Резултати от 1 до 9 от общо 9

PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #1

    PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Здравейте
    Новобранец съм и моля за малко помощ в избора на плазма.Избора съм го свел до 2 модела Panasonic TX-P42G20E http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p42g20e и Panasonic TX-P42S20E http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p42s20e или нещо в този ценови диапазон.Въпросите ми са :толкова ли е по добър G20 от S20 че да си струва разликата от близо 500 лв,струват ли си въобще тези 2 телевизора и в магазина ми казаха че трябвало да има някакъв DVB-S тунер за да мога да гледам булсатком на който съм в момента.Ако го няма този тунер(няма го в 2 та модела които съм избрал) как мога да вържа булсата към телевизора без да губя от качествата на телевизора.Обяснението на продавача беше че нямало смисъл да давам толкова пари за телевизор да гледам булсат като ще изгубя качествата на телевизора.
    Много ми хареса G20 но като ми казаха така и върнах назад.Благодаря ви предварително и се извинявам ако въпросите ми са тъпи но се надявам като за първи път на новобранец да има прошка.Много четах из форома но бозата в главата ми стана още по-голяма.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #2

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Разликата между двата модела е в поколението на поставеният панел и антиотражателното покритие. G20 отразява значително по-слабо околната светлина и има малко по-добро черно на екрана при гледане в тъмна стая.

    Няма никакъв проблем да гледаш и на двата модела със Булсатският приемник. Разбира се за предпочитане е HD приемника им със HDMI кабел.

    Вярно че вграденият в телевизорите DVB-S/S2 тунер е за предпочитане ,но трябва да си вземеш от Булсатком кам модул и IRDETO карта /с платен абонамент за една година - по спомени към 280 лв/.
    Вграден сателитен тунер има модела Panasonic TX-P42V20E
    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...se%29/.do?rf=y

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Сегашния ти приемник е вързан по SCART, нали? Да вържеш SCART на 42'' плазма си е гавра с телевизора. А пък HD приемника на Булсат изобщо не ти трябва, там дори не можеш да си подредиш каналите, повечето функции не работят. Вариантът, ако толкова държиш на Булсат, е да си купиш свой собствен HD приемник, който да свържеш по HDMI, и карта Ирдето ти трябва - а тази кодировка се готвят да я спират, изобщо сложна работа.
    Гледай през SCART, но няма да ти хареса, то и през HDMI Булсата не е цвете за мирисане на доста канали.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #4

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Благодаря за инфото.Май ситуацията зазля.Искам и аз като белите хора да гледам хубав телевизор(ще го използвам за ТВ и филми от компютър)ама какъв е варянта като ще дам купчина пари а качеството ще го изгубя.Или има варянт.Ако не да купувам един евтин тел и ........

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Като си купуваш телевизор, не се съобразявай с доставчика на сигнал. Днес ги има - утре ги няма, или пък си на друг. Вземи си хубав телевизор, пък сигнала ще го оправиш някак.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #6

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Четох във форума,че G20 имал проблем със субтитрите на БГ това значи ли ,че ако пусна филм от компютъра т.е филма се възпройзвежда от плеар на компютъра пак ще има проблем и ако да какво е решението.
    Много Ви благодаря,има проблеми но явно все още има и добри хора които отделят по 5 мин.да помогнат на непознат.Не са се свършили човеците.
    БЛАГОДАРЯ ВИ.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Като пускаш от компютър, телевизорът ти е само един монитор - няма никакви проблеми.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #8

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Пичове мноого благодаря.Да видим на кой телевизор ще му излезне късмета.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    39
    #9

    Re:PANASONIC TX-P42G20E има ли проблем да се гледа с булсатком

    Интересно ми е какво си избра и как е качеството на картината с Булсат ком.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Philips 42PFL4606H с Булсатком
    От spiritch във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 20:50
  2. TimeShift проблем с Булсатком
    От scratch във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 02-09-11, 14:50
  3. Panasonic TX-P42G20E има ли конкурент, за тази цена?
    От Kuku Puku във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 02-09-11, 12:25
  4. Проблем с Булсатком
    От rado0224 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 05-12-08, 20:31
  5. Какво се гледа при избор на UPS?
    От Eistee във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-03, 01:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе