Страница 47 от 66 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 983

Philips телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #691

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Интересен телевизор но цената му е абсурдна, особено за мини лед първа генерация и ако видиш конкуренцията, която тази година ще е още по голяма.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Faboone
    Тук е от
    Mar 2019
    Живее в
    Варна
    Мнения
    12
    #692

    Lightbulb Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от _XaXo_ Виж публикацията
    Много зле софтуерно измислено. Старият ми прост Нео се справяше с тази сложна задача.

    А това означава ли, че и колони с блутут връзка няма да може да се контролират от ДУ?


    А има ли такова животно като кабел HDMI - женски 3,5 мм жак?

    Toва дали ще сработи за целта -
    https://a.aliexpress.com/_ms9noNk

    Варианта е да даунгрейднеш андроидa, през UPGRADE LOADER-a на
    последната версия, на която е както го искаш, версията е tpm171e_r.105.001.002.084 аз съм също с нея точно заради проблема с усилването през дистанционното на аудио буксата, към усилвател и колони например. Писах и на съпорта, както и по други форуми, нищо не оправиха, проблем е както и на всичко след този андроид. Изкачат два въпроса за ъпдейт, при всяко включване, и трябва да се отлага за по- късно. Усилване и намаляне, през дистанционното обаче работи и това е важното.
    Блутут ползвах за да нямам кабели, но има много малко закъснение (латенция) в милисекунди, която се усеща при гледане на филми и звука закъснява след отварянето на устите на говорещите, което ме отказа и ползвам кабел с аудиожак 3.5мм. към чинчове в стерео усилвател с тонколони. Аудиото държа да е през стерео усилвател а не рисивър, да е с широк честотен диапазон, както и колоните, защото е по- добро качество, без да премодулира звука и да дистортва хармониците, също и през хубави стерео колони, 2 само, не повече, щото звучат по- яко за музика, отколкото много +1 с рисивър.
    Сравни си версията на телевизоря да е за него и чети опътването, как става, лесно е. Ако се затрудниш, прочети ми старите коментари през профила, писал съм за същото и преди.
    Държа да подчертая, че на следващите серии, няма дори тази възможност с даунгрейда, за да заработи, щото така съсипано са ги пуснали без тази благинка.
    Евентуално ако се даунгрейдне на подобна серия с тази версия, но вероятно ще е бъгаво и много от нещата няма да бачкат, риск има и да се брикне, не съм пробвал, на друг различен филипс от тази седма серия.

    Тва е сайта с всички фирмуери на марката.
    Сайт
    Този пост е редактиран от Faboone; 06-07-22 в 04:07.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    90
    #693

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Доста полезно инфо, благодаря.

    Ако може само някой уточнения. Малка корекция от моя страна, версията на ТВто е 7354/12 (не 7304, както съм писал по-напред). Пак това ли е версията, към която си дал линк по-горе?
    Има ли вероятност нещо да се омаже при инсталацията на по-стар фирм?
    Понеже е все още гарнционен, това проблем ли би било за гаранцията?
    Като цяло не се чувствам уверен и в даунгрейда, понеже прочетох, че ще върне версията на андроид до 7, а ТВто се ползва за гледане на вивакомска телевизия, през тяхното приложение, та не знам дали и то няма да се омаже...
    Недоумявам защо, след като са я имали тази опция са я премахнали в последствие. На пръв поглед малък, но много досаден и труден за решаване проблем.
    На кой сайт / през коя контакт форма мога да ги спамя с репорти


    Някой на ясно ли е как може да се разбере какви са кодовете зад Headphone volume control up/down, че после да се мапнат с button mapper примерно?
    Това ще е най-елегантното решение си мисля, ама как да разберем кодовете.
    Този пост е редактиран от _XaXo_; 08-07-22 в 12:56.

  5. Junior Member Аватара на Faboone
    Тук е от
    Mar 2019
    Живее в
    Варна
    Мнения
    12
    #694

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Ами пак свирих, телевизора ти е със следващия фирм за който няма даунгрейд на по- долния андроид!
    Съжалявам, ако съм те подвел.
    Излиза, че трябва да ползваш TPM191E а не TPM171E НО,!
    Не искам да те съветвам да инсталираш, нещо с което е възможно, да си брикнеш телевизора. В интерес на експеримента, ако решиш, принципно начина за възстановяване и ъпгрейдване е същия, с правилния файл с ъпгрейд лоадера.
    Разликите в годините и всичко е почти същото, може би с изключение на дистанционните, които от седма серия, ги пренесоха в осма да е със задната клавиатура, но е възможно нещо да не върви, както трябва, или да липсва в сравнение с по следващия фирм, реално би трябвало да върви, но е на собствен риск!
    Питай и на други места, например чата в телеграм или в интернационалните форуми, преди да предприемаш действие с въпрос, дали може да даунгрейднеш с TPM171E върху TPM191E, някой може да го е правил и да даде отзив, че е възможно и работи добре.
    Шаситата от М серията: TPM17.1 до TPM19.1 2018 и 2019, изглеждат съвместими https://toengel.net/philipsblog/firmware-download/
    Не съм го правил и не мога да ти дам съвет, че е 100 съвместимо!

    Версията със стария андроид, на който фирмуер работи усилването на звука от дистанционното за буксата за слушалки е tpm171e_r.105.001.002.084, за ъпдейт и TPM171E _ 105.001.002.075 сUpgrade Loader за ъпгрейд!
    Този пост е редактиран от Faboone; 10-07-22 в 22:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #695

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Привет,

    LED - PUS8506,PUS9206, PUS9506,

    OLED - OLED706,OLED806/856, OLED936

    Mini Led - PML9506, PML9636

    Saphi - 7507, 7557, 7657, 7607

    Приложението A1 Xplore TV премина сертификация за NVT690 (2k22 Saphi) и MTK9970 (2k21 Android)
    Скоро и на 9970А (2k22 Android) - 8507, 8807

    Може да се изтегли от Philips collection

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #696

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #697

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    малък дизайнерски кошмар ..., а навремето дизайнерите на Филипс бяха еталон

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #698

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    С тоя лъскав винкел за стойка..... :ДДД

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #699

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Визуално никва разлика с 856. Всъщност това не е 807 а 857.
    806/807 по принцип са на крачета, докато 856 и 857 са с въртящ борд и чок стойка

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #700

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    А1 щом правят приложение за Филипс това означава че е за Android TV и трябва да може да се инсталира както на TCL телевизори така и на всички останали телевизори и андроид боксове със Android TV.
    Някой може ли да го тества с андроидски Филипс - то през последните 2г правят ли се такива? Ако не - ясен е отговора.
    пп; Имам TCL, но не е където е сат. ТВ и нет бокс-а. Мога ли да тествам някак приложението А1 Екслорър ТВ (на А1) в момента на ТСЛ-а?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #701

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    Е, как да не се прави Филипс с Android TV? 2/3 от форума е с такива, не със Saphi (предполагам).

    Не, ядец, за AndroidTV по мои наблюдения са още по-рестриктнати откъм процесор и SoC апликациите. Не съм задълбавал, но това е положението.

    А1 XploreTV ми дава, че не е съвместимо с моя модел още в Store. И А1 бяха казали, че е тествано (уж засега) само с модели Филипс 2021 и 2022 г.
    А моят е 2020 (дори 2019, защото те използваха старото шаси на практика). Отделно тоя процесор в моя ТВ не поддържал нови AndroidTV версии. Пълна простотия, мислех че взимам нещо с поне 5 години поддръжка софтуерна, тя се оказа 0. Е, разлигавен съм от предишният ми Loewe TV с 7 години поддръжка (на практика и на 10-тата пуснаха фърмуер, изрУди са), ама беше 2006 модел и просто не ме кефеше вече 37" HDReady non-Smart...

    За A1 XploreTV ще чакам, като го тестват и сертифицират още, може да огрее и моят ТВ. Моят план за ТВ е към А1 и имам XploreTV включено, на компа и на телефона са ок. За ТВ ще чакаме. За мене е важно, защото аз съм old school и си карам със CI модули и DVB-C, не искам външен модул, бокс или квото и да е. Аз каналите си ги имам, просто така ще имам връщане, не че ми трябва (пауза и timeshift за текущия канал си имам с 1ТВ хард диск).
    HBOMax си работи чудесно иначе на моя ТВ.

    За тестване на А1 аппа, ако ти позволи Store да го качиш - има шанс да тръгне. Абонамент имаш ли за A1 XploreTV? (между другото, това с default Master PIN за тая услуга умрях да търся, докато намеря че е 0000, мислех че е пина за фактура и за другите услуги из А1, пълни глупаци).

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    99
    #702

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    От стора няма да му даде. Там е мобилната версия. Т.е за телефон/таблет. Качвал съм я на бокс, но навигацията е ужас дори с мишка

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #703

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    През плей стора няма да излезе. Ще излезе само пред Philips collection. Бачка без проблем в момента го ползвам на 936. Всички модели, който завършват на 6 бачкат единствено без Сафи и 7906/56 за сега. Скоро ще работи уж и на всички, което завършва 07 включително и Сафи. В play store няма и да се появи скоро, единствено само в philips collection.До колкото разбрах нямат и намерения скоро да го поддържат в стора

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    99
    #704

    Отговор: Philips телевизори (инфо на първа страница)

    А дали има начин да се екстрактне от вече инсталирано? Имам 8545 и ми се иска да пробвам дали ще върви

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #705
    Цитат Първоначално публикувано от bastard Виж публикацията
    А дали има начин да се екстрактне от вече инсталирано? Имам 8545 и ми се иска да пробвам дали ще върви
    Привет,

    За съжаление на платформа 5587 няма да бачка. Само мобилната версия ще бачка на него. Да се надяваме, че ще го пуснат за напред официално в плей стора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 66 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  2. Philips телевизори 2018
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 254
    Последно: 02-01-19, 14:11
  3. Philips телевизори 2017
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 279
    Последно: 01-01-18, 07:35
  4. Philips телевизори 2016
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 453
    Последно: 01-01-17, 19:22
  5. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 08:21

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе