Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 150

Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #106

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #107

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ох ще ми побелее косата (или съвсем ще ускори процеса) с тоя моя панасоник. Вече горчиво съжалявам за избора си. Върнаха ми го от ремонт, сменили му мейнборда за няколкостотин лева и ефекта е... не нулев, отрицателен, вече не може нормално и да се включи от дистанционното. Е не съвсем, може да се включи в в един кратък период 1-3мин след включване в контакта или изключване от дистанционното и много рядко извън този период. Правих какви ли не опити, изключих всички кабели освен захранващия, меря с ватмер каква е консумацията и какво се случва в тези критични минути: След изключване консумацията пада до 15W, стои така от 1 до 3 минути (при включен коаксиален кабел е 1, без него - 3, имам галваничен разделител, практически няма потенциална разлика между кабела и входа, като че ли кабела помага за по-бързо разреждане на някакво остатъчно статично електричество). През това време ТВ може да се включи. После консумацията пада до 0.2-0.5W след което командите от дистанционното видимо се приемат по индикацията на светодиодите, но това е и единствената реакция на ТВ. Стои уж включен около 3 мин след което сам се изключва като за момет светодиодите понякога угасват и тогава може да се включи, понякога не угасват и тогава не може.Забелязах и че в редките случаи когато консумацията падне до 0.2W телевизора се включва но в болшинството случаи остава 0.4-0.5W и тогава остава неуправляем. Това се случва дори и без да включвам телевизора, само след вкарване на контакта първите 1-3 минути докато явно се инициализира някаква стартова програма ТВ е управляем, после - не. Това че когато не изпълнява командата консумацията е по-голяма ме кара да мисля че вероятно не може да завърши някаква операция както при проблема за който го пратих на сервиз. Понякога и 1-2 миннути след включване за няколко секунди се получава нещо като забиване или частично рестартиране - картината и звука изчезват, ако съм бил някъде в менюто след подновяване на работата ме е върнал в начална позиция а обичайно при излизане и влизане в менюто влиза там откъдето последно съм излязъл. Явно в понеделник пак ще ги викам но с днешните методи на ремонт - сменят което мислят че е най-вероятно и дори не си правят труда да анализират проблема, да проверят дали е решен, да тестват. може да ми подменят парче по парче целия или изобщо да кажат че проблема не е в техния телевизор и сагата да стане безкрайна. Сега като че ли захранването е основния заподозрян ама може и новия мейнборд да се е отличил.Или пък матрицата...? Затова питам и тук някой ако има идея какво може да е че и тях да насоча
    Този пост е редактиран от kamen2; 04-08-18 в 16:02.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #108

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Хм, явно нямаш късмет с тоя телевизор ... И за къв чеп са му сменяли мейн борда ? Сигурно щото така най-лесно - има проблем , сменяме платката
    Като го взе от сервиза не го ли тествахте ? Викай ги пак и не се занимавай - или да го оправят или да го пишат тотал щета и да връщат парите.

    По принцип консумацията може да е в големи граници , зависи какви опции си включил - стриймването на канали и оставена активна мрежа вдигат консумацията.

    п.п.Аз да чукна на дърво нямам проблеми с нито един тв ... от всички марки дето съм купувал освен с едно ЛГ , което беше сменено (и слава богу, че тогава го смених за плазмата) - там ми се направиха и на "оригинални", че не съм знаел как да го ползвам вместо да си признаят , че лъжат в спецификациите и ползват 50хц панели...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #109

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Очевидно това е днес нивото на сервизното обслужване - монтьорство - развиваш болтчетата, откачаш куплунгите, закачаш, завиваш. То и техника си каза че не е тесствал много ама каквото и да е било трябва да се е оправило щото всичко било на мейнборда, включително тунерите. И като го върна не стоя много да го тестваме ама те и проблемите му бяха такива - случайно възникващи и нямаше как да ги проверя макар че видях че ЕПГ-то пак си показва 2 програми но това бял кахър. И аз след това няколко часа си го тествах, видях че изкуственото забиване при прекъсване на мрежата пак се получава ама да включвам, изчаквам минута и включвам и през ум не ми мина, това поне преди го нямаше.
    А за консумацията ясно че може да варира според настройките на ДЛНА, дистанционно по мрежата и т.н. затова изключих практически всичко което можеше и сравнявахсамо по време и според това какво допълнително включвам но но повече от коаксиален и мрежов кабел даже не съм, страх ме е какво още може да се прояви
    Този пост е редактиран от kamen2; 04-08-18 в 17:24.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #110

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Не е баш така, ама като вносителите се стискат за заплащане на гаранционните повреди кадърните техници и инженери не се хващат.
    Успех!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #111

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Как може да купувате ниското качество на тази марка? Обикновенно след сервизна намеса нещата се влошават. Като ти казвам, че са пълно боклуци панасониците, освен ако са за подарък Взимайте парите и сменяйте марката, за да не сбъркате с FX серията

    По оледите слагат некви колонки на лоу-костерската Техникс. ЕПГ-то и дистанционното къртят дизайн отпреди 10 години.
    Този пост е редактиран от brotzki; 07-08-18 в 22:28.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #112

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Извинявай, ама ти колко ТВ-та от марка Panasonic си имал последните 2 години примерно?
    И въобще притежавал ли си някаква AV техника на Matsushita, че да правиш такива генерални изводи?
    За пералните Siemens всички знаем твоето мнение, но то поне се базира на личен опит.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #113

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    kamen2
    Като че ли проблема е софтуерен или в мейн борда. В краен случай в инфраред датчика на телевизора.
    Подмяната на мейн борда може да стане и у вас - ще отнеме 30 минути.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #114

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    kamen2
    Като че ли проблема е софтуерен или в мейн борда. В краен случай в инфраред датчика на телевизора.
    Подмяната на мейн борда може да стане и у вас - ще отнеме 30 минути.
    Аз горе казах че те ми смениха мейнборда (и мисля че наистина е сменен - не разпознава HDD-то за запис, друг МАС..), но проблемите не само останаха но и се задълбочиха - този при включване. Не мисля че е и датчика, защото и от бутона на ТВ реагира неадекватно. А и горе описах най-честиото поведение при включване но те са поне 10 - понякога се рестартира докато мига още червения, понякога при зеления, понякога след като е запалил, понякога полузапалва - нещо работи друго - не. И аз се надявах да е софтуерно ама и ъпдейт имаше междувременно и нов мейнборд - не помогнаха... Най ми прилича да е в захранването. Вчера забелязах че и по корпуса удря лек ток, измерих към радиатора в стаята - 11V, не е от антената. Нормално ли е ? Мисля си възможно ли е вътре при затварянето някоя жичка да е опряла не където трябва, някакъв екран, утечка, статично електричество... и оттам да идват всички проблеми. А и по неясни причини от сервиза отказаха да идват отново (чустват се гузни или смятат че капризнича...), казаха,че са направили каквото могли, взеха да ме препращат към други сервизи те пък нямали транспорт, пак се разправях с Панасоник ама процедурата мудна май и тая седмица така ще мине. Може би направо трябваше рекламация в Технополис ама знаех ли..

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #115

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Тия да не са объркали дъното ... или да са сложили каквото имат под ръка (някое ремонтирано макар и уж да им е забранено да ремонтират)?

    Може и да са защипали някой кабел при монтажа ... , то не че има много за объркване - май ще е добре да се обърнеш и към КЗП.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 09-08-18 в 00:07.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #116

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Обади се в Технополис и обясни ситуацията.
    И кой те този сервиз, в края на краищата? То все пак трябва да има собственик или управител.
    Обърни се директно към него, а не към приемчика или сервизния техник.
    Още веднъж - успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    48
    #117

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Ако съдя по наработените часове изглежда да е ново дъно (статуса е А00077) но вероятно има начини да се нулира.
    Ако и утре не се задвижи ситуацията явно ще се ходи в Технополис и ако и там вземат да ме въртят май ще се наложи и до КЗП да стигна ама хич не съм подкован по темата а и борбата за потребителски и граждански права не са ми стихията

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #118
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Извинявай, ама ти колко ТВ-та от марка Panasonic си имал последните 2 години примерно?
    И въобще притежавал ли си някаква AV техника на Matsushita, че да правиш такива генерални изводи?
    За пералните Siemens всички знаем твоето мнение, но то поне се базира на личен опит.
    На Мацушита имам и боклуциите от класс АА . Да, кинескопите им беха качествена бира. Тия нищо не са променяли в скапаните си телевизорчена. Демоде

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #119

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Е, чак пък боклуци Technics Class AA.
    Като съотношение цена/качество и надеждност се представяха доста над средното ниво масова продукция. Някои модели висок клас декове с Dual Capstan се появяваха някои механични дефекти, но след няколко хиляди часове работа в студио за звукозапис. А пък за надеждността на CD/DVD players даже няма и да коментирам. За мен еднозначно кинескопните телевизори Panasonic, заедно с тези на истинските Sanyo, Toshiba и Thomson бяха най-добрите.
    Извинявам се на Sony феновете, но това е всепризната истина.

    Относно дизайна на съвременните телевизори и дистанционните. Всеки има собствено възприятие за това.
    За мен например водеща е надеждността, картина, звук и ергономичност на дистанционно и меню. Единствено идиотската липса на DTS ме спря да си купя Panasonic.
    Проблемът в случая на колегата е в сервиза, но от какво естество не е ясно. Трябва да се подбере правилния подход за контакт, което не е лесно
    .
    Имам познати, които преди години им се повреди двигател на чисто нов Mercedes ML AMG за стотици хиляди левове. Чакаха 6!!! месеца, за да сменят двг гаранционно. Така, че никой не е застрахован от повреди. Важното е да има кой да отстрани проблема качествено и в срок.
    Стискам палци на колегата!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #120

    Отговор: Впечатления и проблеми с PANASONIC TX-5OEX780E

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Е, чак пък боклуци Technics Class AA.
    Като съотношение цена/качество и надеждност се представяха доста над средното ниво масова продукция. Някои модели висок клас декове с Dual Capstan се появяваха някои механични дефекти, но след няколко хиляди часове работа в студио за звукозапис. А пък за надеждността на CD/DVD players даже няма и да коментирам. За мен еднозначно кинескопните телевизори Panasonic, заедно с тези на истинските Sanyo, Toshiba и Thomson бяха най-добрите.
    Извинявам се на Sony феновете, но това е всепризната истина.

    Относно дизайна на съвременните телевизори и дистанционните. Всеки има собствено възприятие за това.
    За мен например водеща е надеждността, картина, звук и ергономичност на дистанционно и меню. Единствено идиотската липса на DTS ме спря да си купя Panasonic.
    Проблемът в случая на колегата е в сервиза, но от какво естество не е ясно. Трябва да се подбере правилния подход за контакт, което не е лесно
    .
    Имам познати, които преди години им се повреди двигател на чисто нов Mercedes ML AMG за стотици хиляди левове. Чакаха 6!!! месеца, за да сменят двг гаранционно. Така, че никой не е застрахован от повреди. Важното е да има кой да отстрани проблема качествено и в срок.
    Стискам палци на колегата!
    Най-вече усилвателите. Много ниско качество. Вече са минало. Добре, че не спомена Самсунг в кинескопите.

    Колегата няма какво да се занимава със сервизите. Трябва да се занимава с КЗП, за връщане на парите или нов кашон,ако не е сериен дефект. Дело също би свършило добра работа, за да се научат да работят с клиенти и да не им губят времето.
    .
    За какво ти е дтс, нали го имаш в домашното кино.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC 3D TX-50DS630E - лични впечатления
    От sirgeorge във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 70
    Последно: 10-05-20, 11:25
  2. Panasonic LUMIX GX1 / лични впечатления?
    От wizli във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 12
    Последно: 04-11-12, 00:26
  3. Panasonic TX-32LM70-впечатления
    От centurionX във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-07, 18:57
  4. Panasonic CS-227TB - впечатления
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 22-08-07, 20:23
  5. Някой има ли впечатления от Panasonic GD-75
    От Cko във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-07-02, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе