Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65
Like Tree11Одобрявам

Мнение за LG OLED 55C9

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #31

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от kellerr Виж публикацията
    5% сивото при оледите не е изцяло равномерно. Варира между едвам забележимо и забележимо. В случая снимката ми се струва че бая го преувеличава.
    Точно така, снимката го преувеличава, но и на живо не беше съвсем добре - аз лично очаквах да е по-хомогенно. Поне по ревютата в интернет ОЛЕД изглеждат по-хомогенни от LCD-тата, а при мен не беше така. Ето с още по-голям контраст (така излезе от телефона):



    Цитат Първоначално публикувано от kellerr Виж публикацията
    Изглеждат приравнени и близо до монтажните дупки. Колега, сигурен ли си че винтовете от стойката не са точно зад тези "изгоряли" зони?
    Не се бях замислял за това, няма как да го проверя. Но не съм правил нещо по-специално с винтовете, не би трябвало това да е проблем според мен. Ако е възможно да е от това - LG трябва да наемат нови инженери.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    431
    #32

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Тая технология е все още един голям таралеж в гащите на всеки зрител! Всичко уж много хубаво, но ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #33
    Е какъв па таралеж. Ето го моя. И не знам каква едни са идеални а други толко зле
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    meleager, Дапитамнещо и Nikophin харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #34

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Много си е добре даже. Въпрос на късмет е както при олед така и при лсд.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #35

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    Е какъв па таралеж. Ето го моя. И не знам каква едни са идеални а други толко зле
    Като гледам твоя, радвам се, че върнах моя. Явно наистина е бил много н@сран панел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #36
    Не знам. Според мен пращат мостри или нещо такова. не може толкова драстична разлика да има .При мен просто е перфектно. Имам Самсунг с VA и ЛГ с IPS, и не могат да се сравняват в равномерноста със OLED, въпреки че LG то е по-добро.Но знам че Самсунг просто няма да влезе вкъщи , никога повече.Страшен клаудинг има, и като гледам раздела на Самсунг си продължават по същия начин,а моя е на 7 години сигурно. Не са мръднали грам тия от Самсунг.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #37

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от hanibal Виж публикацията
    Не знам. Според мен пращат мостри или нещо такова. не може толкова драстична разлика да има .При мен просто е перфектно. Имам Самсунг с VA и ЛГ с IPS, и не могат да се сравняват в равномерноста със OLED, въпреки че LG то е по-добро.Но знам че Самсунг просто няма да влезе вкъщи , никога повече.Страшен клаудинг има, и като гледам раздела на Самсунг си продължават по същия начин,а моя е на 7 години сигурно. Не са мръднали грам тия от Самсунг.
    Много зависи от модел до модел. Аз сега си купих Q9f с full array local dimming и картината е страшно добра - всичко ми харесва повече, освен тъмните сцени с ярки субтитри (като им се промени цвета, всичко е перфектно) и сцените със звездно небе (естествено).

    Картината на Олед-а ми изглеждаше по-плоска някак си, нямаше го wow-ефекта, който очаквах. Вярно, че Самсунг доста увеличават сатурацията и яркостта, но с необходимите настройки се получава wow-ефекта. Плюс това, най-големия минус за OLED-a за мен лично - постоянното притеснение, че ще му направя нещо и ще прегори - не можах да се отърся, може би не мина достатъчно време (но винаги щях да имам едно на ум). Евала на хората, на които не им пука, оказа се, че аз не съм от тях (въпреки, че телефона ми е с OLED на LG).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #38

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Ми УАУ ефекта при мен беше точно с OLED. Самсунг винаги са ми ми били с нереални цветове, особенно цвета на кожата. Е за какво ми е да има висок брайтнес? За хубава картина си трябва дълбоко черно и това е. При един приятел гледах 55Q60 , да не е лош но няма база за сравнение. Не може да предложи QLED тази дъбочина и картина. Аз притеснения нямам и си го гледам както досега всеки ТВ. Хората са му направили достатъчно защити , та да се застраховат и да минимизират риска дори и при брутално ползване. Имам и 10 г плазма и там дебата беше същия. Ми не е мръднала. Няма такава технология която да не прогори при брутална употреба. Виждал съм CRT на който се гледаха камери с години, така му беше прогорял луминофора в тръбата че беше страшно. А едва ли iPhone ще слагат няква чак па толио недоклатена технология в iPhone 11 и да се прецакат? Друго за мен много важно предимство е Magic Remote.Много добре измислено и направено,даже почнах редовно да си браузвам на тв , което мислех че никога няма да стане.И старото ЛГ го има и няма връщане назад.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #39

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от Glen Виж публикацията
    Какво мислиш колега последно? В сряда сутринта ще идват от Еконт да го взимат...дали да го сменя с нов същият модел или да си взема парите...платих за него 2249лв ....да те питам какви наблюдения имаш за Sony KD55AG8BAEP?
    Имаш изгорял червен субпиксел- неработещ.
    AG8 е всъщност A1 с променене дизайн - корпус. Добър модел 2017 но нямаш гаранция, че дисплеят ще е идеален.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    10
    #40

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Здравейте, от днес и аз се сдобих с това бижу(LG-C9). Засега съм доволен от доставката, всичко беше добре опаковано, неотваряно. Имаше си фолио,
    отпред и отзад,както си му е реда.Въпроса ми е, как да стигна до заливките за проверка и работните часове.Извинявам се за моето невежество.

  13. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    600
    #41

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    За тестовете - аз свалих подготвени заливки от нета, качих ги на флешка и ги пуснах на телевизора. Ето поста на @hristoslav2

  14.  
     
  15. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    75
    #42

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Ето клип за работните часове на LG:
    https://www.youtube.com/watch?v=kHeu-PDCTSQ
    Трябва да използваш GSM с инфраред порт, защото апликацията не дава пълното меню, когато GSM-ма е без инфраред порт.
    meleager одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    10
    #43

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Благодаря..

    - - - - - - - - - -

    Направих заливките. Да споделя, всичко е перфектно и сивото и другите цветове, чак не ми се вярва.Направих и втори тест и всичко си е супер. Няма изгорели пиксели,панела е супер.Впечатлен съм от телевизора, невероятна картина, нищо общо с предишното LCD(уж висок клас), гледали го в Холивуд, в киното, не знам къде, пълна простотия. Едно знам, повече няма да си купя LCD.Да ми светят разни подсветки(ужас). И така LG-то е супер,webosa-все едно съм с телефона, супер бърз,а за дистанционното каквото и да кажа ще е малко. Уникално. Така че мога да кажа, LG-то е върха. Много съм доволен.И който се чуди да не му мисли, струва си парите.
    meleager и stoyanow харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #44

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от pab Виж публикацията
    Ето клип за работните часове на LG:
    https://www.youtube.com/watch?v=kHeu-PDCTSQ
    Трябва да използваш GSM с инфраред порт, защото апликацията не дава пълното меню, когато GSM-ма е без инфраред порт.
    Вярно ли е, че след влизане в сервизното при гаранционен проблем отказват гаранцията, заради влизане в сервизното меню? Много тафтология, но..

    Понеже днес ми го каза консултант на ЛГ в една техно верига. Каза - да, може, но в сервиза проверяват и отпадала гаранцията...
    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от stoyanow; 11-04-20 в 19:23.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #45

    Отговор: Мнение за LG OLED 55C9

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Вярно ли е, че след влизане в сервизното при гаранционен проблем отказват гаранцията, заради влизане в сервизното меню? Много тафтология, но..

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    +1 и аз бих искал да знам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е разликата от OLED и OLED+
    От bulgaran във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-20, 18:35
  2. LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar
    От hanibal във форум LG телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 14-01-20, 11:36
  3. Мнение за Oled Tv LG 65b8 или 65C8
    От georgibochev във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-19, 19:30
  4. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 14:34
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе