Резултати от 1 до 8 от общо 8

Nforce3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    15
    #1

    Nforce3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Смених си компютъра и Redhad 7.0, който използувах не разпознава звуковата карта. Системата ми е MB Epox9nda3+, CPU AMD64 1,8/2,27GHz, RAM - 1GB. Звукът е вграденна дъното и е Realtek Al C850 AС97. Търсих драйвъри под Линукс в мрежата, но не намерих. Има ли такива драйвъри или ми препоръчайте някой Линукс, който ще разпознае системата ми без проблем. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Тоя редхат не е ли безумно стар, опитай с по-нова версия или друга дистрибуция, например Сусе. Иначе този кодек се поддържа от алса и би трябвало да върви без проблем. Успех.

  4. XaugyTuH
    Guest
    #3

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    някой Линукс, който ще разпознае системата ми без проблем.
    vectorlinux :Super:

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    15
    #4

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Погледнах дисковете и съм объркал – Редхата е 9 , но верояно и той е стар за това дъно. Въпреки това ми вършеше работа, защото разработвам програма под С за разпознаване на човешки говор и не ми трябват специални екстри от операционната система. Вероятно ще премина към Сусе, защото преди време четох, че с АМД са разработили 64 битова версия на Линукс и искам да свикна с тяхната версия преди да премина на 64 битовата. Предполагам, че няма да има голяма разлика в интерфейса. за първи път чувам за Векторлинукс.
    Благодаря ви, че си направихте труда да пишете.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    15
    #5

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Свалиха ми Сусе 9.3, но не можах да го инсталирам. Непрекъснато твърдеше, че му липсват пакети. Направи ми впечатление, че търси повече такива завършващи на х86_64. Възможно ли е, понеже процесорът ми е AMD_64 след инициализацията Сусето да се опитва да инсталира 64 битовата версия, а аз имам 32 битовата. С други думи може ли на 64 битова система да се инсталира 32 битово Сусе, подобно на Windows?

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #6

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Защо просто не си свалиш последното ядро от kernel.org и не си го компилираш ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    15
    #7

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    С dail up съм и нямам мрежа. Въпросът е 64 битово или 32 битово ядро.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    15
    #8

    Re: Nforge3 проблем с звука Realtek Al C850 AС97

    Намерих драйвърите на страницата на www.nvidia.com/drivers. Инсталираха се и Редхад 9 ги разпозна. Ако някой прави същото да прочете белжките на съответната страница с драйвърите и да не забрави да ги кофигурира. Сусето така и не можах да го инсталирам. До края на седмицата ще ми свалят 64 битовата версия и ще го пробам пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Realtek ALC883 при Windows XP
    От arhivator във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-11, 17:50
  2. Realtek проблем
    От BIZZART във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-07, 09:54
  3. Продавам дъно Gigabyte NForce3 s.754 - ВАРНА
    От Progressor във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-03-06, 09:09
  4. ? Предимства имa nForce3 пред nForce2 !!!
    От king_pin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-03, 22:30
  5. ASUS SK8N/OPTERON/NFORCE3 PRO
    От freekevin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-03, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе