дисплея
    65 - Размера на диагонала в инчове / diagonal
    C - Серия / Series

    • Z - 8K OLED
    • R - Rollable OLED
    • W - Picture on Wall OLED
    • G - Picture on Glass OLED
    • C - Classic OLED
    • B - Base OLED


    X - Година на модела / Model year

    • X - 2020
    • 9 - 2019
    • 8 - 2018
    • 7 - 2017
    • 6 - 2016


    P - Регион на продажби, канал на дистрибуция (онлайн, офлайн магазини и дистрибутори), комплектация и хардуерни разлики

    • P - eARC & WISA Ready (PLA. AEU)
    • M -
    • S -
    • W -
    • GI -
    • K - Korea
    • E - Korea (ENA)
    • F - Korea (FNA) - няма Magic remote и Dolby Atmos
    • G - Korea (GNA)
    • C - Korea (CNA)
    • H - Korea (HNA)
    • Y -


    L - Тунери / Tuners

    • L - DVB -T/T2 HD/C/S/S2
    • U - ATSC 2.0 (USA)
    • T - MPEG-2/4 DVB-T2 (Single)
    • D - DVB-T/C/S2 (Columbia)
    • V - DVB-T2/C/S2 (Israel)
    • C - DTMB (China)
    • W - DVB (Taiwan)
    • N - ATSC 3.0 - 1.0 (Korea)
    • S - ISDB-T (Brasil, Argentina, Chile, Peru, Bolivia, Ecuador, Paraguai, Venezuela)
    • J - BS 110 (Japan)


    A - Дизайн на стойката / Design

    • A - ?
    • B - ?
    • C - ?
    • D - ?
    • E - ?




    САЩ - C9PUA / C9AUA / C9AUB
    Австралия / Нова зеландия - C9PVA / C9PTA
    Европейски съюз - C9PLA
    EU Германия C97LA
    EU HU / AT / PT - C9MLB
    Южна Корея - C9BNA / C9GNA


    Разликите между моделите вътре в един регион са малки или няма и различните модели кодове съществуват само за маркетингова сегментация, диференциране на канали или за предотвратяване на съпоставяне на цените или автоматизирани сравнения.


    Примери:
    - САЩ
    ---- PUA (поддържа WISA и eARC) предлага се през обичайните търговски обекти (Best Buy, Fry's, Amazon и др.);
    ---- AUA (няма поддръжка на WISA, поддържа само ARC) предлага се чрез търговски обекти на едро или складове като Costco, Sam's Club, BJ's Wholesale Club или други складове;
    ---- AUB има различна стойка;


    Моделите PUA са WiSA Ready устройства, тези модели имат необходимия софтуер, който ви позволява да управлявате набор от високоговорители на WiSA, но те нямат вграден WiSA предавател. Продуктите WiSA Ready изискват закупуване на външен USB предавател WiSA. Що се отнася до моделите AUA, те нямат инсталиран необходимия WiSA софтуер и дори с прикачен предавател не могат да свързват или контролират съвместими с WiSA съвместими системи за високоговорители.


    OpenSource Code Distribution
    Control4 Driver Search
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-01-20 в 15:52.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #454

    Отговор: LG телевизори 2019


  6. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #455

    Отговор: LG телевизори 2019


  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #456

    Отговор: LG телевизори 2019

    Бавно движение на новия режим на BFI:


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-20 в 15:52.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #458

    Отговор: LG телевизори 2019

    В серията CX къде са AV1 и DTS?
    Този пост е редактиран от DOLBY VISION 4K; 26-01-20 в 21:15.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #459

    Smile Отговор: LG телевизори 2019

    Здравейте отново, колеги. Значи. Пиша тук, защото в крайна сметка, реших да купя телевизора, който почти бях в избрал в другата тема за избор на 4K UltraHD телевизор, а именно - LG 49SM9000PLA. Та, става на въпрос, че преди няколко дни аз закупих този модел тв, като в магазина го тествахме с юсб флашка и тогава не видях, да има някакви проблеми с него като цяло и ми хареса. За съжаление обаче, проблемите почнаха като го свързах и пуснах вкъщи. Та, ползвам го по HDMI, свързан към мощен настолен компютър и хубав 4К сателитен приемник. Проблемите са свързани с това, че когато го ползвам към компютъра, не знам дали не ми се струва, но някак самата картина е хем много светла и блестяща, хем е някак леко мътна и мъглява, което води до това, че след има няма десетина минути гледане започват, да ме болят очите и главата. Поради тази причина, от няколко дни се преместих на по - далечно разстояние от тв - то и от около 2 - 2,5 метра, вече съм на около над 3 метра от тв - то, като болките са в по - малка степен, но пак ги има. Иначе, когато ползвам за гледане от приемника, тогава някак по нямам проблеми, но за сметка на това, при ползването на приемника има друг проблем свързан с това, че при определени сцени, самата картина започва, как да кажа, да свети и блести повече или дори да примигва, което също е леко дразнещо. Също така трябва, да спомена, че настройките на картината на самия телевизор за двата HDMI порта са почти еднакви с някои леки изключения. Все пак, ако се наложи по - късно или утре, ще мога да направя видео и снимки със смартфона ми, но не знам дали въобще, при заснемането със смартфона, ще може да се разберат и видят, точно проблемите с картината, които описах по - горе. Мхм... И така... Еми... Надявам се, че ще има хора, които са се сблъсквали с такива или подобни проблеми и ще успеят, да ми помогнат или поне да се отзоват и да ми кажат, какво точно трябва да направя. Ок. Добре. Ще чакам за всякакви мнения, съвети, помощи и отговори по темата. Благодаря предварително на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    8
    #460

    Отговор: LG телевизори 2019

    AV1 като ATSC 3.0 го има само на GX, WX, RX, ZX сериите, т.е. тези, които са по-висок клас при OLED-ите; DTS:X май се поддържа чрез периферията, която ще се закачи чрез WiSA - купува се отделен донгъл

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #461

    Отговор: LG телевизори 2019

    Bobsano
    Поиграй си с настройките на видеокартата на компютъра - специално обърни внимание на честота и резолюция. Изключи локалното затъмняване.
    Ако пак не си доволен от картината, връщай и сменяй с друга марка и модел.



    Във видеото lg e9 срещу sony ag9 Vinc започна с около черното.
    Околочерното при LG е по-добро - градациите са по-добри и за разлика от Sony, при LG няма проблясъци.
    Той отбеляза, че LG е по-добър в способността за калибриране на почти черно.
    По отношение на точността на цветовете той не може да даде предимство на никого.
    Обработка на движение без интерполации - и двата безупречно.
    Обработка на движение с интерполации - Sony има по-малко артефакти.
    Реализацията на филтъра Smooth gradation на Sony е по-добро.
    ABL е по-добре на LG.
    Сони може да тонмапи до сравнително средно ниво, но в същото време отрязва светли детайли.
    Dolby Vision е по-добър на LG. LG имат цялостна хардуерна реализация, Сони има режим с ниска латентност.
    Игри - тук LG без варианти.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-01-20 в 21:41.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #462

    Отговор: LG телевизори 2019

    Текста как ?
    Избери "РС" като име на съответния вход, където е свързан компютъра - може да включиш и "гейм" режима - той би трябвало да изключи всички "подобрители".
    Това "леко мътна и мъглява" леко ме притеснява - да не би да са набили WRGB панел в тая бройка (тоя размер) ... снимай ако не ти е проблем панела да видим.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #463

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Bobsano
    Поиграй си с настройките на видеокартата на компютъра - специално обърни внимание на честота и резолюция. Изключи локалното затъмняване.
    Ако пак не си доволен от картината, връщай и сменяй с друга марка и модел.
    Мхм... Колега... Поиграх си доста с настройките на видеокартата на компютъра ми, но за съжаление без положителен ефект. Иначе, честотата на опресняване и резолюцията са съответно - 60 Hz и 4K - 3840x2160. Изключил съм локалното затъмняване. Е... Все пак картината що годе бива, но за съжаление не се оправя проблема с болките в очите и главата. Мерси много за пореден път за всичко.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Текста как ?
    Избери "РС" като име на съответния вход, където е свързан компютъра - може да включиш и "гейм" режима - той би трябвало да изключи всички "подобрители".
    Това "леко мътна и мъглява" леко ме притеснява - да не би да са набили WRGB панел в тая бройка (тоя размер) ... снимай ако не ти е проблем панела да видим.
    Привет, колега. За кой текст, имаш в предвид!? Ами... И тези настройки вече съм ги направил, но без успех. Иначе, ок. След малко, ще направя няколко снимки с телефона ми, за да има по - голяма яснота, но не знам дали въобще по този начин чрез снимките от смартфона, ще може да се видят проблемите. Все пак, ще направя няколко снимки. Мерси много и на теб, че се включваш в темата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    16
    #464

    Отговор: LG телевизори 2019

    Трябва да закупя 32 инчов ТВ за малка стая. Гледаме моделите LK6200PLA, PLB и модел LM6300PLA. Кой от трите да избера и какви са разликите?
    Не е скъп, но и не трябва да е нещо кой знае какво. Бюджет до 500лв. за 32 инча, по-голям няма как.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #465

    Отговор: LG телевизори 2019

    Bobsano
    Имах предвид текст от компютъра на екрана на телевизора - пак ли е замазан?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 34 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1673
    Последно: Днес, 10:23
  2. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 11:46
  3. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  4. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе