Тази година има нещо ново, защото в каталога на Panasonic има две серии, които да покажат потребителския панел, JZ1500 и JZ2000. В горната част на гамата, предмет на този тест, има нещо повече от миналата година и по-долната серия, нов радиатор, който ви позволява да натиснете OLED панела малко по-нататък, който обаче не е от новото поколение. Разработен от LG Дисплей и приет тази година от Sony и LG Electronics.Panasonic всъщност реши да продължи с доказания дисплей, който познава добре и че вече се е научил да овладява.
....
Що се отнася до останалите аспекти, като управлението на телевизионни канали, ние намираме същите основни менюта, които познаваме добре, които наистина се сблъскват с продукт от този диапазон. Panasonic е интегрирал приложението Xumo, за да замени основния класически телевизионен справочник на старата си платформа, но потребителят трябва първо да избере по време на фазата на инсталиране дали да го свърже с цифрово наземно или сателитно, тъй като не работи и с двете. Но приложението не изглеждаше особено красиво или много стабилно, за да каже истината, дотолкова, че предпочитаме доброто старо меню.
https://corp.xumo.com/smart-tvs-roku-channel-lineup/
.....
JZ2000 е телевизор, който не изисква калибриране: той вече е перфектен по този начин
Когато сме сигурни, че няма да открием никакви неприятни изненади с новия връх на гамата на Panasonic, вместо това е на страната на качеството на видеото и вече първите инструментални проучвания ни дават добри индикации. Новият JZ2000 е един от онези телевизори, които не изискват никакви настройки в сравнение с фабричните настройки , въпреки че наред с други неща менютата предлагат значителна дълбочина по отношение на възможните настройки. За мързеливите и по-малко придирчивите, тази година Panasonic е интегрирал AI алгоритъм, който избира най-добрите настройки на изображението според показваното съдържание., функция, която днес всеки трябва да има повече поради маркетингови причини, отколкото да задоволи целта на телевизор като този. Също така, тъй като при JZ2000, след като първоначалната конфигурация е включена и завършена, е достатъчно като режим на изображението да изберете Режим на режисьор на филм или Професионална настройка 1 или 2, за да се насладите на перфектно фабрично калибриране. Режимът на режисьора на филми е много добър, но може би малко прекалено консервативен от гледна точка на максимална яркост, зададена на около 90 cd / m2, стойност, която прекалява с потенциала на телевизора.
Професионални 1 и 2 съответстват съответно на дневен режим, с гама 2.2 и нощ / тъмно, който вместо това използва кривата BT.1886. И двете са изключително точни от всички гледни точки, както се вижда от нашите графики, със средна стойност DeltaE толкова ниска, че според нас това не оправдава опит за подобряване.
.......
При нормални измервания на сивата скала телевизорът Panasonic плавно показва върхова яркост около 830 cd / m2 с 10% прозорец и професионални 1 или 2 предварителни настройки, подравнени с бялата точка D65. С прозорец от 2% и даващ време на панела да се "загрее" (т.е. запазване на шаблона, показан за няколко секунди), телевизорът лесно достига 950 cd / m2, преди ограничителят да се намеси. Panasonic внедри върху серията JZ2000 това, което е кръстил Luminance Booster, допълнително подобрение в разсейването на топлината на панела, което ви позволява да изтласкате максимално изразимата яркост за няколко момента над 1000 нита. Panasonic преработи радиатора,
Това, което можем да кажем, е, че всъщност настройвайки телевизора на предварително зададена настройка за динамично изображение, видяхме как JZ2000 постигна забележителната (за OLED, но не само) цифра от 1530 cd / m2. Сега трябва да се отбележи, че в този режим изображенията са практически недостъпни, но това несъмнено е рекорд за OLED телевизор (с A90J на Sony бяхме докоснали около 1300 cd / m2 в подобни условия).
Panasonic преработи радиатора с ново по-леко фолио, което не използва мед .(което обяснява спада на теглото с близо 10 килограма)
.........
Описването на видео производителността на новия JZ2000 на Panasonic е много просто: това е практически перфектен телевизор.Бихме могли да приключим нашите коментари тук, защото всичко, което следва, наистина е глупаво и надхвърля това, което може би може да оцени широката общественост. Въпреки че инструменталните мерки могат да нарисуват картина, която все още може да бъде подобрена, поне що се отнася до съдържанието в HDR формат, реалността е, че новият връх на гамата Panasonic предлага изключително задоволителни изображения с всякакъв тип съдържание. В някои отношения дори не знаем как да обясним подробно в кой аспект той е по-добър от другите телевизори, които сме виждали досега тази година, но цялостната картина рисува рендеринг, който задоволява от всяка гледна точка: контраст, динамика, естественост на хроматичното изобразяване, триизмерност на сцената, прецизност на сенките, чистота на изображенията, ниво на детайлност. Дори еднородността на панела (поне за пробата, пристигнала в редакцията за теста) е наистина примерна. Рендирането с HDR съдържание е абсолютно грандиозно и телевизорът блести (буквално) за динамика със съдържанието, което тласка най-много. Като цяло телевизорът ни се стори на същото ниво като A90J на Sony откъм качеството на видеото, с може би по-голяма точност на нюансите в по-тъмните сцени (Sony имаше лек контурен ефект, който напълно липсва при Panasonic).