Резултати от 1 до 9 от общо 9

Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #1

    Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    Здравейте,

    Онзи ден закупих телевизор PHILIPS 32PFS6855, но като го включихме вечерта в спалнята, се появиха едни бели отенъци, прикачам и снимки. Върнах тв-то и взех друг вчера, същия модел, но и на него има такова бяло петно, само че по малко. На светлина или през деня не си личи, но това е тв за спалня, така че основно ще се гледа през вечерта.
    Може ли някой да сподели дали се е сблъсквал със същия проблем и как се е справил.
    Обмислям да върна този тв също и да го заменя с LG или Samsung, от същия клас, понеже гледам в другите теми за 32' тв-та това е основната дилема на избор.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #2

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    В този клас и размер трудно ще намериш телевизор с липсващ такъв проблем. Пробваш , докато намериш читав.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #3

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    Неравномерна подсветка (LED). Лично бих избягвал марката Philips, защото вече не е, нидерландска марка.
    Не намирам модела дали е с Edge LED или със Direct LED подстветка (второто е за предпочитане)

    Ако, избирах телевизор, днес щях да гледам кък: Samsung, LG, Sony, Panasonic, или TCL, Hisense (като последните с някой условности)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #4

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    Самсунг 32T5372 или LG 32LM6300 си вземи и пак ще виждаш. Samsa като смарт ти е по добре за мене лично. TCL в никакъв случай. Като цяло квото и да вземеш ще виждаш малко или много

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    Благодарности за отговорите. Явно за този клас е така. То мислех да го сменям именно с някой от горните два изброени. Не ми се дават повече пари, понеже е тв за спалня и я гледам я не, но това ме дразни и може да проверя други варианти. Гледах Сони 32', но тия в Технополис,ако правилно разчитам буквите и цифрите са от 2016г, а цената е 600лв, съответно 700лв.
    Ако имате други препоръки ще се радвам да ги споделите.

    Между другото, одеве, като се прибрах от работа го включих и петното го нямаше...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    Вземи си тв с VA панел и няма да имаш такива проблеми или поне няма да са толкова осезаеми. Този със сигурност е IPS.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    То има ли тв с VA панели в този размер?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    92
    #8

    Отговор: Изсветляване на екрана/Backlight bleeding

    И аз съм с филипс серия 7300, 65 инчов и в долния десен ъгъл също имам такова изсветляване.
    Вижда се само когато екрана там е черен. Ако картината е на целия дисплей, колкото и да гледам не се забелязва.

    Въпросът ми е, това нещо има ли вариант да се влоши? Да изсветлее още повече, или да се разрастне?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от stoycheff Виж публикацията
    Благодарности за отговорите. Явно за този клас е така. То мислех да го сменям именно с някой от горните два изброени. Не ми се дават повече пари, понеже е тв за спалня и я гледам я не, но това ме дразни и може да проверя други варианти. Гледах Сони 32', но тия в Технополис,ако правилно разчитам буквите и цифрите са от 2016г, а цената е 600лв, съответно 700лв.
    Ако имате други препоръки ще се радвам да ги споделите.

    Между другото, одеве, като се прибрах от работа го включих и петното го нямаше...
    Предложи ли са ти 32WD757 IPS Edge стар модел с линукс.
    Пак ще ти свети. Ползвай си го този, ако не те дразни не се занимавай. Или ако сменяш вземай самса. T серията на самсунг са ок като тв, само не вземай 4-та серия, задължително 5-та

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Премигване на екрана.
    От rump във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-06-19, 18:15
  2. Проблем с Изсветляване Екрана на Телевизор Finlux. Инвертор, Подсветка или нещо друго !
    От nikss във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 08-03-18, 19:59
  3. Нормално ли е такова ниво на Light Bleeding
    От buhalbot във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-13, 12:41
  4. Петна по LCD екрана
    От kerat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-11, 08:52
  5. Има ли разлика между led backlight и OLED?
    От zaho_cool във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-09-09, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе