Philips телевизори (инфо на първа страница)

Преглед за печат

Покажи 15 пост (а) от тази тема на една страница
Страница 7 от 66 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

В новия ъпдейт, който още го няма за теглене има подобрение, касаещо NTFS и врадения плеър, за който пита cupakabra.
Но при мен не се е появявал, преди да даунгрейдна днес!


TPM171E _ 107.000.230.000 – Date: 2019/03/11

-

Android Oreo 8.0.0 based software
-
Support for Android Oreo on dual tuner OLED devic
es (803/903)
-
Improvements for dual tuner PVR recordings
-
Improvements for picture aspect ratio in VoD
-
Improvements for NTFS-formatted USB with movie-pl
ayer apps

  • 17-03-19, 23:22
    cupakabra
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Проблема не е при вградения плейър, а при MX и VLC. Не подкарват флашка форматирана в NTFS, а само във FTA32. Вградения си чете всичко.
  • 18-03-19, 08:58
    dwrbudr
    Отговор: Philips телевизори 2019
    VLC е много бъгав и бавен на 4К, отделно на много филми направо забива, че чак се рестартира ТВ-то. Махах, слагах там в опциите му хардуерни ускорения и кво ли не - все тая.
    При 8503 открих доста сериозен софтуерен дефект - забива аудио драйвера и няма никакъв звук, дори от външен източник например ТВ бокс.
    Като забие аудио драйвера - youtube и netflix показват само първия кадър от клипа и забиват и те, разните му плеъри пускат филма, но превъртането напред отнема над 10 сек.
    Единственото решение - дърпане на щепсела.
  • 18-03-19, 09:39
    cupakabra
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Дайте, някакви настройки за звука. Все ми се струва не достатъчно силен и ясен.
  • 19-03-19, 10:16
    FRTCM
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Цитат:

    Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    VLC е много бъгав и бавен на 4К, отделно на много филми направо забива, че чак се рестартира ТВ-то. Махах, слагах там в опциите му хардуерни ускорения и кво ли не - все тая.
    При 8503 открих доста сериозен софтуерен дефект - забива аудио драйвера и няма никакъв звук, дори от външен източник например ТВ бокс.
    Като забие аудио драйвера - youtube и netflix показват само първия кадър от клипа и забиват и те, разните му плеъри пускат филма, но превъртането напред отнема над 10 сек.
    Единственото решение - дърпане на щепсела.

    Не е само при 8503 и при по старите го има проблема...освен изброеното ако сигнала е цифров изписва няма програма , с аналогов има само картина. При мен се саморестартира андройда(след време) или ако го изключа с дистанционното, след 5-10 мин пак се рестартира, но в режим на готовност.
  • 19-03-19, 10:59
    emil22
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Аз ли нещо бъркам, но в youtube с 8303 въобще не ми се активира HDR режима като гледам такива клипчета.
    Подобен проблем нямам с другия ми телевизор , който е 6703 и е със saphi .
  • 19-03-19, 16:27
    Shimbadze
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Дай примерен линк да пробвам...
  • 19-03-19, 17:26
    emil22
    Отговор: Philips телевизори 2019
    https://www.youtube.com/watch?v=N1-Jmq7BLFE
  • 19-03-19, 17:51
    Faboone
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Днес инсталирах ъпдейт 084, за сега е стабилен и е последния преди андроид 8. Ще добавя малко инфо по въпроса с блутута и съвместимостта според модула и протокола, който са сложили от Филипс на модел PUS7363.
    Метода, който тествах е през приложението "quickshortcut_2.4.0.apk" през което се стига до въпросната настройка и менюто, до което не може да се стигне през лаунчъра на телевизора, но за да имате достъп до менютата в приложението е нужна включена мишка.
    В приложението
    графа: ACTIVITIES > Ред: SETTINGS > Bluetooth Wizard (org.droidtv.settings/org.droidtv.bluetoothwizard.control.BluetoothMainActivity
    Избирате на него с мишката и през програмата имате 2 опции, да пробвате, какво зарежда и дали работи и да създадете икона върху иконата на приложението "quickshortcut" в случая!Телевизора сканира през андроидското меню а не през менюто на Филипс и намира устройства. Тук идва момента с протокола. В конкретния случай за 7363 протокола на блутут 5, който изписва е APTX-LL и се свързва със всички устройства, които имат този протокол.Превода в менюто е "Изберете типа на вашия безжичен високоговорител,. Използвайте безжични високоговорители или слушалки, които поддържат кодек APTX-LL , за да избегнете лоша картина и синхронизация на звука."
  • 19-03-19, 18:08
    Shimbadze
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Същата работа и при мен - PUS8303/12 с TPM171E_R.107.000.230.000 (Орео)...
    Кьорав HDR не мъцва на тоя клип. :)
  • 19-03-19, 20:21
    hristoslav2
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Android поначало поддържа всички оперативни HDR формати (т.е. Dolby Vision, HDR10, HDR10 + и HLG).
    https://developer.android.com/refere...drCapabilities
  • 20-03-19, 08:47
    dwrbudr
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Нещо са омазали YouTube, нито един клип не тръгва на HDR, пробвах доста от The HDR Channel.
    Четох в някакви форуми, че уж YouTube забранили над 1080p HDR, но то изобщо липсва HDR в менюто за избор на резолюция на клипа.
    Проблема е глобален и при Сони го има.
  • 20-03-19, 13:30
    svetlio1
    Отговор: Philips телевизори 2019
    "Проблема" е при Андроид приложението - при другите марки тв и ОС си вървят без проблеми HDR UHD клиповете в YouTube.
  • 20-03-19, 13:45
    Leo Rojas
    Отговор: Philips телевизори 2019
    така е!
    при LG web os 4.0 , web os 3.5.....проблеми с hdr 4K няма никакви....:thumbup
  • 20-03-19, 16:51
    SvilenRR
    Отговор: Philips телевизори 2019
    Здравейте, не знам дали е правилното място за въпроса, но да не пускам нова тема. Като цяло съм се насочил към миналогодишния 50PUS7303, като алтернативи са 49PUS7503/49PUS7803.
    До 5-та серия вижда, че разликата е само във вградения саундбар. По-скоро ме интересува коя е по-добрата комбинация VA+Direct LED или IPS+Edge LED.
    Като ги сравнявах в магазин, при предполагаеми еднакви настройки ми се стори че 7303 има по-хубави и една идея по ярки цветове.
    Моля, за мнение от ползватели или по-запознати.
  • Покажи 15 пост (а) от тази тема на една страница
    Страница 7 от 66 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно