Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65
Like Tree11Одобрявам

Мнение за LG OLED 55C9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    4
    #1

    Мнение за LG OLED 55C9

    Здравейте, предстои ни покупка на телевизор и се спряхме на модел oled 55c9, но все още се колебаем поради противоречиви мнения като цяло за oled. Ако има някой, който вече ползва модела нека сподели мнение. Като алтернатива имаме 55SM9800 .Ще съм благодарен за всякаква информация!
    Този пост е редактиран от Atanas Dimitrov; 15-02-20 в 05:44.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #2

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Аз съм доволен, доста проучвах и се спрях на него, въпреки, че съм фен на Сони. Има доста ревюта и сравнения в нета.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Съобразяваш ли се какво гледаш и по колко, или си гледаш съвсем нормално?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от Atanas Dimitrov Виж публикацията
    Съобразяваш ли се какво гледаш и по колко, или си гледаш съвсем нормално?
    Е...х го и в телевизора ако почна и да си правя сметка как и какво да гледам. Истината е, че си му трябва хубав сигнал. Гледам предимно от нета да си пускам неща в 4К и HDR ако има. Другите ми Сонита са 100 херцови и предават също много добре, ама оледа е с няколко идеи по пъстър и черно/бял.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Моя OLED 55C9 изкара точно 4 дена след покупката, преди да му "изгорят" 2 пиксела. Сега ще видя как ще се разправям да ми го сменят с нов или да ми върнат парите... Честно казано вече не съм сигурен, че искам OLED...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #6

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Това според мен не са изгорели пиксели а са забили (stuck pixel). Лично аз съм нямал такива, но съм чел доста във форуми за хора, които са имали и повечето казват, че след ръчен цикъл на почистване се оправят. Пробвай ако не си пробвал с ръчния цикъл за почистване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Дапитамнещо Виж публикацията
    Това според мен не са изгорели пиксели а са забили (stuck pixel). Лично аз съм нямал такива, но съм чел доста във форуми за хора, които са имали и повечето казват, че след ръчен цикъл на почистване се оправят. Пробвай ако не си пробвал с ръчния цикъл за почистване.
    Той през нощта си е направил един цикъл и сутринта пак беше така, ръчно опресняване не съм пускал. Но и да се оправи след като пусна, вече му нямам доверие... Ако на втория ден ми забиват пиксели, какво да очаквам след 4 години употреба... Според мен си има някакъв дефект и в момента не знам какво да правя - да купувам ли същия отново или да си взема някакъв QLED.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #8

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Откъде го купи ?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #9

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Най-добре си вземи някакво добро и евтино LCD моделче за да не го мислиш изобщо. Има доста такива и по размер. Новите технологии има още път да извървят.
    shame одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #10

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Да вземе едно CRT за 100 лв, за да не затруднява т.н. продавач консултанти. Иначе си прав че с такива продавачи малоумници, човек не трябва да дава много пари за тв., макар да има възможност. Като случая с онова семейство с натрошения тв, което ще съди неизвестния магазин
    Този пост е редактиран от shame; 05-03-20 в 15:53.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #11

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Направи снимка в близък план, за да видим, дали това са субпиксели или цели пиксели.

    Политиката на LG по въпроса с пикселите при телевизорите
    • Тъмни пиксели - не светят: те са причинени от неизправност в транзистора и не може да бъдат поправени
    • Залепнали пиксели: частичен дефект на субпиксела от RGB слоя и не може да бъде коригиран
    • Ярки пиксели: това е причинено то неизправност в транзистора
    • При проблеми с пикселите екранът се разглежда като две зони. Зона Б е 25% от екрана отгоре, отстрани и от основата навътре. Зона А е в средата на тази зона.
      - Зона А може да има максимум 3 единични дефектни червени или сини пиксела, без постоянно светещи пиксели и няма двойки дефектни пиксели [съседни два пиксела]
      - Зона Б може да има максимум 6 единични дефектни пиксела [червени, зелени и сини] без постоянно светещи пиксели, без дефектни двойки пиксели. Разстоянието на дефектите за зона B е 5cms.
    • Следователно екранът трябва да има равни или повече от приетите нива на дефектни пиксели, както е посочено по-горе, за да бъдат разгледани от вашия дилър / търговец за опция за подмяна на гаранция.


    Тип ТВ Размер
    на екрана
    в инчове
    Ярки точки
    (постоянно работещ -светещ субпиксел на черен фон)
    Тъмни точки
    (постоянно неработещ - тъмен субпиксел на цветен фон)
    Общо
    дефектни
    точки
    - R,G,B или
    W точка
    Непълна
    точка
    R,G,B или
    W точка
    2 точки
    наблизо
    3 точки
    наблизо
    Общо
    тъмни
    точки
    Разстояние
    между
    точките
    LCD TV 32" > 43" 0 10 5 1 0 5 ≤ 20mm 5
    LCD TV 47" > 50" 0 10 7 2 0 7 ≤ 20mm 7
    LCD TV 52" > 98" 0 10 8 2 0 8 ≤ 20mm 8
    OLED TV Ultra HD 0 - 16 0 0 16 В един пиксел 16
    Точка - субпиксел от един цвят.
    Ярките точки се смятат за непълни, ако площта на светене е под 50% на целият пиксел.
    Разстояние между субпикселите от ≤20mm - минимално разстояние между точките, при което субпикселите се смятат за сдвоени (2 точки подред)
    meleager, shame и DOLBY VISION 4K харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #12
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Направи снимка в близък план, за да видим, дали това са субпиксели или цели пиксели.
    Купих го от емаг и днес супер бързо дойде куриерът от Еконт да си го вземе, та вече не мога да го снимам от близо, но имам една горе-долу близка снимка.
    Иначе добре, че беше купен онлайн, защото ако беше от магазин, сега щяха да ми го вземат за ремонт и да стоя 30 дни без телевизор, и накрая да ми върнат някакъв refurbished или кой знае какво.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #13

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Снимката не е правена в макро режим и съответно не се виждя ясно...но според мен свети цял пиксел.
    Ако погледнеш таблицата дадена от мен по-горе - при OLED, не се допускат светещи субпиксели или пиксели(допускат се само тъмни такива).
    От това следва, че щяха да ти подменят панела с нов.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #14

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Здравейте, искам компетентен съвет ако е възможно ...закупих преди седмица LG OLED 55C9 от Емаг . Пристигна след няколко дена Оригинално фабрично запечатан без нарушена опаковка .... След 1-2 дни употреба реших да го поогледам по отблизо на различен цветови диапазон и забелязах долу в дясно на екрана при червен или жълт фон тотално втренчен лека черна точка , едва забележима . При положение че съм супер манияк на тема качество на картината защото гледам много филми от стрийминг приложения и през ютубе...По принцип гледам от околу 2 метра растояние и не се усеща ...но като се приблежа на околу 10см и се втренча на червен или жълт фон най вече веднага ми се набива в очите, въпреки че е едва доловим от 10см -во разтояние. Но пък при бял или черен фон изчезва и екранат на това място си е абсолютно чист. Не знам какво да си мисля и не разбирам от пиксели и под пиксели но може би ако беше някой друг на мое място не би го забелязал това нещо . Решил съм да го връщам телевизорът въпреки че не ми пречи и не се вижда и усеща при гледане независимо на какъв материял . Но съм се вманиечил и край!!!! Въпреки това реших да пиша тук и евентоално някой който разбира от олед телевизори включително и пиксели , да ми каже има ли проблем или ако има какъв е според описаното от мен проблем!! ПОСТВАМ И СНИМКИ С МНОГОКРАТНО ЗУМВАНЕ НАПРАВЕНИ С ТЕЛЕФОНЪТ МИ. На тях се вижда при червен и жълт фон какво е положението . И при бял фон липсата на проблема. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #15

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Няма място за притеснение. Черни точки - неработещ пиксел, са нещо нормално и приемливо за OLED дисплей. Важното е, да не са постоянно работещи(цветни или бели точки), защото тогава стават ясно видими в тъмните сцени(в светлите сцени не се виждат). Допустими са до 16 тъмни точки на разстояние няколко сантиметра една от друга.
    Недопустимо е, когато са в близост една до друга - групирани в малки зони.

    Както сам си се уверил, неработещият пиксел се вижда от много близка дистанция - 10-ина сантиметра..а никой не гледа телевизора си от такова разстояние! При нормална дистанция за грледане, няма как да го видиш!
    Не се вманиачавай повече, защото си късметлия със само един

    По-важното е хомогенноста на дисплея - равномерната осветеност.

    Може да го върнеш в 14-дневен срок..но нямаш никаква гаранция, че другият ще е по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е разликата от OLED и OLED+
    От bulgaran във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-20, 18:35
  2. LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar
    От hanibal във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 14-01-20, 11:36
  3. Мнение за Oled Tv LG 65b8 или 65C8
    От georgibochev във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-19, 19:30
  4. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе