Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #31

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Имам познат очен лекар, а и аз се интересувам. Та за безопасност на окото, независимо от това колко е детайлен образа, трябва да се спазва определена дистанция между телевизора и очите. LED/LCD телевизорите са най-вредни за очите по простата причина, че имаме панел създаващ образ и този образ е ОСВЕТЕН отзад и ние гледаме директно все едно осветително тяло.. Особенно както някои хора обичат да си набичат яркостта, осветеността и контраста на макс. Имам познати дето след неколко години гледане така, не могат да прочетат вестник или книга.. По-безопасни за окото за OLED и Plasma технологиите, поради това, че основният им принцип наподобява този на добрият стар кинескоп...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #32

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Цитат Първоначално публикувано от pachedzhiev Виж публикацията
    Точно така направих и аз миналата седмица. Лепенки около ТВ-то в къщи и с рулетката за разстоянието.
    Ако си го писал нагоре в темата това за лепенките може и самия теб да съм имал предвид.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #33

    Unhappy Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Не помня, и няма да се връщам че ги “ъпгрейднах” преди малко (лепенките).


    На другия колега само да отговоря - говорим за ОЛЕД в случая, иначе сме запознати в нашето семейство с проблемите с очите. И аз и жената сме с очила, работим постоянно на компютри, даже една от работните станции се вижда в дясно от ТВ-то.

    Като цяло разстоянието не е никак малко, както се и вижда. Горен десен ъгъл - вътрешна лепенка спрямо долен ляв - 55”, дясна външна - 65” пак от ъгъла в долу-ляво.

    Разликата е огромна и в двата случая, но цената също. Със сигурност ще има проверка в магазина, задължително.
    Само на “поглед” от снимката си личи разликата. Както в момента, така и евентуален ъпгрейд до 55” или 65”.

    п.п. знам че не лепенките не са центрирани спрямо сегашния ТВ. Исках просто да се вижда разликата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-09-20 в 13:13.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #34

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Отново тук.

    директно на въпроса:
    C9 55 PLA (2.8k) срещу 65 SM 9800 (2.6k)?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #35

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Заключение на темата:

    Първо за горния коментар - всъщност взех 55OLEDCX. Потвърдих всичко изчетено - май до сега нито съм имал, нито гледал “нормално” голям, цветен телевизор.

    Проблема със самата телевизия се оказа изключително тривиален... при ремонта не съм си направил коаксиалния кабел като хората.

    Може темата да се затвори от модераторите или както преценят - нека остане завинаги в интернет пространството, за да мога да се shame-вам сам публично когато ми скимне.

    Със здраве и отново Благодарности на всички отзовали се в темата.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #36

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    pachedzhiev
    Честито и дълго да му се радваш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #37

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Бих искал да ползвам темата на колегата за друго проблем с точно този модел на LG. От 2-3 седмици дистанционното не всеки път успява да пусне или изгаси телевизора. По-големият проблем е с изгасянето му, тъй като реално мога да го старитрам от цифрите или от смяната на каналите, но изгасването е само от power бутона. Понякога сработва на 5-6 път, а понякога на 2-ри. При натискане бутонът светва, инфрачервеният диод също излъчва импулс, но телевизорът не реагира. Някъде четох, че първоначално телевизорът се старитрал през инфраред-а, след което командите се подавали изцяло през 2.4GHz. Пробвах със смяна на батериите - без ефект. Пробвах с телефон с инфраред и всеки път работи безотказно, от което правя извода, че или дистанционното е проблемно или применика на ТВ за 2.4GHz.
    Дистанционното се води AN-MR600, но реално изглежда така:


    Моля за някакви съвети и коментари. Имам някакъв спомен, че 2017г го купих на промоция с 5 години гаранция, но не мога да я намеря...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #38

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Пробва ли като върнеш заводските настройки на телевизора ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #39

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Не съм. Не намерих логика, но утре все пак ще пробвам.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #40

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Направих ресет на ТВ-то, но без резултат. Има ли как да проверя дали телевизорът все още е в гаранция, тъй като имам спомен, че се въртяха някакви промоции +2 или +3 години, ако бъде регистриран. Реално освен стандартната гаранция нямам друг документ, дори и в електронен вариант.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #41

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Първо провери дистанционното - пробвай с универсално или друго на LG - вероятно в него е проблема , щом с телефона успяваш.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #42

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    За начало смени батериите с нови, качествени алкални и после търси други причини.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    43
    #43

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Първото нещо беше да сменя батериите (с маркови), въпреки че ми изписва предупреждение като са слаби. Нямам под ръка Magic remote. Ще търся някакви други варианти.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #44

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Цитат Първоначално публикувано от Wish_Master Виж публикацията
    Направих ресет на ТВ-то, но без резултат. Има ли как да проверя дали телевизорът все още е в гаранция, тъй като имам спомен, че се въртяха някакви промоции +2 или +3 години, ако бъде регистриран. Реално освен стандартната гаранция нямам друг документ, дори и в електронен вариант.
    Ако си го регистрирал по време на промоцията, трябва да си получил електронен вариант на 5-годишната гаранция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ТВ - LG 43UH7507 или LG 43UH668V
    От mjh_milan във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-17, 16:50
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 18:02
  3. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 18:05
  4. Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.
    От niki72 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 31-05-07, 12:07
  5. Странен проблем със CD
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-05, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе