Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree13Одобрявам

LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #1

    LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Здравейте,

    Наскоро закупих LG C9PLA и тази сутрин успях да му пусна няколко заливки, за да видя какво е положението, но аз съм аматьор в това и ще помоля за мнението на по-начетени хора в тази област.
    Снимките са правени със среден клас телефон. Към момента по-добро качество не мога да предоставя.
    Какво видях:
    - Сивото ми хареса, макар на снимките да изглежда,че в левия ъгъл доста чернее и е неравномерно, не е точно така.
    - Бялото мисля,че ми харесва, но съм 50/50.
    - Жълтото, не ми хареса, бие на зелено. (предполагам е въпрос на калибровка)
    - Зеленото, не ми хареса, бие на жълто.
    - Изгорели (блокирали) пиксели 5бр. Като 3 от тях са по към централната част( на около 20см. от лявата и долната част на телевизора) и са много близо един до друг. Тук е и въпроса дали са изгорели или забили ? Ако са забили може ли да се оправят ?
    - Черното, вижда се един от пикселите в бяло (поне на такъв цвят ми прилича), много късно го видях чак като преглеждах снимката, ще го видя пак през тъмната част на денонощието и ще пиша.
    - Вертикална линия около 20-25см. в левия долен ъгъл, която се вижда на почти всички цветове. Това най-много ме притеснява, но както казах не съм начетен въобще в тази област и моля за мнение.
    - Работни часове, утре вечер с помощта на приятел, който има IR Blaster на телефона ще влезнем в сервизното меню за да видим часовете, да не е ползван като мостра...
    Направи ми впечатление,че батериите за дистанционното бяха разопаковани. Трябва ли да има фолио върху екрана ?(затова зад екрана знам). Направи ми впечатление,че екрана беше мръсен, трябваше да го чистя с микрофибърна кърпа и дори лек натиск на места за да паднат мръсотиите.

    Моля за преглед на снимките и мнението ви.

    Линк към снимките: Снимки

    Телевизора е закупен през Интернет, тоест имам възможност да го върна, но заслужава ли си да го връщам? - Закона позволява ли ми да го заменя, ако все пак установя, че е ползван ? Или трябва директно да се откажа от покупката ?
    Дали ще попадна на по-добра бройка изобщо ?
    Каква е политиката на LG за моите проблеми ?

    Изобщо какво е мнението ви като цяло ?

    Благодаря много за отделеното време!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    От видяното на снимките...без замерване..
    Бялото си е бяло, в случаят зависи от настройките за яркост, но трябва да се има в предвид, че при бяло на цял екран автоматично се задейства ABL и намалява яркостта с цел предотвратяване прогаряне. Има погрешно схващане, причинено от телевизионните реклами за пране, че бялото трябва да е искрящо синкаво.....
    Жълтото си е наред. Причината на снимките да изглежда леко зелено е, че органичните светодиоди светят повече в синята област, а при снимките това си проличава повече спрямо видяното с просто око.
    Зеленото си е нормално.
    При OLED няма блокирали пиксели. Има дефектирали управляващи транзистори и от там черни пиксели. Тези 3-те пиксела близо един до друг в централната част, може да са проблем ако гледаш от близка дистанция.

    Тъмната вертикална ивица в лявата част(NBB) вижда ли се с невъоръжено око или е така само на снимките ? Ако на око не изглежда така контрастно - си в златната среда.

    За мен щом дисплеят е бил мръсен и батериите отворени, телевизорът е бил мостра или е върнат от клиент.
    Можеш директно да се откажеш от покупката и да го върнеш без обяснения.
    alex8809 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #3

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Сивото ти е добре, моето жълто също бие малко на зелено и имам 1 изгорял пиксел и 2-3 изгорели събпиксела ( като този, който свети червено на жълта заливка ). Със сигурност можеш да го върнеш, но дали ще получиш по-добър е въпрос на късмет
    alex8809 одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #4

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Да купуваш ТВ за 3000 лв. и да разчиташ на късмет за мене пълен абсурд . Телевизора е дефектен и трябва да се смени , като не е лошо дасе забележи да не го върнат пак същия . Явно пробват ако мине . За разопаковане на LG не знам . но мога да споделя опит със Самсунг NU8072 закупен преди месец как е опакован . Първо тиксото на капаците на кашона така е направено че среже ли се веднъж няма оправяне . друго което е по-интересно че капаците така са перфорирани че не можат да се отворят повече от 45 градуса ако не се насилят доста при което ср чува доста силен пукот като от чупене на нещо . След като се отворятедин един път повече не се чува нишо исе отварят лесно даже на 180 градуса ,това работи като своеобразна поломба на кашона . Това е което ми направи впрчатление , дано е полезно .
    alex8809 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #5

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тъмната вертикална ивица в лявата част(NBB) вижда ли се с невъоръжено око или е така само на снимките ? Ако на око не изглежда така контрастно - си в златната среда.

    За мен щом дисплеят е бил мръсен и батериите отворени, телевизорът е бил мостра или е върнат от клиент.
    Можеш директно да се откажеш от покупката и да го върнеш без обяснения.

    Вертикалната ивица се вижда много по осезаемо на око, на снимките се забелязва по слабо. Тези ивици често срещани ли са ?

    Нещо започнах да се разубеждавам много, все пак наистина се дават доста пари и накрая получаваш дефекти и ползван телевизор(без да ти кажат). Утре ще видим колко часа е ползван...но ако е ползван много на 100% ще го върна.
    Хубавото на цялата работа е,че още не съм дал една стотинка за него, защото го взех на изплащане с 0% лихва и имам право да се откажа и от кредита в срок от 14дни.
    Само ми е интересно, аз ли ще трябва да плащам на куриера за връщането на стоката ? Ако все пак реша да го върна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Затова като искаш да си сигурен, че не купуваш мостра отиваш в магазина и го отварят за пръв път пред теб да го тестват. Единственото дефектно на този телевизор според мен са пикселите, доколкото знам LG ще го сменят ако имаш забил пиксел такъв, който свети в даден цвят нон стоп без значение от това какво гледаш. За изгорели пиксели четох, че не го приемат като дефект, но според мен ако са повечко ще го сменят.
    alex8809 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Връщай - за мен не е добра бройка и явно вече е връщан/отварян.
    Тия изгорели пиксели щом ги видиш веднъж, погледа ти винаги ще ги търси - изпитано лично важи и за всеки подобен дефект (DSE, петна, неравномерна подсветка ..) - за толкова пари не бих правил компромис с подобна бройка.

    ..друг е въпроса, че от известно време съм си задал максимум 2000лв за изделие произведено от ЛГ ...

  10. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    75
    #8

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    От къде закупи телевизора?

  11. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #9

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Затова като искаш да си сигурен, че не купуваш мостра отиваш в магазина и го отварят за пръв път пред теб да го тестват.
    При положение, че с настоящата технологии има толкова възможни проблеми, аз лично не бих си купип телевизор от магазин, без право на връщане. Като ходих в една техно верига, консултанта така спокойно ми обясни, че ако смятам да си взема миналогодишен модел(защото тогава се чудех за LG B8 и Sony XF9005) шанса да е работил като мострен е доста голям, ама това не било проблем. Попитах го дали имат затворени кашони. И ми отговори, дори да отворим кашона пред теб, може малко по-рано да сме го опаковали, стават като нови. Стана ми лошо.

    За това се замисих, че е далеч по-добре да се поръча от онлайн магазин. От една страна, ако нямат физически магазин, не би следвало да ползват телевизорите за мостри. Пак имаш право да отвориш кашона при доставка, да провереиш дали телевизора работи, дали има всички фолиа, дали дистанционното му е ползвано и т.н. . После да си го тестваш на спокойствие вкъщи със заливките и ако положението не е добро, да го врърнеш.

    В конкретния случай, аз бих върнал телевизора. Очевидно друг човек преди това го е тесвал и е преценил, че не е добър. А щом има и видими черти и не малко изгорели пиксели, съвсем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #10

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    При един път свалено фолио на екрана не мисля че могат да го направят да не си личи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #11

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Телевизора е пуснат по куриер, чакам да видим какво ще стане. Дали ще си вземат ползвания телевизор без да правят проблеми или ще се разправяме...ще пиша как са се развили нещата и в двата случая. А ако се правят със сигурност ще спомена кой са за да няма други опарили се от тях. Но ще видим...
    Дапитамнещо одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #12

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    При положение, че с настоящата технологии има толкова възможни проблеми, аз лично не бих си купип телевизор от магазин, без право на връщане. Като ходих в една техно верига, консултанта така спокойно ми обясни, че ако смятам да си взема миналогодишен модел(защото тогава се чудех за LG B8 и Sony XF9005) шанса да е работил като мострен е доста голям, ама това не било проблем. Попитах го дали имат затворени кашони. И ми отговори, дори да отворим кашона пред теб, може малко по-рано да сме го опаковали, стават като нови. Стана ми лошо.
    Специално XF90 модела се произвежда и тази година, моя го взех чисто нов на нула часа работа, произведен октомври 2019г.
    Този пост е редактиран от sony 1; 11-12-19 в 16:42.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #13

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Както обещах пиша какво е развитието:
    Взеха си телевизора, нямаше някакви проблеми. Е платих 50лв за куриер,но пък на фона на 3000лв. не са нищо. Даже вече поръчах друг, ще споделя впечатления като дойде.

    Телевизора трябва ли да има защитно фолио на екрана? Защото този дойде само с плик защитен, нямаше залепено фолио на екрана. Само отзад на тв-то имаше залепено фолио.

    Благодаря на всички отзовали се отново!
    Дапитамнещо одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #14

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Супер, всичко е минало без порблеми.

    Да, трябва да има защитно фолио на дисплея.
    alex8809 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #15

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Да, трябва да има фолио и на екрана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Животът на OLED телевизорите
    От ilian1966 във форум LG телевизори
    Отговори: 105
    Последно: 05-12-19, 16:52
  2. Проблем LG 65 OLED W8 Signature
    От bgpower във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-12-18, 08:59
  3. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе