Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ при избор на телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    14
    #1

    Помощ при избор на телевизори

    Здравейте, разгледах форума, но ми идва малко множко четенето и затова реших направо да попитам. Предстои ми да купувам 4 телевизора и съм се спряла на LG. За хол/всекидневна ми се иска да взема следния модел 65E9PLA, но някъде тук четох, че не е много препоръчително. Може ли някой да ме светне защо? За другите 3 ми трябват препоръки за две 43-ки и една 49-ка. За 43 идея си нямам към кой модел да се насоча. Искаше ми се да са nanocell, ама при тях няма по-малки от 49, а стаите и пространството не ми го позволяват, за 49 съм се насочила към 82, 85,86 моделите. Само да спомена, 43-ките ще са в детските стаи, ако е от някакво значение.
    Знам, че стана дълъг пост, ама съм в голяма чуденка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Привет

    Явно си решила всичките да са от марката LG..

    LG 65E9PLA е OLED модел и при тях има специфични правила на употреба/гледане
    виж втората половина на този пост от червеното заглавие Burn in / Image retention надолу
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711
    Като картина нямат равни особенно ако гледаш в затъмнено помощение филми от блу-рей плейър
    Ако нещо не ти е ясно - питай.

    Nanocell ?
    http://hdtelevizija.com/wp-content/u...chart_2019.jpg

    43UM7450 - с меджик дистанционо
    43UM7400 - с класическо дистанционно
    Децата колко са големи и няма ли да поискат Анроид ОС ?

    49" за коя стая ще се ползва ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Благодаря за отговора и да, като качество на продукт като цяло съм по-доволна от LG отколкото от Samsung. А и доколкото разбрах по- новите модели на Sony ползвали дисплеи на LG, та не виждам защо да се плаща повече .

    Децата са все още малки. 4 и 8. Вкъщи се ползва най-вече Apple, та и затова не съм се и замисляла за Android OS, като даже и не знам с какво може да ми бъде полезен един такъв телевизор. 49-ката ще е в нашата спалня, като през нея ще се гледа евентуално филми през Apple TV и затова избрах и nanocell.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #4

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Странна логика - LG в някои диагонали ползват панели на AUO(Acer). Няма производител на телевизори, който да използва на 100% панели от само един бранд.

    За спалнята препоръчвам модели с панели тип MVA матрица.
    Sony KD-49XG9005B
    Sony KD-49XF8505/8577
    Philips 50PUS7504
    Panasonic TX-50GX810E
    В спалнята се гледа фронтално в 95% на тъмно. Затова е нужно да се наблегне на нивото на "черното"=

    Apple TV....не ги харесвам като съдържание.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Грешка - дублиране на поста.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Благодаря за инфото, това , което пиша, е каквото съм научила от консултанти в магазина, от гледна точка на телевизорите съм боса от всякъде. А вече те колко са на ТИ с продуктите, които продават е съвсем друга тема на разговор.Та за това искам и помощ при избиране на телевизор. Каквото прочетох за image retention/ burn in, съвсем ме отказаха от OLED телевизорите. При нас доста често се случва застояване на една и съща програма и започвам да се ориентирам само към Nanocell за всекидневната. При тях има ли някакви по- значими минуси, за които да прочета?

    За спалнята не се притеснявам ако нивото на черното е с леко "по-лошо" качество. Избагвам да гледам на тъмно поради здравословни причини и това не ме притеснява. Но благодаря за насоките.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #7

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    За спалнята, може да си вземеш Филипса от горе изброените - амбилайта, разтоварва породеното от гледане на тъмно напрежение в очите. Може да си го настроиш, както на теб ти харесва.
    Ако гледаш на светло..то няма никакво значение какъв тип е матрицата в панела..
    LG 55SM8200

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #8

    Отговор: Помощ при избор на телевизори

    Препоръчвам амбилайта, когато се гледа в тъмна стая, аз имам точно в спалнята и съм много доволен, не натоварва очите

    Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
    От toddy във форум Телевизори
    Отговори: 5360
    Последно: 03-12-10, 11:16
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 20:30
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 22:00
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 18:35
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе